Hibe Kredi

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Nereye SMS gönderilir?

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Nereye SMS gönderilir?

Her hangi bir krediyi bankalardan çekmeyi planlıyorsanız şayet KKB sorgulama yapmanız gerekmektedir. İşini şansa bırakmayanların bu ayrıntıyı atlamaları gerekmektedir. KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından verilen findeks kredi notu değerinizi ücretsiz ve ücretli olarak iki şekilde öğrenebilirsiniz. Bir çok telefon operatörleri tarafından sunulan bu hizmete Vodafone de dahil olmuştur. Vodafone kredi notu sorgulama yaparak risk değerinizi öğrenmek artık çok kolay! Vodafone müşterilerinin cep telefonları ile bu servisten nasıl istifade edebilecekleri, banka sicil sorgulama işlemleri için servis ücretlerinin size ne kadara mahal olacağı gibi konu başlığı altında bazı bilgileri paylaşacağız.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı veya normal işlevleri gören bir telefona sahip ve hattınızda Vodafone ise banka sicil sorgulama işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Dünya mobil devi olan Vodafone Türkiye’de kendisine en yakın rakip olan Turkcell firması ile rekabet edebilmesi için bu servisi müşterilerinin huzurlarına sunmuştur. Bu arada ufak bir hatırlatma, hattınız Turkcell ise daha önce ki makalelerimiz de Turkcell kredi notu sorgulama nasıl yapılır yer almaktadır. Vodafone hat sahipleri banka kredi puanını sorgulamak için yapmaları gereken tek şey aşağıdaki resimde de yer aldığı gibi SMS bölümlerine girmeleri T.C. kimlik numarasını yazması arada bir boşluk bırakıp sadece doğum yılını girmeleri ve bu mesajı 1112 ye göndermeleridir.

vodafone-kredi-notu-sorgulama

vodafone-kredi-notu-sorgulama

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi yapmanız gereken işlem oldukça basittir.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama Ücretlendirmesi Hakkında

Vodafone bu işlemi müşterilerine uygun bir şekilde ücretlendirme yaparak sağlamaktadır. Her kredi notu sorgulaması için ayrı ayrı fatura yazan Vodafone sorgu başına müşterilerinden 10.5 TL lik bir bedel almaktadır. Findeks risk değerinizi hangi hattan sorgularsanız sorgulayın mutlaka bir bedel ödemek zorundasınız. Her hangi bir bedel ödemek istemeyenler ise aşağıdaki başlıktaki tavsiyelerimizi yerine getirebilir.

Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Kredi skorunuzu öğrenmenin bir çok yolu bulunmaktadır. Bunların bir çoğu ücretlidir. Bankalar bir artık mobil uygulamalarına kredi notu sorgulama sekmeleri koymakta ve uygulama ile ciddi gelirler elde etmektedir. Peki makalemizin başında da belirttiğimiz gibi kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir ? Bunun yolu aslında oldukça basittir. Siz bu notu kredi kullanmak için öğrenmek istemiyor musunuz? İster İnternet’ten kredi başvurusu yapın isterseniz cep telefonlarınız ile başvuru yapın tüm yapmış olduğu kredi başvuruları ön başvuru olarak sistemce görülmektedir. Yapmış olduğunuz ön başvuru kabul edilirse şayet mutlaka ama mutlaka kredi skor değeriniz risk taşımayan değerlerdedir. Kredi ön başvurusu kabul edilen vatandaşımız mecburen bazı evrakları imzalamak için baş vuru yaptığı ilgili bankaya gidecektir. Oradaki bireysel müşteriler departmanında görev yapan memura kredi puanınızı sorarak tam olarak ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Vodafone kredi notu sorgulama işlemine ücretsiz olarak alternatifsiz tek yol bu dur arkadaşlar!

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Sevda dedi ki:

  Pratik kredi ne mesaji geldi ne ise yarar ve ne yapmam lazim bir bilgi verirseniz sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sorunuzu hiç anlayamadık, gelen mesajı harfiyen yazarmısınız.

 2. Cemile dedi ki:

  Faturumdan kiredi alabilirmiyi ne kadar alabilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu sizin fatura puanınıza göre belli olmaktadır Cemile hanım,

 3. osman dedi ki:

  kredi skor için vodafonedsn mesaj attık neden dönüş yapılmadı cvp olarak

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hatlarda sorun olabilir.