Hibe Kredi

İnternetten Ziraat Mobilden Faturalar Nasıl Ödenir? (Elektrik, Doğalgaz, Su)

İnternetten Ziraat Mobilden Faturalar Nasıl Ödenir? (Elektrik, Doğalgaz, Su)

Farklı günlerde kesilmiş olan faturalarımızın son ödemelerini, günlük yaşamımızın yoğun temposundan dolayı geciktirebiliyoruz. Dolayısıyla bu durum faiz işleyerek canımızı sıkıyor. Hatta bir bakıyoruz faturamızı ödemediğimizden dolayı komple mühürlemişler. Aslında nakit problemimiz olduğundan dolayı değil, zamanımız olmadığından dolayı tüm bu problemler ile karşılaşabiliyoruz. Gelin şimdi hep beraber bu sorunlarımıza son verelim. Nasıl mı? Özellikle 2022 yılında hızla gelişen teknolojiye ayak uydurarak, yaşamış olduğumuz bu problemlerden kurtulabiliriz. Yapmanız gereken kullanmış olduğunuz İPHONE yada ANDROİD telefonlarınıza internet bankacılığını indirmek olacak. Ziraat bakası dahil olmak üzere, tercih etmiş olduğunuz diğer bankaların internet bankacılığı uygulaması sayesinde elektrik, doğalgaz, su, telefon faturası gibi daha bir çok faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bu sayede ne saatlerce fatura kuyruğu beklemiş olacaksınız. Nede canınızı sıkacak problemler ile karşı karşıya geleceksiniz. Haydi şimdi gelin hep birlikte internet üzerinden faturalarımızı nasıl ödeyebiliriz görelim.

İnternetten Faturalarımı Nasıl Ödeyebilirim?

Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet faturası, kablolu TV gibi tüm faturalarınızı artık kolaylıkla internet üzerinden ödemeniz mümkün. Faturamın son ödeme tarihi geçti faiz uygulanacak düşüncesi yok. Bankaya gitmenize yada fatura ödeme noktalarına gitmenize gerek kalmadan kredi kartını yada mevduat hesabınız üzerinden fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik yaz, kış demeden saatlerce fatura kuyruğunda beklemeye de son! Tüm bunlar nasıl olacak derseniz. Tek yamanız gereken sadece 2 yöntem.

 • Birincisi kullanmış olduğunuz telefonunuz akıllı telefon olması  gerekecek.
 • İkincisi ise telefonunuza kuracağınız mobil internet bankacılığı olacaktır.

Evet ben Adroid yada İPHONE telefon kullanıyorum. Bizlere sunulan kolaylıklardan bende yaralanmak istiyorum. Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız.

 • İlk olarak Adrrod kullanıcısı iseniz buradan kullanmış olduğunuz yada tercih ettiğiniz bankanın mobil internet bankacılığını telefonunuza indirmek olacak. İndirme işlemini daha detaylı öğrenebilmek için Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden! adresinden yardım alabilirsiniz. Tüm ayrıntıları ile yazımızın içeriğinde mevcuttur.
 • İPHONE kullanıcısı iseniz de buradan yine tercih ettiğiniz yada kullandığınız bankanın mobil internet bankacılığını indirebilirsiniz.

Tabi ki bu işlemleri yapmak için her hangi bir bankada mevduat hesabınız olması gerekmektedir. Benim Ziraat bankasında mevduat hesabım olduğundan dolayı sonraki aşamaları sizlere ziraat bankası tarafından göstereceğim. Ama öncelik olarak eğer sizlerin hazırda açık bir mevduat hesabınız yoksa yine çok basit adımlar ile üstelik evinizde yapabileceğiniz bir sistem göstereceğim. Eğer sizlerde Türkiye’de en çok kullanıcısı olan ziraat bankasının müşterisi olmak isterseniz. Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma) adresi üzerinden tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu sayede sizlerde ziraat mobil bankacılığından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Şimdi dediğim gibi ben Ziraat müşteri olduğumdan dolayı fatura ödemelerinizi ziraat mobili kullanarak nasıl yapacaksınız. Sizlere tek tek resimleri ile birlikte göstereceğim.

Ziraat Mobilden Elektrik Faturasını Nasıl Ödenir?

