Hibe Kredi

Çok Acil Borç Nakit Para Lazım Diyorsan! (Ön Ödemesiz Burada)

Çok acil para lazım diyenlerin sayısı 2022 yılına girmemizle birlikte %80 oranında arttı. Bunun en büyük nedeni ise rakamlarla %40 varan ama hissedilen %100 fiyat artışları oldu. Sadece Türkiye için değil, Dünya genelinde yaşanan bu ekonomik sıkıntı borç para arayışlarını da arttırdı. Bu artışın etkilerinden dolayı eşten, dosttan dahi acil para ihtiyaçlarımızı tedarik edemez olduk. Nedeni ise sadece üç harf çünkü onlarda da ”YOK”! Peki, bankalardan dahi acil para alamayanlar nasıl nakit ihtiyaçlarını tedarik günümüzde edebilirler?

Çok Acil Borç Nakit Para Lazım Diyorsan! (Ön Ödemesiz Burada)

Bunun için 1 saat içinde bana acil para lazım diyorsanız ister öğrenci olun ister çalışan, çalışmayan ev hanımı tam 5 yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerle 12 ay vadeli 15.000 TL kadar nakit ihtiyaçları olanlar gün içinde anında kredi imkanlarından yararlana bilirler. Daha fazlasına ihtiyacı olanları da unutmadık! Bu çözüm yolu olarak ise bankaları devreye soktuk. Biliyoruz! Bankalardan kredi çekemiyorsanız. Ama emin olun bedava sizlerle paylaşacağımız bir dilekçe ile kanun kapsamımda 36 ay vadeli 50.000 TL kadar ihtiyaç kredinizi kolay bir şekilde çekebileceksiniz.

Bankalardan Kredi Alamayanlar (Çıkmayanlar) Ne Yapmalı?

Bankalardan kredi alamayanlar (Çıkmayanlar) ne yapmalı? Bunun için sizlere 3 tane seçenek sunacağım. Bu 3 seçenek sonrasında da sizi temin ederim ki acil kredinize kavuşmaksınız.  Uygulamanız halinde hatta ihtiyaç kredisi bile artık kullanabiliyor olacaksınız. Böylece en az 15.000 TL ortalama olarak da bankalardan 50.000 TL kadar 36 ay geri ödemeli bireysel tüketici kredisi çekebileceksiniz. Hem bankalardan hem bankalara alternatif kanallardan kredi alamayanlar için tavsiye edilen peki bu 3 yol nedir?

 1. Findeks KKB notunuzu çok hızlı bir şekilde yükseltmeniz yada oluşmadı ise oluşturmanızdır.
 2. Findeks kredi notu değeriniz düşük ise (Kara listede, kırmızı kalem yemiş, icralık vb.) ise bankalardan yine kredi çekmek için Banka Sicil Affı Yasası başvurusunda bulunmanızdır.
 3. Acil kredi ihtiyaçları için bankaları tercih etmeyenler için finansman imkanı sağlayan firmaların yolunu tutması yada unların uyguladığı yöntemleri uygulamalarıdır.

Bankalardan kredi alamayanlar çıkmayanlar için çözüm yolu olarak sunmuş olduğum iki yol için neler yapmanız gerektiğinden hemen burada bahsedeceğim.

Kredi Notu Oluşmamış Olanlar:

 1. Sigortalı olarak herhangi bir işletmede en az 3 ay çalışması gerekir. Maaşlarını da banka üzerinden şahsi IBAN numaralarından tahsis etmeleri gerekir.
 2. Herhangi bir yerde çalışmayanlar ise teminatlı kredi kartı alarak en az 3 ay kullanıp, dönem borçlarını tam gününde ödemeleri gerekmektedir. Teminat Blokeli Kredi Kartı Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm! de bu kart nasıl alınır açıkladık.

