KOSGEB Kredi

PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)


PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)

Müjde, PTT yapmış olduğu 2021 yılında 5 banka ile her kesime kredi vermektedir. Özellik ile engelli maaşı alanlara 60.000 TL kadar 36 ay vadeli olarak kredi vermektedir. 2022 aylığını alan bütün engelli (özürlü) vatandaşlarımız bu olanaklardan 84 yaşına kadar yararlana bilmektedir. %40 ve üzeri engelli olup 2022 maaşı alıyor iseniz ve belirtmiş olduğumuz aşağıdaki şartları da taşıyor iseniz PTT engelli kredisi veriyor mu? sorusunun cevabı, evet olarak bilmenizi isteriz.!

Engelliler PTT’den Kredi Alabilmek İçin Hangi Şartları Taşımalıdır?

PTT’den anlaşma yapmış olduğu 5 banka üzerinden engelli vatandaşlarımız kredi alabilmektedirler. Nasıl ki 84 Yaşa PTT emekli kredisi 5 bankayla veriyor ise aynı şekilde engelli vatandaşlarımız da PTT bu imkanları sağlamaktadır. Ancak, bu imkanlardan yararlanacak olan engelli vatandaşlarımızın bazı şartları taşıması gerekmektedir.

 1. 18 Yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
 2. En fazla 80 yaşında olmaları gerekmektedir. (Kredi vadesi ile 83 yaş)
 3. Mutlaka 2022 engelli maaşı alıyor olmalıdırlar.
 4. Kredi notları düşük olmaması gerekmektedir. (düşük dahi olsa ipotek göstererek kredi alabilirsiniz.)  İpotekli ihtiyaç kredisi veren 3 süper banka
 5. Zihinsel olarak engelli olmaması gerekir
 6. Engelli maaşlarında haciz olmaması
 7. Engeli maaşını PTT’den alması (Bu tamamen tercih meselesidir. Ancak engelli vatandaşımız maaşını şayet PTT şubelerine taşır ise işlemler çok daha hızlı ve sorunsuz olarak tamamlanacaktır. Engelli maaşını e-devlet üzerinden taşıma işlemini gerçekleştire bilirsiniz.)

Bu şartları taşıyan engelli arkadaşlarımız, başvurularını ise aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde sağlaya bilir.

PTT’den Engellilerin Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT anlaşma yapmış olduğu 5 banka üzerinden kredi olanağı sağlamaktadır. Bizim yapmış olduğumuz araştırmalarda PTT tarafından sağlanan en büyük ayrıcalık kesinlik ile üst yaş sınırına takılanlar içindir. Bir çok banka 65 yaş üstüne kredi vermez iken şayet maaşınızı PTT’den alıyor iseniz kredinin vadesi ile birlikte 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan bu bankalar ise şunlardır.

 1. AKTİF BANK
 2. ING Bank
 3. TEB
 4. Denizbank
 5. BURGAN BANK

Belirtmiş olduğumuz şartlara uygun iseniz ve 2022 denilen engelli maaşını PTT’den alıyor yada taşıdı iseniz bu ve PTT’den engelli kredisi başvurusunda 2 şekilde gerçekleştire bilirsiniz.

 1. İsmi geçen bütün bankaların şubelerinden

PTT hariç diğer 5 bankanın İnternet mobil bankacılık uygulaması yada Web sayfalarından. Sizler için seçmiş olduğumuz en düşük faizli veren BURGAN BANK üzerinden bunun nasıl yapılacağını adımladım.

 1. İlk olarak bankanın kredi başvurusu FORMU için giriş yapalım.
 2. Karşımıza çıkan alanları isteğimize uygun olacak dolduralım. (En fazla kredi miktarı olarak 40.000 TL vade olarak ise en çok 36 ay)
 3. Sonra diğer açılan pencereye aşağıdaki örnekte olduğu gibi size uygun bir şekilde doldurunuz.PTT engelli kredisi başvurusunun yapılması
 4. Daha sonra ”DEVAM” dediğiniz vakit sistem size yaklaşık olarak 30 sn. içinde cevap verecektir. Sistem yapmış olduğunuz başvuru miktarını onay vermese bile mutlaka aşağıda bana da vermiş olduğu gibi bir kredi teklifinde bulunacaktır.

PTT engelli kredisi nasıl alınır

Teklif size uygun ise aynı sayfadan gerekli değişiklikleri sağlayarak kredi başvurunuzu tamamlaya bilirsiniz.

