KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Dijital Kredisi Nasıl Alınır? Hesaplama Faiz Oranları

Ziraat Bankası Dijital Kredisi Nasıl Alınır? Hesaplama Faiz Oranları

Evraksız, formalitesiz ve kefilsiz olarak kredi çekmek isteyenlerin sıklıkla başvuru yaptığı yol dijital krediden geçer.  Dijital kredinin sizlere sağlamış olduğu avantajlar tabi bunla da kalmamaktadır. Şube üzerinden kullanılacak olan tüketici kredisine göre faiz oranları çok daha uygundur. Üstelik, dijital kredi sayesinde başvurunuzu hafta sonu dahil yapa biliyorsunuz. Bir çok ayrıcalığı sizlere sağlayan dijital kredi banka çalışanlarının yükünü de ayrıca azaltmaktadır. Her iki kesim tarafı içinde oldukça avantajlı olan bu imkanların başvuruları peki nasıl yapılır? Şartlarının yanı sıra faiz oranlarının hesaplamaları nedir? Merak ediyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Şartları Nedir?

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı üzerinden müşterilerine dijital kredi vermektedir. Başvuru şartlarına uygun olan herkes bu krediden yararlana bilirler. İl ayrımı gözetmeksizin hafta sonu dahi başvuru yapabilme olanağı sağlayan dijital kredinin şartları nedir? diye soruyorsanız çok doğru yerdesiniz. Şayet 50.000 TL kadar acil bir nakit ihtiyacınız varsa sadece aşağıda yer verdim 3 şarta sahip olması yeterlidir. Yüksek miktarlarda bireysel kredi başvuru yapmak isteyenler ise Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi de bahsetmiş olduğum imkanlara müracaat etmesini önerilir. Ama yok! bana 50.000 TL yeter deyip, seçimini Ziraat’ın dijital kredi fırsatlarından yana kullanmak isteyenler varsa şu şartlara uygun olası yeterlidir.

 • En önemli aranan şartın başında Ziraat bankasının maaş müşterisi olmanız gerekiyor. Bu ağır şart diğer dijital kredi veren bankaların hiç birinde yoktur. Eğer ki! Ziraat maaş müşterisi değilseniz ve illa dijital kredi kullanmak istiyorsanız size 4 İşlemle ENPARA dan Gelir Belgesiz Kredi Alabilirsiniz seçeneğini değerlendirmenizi öneririm.
 • İkinci aranan şart ise olumlu bir kredi notuna sahip olmanızdır. Bu şart bütün tüketici dahil olmak kredi paketlerinden aranan temel bir şarttır. 1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır? da kredi çekebilmeniz için gerekli puan aralıklarına yer verdiğimi belirtmek isterim. ENPARA dahil olmak üzere bütün dijital kredi veren bankaların temel şartlarından olan bu puan aralığın kaç olduğu o içeriğimiz de bulabilirsiniz.
 • Kredi kullanım üst limitine takılmıyor olmalısınız. Ne Kadar Kredi Alabilirim? Kalan Borcum, Kullanabilir Limitim Ne? de yine bu sorunuzun yanıtı verdim.

Ziraat bankası tarafından verilen dijital kredisi başvuru için aranan bu 3 temel şart budur. Şayet aranan bu şartlara uygun iseniz aşağıda belirtmiş olduğum faiz oranlarıyla kredinizi kullana bilirsiniz.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat bankası dijital kredi faiz oranları diğer uyguladığı banka müşterilerine göre daha düşüktür. Kredinin geri ödeme vadesi ise aynıdır. Maaşını Ziraat’tan alan çalışan ve emeklilere uygulanan kredi faiz oranı üzerinden dijital kredi verilir. Genellikle bütün vadeler için uygulanan dijital kredinin faiz oranı aynıdır. Tek bir oran üzerinden bütün vadeler için uyguladığı dijital kredinin faiz oranı ise bu ay için şu şekilde yer almaktadır.

