Hibe Kredi

*#30# #38# #31# Gizli Özel Numaradan Arayanı Bulma Yöntemi

Son yıllarda özel numaradan arama yapan telefon sapıkları iyice arttı. Telefonunuzu geceleri sessiz moda alsanız bir dert almasanız başka bir dert. Gizli numaralardan gelen aramalar gerçekten de bundan dolayı ciddi can sıkmaya başladı. Canı sıkılan saat farkı gözetmeksizin arayacağı telefon numarasının öne atıyor *#30# kodunu çeviriyor kafasına göre bir numarayı. Nede olsa gizli özel numaradan aradığımdan dolayı bulunamam sanıyor, kafasına göre takılıyor.

*#30# #38# #31# Gizli Özel Numaradan Arayanı Bulma Yöntemi

Peki gerçekten de #38# den dahi yapılan özel gizli aramaların numaraları gözükmüyor mu? Yoksa ücretli olarak 11880 aramanıza rağmen telefon sapığınızın kim olduğunu yine de bulamadınız mı? O zaman Türk Telekom ve Vodofone ile Turkcell hatlara özel bu APK uygulamasınız ücretsiz olarak hiç denemediniz.

Gizli Numaradan Gelen Aramaları Engelleye Bilirsiniz!

Gizli numaralardan gelen aramalara başa çıkmanın en pratik yolu engellemenizdir. Şimdi bana diyeceksiniz ki! arayanın numarasının kaç olduğu gözükmüyor, nasıl engellenir. Bende size diyeceğim ki! bal gibi de engelleye bilirsiniz. Üstelik sadece 2, 3 tuşa basarak bunu toptan bir şekilde yapabilmektesiniz. Nerden biliyorsunuz diyorsanız. Ben bu yöntemi sıklıkla yapıyorum. Çok şükür, rahat bir şekilde de geceleri uyuyabiliyorum. Şimdi hazırsak nasıl gizli numaraları bilmemize rağmen gelen aramasını engelleye bileceğimize geçiyorum.

 1. İlk olarak telefonun KAYIT kısmına gelin.
 2. Daha sonra AYARLAR butonuna tıklatın. blank
 3. Karşımıza çıkan menüden ”NUMARA ENGELLE‘ düğmesini tıklayalım. (RESİM DE GÖSTERDİM) blank
 4. Sonra karşınıza aşağıdaki resimde de göstermiş olduğum gibi BİLİNMEYEN NUMARALARI ENGELLE sekmesi çıkacak. Onu aktif ediniz. blank

Artık numarası gizli özel numaralardan gelen bütün aramalardan siz kabul edene kadar kurtulmuş olacaksınız. Kesintisiz uykulu gecelere de benim gibi telefonunuz açık olsa dahi merhaba demiş olacaksınız. Gizli numaraları engelleme işlemi bu kadar kolay olurken, peki ya siz gizli özel bir numara ile yine aynı şekilde kolaycana nasıl arama yapabilirsiniz?

Türk Telekom Gizliden Arama Kısa Kodu Kaç? Engelleme Nosu

İlk olarak Türkiye pazarına AVEA olarak giren operatör Türk Telekom adı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin en ucuz ama bir o kadarda kaliteli hattı tır diyebilirim. Türk Telekom faturalı yada faturasız hat sahiplerine bir çok servis sunması bu hatta olan ilgiyi daha da artırtmaktadır. Bundan dolayı da milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Şebekenin müşterilerine sağladığı servislerden bir tanesi de gizli numaradan farklı istediği numarayı araya bilme imkanını sağlamasıdır. Bu özelliği kullanmaları için hatta müşteri hizmetlerini aramalarına dahi lüzum bırakmamıştır. Böylece Türk Telekom faturalı yada kontörlü hat sahipleri numaralarını gizleyip arama yapmaları için şu işlemi yapmaları yeterlidir.

Aranacak olan telefon numarasının önüne #31# sonra telefon numarasını yazmalıdır. Örneğin: #31#0532532532 gibi.

Böylece, ekstra hiç bir işlem yapmadan arayacakları karşı tarafı telefon numaraları gizli bir şekilde araya bilmektedirler. Şayet siz Türk Telekom müşterisi iseniz ve gizli numaradan sürekli rahatsız edici çağrılar alıyorsanız bunu da bir SMS ile ücretsiz olarak çözebilirsiniz.

Bunun içinde yapmanız gereken telefonunuz ile *253# diyerek ARAMA tuşuna basmanızdır. Böylece hattınız gizli numaralara açık ise kapanır. Kapalı ise de gizli numaradan gelen aramalara otomatik olarak açılır.

Evet, Türk Telekom faturalı yada kontörlü hatların gizli aramalara açma ve kapama SMS numaraları da bu şekilde arkadaşlar.

