Hibe Kredi

Halkbank 3 Ay Ödemesiz 100.000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Türkiye Halk Bankası internet üzerinden kredi başvurularına 2023 yılı için üst limit olarak 10.000 TL belirlemiştir. Bu kredinin adı ise 36 ay geri ödeme vadeli ”Hızlı Kredi” olmaktadır. Halkbank’tan acil olarak bu meblağda kredi ihtiyacı olanlar için başvuru formu sayfamızın devamında yer almaktadır. 10 bin TL bana yetmez diyenlere ise 4 farklı isim altında 100.000 TL kadar üst limitli 3 ay ödemesiz 24 ay geri ödeme vadeli ihtiyaç kredisini de ayrıca vermektedir.

Halkbank 3 Ay Ödemesiz 100.000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Hızlı Kredi ve diğer 4 farklı isim altında verilen kredilerin faiz oranları ise Temmuz ayı için şu şekildedir. Hızlı Kredi ⇒ %1.99, Maaşını Halkbank’tan Alanlara Özel Kredi ⇒ %1.89, Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ⇒ %1.89, Kamu Çalışanına Özel ⇒ %1.95 ve son olarak Özel Sektör Çalışanına Özel ⇒ %1.95 olmaktadır. Evet, Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarının güncel olarak kaç olduğunu biliyoruz. Şimdi gelelim, 1- Geri ödeme planı ne? 2- Cepten ve web den en hızlı şekilde nasıl başvuru yapabiliriz? 3- Kimler bu kredi imkanlarından yararlanabilir, şartları nedir? 4- Kredi kullanım üst yaş sınırı kaç? 5- Diğer bankalarda kredi yada kart borcu olanlar, borç kapatma olarak bu finansmanlardan yararlanabiliyorlar mı?

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvurusunun 4 Temel Şartları Nedir? Üst Yaş Sınırı Kaç?

Türkiye Halk Bankası düşük faizli kredi imkanı sağladığından ötürü bir çok vatandaşın kredi kullanım seçenekleri arasındaki 1. sıradaki banka olmaktadır. Hele bir de emekliye, kamu ve özel sektör çalışanlarına ayrıcalık faiz imkanı sağlaması bu bankamızı dahi cazip kılmaktadır. Tabi bu düşük faizli bireysel kredi olanaklarından yararlanabilmenin de bazı şartları vardır. Bu şartların en başında özellikle emekliler için üst yaş sınırı gelir. Bu nedenle aşağıda yer alan Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru şartları nelerdir listemize bu yaş sınırı da dahil ettim.

 1. 18 yaşında büyük olunması gerekilir.
 2. Halkbank kredi kullanım üst yaş sınırı 67 olmaktadır. (Maaşını Halkbank üzerinden alan kefil bulunmasıyla bu üst yaş sınırı esnetile bilinmektedir.
 3. Kredi kullanım üst limitine (hane gelirinize göre çekeceğiniz kredinin taksit ödemesine.) takılmıyor olmalısınız. (YotuTube ⇒ BU VİDEO da hane gelirinize göre ne kadar kredi çekebileceğinizi anlattım.)
 4. Findek KKB notunuz risk içeren bölgede olmaması gerekir. (Kredi notu hakkında bilinmesi gerekilen her şey için özel bir kategori oluşturdum. O’nun erişim adresi ise ⇒ https://www.kosgebkrediler.com/kredi-notu/)

Evet, biraz sonra imkanlarından bahsedeceğimiz Halkbank ihtiyaç kredisinin 4 temel şartı bunlardır. Bu şartları taşıyorsanız da başvuru için aşağıdaki evraklara sahip olmanız gerekir.

Halkbank Tüketici Kredisi Evrakları Neler? (Kamu, Çiftçi, Serbest Meslek)

Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapacakların sadece yukardaki yer alan 4 temel şartı taşıyor olması yetmez. Bunun yanı sıra bazı gerekli evraklara da sahip olması gerekilir. Banka tarafından istenilen bu evraklar ise memur, emekli, çiftçi ve serbest meslek sahiplerine göre değişiklik gösterebilir. Kredi başvurusunda bulunacak tüm bu kitledekiler için istenilen bu evraklar neler derseniz?

