Hibe Kredi

Ücretsiz Havale EFT Para Transferi İçin 3 Yöntem (Yurt Dışından Dahil)

Ücretsiz Havale EFT Para Transferi İçin 3 Yöntem (Yurt Dışından Dahil)

Yurt dışından yada içinden ücretsiz olarak EFT yada Havale yolu ile para transferi yapmak isteyenler. Maaş yada anlaşmalı banka müşterisi olmanıza gerek kalmaksızın bunu 3 yöntemle yapabilirsiniz. Bu yöntemlerin neler olduğunuz ise yurt içindekiler için birincisini ATM yani bankamatik üzerinden anlatacağım. İkincisini ise mobil bankacılık üzerinden hangi banka ile nasıl yapılacağından bahsedeceğim. Böylece bedava olarak 200.000 TL kadar para nasıl EFT & Havale yapılarak gönderilir sizlerde tanışmış olacaksınız. Almanya, Hollanda, Irak hatta Suriye gibi ülkelerden de Türkiye’ye nasıl bedava para gönderilir? Bununda en son yönteme göre bahsedeceğim. Bu yöntemle de sadece bedava ülkenize para göndermekle kalmayacaksınız. Gönderdiğiniz para için bırakın kesintiyi, vergi dahi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Yurt İçi Bedava Farklı Bankalara Nasıl Para Gönderilir?

Yurt için para göndermelerinde en çok ATM yani bankamatikler ile İnternet bankacılıkları tercih edilmektedir. Ekseri ise son dönemlerde mobil uygulamalar üzerinden EFT yada Havale işlemleri daha çok tercih edilmektedir. Bu para göndermelerde de şayet sözleşmeli maaş müşterisi değilseniz, yada bankanın herhangi bir ürünü satın aldığınızdan dolayı kampanya ya dahil edilmedi iseniz ücret kesinti yaşarsınız. Bu gerçekten de çok can sıkıcı bir durum. Kesilen para gönderme ücretleri ise gönderilen paranın miktarına göre değişir. Transfer ücretlerini ayrıca EFT yada Havale olarak para gönderme seçenekleri de değiştiren önemli bir etkendir.

Bu can sıkıcı ücretten sizlerde benim gibi isterseniz kurtulabilirsiniz. Bunun için maaş müşterisi, yada herhangi bir bankaya ait ürünü de almak da zorunda değilsiniz. Hatta ve hatta kartsız bile yine bedava olarak yurt için para transferi yapabilmektesiniz. Böylece, hiç bir bankaya ait mevduat hesabınızın bile olmasına lüzum yoktur. Peki bu yöntemler nelerdir?

1- Mobil Bankacılık Üzerinden Bedava EFT & Havale Yapma Yolu

Mobil bankacılık, EFT yada Havale olarak para gönderme işlemlerinden en çok tercih edilen yöntemdir. Özellikle esnafları sıklıkla para göndermek için başvurduğu ilk yoldur. Ama ne yazık ki, bu yöntemleri kullananların bir çoğu para ödemek zorunda kalıyor. Çünkü banka, sözleşmeli emekli yada aylıklı maaş müşterim değilsen, veya herhangi bir kampanyalı ürününü satın almadıysan, yapacağın EFT hatta Havale işlemlerinden dahi para alırım diyor. Tabi bunu her banka demiyor. İçlerinden bir tanesi de diyor ki, gel kardeşim. Ömür boyu sana para gönderme olanağı sağlayacağım. İster EFT yap ister Havale kesinlikle hiç bir ücret talep etmeyeceğim. Hiç bir şart koşmayacağım. İstersen, sana aidatsız dahi kredi kartı vereceğim. Bu banka hangisi diyorsanız? Sizi QNB Finansbank tarafından kurulan ENPARA uygulamasıyla tanıştırayım!

Benimde en sık para göndermek için tercih etmiş olduğum ENPARA ile peki sizler de nasıl para transferi yapabilirsiniz? Şimdi sırası ile sizlere bunu anlatacağım.

 1. İlk olarak ENPARA kartına sahip olmanız gerekir. Ücretsiz olarak bu karta sahip olmak için de şu adımları yapalım
 2. Başvuru adresine https://bit.ly/3urLYu7 buradan girelim.
 3. Karşımıza çıkan seçeneklerden sizlere de resimde göstermiş olduğum gibi ‘EFT Havale İşlemlerini Ücret Ödemeden Gerçekleştirmek İstiyorum’ seçeneğini seçelim ve devam diyelim. blank
 4. Yeni açılan sayfada T.C. kimlik ve cep telefon numaramızı, doğum tarihimizi girelim ve DEVAM diyelim. blank
 5. Cep telefonunuza gelen mesajı ilgili alana girelim. blank
 6. İletişim bilgilerinizi yeni açılan sayfaya giriniz.
 7. Kişisel bilgilerimizi girelim
 8. Adres bilgilerimizi girip, başvurumuzu tamamlayalım.