Faturalı Hatta Kredi Veren 3 Operatör Güvenilir Mi? de hat üzerinizden nasıl nakit para alabileceğinizi de anlattığımı bilmenizi isterim.

Şimdi sıra geldi, yine Türkiye’de en çok tercih edilen diğer bir operatöre ait gizli aranan numaraların nasıl kısıtlandığına.

Vodafone Gizli Numaradan Arama Kısa Yol Kodu Kaç?

2007 senesinde beri Vodafone hat sahibiyim. Şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşatmadı. Bu nedenle de hiç taşımayı düşünmedim. Severek halen kullanmaktayım. Tek canımı sıkan ise diğer operatörlerde olduğu gibi hep yeni gelen hat sahiplerine kampanya yapmalarıdır. Ben bu kampanyayı inan anlamıyorum. Farklı operatörlerden müşteri çekmek için harcadıkları fedakarlığı mevcut müşterilerini korumak için harcalar zaten hiç böyle bir telaşeye girmeyecekler 🙂 Her neyse.. biz konumuza geri dönemlim. Evet, Vodafone faturalı yada kontörlü hat üzerinden de numaranızı gizleyerek farklı operatörleri araya bilirsiniz. Bunun içinde girmeniz gereken kod, örneği ile şu şekildedir.

 *31# kodudur. Bu kodu gizli numaradan aramak istediğiniz telefon numarasının önüne koymanız yeterlidir. Daha sonra ara tuşuna gönül rahatlığı ile basabilirsiniz.

Nasıl yapılacağını örnek olarak ise bizzat kendi telefonumdan sizler için yaptım. Vodofone hattım ile yapmış olduğum bu örneğin resmini ise aşağıda göre bilirsiniz.

blank

Vodafone gizli numaradan bu şekilde arama yapabildiğiniz gibi gizli özel numaradan gelen aramaları da hattınıza aynı şekilde kolayca kapata bilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gereken şey şudur.

 • Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için; GİZLİ AÇ 7046 numarasına SMS atın.
 • Gizli numaranda gelen çağrıları almak için ise; GİZLİ KAPAT 7046 numarasına SMS atınız.

Böylece hiç bir Vodafone şubesine gitmeden yada müşteri temsilcisini arama gereği duymadan hattınız gizli numaralara açılır. Yada bilinmeyen özel gizli numaralardan gelen aramalara kapatılır.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Nereye SMS gönderilir? de bankalardan kredi kullanmanız için son derece önem arz eden Findeks KKB notunuzu öğrene bilirsiniz.

Vodafone hatlar üzerinden de gizli numaraları engelleme yada gizli numaradan arama kısa tuş numaraları bunlardır. Şebekenin diğer bütün kısa mesaj servis numaralarını görmek istiyorsanız da https://bit.ly/3aV2Txc sayfasına girmelisiniz.

Numaram Gözükmeden Gizli Arama Nasıl Yapılır? (Turkcell Dahil)

Ülkemizde faaliyet gösteren 3 tane cep telefonu şebekesi vardır. Bu şebekelerin ismini hepimiz biliyoruzdur. Yine de saymama gerekir ise Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone olmaktadır. Gerçekten bu 3 cep telefonu şebekesinin üçü de birbirinden kalitelidir. Müşterilerine ciddi anlamda kaliteli hizmetler sağlamaktadır. Sağladığı bu hizmetlere ise gün geçtikçe bir yenisi eklenmektedir. Sağladıkları hizmetlerin belki de içlerinden en çok tercih edileni ise gizli numaradan istedikleri telefon numaralarını tek bir kod girerek araya bilme imkanları sağlaması tır. Sizlerde şayet numaram gözükmeden gizli özel numaradan başka bir numarayı aramak istiyorsanız. Tek yapmanız gereken hattınıza göre arayacağınız telefon numarasın önüne aşağıdaki kodu eklemektedir.

 • Türk Telekom: #31#
 • Vodafone: *31#
 • Turkcell: #31#

Hattınıza göre arayacağınız telefon numarasının önüne bu kodu koymanız durumunda numaranızı karşı taraf görmeyecektir. Örnek olarak sizlere aşağıda bir ekran görüntüsü paylaştım. Paylaştığım ekran görüntüsündeki hat vodafone olarak uygulanmıştır.

blank

Bu şekilde arayacağız numara şayet sürekli meşgul tarzı çalıyor ise karşı tarafın telefonu gizli gelen aramalara kapalı olabileceğinizi bilmenizi isterim.

