Hibe Kredi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!

Emekliye en düşük faizli kredi veren bankalar için 1 numara Ziraat bankası gelir. 2022 yılında da bu sıralama değişmeyecek gibi duruyor. Tabi bankanın biri çıkar da biz faizsiz kredi veriyorum demezse! Çünkü, gerçekten Ziraat bankası emekliye düşük faizli olarak sadece ihtiyaç kredisi vermekle kalmıyor. Ev alımından, araç alımlarına kadar avantajlı kredi olanağı sağlıyor. Toplamda 4 paket halinde sağladığı bu finansman ürünleri neler diyorsanız? Emekli maaşınızı Ziraat üzerinden alma şartı dahilince burada bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!

Sadece emeklilerimiz bu sayfada Ziraat bankasın sağladığı bu 4 kredi paketinin faiz oranlarını görmekle kalmayacaklarını belirtmek isterim. Bunun haricinde Ziraat bankasın emeklilere kaç yaşına kadar kredi verdiğinin sorusunun yanıtını da burada bulabilecekler. Çok sık olarak Ziraat bankasından kredi çekecek emeklilerimiz bizlere bu soruyu sorduğu için özellikle buna da burada yer verelim dedim. Farklı sorularınız da var ise bize bunu da sora bileceğinizi bilmenizi isterim.

Ziraat Bankası Emeklilere Kredi Kampanyası Müjdesi

Ziraat bankası emekliye 4 özel paket halinde kredi kampanyası düzenlediğin müjdesini verdi. Emeklilere yönelik düzenlediği kredi kampanyasın da bu 4 paket içinde özel faiz oranları oluşturdu. Böylelikle emekli maaşı alanlar sadece Ziraat’tan bireysel ihtiyaç kredisi kullanırken düşük faiz imkanlarından yararlanmış olmayacaklar. İhtiyaç kredisi haricinde ev ve araç alımları için de ayrıcalıklı faiz oranlarından istifade edebilecekler.

Ziraat emekli kredisi çok avantajlı

Ziraat emekli kredisi çok avantajlı

Ev, araç ve ihtiyaç kredisi faiz oranları normal şartlar da zaten diğer bankalara nazaran bildiğiniz gibi Ziraat düşük vermektedir. Bunun üzerine bir de emekliye ortalama %0.10 varan faiz indirimi uyguluyor olması adeta kredi çekecekler için ilaç gibi gelmektedir. Tabi Ziraat bankası emekliye düşük faizli olarak bu kredileri sağlarken bir kaç şarttı da aramaktadır. Bu şartlar neler derseniz.

 1. Öncelikli olarak emekli maaşını Ziraat bankasından almanız gerekir. Farklı bankadan emekli maaş alıyorsanız saniyeler içinde maaşını Ziraat şubelerine taşıya bilirsiniz. Nasıl mı? Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? 4 Yöntem! de göre bilirsiniz.
 2. Kredi kulanım yaş sınırları içinde olmalısınız. Kaç yaşa kadar olduğunu da aşağıda yine bulabilirsiniz.
 3. Kredi kullanım limitine takılmıyor olmalısınız. Yine bunu maaşınıza göre kaç TL çekebileceğinizde aşağıda izah ettim.
 4. Findeks KKB notuna takılmıyor olmalısınız. Bunla ilgili tüm merak edilenleri de kredi notu kategorisinde bulabilmektesiniz.

Emekliye müjde olarak verdiğimiz tüm bu kredilerin faiz oranları dahil detaylarını merak ediyorsanız, lütfen okumaya devam edelim.

Ziraat Bankasından Emekli Kredisi Faiz Oranı (Maaş Müşterisi Hesaplama)

Ziraat bankası bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.79 civarlarındayken Ziraat bankası maaş müşterisi ”EMEKLİNİN ARTISI KREDİ” paketinde bu oran sadece %1.69 oranındadır. Bu da demek oluyor ki sizlere vermiş olduğumuz bu faiz oranları her ne kadarda zaman içinde değişmiş olsa da özellik ile maaşını Ziraat’tan alanlara banka %1.00 varan düşük faizler ile kredi sağlamaktadır. Bu arada güncel emeklilere sağlanan ihtiyaç kredisinin faiz oranlarını emeklinin artısı kredi paketi bu bağlantıdan anlık olarak görebilirsiniz. Ufak bir hesaplama yaparsak şayet %0.25 indirimli emekli ihtiyaç kredisinin farkını sizlere de göreceksiniz.