Kredi Notu Düşük Olanlar:

 1. Ödemesi geçmiş tüm kredi ve kart borçlarını kapamalıdırlar.
 2. Kredi ve kart ödemelerini düzenli bir şekilde yapmalılar.
 3. Gündelik hayatlarında nakit yerine kredi kartı kullanımı tercih etmelidirler.
 4. Vadesiz mevduat hesapları ekside ise + bakiye geçirmeli ve nakit tutmalıdırlar.
 5. Otomatik ödeme talimatları vermelidir.
 6. Sık kredi başvursun da kredi notları yüksele kadar bulunmamalıdırlar.

Banka Sicil Affı Yasasından Yararlanmak İsteyenler (Kara listedekiler):

 1. Kredi çekecekleri bankaya sicil affı yasasının da içinde bulundurduğu dilekçe ile başvuru yapmalıdırlar.
 2. Bankadan ret cevabı gelmesi durumunda BDDK’ya yine dilekçe ile şikayette bulunması gerekilir. Her iki kuruma nasıl bir dilekçe hazırlanacağını ise Sicil Affı Yasasından Yararlanarak Nasıl Kredi Çekilir? bu içeriğimiz de bulabilirsiniz.

Acil para ihtiyaçlarını bankalardan kredi alamayanlar ne yapması gerektiğini 3 madde ile açıkladık. Bankalardan kredi çıkmayanlar için bu 3 madde içerisinde yer alan 2 seçenek için ne yapılması gerektiğini de yine sizlere anlattık. Bankalar haricinden kısa sürede nasıl acil kredi alabiliriz diyorsanız da, cevap hemen ⇓ aşağıda arkadaşlar.

Banka Haricinde (Dışında) Nereden Para Bulabilirim?

Bankalardan kredi alamayanlar ne yapmaları gerektiğini yukarda 3 madde halinde anlattım. Bankalardan kredi alamayanlar için bahsi geçen bu 3 maddenin 2 tanesi içinde ne yapmanız gerektiğini yine üst başlıkta yer verdim. Şimdi sıra geldi banka haricinde (Dışında) nereden para bulabilirim? Bunun çözüm yolu olarak da sizlere tam 5 tane bankalara alternatif yoldan bahsedeceğim. Çok yakın arkadaşlarımın dahi gün içinde acil para ihtiyaçlarını tedarik ettikleri bu yollar ise şunlardır.

 1. Laptop, LCD TV bozdurma yöntemi. (15.000 TL ile 25.000 TL kadar 12 ay geri ödeme vadeli)
 2. Kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp tekrar nakit para için bozdurma.
 3. Senetle kredi veren yerler ile irtibata geçmek.
 4. Varsa elinizde çek yada ödenmiş fatura bunları faktöring firmalarına hafta sonu dahil nakit paraya çevirerek.
 5. Faturalı hatlara kredi veren firmalarla çalışarak yada kendiniz bu yöntemi uygulamanız.

Günümüzde bankalar haricinde nereye giderseniz gidin acil para ihtiyacınızı karşılamak için bu 5 yönteme alternatif başka bir yok yoktur arkadaşlar. Bankalar haricinde acil para bulmak için bu 5 yöntemden herhangi birini uygulamak isteyenler peki nasıl bir yol izlemeleri gerekmektedir? İşte içlerinde sıklıkla tercih edilen yöntemler için izlenmesi gerekilen o yol haritası.

blank

1- Laptop LCD TV Bozdurma Yöntemi

Bankalar haricinde acil para bulmak istenler için laptop yada LCD TV gibi teknolojik aletleri bozdurma yöntemi iyi bir alternatif yol dur. Çok yakın bir çok arkadaşım Eskişehir ilinde bu yöntemle gün içinde acil 15.000 TL kadar nakit ihtiyaçlarını 12 ay geri ödemeli kavuştular. Sizler de laptop yada LCD TV bozdurma yöntemiyle 15.000 hatta 25.000 TL kadar acil para ihtiyacınızı gün içinde tedarik edebilirsiniz. Bunun içinde illa Eskişehir de olmanıza üstelik lüzum yoktur. İstanbul, Ankara gibi mega şehirler de üstelik çok daha rahat bir şekilde bu yöntemle acil paranıza kavuşa bilirsiniz. Peki, bütün Türkiye’deki iller de geçerli olan laptop yada LCD TV dahil teknolojik aletleri nakit paraya nasıl anında çevirebilirsiniz.