 1. Nüfus cüzdanı hürriyeti/Pasaport/Ehliyet gibi kimlik tespit edici üzerinden T.C. yazan belgelerden herhangi biri.
 2. Adres teyit edici belge. Bunlar şunlar olabilir; ikametgah belgesi yada son aya ödenmiş olan, elektrik, su, doğalgaz faturası.
 3. Gelir beyan edici belgeler. Bunlar ise meslek guruplarına göre şunlardır.
  • Kamu çalışanları için bordro.
  • Özel sektör çalışanları için bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel
   onaylı gelir belgesi, şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü.
  • Emekliler için SGK emekli belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı, emekli olup, halen aktif
   olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden, işyeri destek prim bildirgesi.
  • Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi,
   güncel işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi.
  • Çiftçiler için; Çiftçilik Belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri.

Ek Gelir Belgesi Talep Edilmesi Durumunda:

 1. Faiz geliri olanlardan hesap cüzdanı.
 2. Kira geliri olanlardan, kira kontratı ve tapu.

Halkbank bireysel tüketici ihtiyaç kredisi başvuru evrakları neler? Çiftçi, memur ve emekli gibi çeşitli meslek gurupları için listeledik. (Diğer kredi türlerine göre talep edilen evrakları merak ediyorsanız => Bu bağlantımızdan görebilirsiniz.) Sıra geldi vermiş olduğu 5 farklı isim altında ihtiyaç kredisinin faiz oranların kaç olduğuna.

Halkbank 10.000 100.000 TL İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı

Halkbank internet üzerinden müşterisi olmayanlara ”Hızlı Kredi” imkanı sağlar. Bu kredinin başvurusu yapacaklar en çok 10.000 TL kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Geri ödeme vadesi ise 36 aya olmaktadır. Kamu yada herhangi bir özel sektörde çalışan veya emekli maaşı müşterilerine ise 100.000 TL üst limitli kredi olanağı sağlar. Bu kredinin geri ödeme vadesi ise BDDK kararı ile en çok 24 ay vadeli tir. İşte tamda bu yüzden sizlere aşağıda Türkiye Halk Bankası bireysel kredisi geri ödeme planı için 3 tane farklı tablo oluşturduk. Ayda bir olarak geri ödeme tablosuna geçemeden ama gelin isterseniz güncel Halkbank bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranı kaç? Bunu birlikte bir görelim.

 • Halkbank tüm T.C. vatandaşlarına sağladığı  ”HIZI KREDİ için faiz oranı %1.99 olmaktadır.
 • Maaşını Halkbank’tan alanlara aylık %1.89
 • Emekli maaşını alanlar için aylık %1.89
 • Kamu çalışanlarına aylık %1.95
 • Özel sektör çalışanlarına aylık %1.95

Halkbank üzerinden verilen 5 kredi paketinin güncel faiz oranları bu şekildedir. Hızlı kredi ile en çok 10.000 TL, müşterilerine ise vermiş olduğu 100.000 TL bireysel ihtiyaç kredisinin geri ödeme planı ise ⇓

TÜM T.C. VATANDAŞLARINA HIZLI KREDİ OLARAK VERİLEN 10.000 TL GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme (TL) Toplam Maliyet (TL)
10.000 TL 12 974,13 11.689,56
24 558,36 13.400,64
36 423,69 15.252,84

 

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI 50.000 TL OLARAK VERİLEN KREDİNİN GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme (TL) Toplam Maliyet (TL)
50.000 TL 24 2.776,37 66.632,88
36 2.102,09 75.675,24

 

MAAŞI ALAN VE EMEKLİLERE 50.000 TL OLARAK VERİLEN KREDİNİN GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme (TL) Toplam Maliyet (TL)
100.000 TL 24 2.753,35 66.080,40
36 2.077,65 74.795,40

Türkiye Halk Bankası tarafından verilen her iki üst limitli kredinin geri ödeme planı bu şekildedir. Bu her iki kredi paketine başvuru yapmak için de 3 tane yol alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlar hangileri derseniz.