Bu işlemler sonrasında sizi ENPARA dan müşteri temsilcisi arayacaktır. Sizden görüşme yapmak için randevu alacaktır. Evinize kadar gelip, ENPARA kartınızı ve uygulamaya girmek için kullanıcı adı ile şifrenizi oluşturacaktır. Bundan sonra ise hesabınıza QNB Finansbank şubelerinden para yatırdıktan sonra ücretsiz olarak EFT ve Havale yapmaya başlaya bilmektesiniz. Nasıl bedava bu işlemi yaparız diyorsanız da buyurun size kendi ENPARA uygulamam dan adımlar halinde yaptığım o işlem.

 1. Önce ENPARA uygulamasını cep telefonunuza indirin. Bu adres üzerinden uygulamayı indire bilirsiniz.
 2. Uygulamaya CEP ŞUBE GİRİŞ diyerek, T.C. numaramız ve İnternet şifremizle giriş yapalım.
 3. Sol menüden TRANSFERLER diyelim. blank
 4. Daha önce para gönderenler için EN HIZLI SEÇENEĞİ çıkmaktadır. İlk defa gönderecekler BAŞKA BİR ALICI seçeneğini girmesi gerekir. blank
 5. Para gönderme seçeneği seçelim. IBAN yada HAVALE olarak, belirleyelim. blank
 6. Alıcı IBAN yada banka hesap numaralarını girip GÖNDER diyelim. blank

Bedava olarak ister EFT ister ise HAVALE işleminiz böylece vereceğiniz onay ile tamamlanmış olacaktır. Bu işlemde hepimizin de bildiği gibi hesaba paranın geçme süreleri EFT ve HAVALE işlemine göre değişiklik gösterir. Özellikle EFT yapacaklar bankaların EFT saatlerini çok iyi bilmesi gerekir. Aksi halde gönderileri, ertesi ilk iş gününe ertelenir. 9 Bankanın EFT Havale Para Gönderme Saatleri (7/24 Hafta Sonu) buradan tüm bankalara ait bu saatleri öğrene bilirisiniz.

1- Bankamatik (ATM) Üzerinden Bedava Kartsız Para Gönderme Yöntemi (EFT & Havale)

Para gönderme yöntemlerinden en çok ikici tercih edileni ise ATM üzerinden yapılan işlemlerdir. Bu yöntem üzerinden para göndermelerde de ne yazık ki banka anlaşmalı müşterisi değilseniz, yada kampanya dahilinde ürün satın almadıysanız işlem ücret kesintisine maruz kalabilirsiniz. Ama, işi biliyorsanız da EFT yada Havale işlemleri için de para ödemek zorunda da kalmazsınız. Peki, nasıl ATM üzerinden ücretsiz olarak EFT veya Havale için ücretsiz işlem yapabiliriz? Üstelim, para gönderme yapacağınız bankaya ait mevduat hesabınız olmadan, kartsız bir şekilde.

 1. Karşı tarafının bankası hangisi ise o bankaya ait bankamatik (ATM) bulun.
 2. Ekranda kartsız işlemleri seçin. Kimi bankalarda resimde olduğu gibi KARTIM YOK diye de yazabilir. blank
 3. PARA YATIRMA seçeneği seçmeliyiz
 4. IBAN yada HAVALE seçeneklerinden birini tercih etmeliyiz
 5. Kendi T.C. kimlik numaramızı girmemiz gerekir.
 6. Karşı tarafın HESAP yada IBAN numarasını girmemiz gerekiyor.
 7. İşlemi tanımlama adımında istediğinizi seçebilirsiniz. Ben ekseri DİĞER diyerek borç para gönderisi diyorum. (önüme ileride vergi çıkmasın diye) blank
 8. Göndereceğimiz parayı ATM yatıralım.
 9. Yapılan işlemi onaylayalım.

Böylece ATM üzerinden para göndermemiz de tamamlanmış olacaktır. Burada bilmeniz gereken şeyler ise şunlardır.

 1. İşlem havale sınıfına girdiği için karşı tarafa paranız, hafta sonu, bayram dahi olsa dakikalar içerisinde aktarılır
 2. HALKBANK bu işlem için ücret almadığını biliyorum. Diğer bankalar çok az bir işlem ücret kesintisi belki uygulaya bilir.

