KOSGEB Kredi

Yaşlılara 5 Dakka’da 2021 de Özel Kredi Veren Bankalar


Yaşlılara 5 Dakka’da 2021 de Özel Kredi Veren Bankalar

60 65 yaşına gelindiği zaman emeklilerimiz 2021 yılında bankalardan yaşlandık diye kredi alamıyoruz zannetmektedirler. Aslına bakarlarsa bir yandan da haksız da değildirler. Çünkü çoğu banka 70 yaşa gelene maaş müşterisi dahi olsa kredi vermez. Tabi bu her banka yaşlılara kredi vermiyor da anlamına da gelmez. Çünkü bir çok banka 70 yaş üstü ister 73 olsun isterse 75 veridi bazı prosedürler karşılığında vermektedir. Hatta 80 yaşına dahi 3 yıl vadeli olarak 80.000 TL dahi alabilmektesiniz. Peki bu denli yaşlılara hangi bankalar kredi veriyor? Bunun yanıtı sizler için araştırdık. Tek bir başlık altında yer verdik. Böylece yaşlılarımız da çok uyun faiz oranlarıyla temel ihtiyaç kredisi kullana bilecekler.

Bankalar Yaşlılara Neden Kredi Vermez!

Bankalar kredi verme konusunda aslında çok ısrarcılardır. Çünkü kime kredi vereceklerini çok iyi bilirler. Bu kişiler kimler diye sorarsanız. Yaş ortalaması 30 ila 63 arasında olan ve özellikle FİNDEKS KKB kredi notu değeri yüksek olanlardır. Bu iki kriter içerisinde yer aldıysanız zamanında sizlerde bunu çok iyi biliyor olmalısınız. O zamanlar belki bu iki kritere kredi vermek için ekstra şart olarak kefil ve gelir belgesi istiyorlardı. Ama 2021 de artık bunu dahi istemiyorlar. Buna en basit örnek olarak kendimi göstere bilirim çünkü. Yaşım 42 7 yıldır hiç bir yerde çalışmıyorum. FİNDEKS KKB kredi notu değerim yüksek olduğu için şuan 4 tane devam eden kredim var. Yok canım, diyorsanız da Akbank 20 Bin TL 36 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi Veriyor da bunu kanıtladım.

Bankalar-Yaşlılara-Neden-Kredi-Vermez

Peki, bankalar bana neden işsiz, güçsüz olduğum halde kredi veriyor da sizin kapı gibi emekli maaşınız olduğu için kredi vermiyor? Bunun tek sebebi, Türkiye’nin hayat yaş ortalamasının en fazla 75 olmasıdır. Diyeceksiniz ki şimdi bana bunun ile ne alakası var. Aslında çok alakası var. Çünkü, banka vermiş olduğu kredinin tamamına zahmetsiz olarak geri almak ister. Vermiş olduğu kredinin faiz oranlarını da buna göre düzenler. Eğer, kredi vermiş olduğu kişi vefat etmiş olursa, bunu geri tahsis etmek için bir hayli zaman harcar. Bu süreçte de enflasyona yenik düşen TL den zarar eder. Sırf bu nedenden dolayı da özellikle 70 yaş üstüne kredi vermek hiç istemez.

Sigorta dan Ölüm Halinde Bankalar Kalan Borcu Almıyor Mu?
Bu ölümün nedeni ile alakalıdır. Özellikle sigorta poliçeleri kanser hastalıkların dan doğan ölümler için para ödemesi bankalara yapmaz.

Şimdi, bankaların neden yaşlılara kredi vermediğini anlamışsındır umarım. Tabi buna her banka aynı şekilde bakmıyor. O nu da sizlere söyleyeyim. Bundan mütekellim bazı bankaların uyguladığı üst yaş sınırları kredi vadesiyle birlikte 83 kadar çıka bilmektedir. Peki, hangi bankalar kaç yaşa kadar yaşlılara kredi veriyor?

En Üst Yaş Sınırı İle Kredi Veren 2021 Bankası Hangisidir?

