Hibe Kredi

Halkbank PARAF Esnaf Kredi Kart Başvuru Sayfası

Halkbank PARAF Esnaf Kredi Kart Başvuru Sayfası

Halkbank paraf kredi kartı esnaflara 6 ay ödemesiz 25.000 TL bakiye ile adeta ikinci lansmanını yaptı. Öyle harika kampanyalar ve özellikler sağladığı ki, şuana kadar hiç kredi kartı kullanmayan esnaf dahi başvuru yaptı. Alışveriş kampanyalarının yanı sıra paraf kart nakit avans faiz oranlarını çok düşük tutması kendisine olan ilgiyi daha çok arttırdı. Böylelikle 2023 itibarıyla esnaflar tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen kredi kartı olma unvanını yakaladı.

Paraf Esnaf Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

Paraf esnaf kart nedir? derseniz size bir kaç cümle ile bunun açıklarım. Fakat avantajları nelerdir? derseniz gerçekten saymakla bitecek gibi gözükmemektedir. Bu nedenle avantajları neler olduğun için özel bir alt başlık sizler için hazırladım. Böylece paraf esnaf kredi kartına ait sadece tüm özellikleri değil, ayrıca karta ait olan bütün kampanyaları da göre bileceksiniz. Şimdi ilk olarak o zaman Paraf Esnaf Kredi Kartı Başvurusu sayfamıza bu kartın ne olduğundan kısaca bahsederek başlayalım.

blank

Paraf-Esnaf-Kart-Nedir-Avantajları-Nelerdir

Değerli esnaflarımız, paraf esnaf kredi kartı nedir? diyorsanız adında anlaşılacağı gibi siz tüccarlarımız için oluşturulmuş özel bir kredi kartı olmaktadır. Bu özelliğini de bireysel kredi kartlarında olmayan bir çok özelliğin olmasından almaktadır. Örneğin, bireysel kredi kartları ile taksitli cep telefonu yada akaryakıt alamazken paraf esnaf kredi kartı ile tüm bu alış verişlerinizi taksitlendire bilirsiniz. Bireysellerin en çok imrenerek baktıkları avantajları içerisinde bu başlıca yer almaktadır. Bunun haricinde daha bir çok avantaja da sahiptir. Bu avantajlar o kadarına fazladır ki! aşağıda bunun için ayrı özel bir başlık oluşturmak zorunda kaldım.

Paraf Kredi Kartı Hangi Bankaya Ait? Limiti Ne Kadar?

Pandemi döneminde bankacılık alanında bir çok kampanyalar düzenlendi. Düzenlenen bu kampanyaların bir çoğu esnafa hitap etti. Burada kredi kartı olarak ise en çok ön plana paraf esnaf kart çıktı. Çünkü bu kart esnaflara öyle bir limit sağladı ki! ben 41 yaşına geldim şahsen hiç o kadar kredi kartı limitim olmadı. Bırakın benim olmasını, hiç bir arkadaşımın dahi o denli bir kredi kartı limitine sahip olduğunu duymadım. Limiti ne kadar diye sizde şimdi merak ettiniz dimi? Hem söyleyeyim tam 25.000 TL idi. Aslında bu denli limitli kredi kartına sahip olabilmeniz için aylık gelirinizin en az 13.000 TL olması gerekiyordu.

Çünkü; resmi gazetede yayımlanan, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelik MADDE-22 de şöyle bir metin geçmektedir. Çıkarılacak kredi kartının limiti ilk yıl için ortalama aylığın 2 katını geçemez. Kredi kartın ikinci yılında ise en fazla aylık gelirin 4 katına kadar limit uygulanır.

25.000 TL olarak sağlanan paraf kredi kartı limiti esnafı ziyadesi ile bu nedenle tatmin etti. Limit harici, diğer özellikleri ise paraf esnaf kredi kartının adeta pastada çileği oldu. Bu kampanyaların neler olduğunu özellik ve avantajlarıyla geçmeden, bu kartın hangi bankaya ait olduğunu soranlara ise HALKBANK demek istiyorum.

Paraf Esnaf Kredi Kartı Limiti Şimdi Ne Kadar?
Pandemi ve ekonomik kriz harici kredi kartlarında limiti belirleyen etken sizin aylık ortalama geliriniz olacaktır. Bu nedenle sizlere net olarak şu dememiz hiç doğru olmayacaktır. Aylık ortalama gelirinizin en az 2 katına sahip paraf esnaf kredi kartını her daim alabileceğinizi de bilmenizi isteriz.

Paraf esnaf kart hangi bankaya ait sorusunu da böylece yanıtladık. Artık bu mükemmel kredi kartının özellikleri nelerdir? kampanya ve avantajları nedir? sizler için sıralaya biliriz.

