KOSGEB Kredi

Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL)


Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL)

Özellik ile kredi çekme üst limitine takılanlar sizlere harika bir kredi alma yönteminden bahsedeceğiz. Eminim ki bu yöntemi bir çoğunuz bilmiyorsunuz. Şayet ek kart yada herhangi bir bankaya ait kredi kartınız varsa 12 ay vadeli olarak 20.000 liraya kadar taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Peki, nakit avans nasıl çekilir? gelin hep birlikte ilk olarak bilmeyenler için taksitli nakit avansı nedir onu görelim sonra ise nasıl çekebileceğimize değineceğim!

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nedir?

Bankaların bizden sattıkları paranın faizi ile çarklarını döndürdüğünü sanırım bilmeyenimiz yoktur artık. Faiz ile para bizlere sata bilmek için işleri artık o kadar kolay bir hale getirdiler ki mobil bankacılık uygulamaları cep telefonunuzda olmasa dahi herhangi bir bankamatikten tek bir tuş ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans nedir diye bilmiyorsanız aslında cevabı cümlenin içinde yatmaktadır. Size tanımlanmış olan kartta yine tanımlı olan paranın tek bir kerede çekilmesi ve çekilen bu paranın taksitli olarak geri ödenmesidir. Yani bir nevi hızlı kredi çekme işlemidir. Daha önceleri sadece kredi kartları ile bu hizmetten yararlanabilirken artık tüketiciler ek kartlarından da taksitli olarak nakit avans çekebiliyorlar.

 • Kredi kartı ile ek kart arasındaki taksitli nakit avans çekmenin en büyük farkı sadece çekebileceğiniz kredi miktarıdır.
 • Ek kartlarda adınıza çoğunluk ile kredi kartına göre daha az nakit bakiye tanımlanır. Dolayısı ile ek kart üzerinden taksitli nakit avans çekmek isteyenler çok daha az miktarlarda taksitli nakit avans çekmiş olurlar.

Şimdi kredi kartından taksitli olarak nakit avans çekmenin ne olduğunu öğrendiğimize göre nasıl çekilir bunu öğrenebiliriz.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Ek kart yada kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekmenin bir çok yolu vardır. Bu yolları sırası ile listeler isek şu seçenekleri değerlendire biliriz.

 1. Bankaya ait müşteri hizmetlerini arayarak
 2. Bankaya ait mobil bankacılık uygulaması üzerinden
 3. Bankadaki bireysel müşteri hizmetleri vasıtası ile
 4. Herhangi bir banka ATM üzerinden

Ben bu yöntemlerden sizlere 3 ile 4 olanı resimli olarak nasıl yapacağınızı değineceğim. Böylece hafta sonu dahil olmak üzere nakit para ihtiyacınızı anında bu yöntemler ile karşılaya bilirsiniz. Üstelik bankalardan kredi alamayanlar da bu yöntem ile azda olsa kredi kullanmış olurlar.

 • İlk olarak Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir
 1.  İlk olarak kredi kartımız ile ATM üzerinden giriş yapalım.
 2. Şifremizi girdikten sonra karşımıza çıkan ekranda mutlaka ”taksitli Nakit Avans” menüsü yer alacaktır.
 3. Şayet yer almıyorsa da ”Kredi Kartı İşlemleri” menüsüne giriş yapalım. Kredi Kartı menüsünde yine ”Taksitli Nakit Avans” bölümünü bulalım ve girelim.
 4. Karşımıza bu kez çekmek istediğimiz miktarı gösteren bir bölüm gelecektir. Bu bölüme miktarı ve kredinin vadesini girelim. Not: Genelde taksitli nakit avans kredi vadesi en fazla 12 ay ile sınırlıdır.!
 5. Sonra kriterlere uygun kredi miktarı ve vadesini belirledikten sonra karşınıza çıkan geri ödeme görüntüsüne onay vermeniz durumunda direk taksitli nakit avansınızı bankamatik üzerinden alabilirsiniz.!

💰 Ek kartlar içinde uygula yöntemi aynıdır. Ancak, daha önce de belirtmiş olduğum gibi kredi kartlarına göre çok daha düşük miktarlarda taksitli nakit avans kullana bilirsiniz.!

Mobil Uygulama Üzerinden Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Gece geç saat dahi olsa hatta cumartesi pazar hafta sonu dahi olsa taksitli nakit avans çekmenin bir diğer yolu da mobil bankacılık üzerinden geçmektedir. Bunu yapmak için ise şu adımları sırası ile yapmanız yeterlidir.

 1. İlk olarak cep telefonunuza kredi kartınıza ait bankanın mobil bankacılık uygulamasını indirin. Android işletim sistemine sahip telefonlar bunu https://play.google.com/store bu adres üzerinden yapabilirler.
 2. Bankanızdan almış olduğunu giriş şifresi ile uygulamaya girelim.
 3. Açılan menüden ”KARTLARIM” yada ”KREDİ KARTLARIM” bölümüne girelim.
 4. Taksitli nakit avans bölümüne giriş yapalım.
 5. Taksitli nakit avans miktarını ve vadesini belirleyelim.
 6. Sonra ”ONAY” vererek taksitli nakit avans başvuru işlemini tamamlayalım..!