Nasıl yapılacağını anlatan bir de sizlere şahsen video çektim.

AKBANK (ATM) Üzerinden Bankalara Kartsız Para Gönderme de Ziraat bankası için de adımların tam olarak ne olduğunu paylaştım. Buradaki paylaştığım banka AKBANK ATM üzerindendir. Yalnız, nerede ise tüm bankalar için uygulanacak adımlarında hemen hemen aynı olacağını da hatırlatmak isterim.

Yurt Dışından (Almanya, Hollanda) Türkiye’ye Bedava Nasıl Para Gönderilir?

Gurbetçilerimiz Türkiye’ye para göndermek için belli bir işlem ücreti ödediğini biliyorum. Bunu nereden biliyorsun diyorsanız Almanya Duesseldorf da abim var. Hollanda da çocukluk arkadaşım dan. Sadece para transfer işlemleri için ücret ödemekle kalmadığınızı da biliyorum. Almanya’daki abim gönderdiğimiz paranın birde Devlete hesabını vermek zorunda kalıyoruz diyor. Yıl olmuş 2021 bence artık bunlara hiç gerek yok. Çünkü, sizlerde çok kolay bir şekilde isterseniz bedava Türkiye’ye para transferi yapabilirsiniz.

blank

Çok muhterem Almanya’daki abimin resmini de şuraya eklemeden geçmek istemedim:)

Almanya’dan yada farklı yurt dışından para gönderme seçenekleri neler diye şöyle bir baktım da, hepsinde bir ücret kesintisi oluyor. Bunlar bir çoğunuzun da bildiği gibi Wester Union, TransferGO gibi yollardan oluşmaktadır. Hepsi belki güvenilir. Ama hepsinin işlem ücreti olduğunu benim gibi siz daha iyi biliyorsunuz. Bundan dolayı da yurt dışından Türkiye’ye nasıl bedava para gönderilir? içeriğini hazırlamaya karar verdim. Bahsedeceğim bu yöntem ise sanal para olarak bilinen kripto para üzerinden yapılmaktadır.

Böylece, şayet herhangi bir borsaya da USD cüzdan numaranız var ise, çok kolay bir şekilde Dünyanın istediğiniz yerine nerede ise tamamen bedava olarak para transferi yapabilmektesiniz.

Bitcoin Hangi Bankalarda Var? 7 Banka Tanıtımı da nasıl sanal demeyelim de kripto para alabileceğinden bahsettim. Bahsetmiş olduğum şekilde her iki tarafta şayet BTC yada herhangi bir kripto para birimine ait hesap oluşturur ise bedava para transferi işlemi yapabilmektedirler. Ben gönderme ve çekme işlemin nasıl yapıldığını sizlere adımlar şeklinde anlatacağım. Ama bir konu hakkında uyarmam gerekiyor. O ise bazı kripto para birimleri için transfer kesintisi uygulana bilinmektedir. Lütfen, bunun için ilk olarak sistemden transfer ücreti olmayan kripto birimi seçiniz. Hazırsanız şimdi bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmaya geçiyorum.

 1. İlk olarak bir kripto borsasında hesap oluşturun. BİNANCE sizin için en uygun olanı olacaktır.
 2. Borsanın hesap numarasına para yatırın.
 3. Göndermiş olduğunuz parayı tavsiyem Tehter (USDT) almanızdır. Çünkü, bu kripto para birimi ABD USD para birimine sabitlenmiş bir kripto para birimi olmaktadır.
 4. Daha sonra karşı tarafta aynı şekilde hesap açıp size USDT hesap numarasını göndermesini isteyin.
 5. Ne kadar gönderim yapacaksanız karşı tarafın USDT hesabına gönderin.
 6. Alıcı gelen USDT kripto para birimini TL çevirerek, kendine ait banka hesap numarasına atarak transfer işlemini tamamlamış olur.

Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır? (Dolar USD Dahil) da bu işlemlerin nasıl yapılacağından resimli bir şekilde bahsettim. Vergi ödemeden, kesintisiz bir şekilde yurt dışından bana kalırsa en iyi para gönderme şekli budur. Kesinti olsa bile çok az bir kesinti olacaktır.

Sizler için farklı bir yurtdışından para gönderme yolunu açıklamak istedim. Umarım, yardımcı olabilmişimdir.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Madina Daaeva dedi ki:

  EFT TR460020300008682343000001 alBaraka bankasi Madina Daaeva havale yapildinpara 1500000

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Madina hanım sanırım yanlış anladınız konumuzu