Hibe Kredi

Turkcell Kredi Notu Sorgulama 1 SMS ile Nasıl Yapılır?

Turkcell Kredi Notu Sorgulama 1 SMS ile Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en önde gelen GSM operatörlerinden biri olan Turkcell sadece 1 SMS ile abonmanların mevcut güncel FİDEKS kredi notu değerlerini öğrenmek için olanak sağlamaktadır. Sadece tüm vergiler dahil olmak üzere 10.5 TL sorgulama bedeli ile 2021 ‘ a ait risk derecenizi öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem aşağıda yer aldığı şekilde kimlik numaranızı 1122 numaraya göndermenizdir.

KKB Kredi Notu Nedir? Neden Bu Not Bu Kadar Önemlidir?

Ülkemizde kredi değerlendirme kurumu adı altında kurulmuş bir yapı mevcuttur. Tüm bankalar kurulan bu ortak havuzdan bireylerin başka bankalar ile yapmış oldukları diyaloğu görürler ve mevcut yapı da yine bireyin başka bankalar ile yapmış oldukları bankalar ile + veya – lerine göre burada puan verir. Guruplar halinde oluşturulan cetvel de puanlar 1 den 1900 kadar oluşur ve yine içlerinden az riskli, riskli, orta riskli ve güvenilir olarak ayrılırlar. Şayet riskli gurupta yer alıyorsanız bankalardan kredi veya kredi kartı almanız bir hayli zordur. Bu durumlarda yer alan tüketiciler genelde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında araştırmada bulunurlar ve kendilerine alternatif yol bulmaya çalışırlar. Bankaya gitmeden önce şayet aklınızda kredi notunuz ile ilgili bir soru bulunuyor ise bunu günümüz şartlarını ücretli veya ücretsiz olarak iki şekilde öğrenebilirsiniz. Sizlere bu iki yolunda nasıl işlev gördüğünü aşağıdaki başlıklarda anlatacağız.

Turkcell Kredi Notu 1122 Kısa Mesaj İle Nasıl Sorgulanır?

Turkcell kredi notu sorgulama işleminin yapılması

Turkcell kredi notu sorgulama işleminin yapılması

Ücretli olarak ve anında kredi notu öğrenmenin belki de en pratik yolu SMS ile öğrenme tekniğidir. Şayet cebinizde bir akıllı veya akılsız 😉 Turkcell cep telefonu mevcut ise yapmanız gereken tek şey 1122 ye TCKN yani Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp sadece doğum yılınızı yazarak göndermenizdir. Ücretlendirme an itibarı ile 9 TL tir.

Ücretli Olarak Kredi Notunu Öğrenme Diğer Yolları Nedir?

Ücretli olarak Findeks kredi notunuzu öğrenmenin daha bir çok yolu mevcuttur. Şayet sürekli olarak bu sistemden yararlanmak istiyorsanız sizlere önerimiz KKB yani Kredi Kayıt Bürosunun oluşturmuş olduğu paketlerden almanızdır. Kredi notu sorgulama paketleri limitine göre ikiye ayrılmaktadır. Klasik olan paketler 85 TL den başlamaktadır. Ticari ve Bireysel olarak 2 kategoriye ayrılan paketler de her bütçe düşünülmüştür.

 • Paketin 12 sorgulama bedeli ortalama 85 TL olmaktadır. Diğer paketleri de BURADAN satın alabilirsiniz.

Bankaların mobil uygulamaları ile KKB notunuzu sorgulama yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Akbank ticari veya bireysel müşterileri için oluşturmuş olan ve dünyada en iyi banka uygulaması olarak görülen AKBANK DİREKT kredi notu skoru sorgulama olanağı sunmaktadır. Bu sistemden yararlana bilmeniz için bu kez akıllı bir telefona sahip olmanız şarttır. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz AKBANK DİREKT uygulaması için bir müşteri numarasına ve şifresine ihtiyacınız olacaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yandaki resimde de gözüktüğü gibi bölüme erişim sağlamak için ana bölümde yer alan BAŞVURULAR VE NAKİT İHTİYAÇLARIM sekmesini tıklamanız gerekmektedir. Sekmeyi tıklayanlar yandaki ekrana giriş yapmış olacaklardır.  Bu hanede ” Findeks Risk Raporu” sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. haydar dedi ki:

  kredi notumu ögren mek istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sorgulamasını bahsetmiş olduğumuz şekilde yapabilirsiniz.

 2. Ömer yavuz dedi ki:

  Kredi notumu öğrenmek istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bunun sorgulamasını bahsetmiş olduğumuz şekilde kendiniz cep telefonunuzla yapmanız gerekiyor.