11880 Gizli Özel Numara Arayanı Bulma Yöntemi

118 80 Türkiye’nin bilinmeyen numaralarını öğrenmek için tuşladığı en iyi özel  servisidir. 11880 numarasını arayarak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrene bilmenizin de bir bedelinin olduğunu söylemek isterim. Servisin uygulamış olduğu ücretlendirme tutarı ise saniye bazlı olmaktadır. Yani, 11880 telefon numarasını arayarak sadece tek bir bilinmeyen telefon numarasını arayarak belli bir ücret ödemezsiniz. Ödeyeceğiniz miktar sizin hatta geçirmiş olduğunuz süreye ile ücretlendirilir. Buna göre tüm sabit hatlar dahil olmak üzere ücretlendirme tutarı şu şekildedir.

60 saniye yani 1 dakikalık görüşme ücretlendirilmesi 4.5 TL olmaktadır. Ortalama olarak genelde sorgulamalar için harcanan vakit 1 ila 2 dakika arasında değişmektedir. Buda en fazla 9 ile 10 TL arasında bir bedel ödeyeceksin anlamına gelmektedir.

11880 özel servis numarasını aradığınızda her numaranın kime ait olduğunu öğrenemeye de bilirsiniz. Şayet hat sahibi şebeke üzerinden kimlik bilgilerim gözükmesin diye bir talimat verdi ise 11880 size numaranın kime ait olduğu konusunda yardımcı olamaya bilir.

TTNET İnternet Sabit Hat Sahiplerine Kredi kullanmak isteyenler için süper bir fırsat sağlanmaktadır. Bir göz atın derim.

Şimdi geldi *#30# yada *#38# dan gelen gizli numaradan arayanın kime ait olduğunu bulmaya.

*#30# #31# *#38# Gizli Numaradan Arayanı Nasıl Bulabilirim

Sizi arayan gizli numaralar çoğunlukla *#30# #31# yada *#38# gibi numaraları sizin tele numaranızın önüne koyarak gizli bir şekilde arama sağlarlar. Bu şekilde size gelen aramada GİZLİ NUMARA yada ÖZEL NUMARA gibi bir ibare gözükür. Arayanın telefon numarası ise kesinlikle gözükmez. Peki, gelen bu tür aramalara ait ÖZEL yada GİZLİ numaraları öğrenmemizin bir yolu var mı? Doğruyu söylemem gerekir ise ne yazık ki yok. Bu cevabı ben emin olun çok araştırarak cevap veriyorum. Yapmış olduğum bu araştırmalardan bir tanesi bana gelen bir gizli numarayı görmek için hattıma ait İnternet hesabıma girmek oldu. Sizin de görmüş olduğunuz gibi yaptığım tüm testler de gizli numaralar hep İNTERNET olarak gözüktü. Farklı saatler de gizli numaralardan hattımı aratmama rağmen bu sonuç değişmedi.

blank

Gizli numaralardan gelen aramaların kime ati olduğunu öğrene bilmek için yaptığım diğer bir girişim ise müşteri temsilcimi aramak oldu. Sizin için yaklaşık olarak 10 dakika hatta bekleyerek müşteri temsilcime bağlandım ve herkesin merak etmiş olduğu o soruyu sordum. Hattıma gelen GİZLİ NUMARALARI ÖĞRENE BİLİRMİYİM? Müşteri temsilcisi hiç düşünmeden direk HAYIR dedi. Bunun kaydını da sizler için hatta aldım, bir video ile paylaştım.

Özel Gizli Numara Bulma APK Uygulaması Var mı?

Özel gizli numara bulma isimli bir çok APK yani mobil uygulama sağda solda mevcut. Bu uygulamaların biri değil hepsi tamamen sizleri kandırmak için hazırlanmış olan bir tuzaktan öte bir şey değil. Tabi bu APK haricinde bir çok İnternet sayfasında karşımıza gizli, özel numaradan gelen aramaların kime ait olduğunu öğrenin diye başlıklar var. Bu başlıklarda kullanıcı çekmekten başka bir şey değil. Çünkü değerli arkadaşlar özel numarayı öğrene bileceğiniz ne bir APK var ne de bir servis. İnanmıyorsanız girin buradan https://play.google.com/store?hl=tr android markete sizlerde kendiniz görün. Bunun böyle olduğunun teyidini de ben sizler için şebekeme ait müşteri hizmetlerini arayarak da ayrıca kanıtladım zaten. Anlayacağız hiç bir araştırma yapmadan bu iddialarda bulunmuyorum. Ama ben illa öğreneceğim diyorsanız. Size bir tane yol göstere bilirim. Bunun için yapmanız gereken, adliye binasında yer alan Cumhuriyet savcılığına gitmeniz olacaktır. Dolduracağınız bir şikayet dilekçesi ile sizi rahatsız eden telefon numarasını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 6 Ortalama: 3.8]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. arda dedi ki:

  bilgilendiricyidi. teşekkürler