Bildiğiniz üzere Ziraat bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında bulunmaktadır. Bizlere her konuda bir çok avantajlar sunmaktadır. Her vatandaşımız ev sahibi olsun diye düşük faiz imkanları ile kredi dahi vermektedir. Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi (Ev, Tarla, Araba, Arsa) Benim de bir evim yada arabam olsun diyorsanız bence bu fırsat kaçmaz! derim. Buraya bırakmış olduğum linkten daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sizlerle bu önemli bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi ziraat mobilden elektrik faturasını nasıl ödeyeceğinize. Sizlere bunu adım adım resimler ile daha ayrıntılı anlatacağım.

 1. Bu aşamada ilk olarak yapmanız gereken telefonunuza kurmuş olduğunuz ziraat mobil uygulamasını açmak olacaktır.
 2. Uygulamaya giriş yaparken sizlerden ”T.C kimlik numaranız” yada ”Müşteri numaranız” istenmektedir. Eksiksiz ve doğru bir şekilde ikisinden birisini girmelisiniz.

  blank

  Ziraat-Mobil-Giriş

 3. Alt kısımda da bulunan kendinize ait olan ”Şifreyi” de girmeniz gerekmektedir.
 4. Şifreyi girdikten sonra aşağıda resimde gördüğünüz gibi ”Devam” butonuna basmalısınız.

  blank

  Ziraat-Mobil-Şifre

 5. Şimdi mobilin ana ekranı çıkmış olacaktır. Bu ekranın sağ alt köşesinde bulunan ”Menü” kısmına giriş yapmalısınız.

  blank

  Ziraat-Mobil-Menü-Sekmesi

 6. Giriş yaptıktan sonra resimde de görmüş olduğunuz üzere karşınıza bir sürü seçenekler çıkacak. Bu durumda sadece fatura ödemek değil, Ziraat mobil üzerinden yapabileceğiniz diğer işlemleri de görmüş oldunuz.
 7. Seçeneklerin arasında bulunan ”Ödemeler” bölümüne giriş yapalım.

  blank

  Ziraat-Mobil-Ödemeler-Sekmesi

 8. Ödemeler bölümünde de yine bizlere seçenekler sunacaklar. 3. sırada yer alan ”Fatura Ödeme” butonuna tıklayalım.

  blank

  Ziraat-Mobil-Fatura-Ödemeler-Sekmesi

 9. Şimdi ödeyeceğimiz faturanın kurum tipini seçmemiz gerekecek. Biz şuan elektrik faturasını ödeyeceğimiz için ”Elektrik” yazan seçeneğe tıklayalım.

  blank

  Ziraat-Mobil-Elektrik-Faturası-ödeme

 10. Bundan sonraki yapacağınız işlemlerde yanınızda muhakkak elektrik faturanız olması gerekmektedir. Neden mi? Çünkü sizden kurum adı ve abonelik sözleşme numaranızı isteyecek. Eğer ezbere bilmiyorsanız elektrik faturanızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

  blank

  Ziraat-Mobil-Elektrik-Faturası-ödeme

 11. Benim elektrik faturamda yukarda da görmüş olduğunuz üzere ”Zorlu Enerji Osmangazi” elektrik yazıyor.

  blank

  Ziraat-Mobil-Fatura-Ödemeler-Sekmesi-Kurum-Bilgileri

 12. Ben arama butonuna sadece zorlu yazdım direk kategoriler karşıma çıktı ve seçimimi yaptım.

  blank

  Ziraat-Mobil-Fatura-Ödemeler-Sekmesi-Kurum-Bilgileri-Zorlu

 13. Açılan ekranda bizden kurum ve abone bilgilerini istemektedir. Bu bilgiler dediğim evimize gelen elektrik faturası üzerinde mevcuttur. Yukarıdaki elektrik faturası üzerinde de bunu sizlere göstermiştim.
 14. ”Sözleşme Numarasını” girelim.

  blank

  Ziraat-Mobil-Fatura-Ödemeler-Sekmesi-Kurum-Bilgileri

 15. Sözleşme numarasını da doğru bir şekilde girdikten sonra ”Devam” butonuna basalım.

  blank

  Ziraat-Mobil-Fatura-Ödemeler-Sekmesi-Kurum-Bilgileri-Zorlu-Abone-Numarası

 16. Devam tuşuna bastığımızda karşımıza bize ait olan fatura ve bilgiler çıkmış olacak.
 17. Burada yapmanız gereken sizlere 2 yöntem ile ödeme seçeneği sunacak.
 18. İster ”Kredi kartı” ile isterse de ”Mevduat hesabınızda” para varsa eğer onunla ödeme yöntemi
 19. Son olarak seçinizi yapmanız halinde telefonunuza ziraat bankası tarafından şifre gönderilecektir. O şifreyi doğru girmeniz halinde faturanız ödenmiş olacaktır.

