Hibe Kredi

En İyi Şartlarla Su Bayiliğini Ücretsiz Veren Firmalardan 5 Tanesi Burada!

Hiç bedelsiz olarak su bayiliği almak isteyenler tam yerindesiniz. Çünkü burada tamamen bedava sizlere su bayiliği veren firmaların hangileri olduğunu bulabilirsiniz. Üstelik sadece en iyi şartlarla su bayiliği veren firmaların hangileri olduğunun isimlerini bulmakla da kalmayacaksınız. Aynı zamanda ücretsiz işinizi kurmanıza vesile olacak bu firmaların iletişim + adres bilgilerini de bulabileceksiniz.

En İyi Şartlarla Su Bayiliğini Ücretsiz Veren Firmalardan 5 Tanesi Burada!

Ücretsiz su bayiliği veren firmaların hangileri olduğuna yalnız geçemeden önce ufak bir hatırlatma yapmakta istiyorum. Bu ise; değerli girişimciler, her ne kadar ücretsiz plastik yada damacana hiç fark etmeksizin bayilik veren firmalar olsa da, belli başlı maliyetleri sizlerin karşılaması gerekir. Bu nedenle su bayiliği maliyetlerinin ne kadar olduğunu da burada hesapladım. Yaptığım hesaplaması sonrasında da aylık kaç lira kazanacağınızı da değindiğimi de bilmenizi isterim. Bu hesaplamayı da 1 damacana su ne kadar kazandırır ile yola çıkarak açıkladım. Böylelikle sizlerde günlük yada aylık satış ortalamanıza göre kaç para kazanacağınızı ayrıca isterseniz hesaplama yapabilirsiniz.

Su Bayiliği Kurma Maliyeti Ne Kadardır?

Her ne kadarda su fiyatları düşük gibi gözükse de kar marjı bir hayli yüksek olan bir sektördür. Bu sektörde en önemli nokta mümkün olduğu mertebe de çok müşteriye ulaşmaktır. Sürümden kazanç elde edebileceğiniz bir sektör olduğundan mutlaka kendi müşteri ağınızı oluşturmanız gerekmektedir. Çok az bir sermaye ile kuracağınız su bayiliği için dükkanınızın ana cadde üzerinde olması ve ya caddeye yakın işlek muhitlerde olması da gerekmez. Dolayısı ile de tutacak olacağınız dükkanın kirası ortalama 2.000 ile 5.000 TL geçmez. Büyük şehirlerde iseniz de en fazla 10.000 lirayı geçmeyecektir Bu maliyetin yanı sıra bir de personel ihtiyacınız olacaktır. Bu personel sayısı da en fazla 2 tanedir. Bir tanesi dağıtım için bir tanesi de depoda yükleme yapmak için gerekecektir. Eğer siz 1 personelin yükünü üstünüze alırsanız, size 1 personel dahi yeterli olacaktır. Bu maliyetle size SGK + Asgari Ücret (11.709) + Yemek (40 * 30 = 1.200 TL) = 12.809 TL tir. Buraya kadar;

 • Dükkan kirası + 1 personel maliyeti aylık = 16.709 TL ortalama olacaktır.

Tabi bu maliyetler sadece karşınıza çıkmayacak, bunun yanı sıra diğer maliyet kalemleriyle de aylık olarak karışılacaksınız. Aylık olarak bu maliyetleri de ilave edersek toplam da maliyetiniz ortalama olarak şu şekilde şekillenecektir.

 • Personel → 12.809 TL
 • Kira → 5.000 TL
 • Elektrik → 500 TL
 • Isınma → 700 TL (12 Aylık ortalama yöreye göre değişebilir.)
 • Muhasebe → 500 TL
 • TOPLAM = 19.509 TL

Vergi kalemlerini katmazsak 1 ay size bu işin maliyeti 19.509 TL olacaktır. Bunu 20.000 TL olarak görelim diyelim. Şimdi, bunun yanı sıra su bayiliği kurarken de en az 2 önemli şey sizin cebinizden çıkacaktır. Bunlar ve size olan yine ortalama maliyeti de şu şekilde olacaktır.