Bu yöntemleri yapabileceğinize emin değilseniz o zaman müşteri hizmetleri yada bankanızın bireysel müşteriler departmanı üzerinden müracaatlarınızı gerçekleştire bilirsiniz.!

Garanti, Ziraat, Vakıfbank, Akbank Taksitli Nakit Avans Hesaplama

2021 yılına girdiğimiz ilk günlerde mevduat hesabı olan bütün herkese bir mesaj geldi. Bu mesajda yer alan konu ise taksitli nakit avans faiz oranlarının aylık %1.98 oranına çıkarılmış olmasıdır. Banka hesabınız Garanti yada Ziraat veya Vakıfbank ile Akbank da olmadığı fark etmeksizin bütün taksitli nakit avans faiz oranları böylece aylık böylece %1.98 olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından belirlenen diğer bir faiz oranı ise taksitli nakit avanslara uygulanacak olan GECİKME faiz oranıydı. Bu oran ise yine bu yıl için %2.09 oranındadır. En fazla 12 ay vadeli olarak çekebileceğiniz taksitli nakit avans hesaplama tablosu ise farklı meblağlara göre şu şekildedir.

12 VADELİ %1.98 FAİZ ORANI TAKSİTLİ NAKİT AVANS HESAPLAMA TABLOSU
MİKTAR AYLIK ÖDEME TOPLAM ÖDEME
3.000 TL 290,27 TL 3.483,21 TL
4.000 TL 387,03 TL 4.644,33 TL
5.000 TL 483,78 TL 5.805,43 TL
6.000 TL 580,54 TL 6.966,51 TL
7.000 TL 677,30 TL 8.127,55 TL
8.000 TL 774,05 TL 9.288,63 TL
9.000 TL 870,81 TL 10.449,69 TL
10.000 TL 967,57 TL 11.610,79 TL
11.000 TL 1.064,32 TL 12.771,91 TL
12.000 TL 1.161,08 TL 13.932,99 TL
13.000 TL 1.257,84 TL 15.094,04 TL
14.000 TL 1.354,59 TL 16.255,15 TL
15.000 TL 1.451,35 TL 17.416,19 TL

Bütün bankalarda sabit olarak belirlenen faiz oranı ile sizlere taksitli nakit avans hesaplamasını sizler için yaptık. Şimdi sıra geldi nakit ihtiyacınız bu 4 bankamız ile (36 ay vadeli) olarak ihtiyaç kredisiyle gidermek isteyenler için güncel faiz oranlarına göre örnek bir hesaplama tablomuza yer vermeye..

 • AKBANK: %1.65
 • Garanti BVVA: %1.79
 • Ziraat: %1.54
 • Vakıfbank: %1.54
40.000 TL 36 Ay Vadeli Hesaplama Tablomuz
AKBANK GARANTİ ZİRAAT VAKIFBANK
1.564 TL 1.606 TL 1.531 TL 1.531 TL

Artık, hangi bankadan kredi çekme tercihinde bulunacağınıza siz karar verin.😊

"Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL)" - 14 YORUM
 1. blank Sibel dedi ki:

  Kıredi kart çıkmıyor bana

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Neden çıkmıyor? Yaşınız kaç? Daha önceler ile bir ilişkiniz oldu mu?

 2. blank Barış gündüz dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var

 3. blank züleyha dedi ki:

  iyi günler taksitli nakit avansı sadece kredi kartından mı yapıyoruz yoksa bankamatik kart da olabilir mi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bankamatik yani EK karttan da çekebilirsiniz.

 4. blank engin anul dedi ki:

  banka kartındanda cekebilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, bir çok banka kartı taksitli olarak nakit avans imkanı da sağlamaktadır. Kredi notunuz düşük dahi olsa bu imkanlardan yararlana bilirsiniz.

 5. blank MEHMET dedi ki:

  İNTERNET VEYA MOBİLDEN YAPILAN TAKSİTLİ NAKİT AVANS BAŞVURUSU NEZAMAN HESABA AKTARILIR

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Anında hesabınıza aktarılır efendim.

 6. blank Alev dedi ki:

  Sigortasiz göründüğüm için Hicbir bankadan kredi çekemiyorum ve çok acil krediye ihtiyacım var ne yapmam gerek

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sigortasız olmanız kesinle kredi çekmenize engel değildir. Kredi notunuz kaç? Eğer ki 1300 puan üzerinde ise gidin mevduat hesabınızın olduğu bankanın İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvursun da bulunun. Kesinlikle krediniz onaylanır.

 7. blank Süleyman dedi ki:

  Emekliyim ziraat bankasından maaşımı alıyorum 15 ay önce kredi cektim yuksek faizle 1.680 tl kredi ödüyorum. Maaşım 2250 tl 600 tl civarında param kaliyor hangi banka dan kredi çekebilirim yardımcı olursanız sevinirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi kullanım üst limitini aştığınız için krediniz onaylanmaz. Ama nakit avans çekebilirsiniz.

KOSGEBKrediler.Com