Haziran 2022 de Ziraat üzerinden kredi kullanacak olan emeklilere 36 aya kadar bütün vadelerde aylık sadece %1.69 faiz uygulanır.

 • 5.000 lira 12 ay olarak çekmeniz durumunda aylık taksit miktarınız 473,61 TL olacaktır. 24 ay olarak ise ödemeniz 265,19 TL olur. En üst vade 36 ay! için aylık taksit tutarınız 197,05 TL olacak toplam maliyeti size o zaman 7.093,62 TL olur.
 • 10.000 lira için 12 ay ödeme miktarınız 947,22 TL toplam maliyeti size 11.366,66 TL olur.
 • 15.000 TL için 36 ay ödeme vadesini seçenlerin aylık ödemesi 591,14 TL olacaktır.
 • 20.000 TL kullanıp bunu en üst vade olan 36 ay olarak geri ödemek isteyenlerin aylık taksit ödeme tutarı 788,19 TL olup toplamda maliyeti 28.374,86 TL olacaktır.
 • 30.000 lira ödemesi ise aylık sabit olarak 3 yıl için 1.182,28 TL olmaktadır.

Her ne kadarda faiz oranları bu belirtmiş olduğumuz seviyelerde değişiklik gösterse de yapacağınız kar payı çok fazla değişmeyecektir.

Ziraat Bankası Emeklilere 3 Konut Kredisi Paketi Sağlıyor!

Ziraat bankası emeklilere 3 konut kredisi paketi sağlamaktadır. Bankaca sağlanan EMEKLİNİN ARTISI KONUT KREDİSİ paketleri şu şekildedir.

 •  1 ile 100.000 lira arasından konut kredisi kullanacak olan emeklilere oluşturulan paket 1
 • 100.0001 ile 500.000 lira arasında konut kredisi kullanmak isteyen emekliler için oluşturulan paket 2
 • Son olarak ise 500.001 lira üzerinden ev kredisi kullanacak olanlara sağlanan kredi paketi 3 tür.

Bankaca oluşturulan bu 3 kredi paketinin de kredi faiz oranları aynıdır. Sadece 500 TL tahsis ve yaklaşık 750 lira ekspertiz ve DASK masrafları ile bu imkanlardan yararlana bilirsiniz. Alınacak olan ipotek edilmesi ile kullanılacak olan kredinin Ziraat bankasından nasıl çekileceğini tüm detayları ile aşağıdaki videomuz da görebilirsiniz.

Konut kredisinin 120 ay için faiz oranları ise şu şekilde yer almaktadır.

Banka Adı 120 Ay
Ziraat Bankası %1.29

Kullanılacak olan kredi türüne göre peki Ziraat sizlerden ne tür evraklar istemektedir?

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Ziraat bankası üzerinden %0.10 varan düşük oranlarda ihtiyaç kredisini emekliler kullana bilmektedir. Bu avantajdan yararlanmak için emekli maaşınız Ziraat bankasından almanız şarttır. Zaten emekli maaşınızı Ziraat bankasından alırsanız kredi kullanmak için sizden sadece nüfus cüzdan suretini isteyeceklerdir. Ama, emekli maaşınızı Ziraat’tan almıyor iseniz sizlerden şu gerekli evraklar talep edilir.

 • Emekli maaş cüzdanınız
 • Nüfus cüzdan suretiniz
 • Adınıza düzenlenmiş bir adet fatura
 • Kredi limitine göre 1 yada 2 kefil

Konut Kredisi Kullanacak emekli vatandaşlarımızdan,

 • Alınacak olan eve ait tapu
 • Emekli maaş cüzdanınız
 • Ödenmiş herhangi bir fatura

Konut kredisinde kefil sizden istenilmez. Bunun nedeni ise evin ipotek konulmasıdır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Kaç?