Paraf Esnaf Kart Özellikleri Nelerdir? Kampanyaları Burada

Paraf esnaf kredi kartı özelliklerinin en başında yüksek limiti geldiğini söyleye bilirim. Çünkü şuana kadar Cumhuriyet tarihinde tüm esnafa bir seferde bu kadar çok üst limite sahip bir kredi kartı hiç verilmedi. Paraf esnaf kredi kartı özellikleri sadece yüksek üst limite sahip olması da değildir tabi. Bununla birlikte aşağıda listelediğim farklı onlarca özelliklere de sahip bir esnaf kredi kartıdır. Listelenen bu özelliklerinin yanı sıra ayrıca harika kampanyalarda sunan bir kredi kartı olduğunu da iftarla söyleye bilirim. Peki, paraf esnaf kredi kartının tüm bu özellikleri ile sunmuş olduğu kampanyaları nelerdir?

Paraf Esnaf Kredi Kartı Özellikleri:

 1. GastroClub: Şimdilik 15 ilde 400 den fazla restoran da indirim sağlanır.
 2. Esnaf Dost Hesap: Harika mevduat hesap çözümleri sunar.
 3. Assistance ve Concierge: Bir çok yardım konularında sizlerin yanında olmaktadır. Bunlar neler derseniz.
  1. Teknik Yardım
  2. Tıbbi Yardım
  3. Ev Yardımı
  4. Bilgi Hattı
  5. Eğitim Danışmanlığı
  6. IT Destek Hizmetleri
  7. Diyetisyen Desteği
  8. Hobi Kulüpleri
  9. Anti-Aging
  10. Hukuki Yardım Bilgi Hattı
  11. Assistance Özel Koşullar
  12. İndirimli Hizmetler
  13. Çeşitli Servisler (Eğlence, İş ve Seyahat, Mesaj, Kurye)
  14. Otobüs, Feribot Bilet Rezervasyon
  15. Kuru Temizleme Hizmeti
  16. Concierge Özel Koşulları
 4. Paraf Günüm: Belirleyeceğiniz bir günde sizlere harika hediyeler sağlanır. Bu hediyeler neler dersiniz.
  1. %5 indirim hakkın
  2. 4 kat daha fazla taksit imkanı
  3. 2 ay taksit erteleme
  4. 5 kat paraf para kazanma
 5. ParafÜstü: Üye marketlerde 100 TL ve üzerine ayda 25 TL hediye para kazanma imkanı sağlar.
 6. İSPARK’ta Ücretsiz Otopark: Tek seferde yapacağınız 150 TL ve üzeri alış verişlerinize İSPARK’tan ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 7. Medline Acil Sağlık Hizmeti:
 8. Cumartesi Restoran İndirimi: Cumartesi günleri tüm restoran harcamalarınıza %25 varan indirim imkanı
 9. Esenboğa Havalimanı Lounge: Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlarda yer alan bir çok hizmetten ücretsiz yararlanırsınız.
 10. TAV Otopark İndirimi: Ankara Esenboğa iç hatlarda yer alan TAV otoparklarında %50 indirimli yararlanırsınız.
 11. Nakit Avans: 40 gün içinde geri ödemeli olarak nakit avans çekebilirsiniz.
 12. Taksitli Nakit Avans: 18 ay geri ödemeli olarak 15.000 TL kadar taksitli para çekmenize yarar
 13. Sonradan Taksitlendirme: Peşin olarak yapılan alış verişlerinizi sonradan taksitlendirme yapabilirsiniz.
 14. Otomatik Fatura Ödeme Talimatı: Elektrik, doğalgaz gibi faturalarınızı otomatik olarak ödeme talimatı verebilirsiniz.
 15. ParafPara: Üye iş yerlerinden kazandığınız para paraları harcama imkanı sağlar.
 16. HGS: Paraf Esnaf Kartınız ile eşleştirme yapıldığı zaman tüm geçişlerin ücretlendirmeleri otomatik olarak tahsis edilir.
 17. E-ekstre: İstediğiniz şekilde hesap özetinizi öğrene bilme imkanı sağlar.
 18. Temassız Özellik: Herhangi bir işlem gerektirmeksizin 250 TL ve altı ödemelerinizi temassız olarak ödeme imkanı sağlar.
 19. Şifre: Kartınızı istediğiniz şekilde belirleme özelliğidir.
 20. 3D Secure: İnternetten güvenli alış veriş işlemi sağlamanıza olanak sunar.