PTT Engelli Kredisinin Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adınıza ne kadar kredi çıkacağı peki nasıl hesaplanır ? Yukarıda sizin de örnekte görmüş olduğunuz gibi banka bana istediğim kredi miktarını vermedi, peki neden ? Bunun bir hesaplaması var arkadaşlar. Bu hesaplama başvuru yapılacak olan kredi miktarı + aylık geliriniz ve kredi vadesi ile alakalıdır. Bütün bankacılık sistemleri başvuru yapacağınız kredinin aylık ödemesinin maaşınızın %50 oranını geçmeyecek şekilde çıkarmaktadır. Tabi çekeceğiniz miktar kredinin o anki faiz oranı ile de ters orantılı olarak da değişmektedir. Çünkü kredi faiz miktarı arttıkça, aylık ödemeniz de artacağı için faiz oranı da kullanılacak olan kredinin miktarını değiştirir. Emekliler bankalardan en fazla ne kadar kredi çekebilir? de bunun açıklamasını daha önce detaylı olarak yapmıştım. Orandan da en fazla kullana bileceğiniz kredi miktarı 3 aşağıya 5 yukarı öğrene bilirsiniz.!

Engelli maaşına kredi veren bankalar başka hangileridir?

Engelli maaşı demek bir nevi emekli maaşı demektir. Şayet bir devlet güvencesi altında maaşa sahip iseniz bankaların tamamı sizlere kredi imkanı sağlayacaktır. Özellik ile emekli maaşını taşımanız durumunda ciddi faiz indirimli ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlana bilirsiniz. Engellilere kredi veren bankalar listesini yine de yapmamız isterseniz, sizlere şu bankaları sıralayarak belirte bilirim.

 1. Türkiye Halk Bankası
 2. Ziraat Bankası
 3. Vakıf Bank
 4. Akbank
 5. Garanti Bankası
 6. Şeker Bank
 7. Türkiye İş Bankası

Bu bankalardan da kredi notu değeriniz sorunsuz olması halinde kredi kullana bilirsiniz. Kredi Notu Nedir? Normalde Kaç Olmalıdır? bence bir göz atınız!

PTT’den Engelli Kartı Nasıl Alınır?

PTT den engelli kartı almak çok kolaydır. Zaten konu gereği PTT’den kredi başvurusu yaptığınız durumda banka size doğrudan bir kredi kartı verecektir. Ama ben sadece bir kredi kartı almak istiyorum diyorsanız o zaman mutlaka başvurunuzu kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın PTT şubelerine yapmanız gerekmektedir. Sizin adınıza açılacak olan bir vadeli yada vadesiz mevduat hesabı ile birlikte kredi kartınızı anında alabilirsiniz. Kredi kartını PTT’den almak için illa maaşınızı PTT ‘den almanıza da lüzum yoktur.

PTT Engelli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

PTT daha önceleri bir çok bankayla anlaşmalıydı. Ama 2021 yılında sadece tek bir banka ile iş bilirliği sürdürmektedir. Bu banka ise AKTİF BANK olmaktadır. Dolayısıyla engelli bir PTT maaş müşterisi kredisini sadece Aktif Bank faiz oranları üzerinden kullana bilmektedir. Bankanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. En büyük avantajı kuşkusuz kredi notu düşük dahi olsa kredinizi onay vermesidir. Dezavantajı ise kredinin faiz oranının bir çok bankaya nazaran biraz yüksek olmasıdır. Peki, bankamızın bu ay uyguladığı faiz oranı ne kadar?

AKTİFBANK NKOLAY 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.79

PTT ile iş birliği içinde kredi veren Aktif Bank’ın diğer bir ayrıcalığı ise üst yaş sınırından dolayı kredi çekemeyenler içindir. Bunun için banka 80 yaşına kadar 36 ay vadeli olarak kredi vermektedir. Böylece Türkiye’deki en üst yaş sınırına kredi veren banka unvanına da sahiptir. Peki, hiç bir bankada yer almayan bu özelliklere sahip bankanın geri ödemesi ne kadar?

36 aya kadar bütün vadeler için MAYIS ayımız için uyguladığı tüm vadelere faiz oranı aylık %2.79 olmaktadır. Kredinin geri ödeme tablosu ise farklı vadelere göre şu şekilde oluşur.

PTT Aktif Bank Emekli Kredisi Faiz Hesaplama
Miktar 12 Ay 18 Ay  36 Ay
5.000 TL 512,80 TL 374,32 TL 241,06 TL
10.000 TL 1.025,60 TL 748,65 TL 482,13 TL
15.000 TL 1.538,41 TL 1.122,97 TL 723,19 TL
20.000 TL 2.051,21 TL 1.497,29 TL 964,26 TL
25.000 TL 2.564,01 TL 1.871,62 TL 1.205,32 TL

PTT şubeleri haricinde arzu ederseniz cep telefonunuzdan Aktif Bank kredi başvurusunu yapabilirsiniz. SMS numaraları ise;

 • KREDİ boşluk T.C. Kimlik Numarası yazıp bu mesajı 3050 numaraya göndermenizdir.

Şuan için 40.000 TL kadar başvurunuz şartlara uygun olmanız durumunda onay alacaktır.

 

"PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)" - 88 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com