 • Ocak ayı için 36 aya kadar bütün vadelerde Ziraat bankasın dijital kredisinin faiz oranı aylık %1.55 oranındadır. Çekeceğiniz krediye göre geri ödeme vade taksit ödemleri ise şu şekilde olur.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 18 3.294,19 TL 59.295,50 TL
24 2.601,82 TL 62.443,58 TL
29 2.246,35 TL 65.144,01 TL
35 1.956,46 TL 68.476,19 TL
36 1.917,81 TL 69.041,05 TL

Geri ödeme takviminde yer alan 3 yıllık vade için 50.000 TL dijital kredi çekebilmeniz için emekli aylığınızın en az 3.834 TL olması gerektiğini belirtmek isterim. Emekli maaşınıza göre ne kadar kredi çekebilirsiniz hesaplamasını Emekliler Bankalardan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? de bulabilmekte siniz. Ziraat bankası dijital kredinin bu ay ki faiz oranının ne kadar olduğunu paylaştıktan sonra şimdi bu kredinin başvurusunun nasıl yapılması gerektiğine geçe biliriz.

Ziraat Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası dijital kredi başvurusunu 7/24 istediğiniz vakit yapa bilirsiniz. Ayrıca, krediniz onay alırsa da anında mevduat hesabınızda başvurusunu yaptığınız kredinizi görebilir, çekebilirsiniz. Ziraat bankasının dijital kredisinin başvurusu sadece İnternet yada mobil uygulama üzerinden yapılır. Bu neden den dolayı başvuruda bulunacak olanların İnternet bankacılığı şifresine sahip olması gerekmektedir. İhtiyacınız olan dijital İnternet bankacılığı giriş şifresini de iki şekilde alabilirsiniz. Gelin isterseniz, Ziraat dijital kredi başvurusu nasıl yapılır? uygulamalı olarak göstermeden evvel bu şifreyi nasıl alabilirsiniz, buna değinelim.

 1. Sizlere önereceğim ilk yöntem Ziraat bankası müşterisi olduğun zaman bireysel müşteriler departmanından bu şifreyi istemeniz.
 2. İkinci yöntem ise İnternet üzerinden dolduracağınız bir form aracılığıyla alabileceğiniz şifredir. Kişisel ve kart bilgilerinizle oluşturacağınız İnternet bankacılığı şifrenizi https://bit.ly/3kF2zVN buradaki adres üzerinden gerçekleştire bilirsiniz.

İnternet bankacılığı için oluşturacağınız şifrenizle dijital kredi başvurusunu yine iki şekilde yapa bilirsiniz. Bunlarda;

 1. Ziraat Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek. (Şubesiz hesap açmak için Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma) sayfamızı ziyaret ediniz.)
 2. Herhangi bir İnternet’e bağlı teknoloji aletiyle bankanın resmi İnternet sitesine giriş yaparak

Ben bu yöntemler arasında Ziraat Bankası dijital kredi başvurusu nasıl yapılacağı için 2. yöntemi sizlere anlatmak istiyorum. Emin olun 1. yöntemde 2. yöntemden nerede ise hiç bir farkı yoktur. Aynı adımları 1. yöntemi tercih edilecekler uygulaya bilir.

 1. İnternet sitesi üzerinden Ziraat dijital kredi başvurusunda bulunacaklar ilk olarak https://bit.ly/33N6usR adresine giriş yapması gerekir. Burada karşılarına çıkan ekrana T.C. ile şifrenizi girmelisiniz.  Ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.
 2. Devam denildiği zaman cep telefonunuza gelen şifreyi açılan sayfaya girmeniz gerekir.
 3. Karşımıza Ziraat bankası İnternet bankacılığı çıkacak. Sol menüden, krediler>dijital kredi sekmesini seçmeliyiz.
 4. Artık çekmek istediğimiz dijital kredi miktarını ve vadesini girebilir başvuru işlemimizi sonuçlandırabiliriz.

Ziraat dijital kredi başvurunuz saniyeler içerisinde değerlendirilir, onay alması durumunda ise anında hesabınıza krediniz geçer. Maaş müşterisi olmadan diğer bankalardan sadece 11 haneli kimlik numarasıyla kredi başvurusunda bulunacaklar TC İle Kredi Başvurusu Sorgulama sayfamıza ziyaret etmeleri yeterlidir. Konu hakkında oluşturmuş olduğum videomuzu da izlemenizi öneririm.

 

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.