Hibe Kredi

TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

Ticari hayat sadece dükkan veya herhangi bir sektöre ait ürün üretimi ile sınırlı değildir. TIR yada kamyon gibi ağır vasıta şoförleri de esnaf gurubunda yer almaktadırlar. Bu nedenden dolayı devletimiz bu tür yük taşımacılığı ile geçimini sağlayan şoförlerimiz içinde faiz desteklemesi sağladığı kredi olanaklarını ESKKK üzerinden sunmaktadır. Tabi nakliyecilik ile uğraşanlar için bu imkanlar devletimiz tarafından sınırlı olarak kalmamaktadır. Başta Ziraat bankası olmak üzere tüm bankalarda şartları sağlayan şoförlerimiz için çeşitli uygun faiz oranları ile gerekli evrakların tanzim edilmesi ile kredi imkanlarını seferber etmektedir. Yaş sınırına riayet edilmesi durumunda ikinci el kamyon yada TIR alabileceğiniz bu olanaklardan nasıl yararlanabileceğiniz yaptığımız basit faiz hesaplamaları ile burada bulabilirsiniz.

Kamyon Yada TIR Gibi Ağır Vasıta Alımları İçin Kredi Kullanabilirsiniz

Sizin de bildiği gibi kamyon yada TIR birer ağır vasıta sınıfı araçlardır. Bu sınıfta geçimini sağlayan ülkemizde binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Bunların belki de içlerinden sizin de benim olduğu gibi yakın eş ve dostların vardır. Oldukça yorucu bir meslek gurubu olan ağır vasıta şoförlerinin bir çoğu aylık olarak maaşlı yada seferi olarak harcırah üzerinden ücret almaktadırlar. Zaman içinde şoförlükten artık kendi araçlarının başına geçmek isteyenler ile mevcut araçlarını yenilemek isteyenler kuşkusuz genellik ile banka kredilerine baş vurmaktadırlar. Her ne kadar vadeden ve faiz oranlarında dolayı ilk başlarda sizin ödediğiniz fark fazla ile göze gözükse de zaman ile aldığınız kamyon veya TIR’ın prim yapması bu farkı ortadan kaldıracaktır. İşte bu ve bunun gibi bir çok nedenler den dolayı bankalardan kredi kullanmak isteyenler için devlet faiz desteklemesini esnaf odaları üzerinden vermektedir. Ayrıca şoförlüğe yeni başlayanlar içinde Türkiye’de bir çok banka TIR yada kamyon alımları için ” TİCARİ ARAÇ KREDİSİ ” adı altında çeşitli kredi olanakları da sunmaktadır.

Bankaların Yeni Şoförlere Vermiş Olduğu Ağır Vasıta Kredileri

Daha çok el altında şoförlük yapmaktan ise kendi araçlarını almak isteyenlerin maddi yöndeki açıklarını bankalar karşılamaktadır. Şayet bankalarca sizden istenilen şartlara sahip iseniz 48 vadeli olarak çok rahat bir şekilde ister sıfır ister ise 10 yaşa kadar alacağınız kamyon veya TIR için kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız ağır vasıtaya göre bankanın sıfır yada ikinci el kamyon / TIR da aradığı özellikler değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler yaş sınırı ile kredi üst limitinden ibarettir. Buna göre sizin için yaptığımız bir araştırma neticesini paylaşırsak, şu bulguları elde etmiş olursunuz.

 1. Türkiye Finans en fazla 36 ay vadeli olarak sıfır ağır vasıtanın fatura bedelinin %80 oranına kadar ikinci eline ise kasko bedelinin %50 sine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Ayrıca ikinci el için markası ne olursa olsun modelinin en fazla 5 yaşından küçük olması aranmaktadır.
 2. Vakıfbank ikinci el ticari araçlarda en fazla 8 yaşa kadar kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca ön başvuru için banka BURADA yer alan adresten müracaat kabul etmektedir.
 3. ING Bank 48 ay vadeli olarak sıfır alınacak olan ağır vasıtanın fatura bedelinin %70 ikinci el alınacak olan kamyon yada TIR içinde kasko bedelinin %50 oranına kredi çıkarmaktadır.

bu oranlar dediğimiz gibi bankalara göre her ne kadarda değişse de istenilen şartlar tüm bankalar için aynıdır.

Bankaların Ağır Vasıta Alacak Olan Şoförlerden Aradığı Şartlar Nedir?

