Hibe Kredi

Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 11 Banka İçin Hesapladım! (Bağ, Bahçe, Sera)

Bankalar dan kredi kullanarak tarla yada daha az m2 sahip bağ, bahçe veya sera satın alabilirsiniz. Böyle icar parası ödemekte zorunda kalmazsınız. Tarla almak için hangi bankalar kredi veriyor diyorsanız? Sizlere tam 11 tane bankamızı tanıtacağız. İçlerinde tarlanın tamamına dahi kredi verenin olduğunu görünce eminim ki benim gibi sizde çok şaşıracaksınız. Hele bir de yapmış olduğumuz faiz hesaplamalarındaki 3, 6 yada 12 ay da bir  geri ödeme planları siz çitçilerimizi bir hayli mutlu edeceği kanısındayım. Son olarak da Ziraat bankasının sübvansiyonlu olarak vermiş olduğu tarla alım kredisi için de ayrı bir parantez açtığımı belirtmek isterim.

Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 11 Banka İçin Hesapladım! (Bağ, Bahçe, Sera)

Böylece ÇKS belgesine sahip çiftçilerimizin nasıl Ziraat bankası üzerinden devlet faiz destekli kredi kullana bileceklerini de anlatmış olacağım. Bankalardan düşük faizli olarak tarla sahibi olmak isteyenler, merak ettiğiniz soruları bizlere sora bileceğinizi de lütfen unutmayınız.

Tarla Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Yüzde Kaçına Kadar Veriyorlar?

Bankaların tarla kredisi miktarları, hangi bankaya başvuru yapılacağına göre değişir. Kimi banka alınacak olan tarlanın %45 kadar kredi imkanı sağlar. Bir çok banka ise bunu oranı %50 ile %60 arasında sağlar. Bundan dolayı ne tarla alacaklara bankalar ne kadar kredi çıkaracağı da başvuru yapılacak olan bankaya göre değişir. Tabi, tarlanın değerini belirleyecek olan ekspertiz raporu da çok önemli olduğunuz da teğet geçemeyiz. Tarla alacak olan çiftçilerimiz için vermiş olduğumuz bu bilgiler hiç sermayesi olmayanlar için biraz can sıkıcı olabilir. Fakat, sermayesiz olarak tarla almak için kredi kullanmak isteyen çiftçilerimize de bir müjdemizin olduğunu es geçmek istemiyorum. Çünkü, tarla kredisi veren bankaların içinde öyle bir tanesi var ki! Satın alınacak olan tarlanın ekspertiz raporunun %100 kadar kredi vermektedir.🤗 Bu gerçekten harika dimi? Hadi şimdi o zaman hemen tarlanın tamamına kredi veren bu bankanın hangisi olduğuna geçelim. Tekabülünde ise, diğer bankaların tarla alacaklara bilir kişi raporunun kaçına kadar nakit sağladığına görelim.

Tarla Kredisi Veren Bankalar ve Tarlanın Ekspertiz Raporunun Yüzde Kaçına Kadar Kredi Çıkartıyor.
Tarla (Bağ, Bahçe) Kredisi Veren Bankanın Adı  Yüzde (%) Kaçına Kadar Kredi Çıkardığı
QNB Finansbank %75
Türkiye İş Bankası %70
Şekerbank %75
Vakıfbank %50
Akbank
Anadolubank
Yapı Kredi
Kuveyt Türk
Türkiye Finans
Fibabanka %50
Albaraka %100 ⇒ TAMAMINA!

Çiftçilerimize tarla kredisi veren bankalar bunlar. Ayrıca, bizler ile paylaşma nezaketinde bulunanların verdikleri bilir kişi raporuna göre kredi onları da tablomuzda yer aldığı gibidir.

Tarla kredisi veren bankalar hangileri biliyoruz. Bir çoğunun da ayrıca ekspertiz raporunun % kaçına kadar kredi sağladığını da yine tablomuzda gördük. Peki, ya geri ödeme vadeleri kaç ay? Şimdi isterseniz bir de tarla, bağ, bahçe alacaklar için uyguladıkları bu geri ödeme vadeleri bir görelim değerli çiftçilerimiz. Sonrasında ise tüm bu edindiğimiz verilere göre sağlıklı bir şekilde hesaplama işlemlerimize geçebiliriz.

Tarla Kredisinin Geri Ödeme Vadesi Kaç Ay Vadeli?

Tarla kredisi veren bankaların geri ödeme vadeleri en az 60 ay vadeli olarak uygulanmaktadır. En çok ise vade süresi 120 ay vadeli olarak vermektedir. Tarla kredisi veren bankaların uygulamış oldukları vadeler bu aralıklarda olurken, taksit sayıları da yine farklılık göstermektedir. Çünkü, bazıları ayda 1 defa geri ödeme planı oluşturmakta. Bu bankalarımızın bazıları ise tarla, bağ, bahçe yada sera alacaklar için 3 ayda 1 veya 6 ayda 1 hatta 12 ayda 1 dahi geri ödeme planı oluştura bilmektedir. Bu nedenle tarla kredisi veren bankalarımız için bende vade + taksit sayılarını içinde barındıran bir alt başlık oluşturmak istedim.

