Hibe Kredi

Vakıfbank Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç?

Vakıfbank Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranları Kaç?

İnternette Vakıfbank esnaf kredisi faiz oranları kaç? diye eminim bir çok arama yaptırdınız. Girmiş olduğunuz tüm popüler olmuş sitelerde Vakıfbank ticari kredinin faiz oranlarının ne kadar olduğunu bulamadınız dimi? Çünkü neden? Hemen yanıtlayalım, banka kendi resmi İnternet sitesinde bu bilgiyi paylaşmıyor. Çok merak edenleri de bir zahmet banka şubemize teşvik etsin diyor. Bizde bu merakımızı gidermek, hem de sizinle paylaşmak için aynen o şekilde yaptık. Böylelikle bu ayki esnaflara vermiş olduğu işletme kredisinin faiz oranını öğrendik. Güncel faiz oranına göre de sizler için bir de hesaplama yaparak tablolar da oluşturduk. Böylece Vakıfbank ticari işletme kredisine başvuru yapacak olan esnaflarımız, şayet şartlara da uygun ise farklı tutarlara göre geri ödeme planlarını da görmüş olacaklar.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Veriyor Mu?

Vakıfbank esnaf kredisi veriyor mu? diye bir çok soru tarafımıza gelmektedir. Sanırım bunun sebebi bankanın resmi İnternet sitesine girildiği zaman faiz oranlarını esnaflarımızın bulamıyor olmasıdır. Tekrardan Vakıfbank esnaflara kredi veriyor mu? sorusuna dönersek, cevap olarak evet arkadaşlar. Banka üstelik sadece esnaflara değil KOBİ’lerimize dahi bir çok kredi imkanı sağlamaktadır. Hatta esnaflara tek bir kredi paketi sağlarken, KOBİ için bir çok kredi olanakları sağlamaktadır. KOBİ için sağlamış olduğu kredi ve kampanyalar neler derseniz?

 1. Vakıfbank Masraflar Bizden: Ücretsiz olarak POS cihazı alabilirsiniz. Bedava para transferi ve aidatsız kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Yararlana bilmeniz için de 100.000 TL yada üzeri bir mevduat kazanımızın olması yeterlidir.
 2. Nakdi krediler
  1. İşletme ihtiyaç
  2. Rotatif
  3. Spot
  4. Ticari Bankomat
  5. Çek Karşılığı
  6. Plaka Alımları
  7. İş Yeri Satın Alma
  8. Ticari Araç Satın Alma
  9. Döviz
  10. Enerji Verimliliği
  11. Altın Kredileri
 3. Gayri Nakdi Krediler
  1. Kabul Aval Krediler
  2. Akreditif Kredisi
  3. Teminat ve Referans Mektupları
  4. Elektronik Teminat Mektubu
 4. Proje ve Yatırım Kredileri
  1. New York ve Viyana Kredisi
  2. Proje Finansmanı
  3. IPARD Hibe Destekli Yatırım Kredisi
 5. Dış Ticaret Kredileri
  1. TCMB Reeskont Kredisi
  2. Eximbank Kredisi
  3. Yabancı Para Iştıra Kredileri
  4. Ülke
  5. Kabul/Aval
 6. TMO Kredileri
  1. TMO Makbuz Senedi Karşılığı
 7. Çek ve Diğer Ödeme Araçları
  1. Çek Karnesi
  2. Bloke Çek
  3. VBanko Çek
 8. Dış Ticaret
 9. Nakit Yönetimi
 10. KOBİ Dost Dünyası
 11. Mevduat ve Yatırım
 12. Sigorta ve Emeklilik
 13. Leasing Faktöring
 14. Anlaşmalar
 15. Avantajlı İşlem Paketleri
 16. Vlimit
 17. Ticari Taksitli Ek Hesap

Sizin de görmüş olduğunuz gibi KOBİ’lere o kadar çok imkan sağlamaktadır ki bir çoğunun alt özelliklerini yazamadım bile. Diyeceğim, Vakıfbank esnafa kredi veriyor mu diyenler banka fazlası ile esnaf ve KOBİ işletmelere destek sağlıyor. Fakat, konumuz esnaf olduğu için ise sizlere ancak bu sayfada bizler Vakıfbank tarafından esnaflara sağlanan kredinin detaylarını ele alacağız. Bu nedenle şimdi Vakıfbank ticari esnaf kredisi konumuza bankanın sağladığı kredinin faiz oranlarının kaç olduğu ile devam ediyoruz.

Vakıfbank’ın Ticari Esnaf Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Vakıfbank esnaflara kredi veren değerli bir bankamızdır. Bu değerin oluşmasının en büyük nedeni ise çok uygun faizlerle ticari işletme kredisi sağlamış olmasıdır. Geri ödeme planlarında da esnafları üzmeyecek seçenekler sunmuş olması bu değeri daha da fazla bir şekilde arttırmaktadır. Böylelikle ‘Vakıfbank Halden Anlayan Kredi‘ adı altında siz esnaflara 50.000 TL işleme kredisini sabit, değişken ve isterseniz de taksit ertelemeli olarak sağlamaktadır. Sağlamış olduğu kredinin faiz oranı kaç diyorsanız ise, banka şubesine gitmeden öğrenemeyeceğiniz bu ayki oranlar şu şekildedir.

Temmuz 2023 tarihi için Vakıfbank 36 ay vadelerin tamamına aylık %0.81 senelik ise %9.75 faiz oranlarıyla kredi sağlamaktadır.