İşte arkadaşlar dediğim gibi yapmanız gereken tek işlem sadece bu kadar. Sizlerde gördünüz çok basit adımlar ile sadece 5 dakika içerisinde elektrik faturamızı ödemiş olduk. Son aşamada sizlere görmüş olduğunuz üzere 2 seçenek ile ödeme yöntemi verdi. Kredi kartınız ile de faturalarınızı ödeyebileceğinizi hep beraber öğrenmiş olduk. Tabi ki bu bizler için büyük bir avantajda olmaktadır. Şayet sizlerin hala bir kredi kartınız yoksa yine Ziraat bankası tarafından kredi kartına sahip olabilirsiniz. Üstelik hiç bir şekilde aidat ödeme derdi olmadan. Şu an hiç beklemeden hemen Ziraat Bankası Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? bilgi alıp başvuruda bulunun derim ben. Böyle bir fırsat kaçırılmaz diye düşünüyorum. Sizlerle bu önemli bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi Ziraat mobilden doğalgaz faturasını nasıl ödeyebileceğinize.

Ziraat Mobilden Doğalgaz Faturasını Nasıl Ödeyebilirim?

Ziraat mobil üzerinden elektrik faturasını nasıl ödeyeceğimizi tüm detayları ile gördük. Öyle değil mi? Arkadaşlar. Şimdi sıra geldi yine ziraat mobil üzerinden doğalgaz faturasını ödemeye. Burada da yine yukarıda gösterildiği gibi Ziraat mobil uygulamasına giriş yapıyoruz. Aynı adımlar ile menüye girerek devam ediyoruz. Menü sekmesinin içinde bulunan ödemeler kısmında fatura ödemelerime tıklıyoruz. Bundan sonraki işlemleri yine resimlerle anlatarak yolumuza devam edelim. Ne dersiniz?

 1. Faturalar bölümünde bulunan ”Doğalgaz” butonuna tıklıyoruz.

  blank

  Doğalgaz

 2. Karşımıza resimde de görmüş olduğunuz üzere bir sürü seçenekler çıkacak.

  blank

  Doğalgaz-seçenekler

 3. Bu aşamada yine elinizde bir doğalgaz faturanız olması gerekiyor. Benim faturamı aşağıda görüyorsunuz.

  blank

  İnternetten-Doğalgaz-Faturasını-Ödeme

 4. ESGAZ yazdığından dolayı ben arama butonuna sadece es yazdım. Ve gördüğünüz üzere seçenekler çıktı. ”ESGAZ Eskişehir Doğalgaz” olan seçeneği tıkladım.

  blank

  esgaz

 5. Benden doğalgaz faturamın üzerinde bulunan hesap numaramı istedi. Hesap numarasının nerede yazdığını yukarıda ki resimde sizlere göstermiştim.
 6. Hesap numaramı girdim. Arkasından ”Devam” tuşuna bastım.

  blank

  Devam

 7. Fakat görmüş olduğunuz üzere benim faturamın borcu bulunmadığından dolayı uyarı mesajı geldi.

  blank

  tamam

 8. Sizler bu aşamada yine elektrik faturasında olduğu gibi devam edeceksiniz.
 9. Devam dediğinizde faturanız ekranda gözükmüş olacak.
 10. Sizlere 2 seçenek ile ödeme yöntemi verecek.
 11. ”Kredi kartı” yada ”Mevduat hesabınız” İkisi arasında tercihinizi yapmanız halinde faturanız ödenmiş olacaktır.

Bu aşamada sizlerden cep şifresi yada ziraat mobile giriş şifrenizi isteyecektir. Bu sizi korkutasın sakın. İstenilen bu şifreler sizin güvenliğiniz için olacaktır. SMS olarak gelen şifreyi doğru bir şeklide girmeniz gerekecektir. Sonrasında tebrikler! Fatura ödeme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiniz diye sizlere bildirim gelmiş olacak.