 • Su dağıtım aracı → 300.000 TL
 • Su bayiliğinden ilk etapta toptan alacağınız sular → 300 adet, 5 TL den = 1.500 TL
 • Ofis malzemeleri (PC + Telefon + Masa vb.) → 15.000 TL
 • İş yerinin vergi levhası, elektrik, su, doğal gaz açılım ücretleri için ortalama → 5.000 TL
 • 10 takım viyol (suları üst üste koymak için gerekli aparat) → 25.000 TL
 • 1 Transpalet → 5.000 TL
 • TOPLAM = 351.500 TL

Aylık dahil toplamda su bayiliği kurma maliyeti size ortalama olarak 351.500 + 19.509 = 371.000 TL olacaktır. Yapmış olduğum bu su bayiliği açma maliyeti daha öncede söylediğim gibi ortalama bir rakamdır.

Su bayiliği alarak kaç TL kendi işinize sahip olacağınızın hesaplamasını ortalama olarak yaptık. Şimdi gelelim bu iş size kaç para kazandıracak? Sonrasında en iyi imkanlar ile marka bedelsiz bayilik veren 5 firmanın hangisi olduğuna geçelim.

Su Bayiliği Aylık Ne Kadar Kazandırır? (1 Damacana Su Kar Marjı)

Su bayiliği aylık size ne kadar kazandırır? Bunun hesaplamasını 1 damana su kâr marjı ele alınarak yaptım. Bunun nedeni ise sizin kaç adet satış yapacağını bilmediğim içindir. Kaç adet damacana satışı yapacağınızı ise bir çok etken belirler. Bu faktörler ise başlıca şunlardır.

 1. Mevsimeler
 2. Nüfus
 3. Rekabet
 4. Marka değeri

Tabi su bayiliği aylık ne kadar kazandıracağını sadece yapacağını satış miktarı da belirlemez. Buna ilaveten en çok etkeni alacağınız bayiliğin size 1 damacana başına maliyetinin kaç TL olduğu da bir hayli etkiler. Bu nedenle size aylık su bayiliğinin kaç lira kazandıracağını yine;

 1. Ortalama satın alacağınızın su maliyeti
 2. Ortalama satış miktarı

göre yapacağım. 1 damacana su maliyeti müşteriye ulaşana kadar yakıt dahil olarak 10 TL geçmez. Satış fiyatları ise 20 ila 30 TL arasındadır. Ortalama olarak anlayacağınız %100 ile %125 den aşağı kesinlikle hiç bir su bayiliği markası kazanç görmeden satmamaktadır. 15 TL kâr ile satış yapacağınızı göz önüne alırsak da günlük ve aylık kazancınız şu şekilde olur.

 • Buda günde 75 adet ortalama bir su satışı yapan bayi 1.125 TL kazanç elde eder. Aylık ise 30*1.125= 33.750 TL yapar.
 • 100 adet satan bir yer ise günde en az ortalama olarak 1.750 TL kazanır. Aylık ise 30*1.750 = 52.000 TL yapar.

Aylık bu net kazanca 1 çalışan ve kira giderinizi eklerseniz size ortalama 30.000 TL çok temiz kalır diye düşünüyorum.

Su bayiliği kurma maliyeti kaç TL + size aylık ne kadar kazandırır ortalama olarak ele aldık. Şimdi sıra geldi su bayiliği alma şartları neler olduğuna. Sonra bu şartlara da sahipseniz size en iyi imkanlar ile su bayilikleri hangileri firmalar sağladığına geçeceğim.

Su Bayiliği Veren Firmaların Talep Ettiği Şartlar Nelerdir?

Su bayiliği alırken de bazı şartları aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra bazı izin belgelerini de tanzim etmeniz gerekir. Resmi kurumlar olan belediye ve vergi dairesi tarafından istenilen iş yeri açmak için gerekli evraklar ve belgeleri daha önce buradaki makalemizde bahsetmiştik. Bu nedenle bu belgelere burada değinmek istemiyorum. Doğrudan su bayiliği veren firmaların şartları neler bunları sıralayacağım.

 • Ticaret ile faal olarak meşgul olmayan vatandaşlardan bankalar tarafından verilen teminat mektubu.
 • En az 250 – 300 damacana alabilecek kadar kapasitesi olan (20 – 30 m2) dükkan veya depo.
 • Su dağıtım aracı.
 • Bölgede başvuru yapacağınız su markasından başka bir tane daha olamaması.

Su bayiliği alacaklardan istenilen temel şartlar da bunlardır. Artık hangi markalar sizlere ücretsiz olarak su bayiliği verdiğine iletişim ve adres bilgileri ile birlikte geçebiliriz.