Paraf Esnaf Kredi Kartı Kampanyalar:

 1. Kahve.com’dan aynı gün kargo ile %15 indirim
 2. ttec.com.tr den %25 indirim
 3. Logo yazılımdan 3 ay hediye. e-Fatura hizmetinden %20 indirim
 4. Gıda marketleri üzerinden toplamda 7 bin TL üzeri alış verişe 250 TL paraf para
 5. Fleetcab.com.tr den VIP transfer hizmetlerine %20 indirim
 6. Petrol Ofisi istasyonlarından %5 indirim
 7. KOÇTAŞ’dan 7 taksit imkanı
 8. Mobil Yaka şirket içi iletişim uygulamasına %25 indirim
 9. 3 ay ertelemeli 3 taksitli kredi
 10. SGK ödemelerine 3 taksit
 11. Beyaz eşya alımlarına +2 taksit
 12. beeo.com.tr de yapılan tüm alış verişlere %10 indirim
 13. Mobilya ve dekorasyon sektörüne +3 taksit
 14. Giyim sektörüne +2 taksit
 15. Otomotiv ve lastik sektörüne +2 taksit
 16. Optik ve saat sektörüne +2 taksit
 17. Konyalı saatten 100 TL paraf para kazanma
 18. Nakit ihtiyaçlarınıza özel taksitli avans
 19. Market küsurat bizden
 20. Eğitim sektörüne +3 taksit
 21. Kuyumculuk harcamalarına +2 taksit
 22. Isıtma ve soğutma sektörüne +3 taksit
 23. Vatan bilgisayara +8 taksit
 24. İGDAŞ fatura ödemelerine 4 taksit
 25. Yapı sektörü markalarına +2 taksit

Toplamda 20 tane paraf esnaf kredi kartı özelliğe sahip olmaktadır. 25 tanede kartın şimdilik sizlere kampanyası bulunmaktadır. Paraf Esnaf Kredi kartına ait tüm bu özellik ve güncel kampanyalarının takibi de https://www.paraf.com.tr/tr/kampanyalar.html bu adres üzerinden yapabilmektesiniz. Şöyle bir özelliklerine ve kampanyalarına bakıyorum da bu kartı almamak için gerçekten HALKBANK hiç bir neden bırakmamış. Bu özelliklerin için de özellikle benim en çok taksitli nakit avans özelliği çekti. Bu nedenle sizlere Paraf Esnaf Kredi Kartının taksitli nakit avans imkanlarını daha detaylı bir şekilde açıklama gereği duydum. Eminim sizde bu özelliği yakından tanıtınca bana hak vereceksiniz.

Paraf Esnaf Kart Nakit Avans Faiz Oranları Kaç?

Paraf esnaf kredi kart sahipleri nakit ihtiyaçlarını da ticari kredi çekmeden karşılaya bilmektedir. Şayet anlık olarak 15.000 TL kadar nakit ihtiyacınız var ise en hızlı şekilde böylece tamamen formalitesiz olarak karşılaya bilmektesiniz. Paraf kart bu ihtiyacınızı ise sizlere iki şekilde sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesinin adı 40 gün geri ödemeli NAKİT AVANS olmaktadır. Bir diğeri ise 15.000 TL kadar 12 ay vadeli olarak taksitlendirme olanağı sağlayan TAKSİTLİ NAKİT AVANS olmaktadır. Paraf esnaf kart üzerinden sağlanan bu imkanların faiz oranları ise güncel olarak şu şekildedir.

 • Temmuz 2023 tarihi için Paraf Esnaf Kart Nakit ve Taksitli Nakit Avans çekim faiz oranları aylık %1.91 faiz oranındadır. İşlem ücreti olarak 40 gün vadeli nakit avans için %1 ücret ödersiniz. Buda 1000 TL için 10 TL olur. 12 ay vadeli 15.000 TL taksitli nakit avans çekimleri için ise herhangi bir işlem ücreti esnaflarımız ödemek zorunda değillerdir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
15.000 TL 3 5.240,63 TL 15.721,88 TL
5 3.218,25 TL 16.091,28 TL
7 2.352,33 TL 16.466,27 TL
9 1.871,88 TL 16.846,91 TL
12 1.452,36 TL 17.428,39 TL

Paraf Esnaf kredi kartı tarafından sağlanan taksitli avans nedir? nasıl çekilir hakkında hiç bir düşünceniz yok ise Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? sayfamı ziyaret etmeniz yeterlidir.

Paraf Esnaf Kredi Kartı Başvurusunu En Hızlı Şekilde Yapma

Paraf esnaf kredi kartının özelliklerini ve kampanyalarını sizlere yukarıda taktim ettik. Toplamda 55 üzerinde paraf esnaf kredi kartının avantajları olmaktadır. Taksitli nakit avans dahil olmak üzere, Devletimizin de vermiş olduğu paraf kart üzerinden imkanlarından yararlana bilmeniz için bu karta sahip olmanız gerekir. Sahip olabilmeniz için ise HALKBANK size bir çok yol seçeneği sunar. Bunların içinde en hızlı olanı ise şüphesiz ki İnternet üzerinden başvuru formunun doldurularak yapılananıdır. Benimde size önerdiğim en iyi Paraf Esnaf Kredi kartı başvuru yapma yolu budur. Bunun içinde tek yapmanız gereken şey aşağıda bağlantısını vermiş olduğum formu doldurmanız olacaktır.