Tarla Kredisi Veren Bankaların Geri Ödeme Vade Süresi + Taksit Süreleri!
Banka Adı Vade Süresi (Ay) Taksit Süresi
QNB Finansbank 120 3, 6, 12 Ayda 1
Ziraat Bankası 60 3, 6, 12 Ayda 1
Türkiye İş Bankası 60 Ayda 1 ile 3 Ayda 1
Şekerbank 60 3, 6, 12 Ayda 1
Vakıfbank 60 1, 3, 6, 12 Ayda 1
Akbank 84 Ayda 1 Yada Mahsul Dönemi
Anadolubank 60 Ayda 1 (Dönemlere Göre Değişiklik Göstermekte)
Yapı Kredi 60 1, 3, 6, 12 Aylık Dönemlerde
Kuveyt Türk 60 Belirtmemiş 🙁
Fibanbanka 60 Belirtmemiş 🙁
Albakara Türk 48 Belirtmemiş 🙁

Tarla kredisi veren bankaların geri ödeme vade sürelerini de gördük değerli çiftçilerimiz. Tabi bu bankaların taksit ödeme seçeneklerini de beraberinde aynı tabloda öğrendik.

Şimdi sıra geldi faiz oranlarının güncel olarak kaç olduğuna. Artık ondan sonrada içlerinden en iyisini seçerek hesaplamamızı yapıp, bu harika konumuzu soracağınız sorularınız var ise bunları cevaplayarak sonlandırırız.

Tarla Kredisinin Faiz Oranları Kaç? (Vakıfbank, Şekerbank, İş Bankası)

Tarla (Bağ, Bahçe, Sera) alımlara kredi veren tam 11 bankanın hangileri olduğunu sizler için açıkladık. Tabi bununla birlikte bu banların satın alınacak olan tarlanın ekspertiz değerinin % kaçına kadar kredi verdiğinden de bahsettik. Sıra geldi artık tarla kredisi veren bankaların faiz oranlarının kaç olduğuna. Vakıfbank, Şekerbank ve İş Bankası gibi ülkemiz de marka olmuş diğer bankaların tarlar kredisinin bu ayki faiz oranının şayet kaç olduğunu merak ediyorsanız. Aşağıda yer alan tablomuza göz atmanız bunun için yeterlidir.

Tarla Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları Ne Kadar? (En Üst Vadeler İçin)
Banka Adı Faiz Oranı
Vakıfbank %1.91
Şekerbank   %2.50
Akbank %1.95
Türkiye İş Bankası %1.95
QNB Finansbank %1.84
Fibabanka %2.02
Yapı Kredi %2.49
Türkiye Finans Katılım Bankası %1.79
Albaraka Türk %1.99
Kuveyt Türk %1.94

Tarla kredisi veren bankaların faiz oranı en üst vadeye göre bu şekildedir. Bu bankalarımızın kullandıkları faiz oranlarının verdikleri ihtiyaç kredisi ile aynı olduğunu ayrıca belirtmek isterim.

 • Tarla kredisi veren bankaların faiz oranların da Ziraat bankasının olmadığını biliyorum. Çünkü bu bankamız sübvansiyonlu olarak kredi vermektedir. Yani sizin de anlayacağınız tamamen Devlet faiz destekli! Bu nedenden dolayı Ziraat bankamız için ayrı özel bir sayfa hazırlamak istedim. Bu sayfamızın adresi ise Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Sübvansiyonlu Faiz Oranları bağlantısında yer almaktadır.

Evet, değerli çiftçilerimiz tarla kredisi veren 11 bankamızın faiz oranları da bu şekilde. Şimdi artık son olarak bu bankalarımızın içinden bir tanesini seçip geri ödeme hesaplamasına geçebiliriz.

Tarla Kredisi Hesaplama İşlemlerini Sizin İçin Yaptım! (İstenilen Belgeler)

Tarla kredisi faiz oranları hesaplama işlemi için tek bir banka seçtim. Hesaplama yaparak geri ödeme planı için seçtiğim banka ise Albaraka Türk olmaktadır. Tarla kredisi hesaplama için neden Albaraka Türk’ü seçtim diye soruyorsanız. Bunun nedeni satın alınacak olan arsanı/2b arazi için %100 kadar, yani tamamına kredi veriyor olmasıdır. Tabi siz talep eder, bunu bize YORUMLAR bölümünde iletirseniz, tarla kredisi veren diğer bankalar içinde hesaplama yaparız. Tarla kredisi veren bankaların istenilen belgelerin neler olduğuna gelirsek, bunu tüm bankalar için aynı talep edildiği için ortak olarak ele aldım. Bu sebeple şimdi ilk olarak bu beneler neler? Bunlardan bahsedelim. Sonrasında hesaplama yapmak için seçtiğimiz bankamızın geri ödeme planını aylık vadelere göre GÜNCEL olarak oluşturalım.