Peki 2021 yılında kredi vadesi ile birlikte 84 yaşına kredi veren bankalar var mıdır? Şayet mevcut ise de bu bankalar hangileridir? Evet vardır, ancak bu bankaların tanıtımına videolu olarak geçmeden önce ilk olarak şu konuyu açıklık getirmem gerekmektedir. Biraz sonra sizin de izleyeceğiniz video da olduğu gibi bankalar yaş limitlerini belirtirken kredi vadesi ile birlikte terimini kullanmaktadır. Buna bir örnek vermemiz gerekir ise şayet bir banka kredi 84 yaşına kadar kredi veriyoruz diyorsa, başvuru yapan yaşlımızın kredi başvurusunda 81 yaşında talep etmiş olması gerekir.

Dolayısı ile 81 yaşında en fazla olarak 36 ay yani 3 sene olarak başvuruda bulunmuş olsa 81+3 = 84 olacaktır. Şayet yaşlımız aynı şartı sağlayan bankaya 83 yaşında başvuruda bulunmuş olursa bu kez de en fazla 1 sene vadeli olarak başvuru yapabiliyor olacaktır. Pekala 2021 da yaşlılara en üst yaş ile kredi sağlayan banka hangisidir? Bunları aramış olduğumuz bazı bankalara göre sizler için bir araya getirdik. İşte 85 yaşına kadar yaşlılara kredi veren tüm bankalarımız.

73,75,76,80,85 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar✅

Kamu bankaları içinde HALKBANK 72 üst yaş sınırına kadar emeklilere kredi verdiğini alt başlıkta sizler için yer verdik. Muhtemelen VAKIFBANK ile Ziraat Bankası da emekli maaş müşterileri için üst yaş sınırı olarak 72 yaş sınırı uygulamaktadır. Kredi vadesi ile birlikte tüm bu kamu bankalarımızdan 69 yaşında iseniz 36 ay vadeli olarak kredi çekebilirsiniz. Emeklim maaşınız taşımanız karşılığında kullanabileceğiniz kredinin geri ödemeleri de yine en altta yer almaktadır. Peki, yaşı 73, 75 yada 80 hatta 85 kadar olan emeklilerimize kredi veren bankalar var mıdır? Var ise bu bankalarımız hangileridir. Gelin şimdi diğer bankalarımızın üst yaş uygulama politikalarına hep birlikte bir bakalım.

 1. AKTİFBANK, PTT emekli maaş müşterilerine tam 80.000 liraya kadar 83 yaş kadar ihtiyaç kredisi vermektedir.
 2. Denizbank 73 yaşına kadar 36 bin lira kredi imkanı sağlamaktadır.
 3. ING bank 70 yaşına kadar 45.000 lira kredi vermektedir.
 4. BURGANBANK 70 yaşına kadar kredi vermektedir. Bunun hatta ses kaydını dahi böyle olduğunu sizler için müşteri temsilcisini arayarak öğrendim. Bir çok İnternet sitesinde yanlış olarak verilen bu bilginin de böylece önüne geçmiş olduk.
 5. TEB 70 yaşına kadar 36 ay vadeli 35 bin lira ihtiyaç kredisi vermektedir.
 6. AKBANK en fazla 68 yaşa kadar kredi sağlamaktadır.

Yaşlılara en üst yaş sınırına kadar kredi uygulayan tüm bankaların listesi bu şekildedir. Yaşlılara kredi veren bankalar içinde en üst yaş sınırını sizin de görmüş olduğunuz gibi AKTİFBANK sağlamaktadır. Emekliye 80 Bin TL PTT Aktif Bank Kredisi Kaçmaz! da banka tarafından sizlere sağlanan kredinin detaylarını öğrene bilirsiniz.

HALKBANK 72 Yaşına Kadar Yaşlılara Kredi Vermektedir.!

Siz yaşlılarımız için yapmış olduğumuz araştırma neticesinde yaşlılara en üst yaş sınırında kredi kullandıran devlet bankasının HALKBANK olduğunu öğrendim. Banka kredi vadesi ile birlikte müşterilerine 2021 de 72 yaşına kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Buda demek oluyor ki 69 yaşında iseniz 36 ay vadeli olarak Türkiye Halk Bankasından kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Yaşlılara vermiş olduğu kredinin üst limiti ise 100.000 TL ile sınırlıdır. Bunun için size detaylı anlatan bir video çektim. Şayet videomu izlerseniz, HALKBANK emekli maaş müşterisinin şartlarını öğrene bilirsiniz.