 • https://www.parafcard.com.tr/Hizli_Basvuru adresine giriş yapalım. Sol menüden PARAF KART seçeneğini tıklatalım. Daha sonra T.C. kimlik ve doğum yılımızı girelim. Karşımıza KART BAŞVURU FORMU çıkacaktır. Bu formda yer alan bilgileri de kendimize göre dolduralım ve BAŞVUR diyelim.

Paraf esnaf kredi kartı başvuru için diğer yöntemler neler? diyorsanız.

 1. https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin sayfasından mevduat hesabımız olması durumundan İnternet bankacılığına ‘KURUMSAL’ olarak giriş yaparak.
 2. HALKBANK Mobil Uygulamasını indirerek, giriş yapıp kredi kartı başvuru bölümünden.
 3. Size en yakın HALKBANK şubesine giderek KOBİ danışmanlık departmanına başvuru yaparak.

Paraf esnaf kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru sonrasında paraf esnaf kredi kartınızın akıbetini ise aşağıda tarif ettiğim şekilde öğrene bilirsiniz.

Paraf Esnaf Kart Başvurusu Sorgulama (Nerede, Ne Zaman Gelir)

Başvuru yaptığınız Paraf esnaf kredi kartı akıbetini öğrene bilirsiniz. Bunu öğrenmenizin de iki tane aşası olmaktadır. Bundan dolayı ilk olarak Paraf esnaf kredi kartınızın basılıp basılmadığını görmeniz gerekir. İkinci olarak ise basıldığı ise kurye sürecinde nerede olduğunu öğrenmeniz gerekir. Paraf esnaf kredi kartınızın basılıp basılmadığını öğrenmek için ise iki tane seçeneğiniz vardır. Bu seçeneklerden bir tanesi müşteri hizmetleri temsilcisini aramanızdır. Müşteri temsilcisi numarası ise 0-850-222-04-00 olmaktadır. İkinci öğreneceğiniz yol ise benimde tavsiye ettiğim İnternet bankacılığından geçmektedir. Bunu yapmak içinde şu adımları sağlamanız yeterlidir.

 1. HALKBANK İnternet bankacılık hesabınıza giriş yapınız.
 2. Kredi kartları menüsüne yukarıdan giriniz.
 3. Kredi kartı başvuru sonucu öğrenme butonuna tıklatınız.

Kredi kartınızın basılıp basılmadığını böylece öğrenmiş olacaksınız. Şayet kredi kartınız basıldı ise çok büyük ihtimal ile kuryeye verilmiştir. Hangi kuryede olduğunu öğrenip sorgulamak için Kredi Kartım Nerede? Banka Kurye Sorgulama Adresleri sayfama gitmeniz yeterli olacaktır. Böylece paraf esnaf kredi kartınızın nerede ve ne zaman elinize oluşacağınızı net bir şekilde öğrene bilirsiniz.

Paraf Esnaf Kart Şifre Alma 4 Yöntem

Paraf esnaf kredi kartı başvurunuz olumlu olarak neticelenenleri şimdiden tebrik ediyorum. Elinize de kredi kartınızı da aldı iseniz sıra geldi bu harika kartın imkanlarından yararlanmaya. İşte tam da bu esnada kartımızı kullana bilmeniz için şifremizin olması gerektiği aklımıza gelecektir. 🙂 Tamam, temassız olarak 250 TL kadar günlük harcama yapabiliriz. Ama, bunun haricinde yapacağımız tüm işlemler için şifremizin olması gerekecektir. Peki, o zaman şifre alma işlemini nasıl yapmamız gerekiyor. Bunun için HALKBANK bizlere tam 4 tane yöntem sunmaktadır. Bu yöntemlerden istediğimize başvuru yaparak şifremizi böylece kolayca alabiliriz. Bu yöntemler neler diyorsanız.

 1. İnternet şubesine girerek, kredi kartlarım menüsünden şifre üretme butonunu tıklatarak
 2. Paraf Mobil uygulamasını indirerek yine kredi kartlarım menüsünden şifre üretme sayfası üzerinden
 3. Dialog hattı olan 0-850-222-04-00 dan
 4. Türkiye Halk Banası şubelerinden

Bu 4 yöntemden istediğinizi seçerek paraf esnaf kredi kartınızın şifre alma işlemini böylece sağlamış olursunuz. Kartınızda bulunan nakdi imkanlar yeterli gelmiyorsa da HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! sayfamdaki imkanlara başvuru yaparak çok düşük faizli ticari kredi çekebileceğinizi bilmenizi isterim.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.