 1. Elden taksitli olarak laptop, LCD TV ürünleri satan mağazalara gidin. Elden taksitli satış yapan bu mağazalar hangileri diyorsanız.
  1. Arçelik
  2. Bosch
  3. Evkur
  4. Vestel
  5. FORMS
  6. Esme
  7. Mutlu Evim
  8. İKS AVM
  9. Soylu AVM
 2. Elden taksitli satış yapan bu mağazalardan nakit değeri yüksek laptop yada LCD TV satın alın.
 3. Senetle satın almış olduğunuz bu ürünü 2. el satış internet sitesi yada satın alan mağazalara kapalı kutusunda satın. (Çoğunlukla aynı mağaza ürünü anında nakit para ile satın alabilmektedir.)

En az 12 ay en çok 36 aya varan taksitle almış olduğunuz laptop yada LCD satın almak isteyenlerden peki bu mağazalar hangi şartı arar? Aradıkları tek şart ”Daha önce alış veriş yapmış olmanız ve taksitlerinizi düzenli ödemiş olmanız tır.” Eğer bu şartta da sahip değilseniz de o zaman aynı mağazadan daha önce alış veriş yapmış bir kefil götürmeniz yeterli olacaktır.

Laptop yada LCD bozdurma yöntemleri ile nasıl acil para elde edeceğimizi anlattık. Şimdi bu yöntem haricinde acil nakit para ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz diğer yollalar devam ediyoruz.

2- Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma

Kuyumculardan taksitli olarak altın satın alabilirsiniz. Bu yöntemle acil para ihtiyacınızı da yine tedarik edebilirsiniz. Nakit avans taksit sayısı kadar çok olmasa da 3 ay taksitli kuyumcudan altın almak çok daha avantajlıdır. (Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir?)  Herhangi bir kuyucudan altın alıp nakit paraya çevirmek için tercih etmeniz gerekilen varlıklar ise şunlar olması gerekir.

 • Gram
 • Çeyrek
 • Yarım
 • Cumhuriyet

Bu bazlı altın alınmasının önerilmesinin nedeni ise el işçiliği olmadığından dolayı alım ve satım işlemlerinde komisyon değeri çok fazla ödenmemesidir. Kredi kartınız da kuyumcudan altın alacak kadar limit bulunmuyorsa acil para ihtiyacınızı karşılamak için diğer önereceğimi yönteme başvuru yapabilirsiniz.

3- Faturalı Hattınıza 15.000 TL Nakit Para Alabilirsiniz!

Faturalı hat sahipleri gerçekten nakit para bulma konusunda çok şanslılar. Hele bir de faturalarını düzenli bir şekilde bu güne kadar ödemişlerse gün içinde anında 15.000 TL 3 ay geri ödemeli olarak kredi kullanabilirler. Faturalı hattınız ister Turkcell ister ise Vodafone yada Türk Telekom olsun bu imkanlardan üstelik yararlana bilmektedirler. Faturalı hatta nasıl 15.000 hatta 20.000 TL acil nakit para tedarik edebilecekleri için izlenecek yol ise iki tanedir. Bunlar;

 1. Faturalı hatlara kredi veren firmalara başvuru yapmak.
 2. Kendiniz faturalı hattınız üzerinizden kredi imkanlarından yararlanabilmeniz.