Videomda bahsetmiş olduğum gibi, emekli maaş müşterisi olmanız durumunda bu kredi imkanlarından yararlana bilmektesiniz. Emekli maaş müşterisi olmanız ise oldukça basittir. Bunun için tek yapmanız gereken Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? 4 Yöntem! den bahsetmiş olduğum herhangi birini yapmanız yetecektir. Emekli maaşını HALKBANK şubelerine taşımanız taktir de bankanın sizlere sağlamış olduğu kredi faiz oranları ve geri ödeme planı şu şekilde oluşacak.

Ağustos ayı için HALKBANK emekli maaş müşterilerine aylık %1.60 faiz oranları uygular. Uygulanan bu faiz oranları 1 den 36 aya kadar tüm vadeler için geçerlidir. Geri ödemede ise arzu ederseniz 3 ayda 1 taksit planı sizlere oluştura bilmektedir.100.000 TL için kredi tahsis ücreti olarak ise sadece 525 TL bir kesinti banka uygulamaktadır.

3 ayda 1 geri ödemeli 50.000 TL için örnek geri ödeme planı ise şu şekilde siz HALKBANK emekli maaş müşteri için oluşmaktadır.

Miktar Vade (Ay) 3 Ayda 1 Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 30 2.208,01 TL 66.240,43 TL
32 2.105,84 TL 67.386,95 TL
34 2.016,03 TL 68.545,13 TL
35 1.975,10 TL 69.128,68 TL
36 1.936,53 TL 69.714,96 TL

HALKBANK üzerinden böylece emekli maaşını taşımanız durumunda yaş sınırı şartına da uygunsanız yukarıdaki geri ödeme planından yararlanmış olursunuz. Kredi notunuzdan ötürü başvurunuz ret yanıtı alıyorsa, sizler için çekmiş olduğum videomda müjdeli bir harimin olduğunu bilmenizi isterim.

"Yaşlılara 5 Dakka’da 2021 de Özel Kredi Veren Bankalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Yaşlılara 5 Dakka’da 2021 de Özel Kredi Veren Bankalar" - 13 YORUM
 1. blank ÜMÜT dedi ki:

  72 yaşındayım en uzun vadeli 70.000 tl krediyi hangi banka verebilir?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aktifbank ve Fibabanka bakar mısınız.

 2. blank Abdulhey dedi ki:

  76 yaşındayım konut kredisi cekebilirmiyim varsa hangi bankalar veriyor saygilar

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Konut kredileri ipotekli olduğu için bir çok (özel) bankadan kredi kullana bilirsiniz.

 3. blank Hulusi p. dedi ki:

  D
  67 yasindayim 2.111 Emekli maaşı alıyorum 100bin kredi ihtiyacim var bu krediyi veren bankalar hangisi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   PTT emekli maaşınızı taşır iseniz anlaşma yapmış olduğu AKTİFBANK size yardımcı olacaktır.

 4. blank mehmet dursun feyiz pirim dedi ki:

  72 yaşında emekliyim eşim yeni emekli olacağı için yapacağı sgk yurddışı borçlanması için 25.000 TL
  İHTİYAÇ KREDİSİne gerek duymaktayız
  ben halıhazrda 2100 tl olan emekli maaşımı VAKIFBANK dan almaktayım eşim bu ay içinde 1500 TL SGK MAAŞI BAĞLANACAKTIR
  acaba 60ay vadeli 25000. tl kredimiz uygun karşılanırmı onayınız halinde emekli maaşlarımızı her ikimizde Bankanıza getirebiliriz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuz da sorun yok ise uygun karşılanır, efendim.

 5. blank Selma Üzel dedi ki:

  Doğum borçlanması için Kredi çekmek istiyorum hangi bankadan kredi cekebilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Maaş aldığınız banka en uygun olanı olacaktır efendim

 6. blank ayşe kulat dedi ki:

  65 aylıgı alanlara ihtiyaç kredisi veriliyor mu

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notu oluştu ise ve sorunsuzsa alabilir

KOSGEBKrediler.Com