Tarla Alımlarında İstenilen Belgeler Nelerdir?

✔ ÇKS belgesi (ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?(e-Devlet Dahil) de bu belge hakkında detayları öğrene bilirsiniz)

✔ Nüfus Cüzdan Fotokopisi

✔ İkametgah Senedi

✔ Tarlaya ait tapu fotokopileri

Güncel faiz oranına ve geri ödeme planı ise şu şekilde oluşmaktadır.

 • Albaraka Türk tarla alımları için nisan ayı için 0 ile 36 ay arası bütün vadelere uygulamış olduğu kredi faiz oranı aylık %1.99 olmaktadır. 37 ile 60 ay için ise %2.09 oranında faiz uygular.
Albaraka Türk Tarla Kredisi Hesaplama
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Geri Ödeme
100.000 TL 12 9.682,72 TL 116.192,67 TL
24 5.522,33 TL 132.535,97 TL
36 4.171,88 TL 150.187,75 TL
48 3.606,19 TL 173.096,68 TL

2 B alımları için güncel faiz oranları ve geri ödeme planı oluşturmak isteyenler için adresimiz https://bit.ly/2WVArHw burası tır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 106 YORUM
 1. Hamza GÜLTEKİN dedi ki:

  İkinci bir sorum daha olacaktı almayı düşündüğüm yer 400.000 lira nakit 200.000 liram var kredi çekmek istediğim miktar 200.000 lira kredi puanı en düşük ne olması gerekiyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çoğunlukla 1300 puan ve üzeri ararlar efendim

 2. Birol dedi ki:

  Belediye ait 4.500 m2 tarlayı ihale ile satın almak istiyorum, 200.000 TL tarla alım kredisi çekmek istiyorum, çks belgem yok, alacağım tarlada hayvancılık yapmayı düşünüyorum, 120 ay vadeli kredi çekebilir iyim, teşekkürler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sübvansiyonlu olarak alamazsınız ama tarla kredisi bankalardan kullana bilirsiniz.

   1. Birol dedi ki:

    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim,tarla Kiralama yoluyla çks belgesi çıkarsam, sübvansiyonlu ziraat bankasından yine de olmazmı, olursa en fazla kaçyıl vade olur ve elime 200.000 TL geçecek şekilde krediyi çekebilir miyim, memurum maaşım aylık 7000 TL, yada verdiğiniz cevaba göre bankalardan hangi bankadan 200.000 tl krediyi en fazla kaç yıl vadeli çekebilirim, ayrıca evim var evimi ipotek göstersem olurmu, son sorum net 200,000 TL kredi çekmem için ne yapmam lazım

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Sübvansiyonlu kredi almak için alacağınız tarlanın hisseli olması gerekir. Birleştirme yapmanız gerekir ama bu detayı atlamadınız dimi

     1. Birol dedi ki:

      Anladım, subvansiyonlu olmuyor, inanın bana diğer sorularıma da bir cevap verebilirseniz başka sorum olmayacak, teşekkür ler

     2. KOSGEBAdmin dedi ki:

      Diğer sorularınızı yeniden iletirmisiniz lütfen, yoğunluktan atladım sanırım.

 3. mehmet dedi ki:

  devlet memuruyum tarla almak istiyorum devlet destekli kredi kullanabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   ÇKS belgeniz var ise kullana bilirsiniz.

 4. mehmet dedi ki:

  tarla alım kredisi faiz oranları tam olarak ne kadar

 5. ali dedi ki:

  18 dönüm 8 hisseli fındık bahçesi var ve hissedarlardan biri annem. Bahçe mahkeme kararı(izaleyi şuyu) ile satılacak ben bu tarlayı ihale de satın almak istesem Sübvansiyonlu kredi kullanabilirmiyim.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hiç bir hisseniz yok ise kullanamazsınız. Biz öyle biliyoruz.

 6. Ali Osman dedi ki:

  15 dönumluk arazi var ama tapuda çayır olarak geçiyor.Bende burdan hisse aldım. mahkeme kararı ile ihale yoluyla ssatılacak (tüm belgelerim var)
  1. Soru: bu durumda kredi alabilirmiyim
  2.soru: kredi alabilirsem ihaleden önce mi basvurmaliyim sonra mı (süreç uzun mu)

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi alabilirsiniz (sizin de şartlarınız uygunsa tabi) İhale kaldıktan sonra başvuru yapın. Ama hangi bankaya ilk olarak başvuru yapacaksanız bir önceden de danışın. Şartları değişebilir.

1 5 6 7