Tüm bankaların sıfır veya ikinci el TIR yada Kamyon gibi ağır vasıta almak için kredi kullanacak olan şoförlerden aradığı en baştaki özelliklerden iki tanesinin ilki kuşkusuz ki çekilecek olan paranın geri ödene bilmesi için gelir belgesi ile başvuru sahibin KKB kredi notu gelmektedir. Bu neden ile başvuru sahibi aracını almadan önce kesinlik ile şayet gelir belgesine sahip bir işi varsa devam etmesini tavsiye ederim. Ayrıca gelir belgesi denildiği zaman sadece aklınıza maaş bordrosu gelmesin, varsa kirada eviniz yada dükkanınız bunlardan da gelecek olan sabit gelirlerde sizin için iyi bir referans olacaktır. Belirttiğim bu iki şarttı taşıyorsanız diğer istenilecek olan evraklar tamamen formaliteden ibarettir, güvenin bana..

Esnaf Kefalet Odalarından Çok Uygun Faizler İle Ağır Vasıta Kredileri

Devletimizin esnaflarımıza faiz desteklemesi sağladığını bilmeyenimiz yoktur sanırım. Kamyon, TIR veya otobüs sahipleri de esnaflar gurubunda yer aldığına göre onlar için de devletimiz kendi odaları üzerinden düşük faizli çeşitli krediler için imkanlar sağlamaktadır. Bu krediler ile insan yada mal taşımacılığı yapan esnaf şoförlerimiz ister sıfır ister ise ikinci el ağır vasıta için ihtiyaç duydukları finansmanları çok uygun imkanlar ile alabilmektedirler. Senelik %4 seneden fazla vadelerde ise sadece yıllık %5 gibi komik faiz oranları ile verilen ”TİCARİ ARAÇ EDİNME KREDİLERİ” tam 5 yıl vadeli olarak 150 bin TL kadar verilmektedir. Ayrıca ikinci el yine ağır sınıfta araç olacaklar içinde yaş sınırı bankalara göre de çok fazla olup tam 10 yaşa kadar destek sağlanmaktadır. Türkiye Halk Bankasının finansmanlığını devletimizin de faiz desteğini sağladığı bu imkanlar ile kamyon yada TIR alacak olan esnafımız başvuru işlemlerini öncelikle kendi meslek odalarına bir dilekçe ile yapmaları gerekir. Başvuru dilekçesi incelenen şoför esnafımızın talebi olumlu karşılanırsa bankaya üst kurul tarafından gönderilmektedir. Böylece iş sadece Türkiye Halk Bankasının sizden aradığı şartlara kalmış olur. Bu şartların en başında da sizin geçmişe yönelik kredi istihbaratınız gelir. Bu istihbarat sorgulamanız olumlu geçer ise oda tarafından onaylanan üst limitli kredinizi alabilirsiniz.

TIR/Kamyonun Tamamına Nasıl Kredi Alabilirsiniz?

Ülkemizde bazı kodamanlar tarafından ağır vasıtalar üretildiğini hepimiz biliyoruz sanırım. Bu kodaman firmalar ürettikleri ağır vasıtaları pazarlayabilmek için tamamına kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca ağır vasıtaların tamamına kredi vermek ile de yetinmeyip üstelik belli bir meblağa kadar kullanılan krediler içinde sıfır faiz olanakları sağlamaktadır. Daha çok yıl sonlarında şoför esnafın vergi gideri göstermek için yapacakları alımları fırsat bulup bu kampanyaları düzenleyen firmalar ve size özel imkanları şunlardır.

Sıfır Kamyon ve TIR Kampanyaları

Sıfır Kamyon ve TIR Kampanyaları

 1. FORD TRUCKS alacaklar için 200.000 TL sadece %0.89 faiz oranı uygulanmaktadır. 36 vadeli olarak verilecek olan kredinin aylık taksit tutarı 6.538 TL tekabül etmektedir. 3 yıl bakım ve garanti paketini de yanına sunan firmanın kampanyası https://www.fordtrucks.com.tr/tr-tr/kampanyalar/ford-trucks-3lu-ekonomi-zirvesi bu adreste güncel ve detaylı olarak yer almaktadır.
 2. KOÇ FİNANS AĞIR VASITA KREDİLERİ; 60 ay vadeli alacağınız ticari aracın tamamına kredi almanın en kolay yolu koç finanstan geçmektedir. Sıfır yada ikinci el olarak alacağınız ticari araçlar için ödeme hesaplama tablosu BURADA  bulunmaktadır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 54 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  Ben 2.el tır almak istiyorum babama özelde öğretmenim.esnaf kefaleetten kredi alabilirmiyim.tır ruhsatı benim üzerime olacak.bana nasıl yapacağımı söyleyeniz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Esnaf kefaletten kredi alabilirsiniz ama esnaf olmanız gerekiyor ilk olarak.