 1. Halkbank Mobil Bankacılık.
 2. Resmi İnternet Sitesi Başvuru Formu.
 3. Bankanın şubeleri.

Bu 3 başvuru yolundan mobil bankacılık ve başvuru formu doldurularak nasıl başvuru yapılacağınız sizler için adımlar halinde aşağıda açıkladık.

Halkbank Düşük Faizli Kredi Başvurusu Yapma! (Cep’ten)

HALKBANK mobil üzerinden bankanın 5 ihtiyaç kredisi paketine başvuruda hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru işlemini yapabilmeniz için bankada mevduat hesabınızın olması gerekmektedir. Bankada vadeli yada vadesiz olarak mevduat hesabınız olması durumunda kredi yada banka kartı olmaksızın İnternet bankacılığı kullanmaya hak kazanırsınız. Tabi, HALKBANK İnternet bankacılığına giriş yapmanız için de şifrenizi oluşturmanız gerekir. Şifre işlemlerini mevduat hesabı açtırırken almanızı tavsiye ederim. Diğer türlü şifre alma işlemleri bir hayli meşakkatli tir. HALKBANK İnternet bankacılığı giriş şifrenizi aldıktan sonra kredi başvurusu için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir.

 1. Başvuru işlemini cep telefonları üzerinden yapacaklar, HALKBANK Mobil uygulamasını cep telefonlarına indirmelerini öneririm. (Hesabınız yok ise ⇒ Halkbank Şubeye (Bankaya) Gitmeden İnternetten Hesap Açma da nasıl hesap oluşturabileceğinizi anlattım.)
 2. Uygulamayı şimdi çalıştıralım. Resimde görmüş olduğunuz yere almış olduğunuz şifreyi T.C kimlik numaranızı girdikten sonra girelim. blank
 3. Sol üst taraftan MENÜ sekmesini tıklayalım. blank
 4. Açılan menü sayfasından BAŞVURULAR diyelim. blank
 5. Resim de göstermiş olduğum gibi KREDİ BAŞVURUSU diyelim. blank
 6. Başvuru yapacağımız kredi türünü ve miktarını seçerek BAŞVUR diyelim.

Kredi başvurumuz bu şekilde anında sistem tarafından FİNDEKS KKB kredi notu değerinize göre değerlendirilir. Sorgulama sonrasında kredi notu değeriniz başvuru yapacağınız kredi için elverişli ise krediniz onay alır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Formunun Doldurulması

HALKBANK ihtiyaç kredisi başvurusu için diğer bir yöntem ise resmi İnternet sitesi üzerinden geçmektedir. Bu yöntemle ile Türkiye Halk Bank müşterisi olun yada olmayın müracaatta bulunabilirsiniz. Ancak, şunu bilmelisiniz ki burada yapacağınız kredi başvurusu bir ön başvuru dur. Buda şu anlama gelir ki, şayet krediniz onay alırsa mutlaka HALKBANK şubelerine şahsen olarak gitmeniz gerekir. HALKBANK müşterisi değilseniz de kredinizin onay almasıyla birlikte müşterisi olursunuz. Ön başvuru işlemi onaylanan içinde baka krediyi şubesinden kullandıracağı için sadece kredi notuna da bakmayacağını bilmenizi isterim. Bununla birlikte mutlaka gelir belgesi de ister. Gelir belgesine sahip bir çalışansanız, ön başvurunuzu şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. Önce https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-basvurulari/ihtiyac-kredisi.html bu sayfaya girmemiz gerekiyor.
 2. Burada karşınıza aşağıdaki gibi bir forum çıkar. Çıkan forma, hangi kredi paketine, kaç TL ile başvuru yapacağınızı ilk olarak hesaplatmanız gerekir. blank
 3. Kredi miktarı ve vadesini girdikten sonra HESAPLA dememizle bize ödeyeceğimiz aylık taksitleri sistem oluşturur. Burada ödeyeceğimiz aylık taksitleri kabul ediyorsak DEVAM dememiz gerekir.
 4. Açılan yeni sayfaya kimlik bilgilerimizi ve iletişim bilgilerimizi girmemiz gerekmektedir. blank
 5. DEVAM dedikten sonra cep telefonumuza gelen ONAY kodunu girmemiz gerekir. blank
 6. Son bölümde ise gelir belgelerimiz ile iletişim adres bilgilerimizi girip BAŞVURUYU TAMAMLA dememiz ile kredi başvurumuz tamamlanmış olur. blank