Faturalı hattınıza kredi veren firmaların hangileri olduğunu sayfamızda bulabilirsiniz. Belli bir komisyon karşılığında bu firmalar sizlerin yerinize işlemleri gerçekleştirir ve gün içinde IBAN numaranıza ödemenizi yaparlar. Komisyonsuz olarak kendiniz de isterseniz faturalı hattınıza kredi 3 ile 12 ay vadeli kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredi miktarına göre taksit satısı ise şu şekilde BDDK tarafından belirlenmiştir.

 • 3.500 TL üzerindeki cihazlar için taksit sayısı 3 ay tır. 25.000 TL kadar bu taksit sayısıyla cihaz alabilirsiniz.
 • 3.500 TL altı cep telefonları için taksit sayısı 12 ay geri ödemeye kadar çıkmaktadır.

Faturalı hattınıza nasıl 12 aya varan taksitli olarak krediyi kendiniz kullanabiliriz diyenler için ise harika bir bir video çekip hazırladım. Sayfamızın en altında bu videoyu izleyebilirsiniz.

Bankalara alternatif olarak kredi bulabileceğiniz yolardan en çok tercih edilen 3 tanesinin hangileri olduğundan bahsettik. Senetle kredi imkanları için ayrı bir içerik hazırladığımızdan bunu aşağıdaki bağlantıda yer alan yerde değindik.

Banka sicil affı yasasından yaralanacaklara önereceğim bankanın hangisinin olduğunda hemen aşağıdaki başlıkta paylaştık.

Sicil Affı Yasasından Yararlanacaklara Tavsiye Ettiğimi Bankalar

Her bankanın para politikası farklıdır. Her ne kadar kredi ürünü kullandırma prensipleri aynı olsa da farklılık yine de gözükebilir. Buna somut bir örnek vermemiz gerekir ise; Akbank gibi müşteri portföyü bir hayli dolgun olan banka ile ismi Türkiye pazarında çok fazla duyulmayan Türkiye Finans Katılım bankasının kredi politikaları aynı olmaya bilir. Bu nedenle banka sicil affı yasasından yararlanacaklara kredi için başvuru yapmaları tavsiye edeceğim bankalar içinde Türkiye Finans Katılım ilk sıralarda gelir. Bu sebeple yukarda bahsetmiş olduğum şekilde sicil affı yasasına başvuru yapanların, ihtiyaç kredisi başvurusu için Türkiye Finans Katılım bankasına başvuru yapmalarını tavsiye ediyorum. Bankamızın faiz oranları da üstelik bir hayli düşük olmasından dolayı bu öneride bulunmaktayım. Bu ay için bu oranlar ne kadar diyorsanız da, aşağıdaki tabloda geri ödemesi ile birlikte görebilirsiniz.

Aralık 2022 için Türkiye Finans Katılım Bankası 0 dan 12 ay için %1.99 ve 24 ile 36 ay için %2.19 tur. En üst vade olan 3 yıllık geri ödeme planlarına da %2.06 faiz uygulanır. Bu oranlar ile geri ödeme hesaplama tablomuz ise şöyledir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Geri Ödeme Tablosu
Miktar (TL) Vade (TL) Aylık Ödeme (TL) Toplam Tutar (TL)
30.000 TL 12 2.922,40 TL 35.068,79 TL
24 1.721,71 TL 41.321,06 TL
36 1.320,83 TL 47.549,63 TL

Bulunduğunuz ilçe de sakın Türkiye Finans Katılım bankası bulunmuyor diye endişeye kapılmayın. Türkiye’nin her ilinden ve ilçesinden Türkiye Finans Katılım Bankası acil finansman başvurusunu sadece BU FORMU doldurarak hemen başvuruda buluna bilirsiniz. (Yaklaşık olarak 3 aydır banka faiz oranlarını arttırmaktadır, bu fırsatı kaçırmayın bence..)

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 5 Ortalama: 1.8]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 537 YORUM
 1. Yusuf dedi ki:

  On bin lazım

1 51 52 53