1- Sırma Su

Sadece damacana su üretimi yapmak ile yetinmeyen Sırma Grup sade veya meyveli maden suyu imalatı da gerçekleştirmektir. Sırma su bayiliği alarak market, iş merkezleri, fabrikalara vb. topluluklara bu tür ürünlerde pazarlayabilirsiniz.

 • Adres: Küçük bakkal köy mahallesi, Vedat Günyol Caddesi, Defne Sokak Numara: 3  ATAŞEHİR / İST.
 • Tel: 0-216-544-27-00 – Faks: 0-216-340-58-79 E-posta: info@sirmagrup.com

bu bilgiler haricinde doğrudan Sırma Grup ile iletişim formu üzerinden irtibat kurmak için ise burayı tıklayabilirsiniz.

2- Hayat Su

Danone Hayat Su 30 yılı aşkın tecrübesi ile su sektörünün en köklü firmalarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Su üzerine bir çok ürüne sahip olan firma iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

 • Adres: Büyük Hanlı Plaza Kayışdağı Caddesi Numara: 1 Kat: 12 – ATAŞEHİR-İSTANBUL
 • Tel: 0-216-538-9700 – E-posta: Tuketici@hayatsu.com.tr

3- Damla Su

Resmi web sitesinde adres bilgileri yer alamasa da kurumun üretim hanesi Sakarya/Sapancada yer almaktadır. Firma ile irtibata geçmek içim ise aşağıdaki iletişim bilgileri kullanabilirsiniz.

 • Tel: 0-850-201-30-35
 • E-posta: iletisimmerkezi@damlasu.com.tr

4- Saka Su

Saka su dağıtım istasyonu kurmak isteyen girişimciler için istenilen şartlar burada, başvuru adresi ise aşağıda yer almaktadır.

 • Adres: Kısıklı Mahallesi Alem Dağ Caddesi, Numara 60 Masaldan iş hanı B blok Kat: 3  Çamlıca – Üsküdar – İST
 • Tel: 0-850-221-12-00
 • Faks: 0-216-505-12-95

5- Buzdağı Su

Cam, pet, bardak dahil bir çok farklı su ürünü konseptine sahiptir. Kâr marjı da bir markaya göre fazla olmaktadır. Ayrıca en kolay şekilde su bayiliği veren bir firmadır. Firmanın adres iletişim bilgileri ise şu şekildedir.

 • Adres: Hanlı Sakarya Mh. Şehit Zekeriya Gözyuman Caddesi, N:15/21 Arifiye/Sakarya
 • Tel: +90-264-526-73-80

Su bayiliği almak isteyen yatırımcılar için bazı köklü firmaların iletişim bilgilerini yukarıda paylaştık, diğer su bayiliği veren firmaları incelemek için lütfen burayı tıklayınız.

Su Dağıtımı Kurmak İsteyen Girişimcilere Bir Kaç Önerilerimiz Var!

Su bayiliği almak isteyenlere bazı tavsiyelerimiz var. Bu tavsiyelerimizi dikkate alırlarsa aylık kazançları katlayabilirler. Bu tavsiyelerimiz ise neler derseniz en başında kesinlikle sadece evlere damacana su satışına odaklanmayın. Bunun yanı sıra şunlara da odaklanın.

 1. Fabrikalara, iş hanlarına da damacana su satışı yapabilirsiniz.
 2. Marketlere, büfelere değişik ebatlarda ki litrelik su satabilirsiniz.
 3. Düğün salonları, lokantalara hatta otobüs firmalarına da su satışı yapabilirsiniz.

Böylelikle yukarda hesaplamış olduğum aylık su bayiliği kâr marjınızı kesinlikle çok daha yukarlara taşıyabilirsiniz. Aynı aşağıdaki videomuzdaki ağabeyimiz gibi..

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 20 Ortalama: 4.4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 45 YORUM
 1. Kemal celik dedi ki:

  Bursa’da niluferde bayilik düşünüyorum
  Hangi firmayla daha sağlıklı çalışma yapabilirim

 2. mehmet tahir zeren dedi ki:

  ben hayat su bayılığını açmak istiyorum kosgeb yararlanabılırmıyım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, geleneksel girişimciliklerden yararlana bilirsiniz.

1 4 5 6