Kampanya kapsamında sağlamış olduğu bu kredinin kullanım şartları da bulunmaktadır. Bu şartlar olarak ise banka kredisi onay alacaklardan Businesscard ve kredili bankomat almasını zorunluğu tutar. Bu kartların haricinde kredi başvurusunda bulunacaklardan aranan en temel şart ise kuşkusuz kredi notu değeri olmaktadır. T.C Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? yapılır da not ortalamanızın kaç olduğunu görebilirsiniz. Şayet kredi notunuz 1200 puan altında ise Vakıfbank esnaf kredisi imkanlarından yararlanamaya bilirsiniz.

Findeks KKB not sorgulama istihbaratları olumlu sonuçlananlar için kullanacakları kredinin geri ödemeleri ise alt başlıkta yaptım.

blank

Vakıfbank’ın-Ticari-Esnaf-Kredisi-Faiz-Oranları-Ne-Kadar

Vakıfbank Ticari Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu (Makinesi)

Vakıfbank’ın Türkiye’de her il ve ilçede kesin bir şubesi vardır. Toplam 936 banka şubesinin yanı sıra 4.247 tanede ülke genelinde bankamatik (ATM) istasyonuna sahiptir. Böylece, biraz sonra yapacağımız Vakıfbank ticari esnaf kredisi hesaplama tablosundaki imkanlara çok rahat bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onay aldıktan sonra da hesaplama makinesi ile yaptığınız geri ödeme planını kolayca ödeye bilirsiniz. Peki, Vakıfbank dan ne kadar kredi çekerseniz bu ay geri ödemeniz ne kadar? olacaktır. Bir bilelim de ona göre geri ödemeye geçelim dimi 🙂

 • Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Vakıfbank esnaf kredisinin faiz oranı 1-60 ay arası için tüm vadelere aylıkta %0.81 faiz uygulamaktadır. Senlik de ise bu oran %9.75 oranına tekabül eder. Vakıfbank tarafından uygulanan bu faiz oranlarına göre geri ödeme planınız da tablomuzda olduğu şekildedir.

İlk olarak siz esnaflarımıza Vakıfbank 30.000 TL esnaf kredisinin geri ödeme plan tablosuna yer veriyoruz.

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Ödeme Toplamda Maliyet
30.000 TL 24 1.414,31 TL 33.943,30 TL
36 998,58 TL 35.948,90 TL
48 792,23 TL 38.026,90 TL
56 704,50 TL 39.452,17 TL
60 669,61 TL 40.176,63 TL

Şimdi ise sıra belirlemiş olduğu en üst miktar olan 50.000 TL işletme kredisinin geri ödeme planını farklı vadelere göre yer veriyoruz.

Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Ödeme Toplamda Maliyet
50.000 TL 24 2.399,46 TL 57.587,13 TL
36 1.707,67 TL 61.476,07 TL
48 1.365,07 TL 65.523,50 TL
56 1.219,80 TL 68.308,62 TL
60 1.162,12 TL 69.726,92 TL

Bu iki Vakıfbank esnaf kredisinin oranları haricinde farklı bir tutarı hesaplatmak isterseniz, lütfen bize bunu iletin. Gün içinde editör ekibimiz sizlere hesaplama yaparak geri döneceklerdir. Farklı sitelerde bu hesaplamalar yer alamadığı için sizlere bu şekilde bir hizmet vermek istedik. Faiz oranları size fazla geldi ise bağlı olduğunuz odadan Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu da yer alan fırsatları değerlendirmenizi tavsiye ederim. Meslek odası imkanlarının şartlarına uymuyor, Vakıfbank üzerinden devam edecekseniz de aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde başvurularını gerçekleştire bilirsiniz.

Vakıfbank Ticari Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ticari esnaf kredisi başvurusu yapmak için bir kaç yolu kullana bilirsiniz. Ancak, başvuru için bu yollara başvuru yapmadan önce ilk olarak şartlara uygun musunuz? bunun sorgulamamız gerekir. Aksi taktirde yukarıda yer verdiğim faiz oranlarından yararlanamaz, boş yer efor harcamış olursunuz. Başvuru şartları nelerdir? diyenler için yukarıda ilk olarak Findeks KKB kredi notu değerinizi en az 1200 puan ve üzeri olması gerektiğini paylaşmıştı. Bununla birlikte ayrıca, KKL yani kredi kullanım limitinin üzerine de çıkmıyor olmanız gerekir. Ne Kadar Kredi Alabilirim? Kalan Borcum, Kullanabilir Limitim Ne? bu konuya açıklık getirdim. Bu önemli iki şart haricinde esnaf olmanız yeterlidir. Herhangi kefile ihtiyaç duymadan, banka müşterisi olmanız durumunda ise mali tablonuza dahi gerek duyulmadan böylece kolaylıkla aşağıdaki yollardan herhangi biri üzerinden kredi başvursun da buluna bilirsiniz.

 1. Banka Şubeleri Üzerinden (adresler burada)
 2. 0-850-222-07-24 telefon numarasından
 3. https://subesiz.vakifbank.com.tr/ticari/tr/ adresine girerek İnternet bankacılığı üzerinden
 4. Vakıfbank Mobil Uygulaması indirerek

Bu kanallar üzerinden yapacağınız tüm başvurularda kredinizin onay alıp almadığını 5 dakika içerisinde öğrene bilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Musa dedi ki:

  Merhaba, VakıfBank’a gittim böyle bir oranımız yok dediler hocam.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kendi resmi sitelerin de o şekil yazıyor

 2. Musa dedi ki:

  Merhaba, bugün tekrar gittim. Esnaf için böyle bir oranımız yok dediler. Bunları sizin gibi bilgilendirme amacı ile yazıyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bilgilendirmeyi mail üzerinden resimli olarak yaptım Musa bey.