Ziraat bankası yaş sınırı için kredi kullanacak olan emeklilerden en fazla 68 yaşı şart koşmaktadır. Bunun ile beraber her kredide olduğu gibi kredi notu çok fazla önemlidir. Şayet yaş şartına uygun iseniz ve kredi notu değeriniz de riskli değilse maaşınıza göre ihtiyaç ve konut kredisi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz.

 • Ziraat ihtiyaç kredilerinde kullanacağınız kredinin aylık ödemesi maaşınızın %50 sini geçmemesi. Bunu yukarıdaki sizin için yapmış olduğumuz hesaplamalara bakarak bula bilirsiniz. Yada lütfen bize maaşınızı söyleyin ne kadar kredi çıkabileceğini sizler için hesaplayalım.
 • Konut kredisinde ise %70 oranını aşmaması gerekmektedir. Yine bunun sizin için hesaplama yapabiliriz.

gerekmektedir. Bu şartları sağlamanız halinde hemen başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında 1 form doldurma ile sağlaya bilirsiniz. Son olarak eğer ki emekli maaşını Ziraat bankasından alan bir kefil bulabilirseniz bu yaş sınırı 75 kadar çıkmaktadır.

Yaş sınırının kaç olduğunu da dile getirdikten sonra kredi limitinin ne kadar olduğuna geçebiliriz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti Ne Kadardır?

Her bankada olduğu gibi Ziraat bankasının da belirlemiş olduğu bir ihtiyaç kredisi limiti vardır. Emekli maaşınız her ne kadar olur ise olsun bankaca belirlenen bu kredi miktarının üzerine çıkamazsınız. Bu tutar her ne kadarda İnternet sitesinde 100.000 lira olarak gözükmüş olsa da emin olun maksimum 50.000 liraya kadar üst limit belirlenmiştir. Bunun haricinde birde almış olduğunuz maaş oranına göre adınıza kredi çıkmaktadır. Tabi 50.000 lirayı geçmeyecek şekilde. Bankalar maaşınızın en fazla %50 oranını baz alarak kullanacağınız kredinin taksitini geçmemesini hesaplar. Bunu belirleyen en etkili husus ise;

 1. Kredinin faiz oranı
 2. Kredinin vadesi

Ben sizler için bir kaç hesaplama yaparak ortalama ne maaşınıza göre ne kadar krediyi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz hesapladım.

 1. Emekli maaşı 1.000 lira olanın aylık kredi taksit ödeme miktarı 500 lirayı geçmemesi gerekmektedir. Buna göre 36 ay vadeli olarak en fazla 13.000 TL kullanabilir.
 2. Emekli maaşı 1.500 lira olanın aylık taksit ödemesi en fazla 750.00 lira olacaktır. Buna göre 36 ay vadeli olarak en fazla 20.000 lira kullana bilecektir.
 3. Emekli maaşı 2.000 lira olanın aylık kredi taksiti ödeme miktarı 1.000 lira olacaktır. Buna göre en fazla 25.000 lira kredi kullana bilirler.
 4. Emekli maaşınız şayet 2.5000 TL ise o zaman aylık ödeme miktarınız 1.250 lirayı geçmeyecektir. En fazla 33.000 lira kredi kullana bilirsiniz.
 5. 3.000 TL maaşınız var ise aylık taksit ödemeniz 1.500 lirayı geçmeyecektir. Normal şartlarda 40.000 liraya kadar kredi kullana bilirsiniz.

Ziraat bankasından ne kadar kredi kullana bileceğinizi bizlere maaşınızı yorumlarda yazarsanız öğrenebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 6 Ortalama: 3.2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 115 YORUM
 1. Şeyma dedi ki:

  Merhaba ,annem 50 yaşında ziraat bankasından 2700 TL emekli maaşı alıyor. Konut kredisi en fazla ne kadar alabilir?

1 7 8 9