Bu şekilde yaptığımız başvuru da yine sistem tarafından kredi notumuz göz önünde bulundurularak sonuçlanmaktadır. Kredi notunuz ve gelir beyanınız çekeceğiniz kredi için uygun ise krediniz onay aldığına dahil SMS bildirisi alırsınız. Onaylanan kredinizi almak içinde en yakın HALKBANK şubesine gitmeniz gerekir.

Buraya kadar sayfamızın başında da bahsetmiş olduğumuz gibi, Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları kaç, kimlere veriliyor, üst yaş şartları ne ve geri ödeme tablosu dahil gördük. Şimdi son olarak sizlerden sıklıkla gelen bir soruyu cevaplamak istiyoruz. Bu ise, Türkiye Halk Bankası borç kapatma kredisi veriyor mu?

Halkbank Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu? (Tüketici, Kredi Kartı)

Sizlerden Halkbank bireysel tüketici kredisi için en çok gelen bir soru var. O ise, Halkbank borç kapatma kredisi veriyor mu? Yani, farklı bankalarda bulunan kredi veya bireysel ihtiyaç kredilerini kapatmak için Halkbank bana kredi verir mi? Bu sorunun yanıtı hem evet hem de hayırdır. Önce neden evet buna değineyim. Eğer ki kredi kullanım limitiniz var ise Halkbank’tan 2. bir krediyi çekerek diğer bankalarda var olan borcunuzu kapayabilirsiniz. Neden hayır, çünkü borç kapatma kredisi bu şekilde olmaz. Borç kapatma kredisi, kredi kullanım limitiniz olmasa dahil, farklı bankalardaki kredi yada kredi kartı borçlarınızı kapatmak için bankanın kredi kullandırıyor olmasıdır. Dolayısı ile Halkbank ihtiyaç kredisiyle mevcut farklı bankalardaki kredinizi kapatmak için ne yapacağız.

 1. Taksitlerini ödeyerek borcunuzu kapatmak istediğiniz kredinin miktarı ne kadar bir öğrenelim.
 2. Buradaki ⇒ https://www.halkbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.html aracını kullanarak çekeceğimiz kredinin taksit miktarını bulalım.
 3. Son olarak mevcut ödemesi olan kredimizin taksit ödemesi ile çekeceğimiz kredinin aylık taksit ödemesi hane gelirimizin %50 miktarın daha düşük mü? Bunu teyit edelim. Eğer altında ise de,
 4. Findeks KKB skorunuz da en az 1300 puan ver üzerinde ise kredi başvurumuzu yapalım.

Başvurunuz çok büyük bir olasılıkla bu bahsetmiş olduğum şekilde ise onay alır. Kredinizi çeker diğer bankalardaki borçlarınızı böylece ödeyerek kaparsınız.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 37 YORUM
 1. Ramazan şahin dedi ki:

  50.000 ihtiyaç kıredisi

 2. Gülhan dedi ki:

  Nasıl baş vuru yapılır

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Halkbank müşterisi değilseniz İnternet üzerinden başvuru formunu doldurarak ön başvuruda buluna bilirsiniz.

 3. Seval dedi ki:

  Halkbankası borç transfer kredisi veriyormu

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi kullanım limitiniz ve KKB notunuzda sorun yok ise yardımcı olacaklardır.

1 3 4 5