Ziraat bankasından kredi kartınız var. Fakat limiti sizlere yetersiz geliyorsa, limit arttırma işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Nasıl Arttırılır? adresine tıkladığınızda tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu aşamada isterseniz ödemiş olduğunuz faturayı kaydedebilir. Yada dekontu göster butonuna basarak dekontun ekran görüntüsünü de alabilirsiniz. Şimdi geçelim yine ziraat mobil üzerinden telefon faturanızı nasıl yatıracağınıza.

Ziraat Mobilden Telefon Faturası Ödeme

Hangi bankayı kullanmış olursanız olun aslında internet üzerinden ödenen tüm yöntemler aynı şekildedir. Yani sistem aynı ilerlemekte. Şimdi sizlere son olarak ziraat mobil üzerinden telefon faturanızı nasıl ödeyeceğinizi göstereceğim. Fatura ödeme işlemlerine kadar ilerleyen tüm işlemler yukarıda gösterdiğimiz ödeme yöntemleri ile aynı. Farklı tarafına gelecek olursak. Ziraat mobil üzerinden fatura ödemeye kadar geldiniz. Sonrasında yapmanız gerekenler;

 1. Fatura ödeme kısmında bulunan ”Telefon’‘ seçeneğine tıklamalısınız.

  blank

  Telefon-Faturası

 2. Karşınıza yine resimde de görmüş olduğunuz üzere bir sürü seçenekler çıkacak.

  blank

  Telefon-Faturası-Ödeme-Seçenekleri

 3. Siz arama butonuna hangi hattı kullanıyor iseniz o hattın ismini yazmanız gerekecek ben ”Vodafone” kullandığım için gördüğünüz üzere arama butonuna Vodafone yazdım ve seçenekler çıktı.

  blank

  vodafone

 4. Daha sonra açılan ekranda bana ait olan fatura karşıma çıktı.

  blank

  Fatura-seçimi

 5. Kontrol ettim evet fatura bana ait ve tutarı ile birlikte ödeme seçimimi yaptım.
 6. Aşağıdaki resimde de görmüş olduğumuz üzere sizlere 2 yol ile ödeme yöntemi sunmaktadır.

  blank

  Ödeme-seçenekleri

Kart yada hesabınız arasında seçimi yaparak ödeme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Tabi yine bu aşamada sizlerin aktif olan numaranıza SMS yollayarak onay kodu isteyeceklerdir. Onay kodunu verdikten sonra işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Bu yöntemleri kullanarak diğer tüm faturalarınızı aynı şekilde ödeyebilirsiniz.

Bu arada sizlerle önemli bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Ziraat bankasından hiç bir şekilde gelir belgeniz olmasa dahi kredi alacağınızı biliyor muydunuz? Şayet sizlerde bir yerde çalışmıyor, fakat paraya ihtiyacınız varsa Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi alabilirsiniz. Yapmanız gerekenler vermiş olduğumuz adresin içeriğinde yer almaktadır.

Yukarıda da görmüş olduğunuz üzere faturalarınızı internet üzerinden ödemek çok kolay ve zaman almamaktadır. Neden zamanınızı saatlerce boşuna fatura kuyruğu beklemekle harcayasınız ki. Ben kendimden örnek vereyim size 3 vardiyalı olarak çalışırdım. Haftada bir gün hafta tatilim olurdu. Oda hafta sonu pazar. Fatura ödemem için hiç bir şekilde imkan yok. Çünkü her yer kapalı. Sonuç olarak vardiyama göre ayarlardım hafta içi bir gün elektrik kuyruğundan çıkardım, doğalgaza geç, doğalgazdan çık hadi belediyeye su faturasını öde derken iş saatim gelirdi. Bütün vaktimi ve değerli olan zamanı mı evimde kızımla vakit geçirmek varken kuyruk bekleyerek geçerdi. Şimdi teknoloji ilerledi her yönde bizlere kolaylık adına avantajlar sunuluyor. Artık bu saatten sonra değerlendirip değerlendirilmemesi sizlere kalmış. Ben rahat rahat evimin bir köşesine geçerek. Sadece  dakikamı ayırıyorum ve bütün faturalarımı dertsiz tasasız ödüyorum. Bence sizde bu keyiften yararlanmalısınız.😉

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.