KOSGEB Kredi

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?


MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına sahip Ziraat bankası gurbetçi vatandaşlarımıza da hizmet sağlamaktadır.! Yurt dışında Almanya, Hollanda gibi ülkelerde çalışmak zorunda olup, Türkiye’den gayrimenkul sahibi olmak isteyenler için ev kredisi imkanlarını 120 ay vadeli olarak bankamız vermektedir! Gurbetçi Mortgage olarak da bilinen sistemden şartlara uygun tüm yurt dışındaki vatandaşlarımız istife edebilmektedirler. Nasıl mı? işte tüm adımları ile Ziraat bankası üzerinden konut kredisi kullanımı.

Gurbetçiler Türkiye’de Ziraat Bankasından Kredi Kullanabilir Mi?

Ülkemize yapacağınız yatırımlar için kredi ihtiyacınızı Ziraat bankasından uygun faizler ile karşılama hakkında sahipsiniz. Türkiye’de en düşük faiz imkanları ile kredi veren bankaların başında olan Ziraat bankası bu konuda sizlere hizmet sağlamaktadır. İnternet üzerinden dahil olmak üzere bir çok yol ile siz gurbetçilerimize kredi başvurusu yapma imkanlarını bu yılda vermekte devam etmektedir. Sizden banka tarafından sadece gurbetçi vatandaşlarımız için aranan şart olmayan bazı gerekli ve önemli şartları sağlamanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası’nda Konut Kredisi Kullanacak Gurbetçilerden Aranan Şartlar

Mortgage sistemi dahilinde Ziraat bankasından konut kredisi kullanacak olan gurbetçilerimizden aranan belki de en önemli şart kredi notudur. Türkiye’deki vatandaşlarımızdan olduğu gibi yurt dışındaki vatandaşlarımızdan da bu not istenilmektedir. Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır? diye soruyorsanız lütfen ilgili makalemize bir göz atınız. Ziraat bankasından gurbetçi mortgage kredisi kullana bilmek için ilk temin edeceğiniz doküman kesinlik ile Almanya, yada Hollanda hiç fark etmez herhangi bir finansman kuruluşuna giderek bu notu öğrenmek olmalıdır. Örneğin bunu Almanya’dan SCHUFA, Hollanda’da ise BKR sisteminden bu değeri öğrene bilirsiniz.! Kredi notu değerinizi yine aynı şekilde Türkiye üzerinden KKB Kredi Kayıt Bürosu üzerinden de öğrenebilirsiniz. Ancak, Türkiye’de kredi notunuzu öğrene bilmeniz için Türkiye’de daha önce finansman hareketliliğin olması gerekmektedir.! Aranan bu en büyük kriteri geçtikten sonra ise, aşağıdaki belgeleri sağlamanız durumunda Ziraat bankasından konut kredisi kullana bilirsiniz.

Mortgage Kredisi Kullanacak Gurbetçilerden İstenilen Belgeler

Kredi notu ihtiyacını çözdükten sonra Mortgage Ziraat bankası kredisinden istifade edebilmeniz için banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Bu evraklar ise şunlardır.

 1. Banka tarafından verilen ve doldurulması gerekilen konut kredisi başvuru formu
 2. Alınacak olan eve ait ekspertiz raporu (banka kendi bilir kişi tarafından bu belgeyi çıkartacaktır.)
 3. Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu yada nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Yaşamakta olduğunuz ülkeye ait gelirinizi gösteren belge
 5. Yurt dışında ikametgah ettiğiniz malikanenin adres bilgisi (ödenmiş fatura)
 6. Satın alacağınız eve ait tapu belgesi

Bu belgelerin yanı sıra banka sizden kefilde istemektedir. Kefil şartı normalde Türkiye’de konut kredisi kullanacaklar için talep edilmez. Ama gurbetçilerden bu şart istenilir. Kefilin ise mutlaka Türkiye’de ikametgah ediyor olması gerekmektedir.

Mortage Gurbetçi Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şayet banka tarafından istenilen kredi notu şartına uygun iseniz ve gerekli başvuru belgelerini tanzim ederseniz konut kredisi başvurusunu iki şekilde sağlaya bilirsiniz.

 1. Ziraat bankası İnternet bankacılığı yada sitesi üzerinden BURADAN başvuruda bulunarak
 2. Türkiye’de yaşayan ve daha önce noter ‘den vekaletname vermiş olduğunuz kişilerce

Noterden vekalet verip ”adıma konut alabilir” olan yakınlarınız ‘da Ziraat bankası konut kredisi başvurularını yine banka şubelerine giderek sağlaya bilirler.

Ziraat bankası Mortgage Konut Kredisi Gurbetçi Şartları Nedir

Ziraat bankası Mortgage Konut Kredisi Gurbetçi Şartları Nedir

Ziraat Bankası Gurbetçi Mortgage Konut Kredisinin Faiz Oranı

Ziraat bankası gurbetçilere Türkiye’de alacakları ev için kredi cinsini Türk lirası üzerinden vermektedir. Kredinin faiz oranları Türkiye’deki vatandaşlara uygulan ile bire bir aynıdır. Geri ödeme vadeleri ise ülke genelindeki ekonomik duruma göre 180 aya çıkabilmektedir. Ama çoğunlukla en fazla Mortgage geri ödeme vadeleri 120 ay ile sınırlıdır. Aylık taksit ödemeleri ise sabit ve ayda bir olacak şekilde planlanmamaktadır. Buna göre bankamızın bu ay siz gurbetçilerimize uygulamış olduğu faiz ve geri ödemeleri ise şu şekilde yer almaktadır.

 • Ağustos ayı için Ziraat bankasının konut kredisinin faiz oranı 120 aya %1.43 olmaktadır.
Ziraat Bankası MORTGAGE Faiz Oran Hesaplaması
Miktar (TL) Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
150.000 120 2.957,95 TL 354.955,77 TL
200.000 3.943,94 TL 473.271,97 TL
250.000 4.929,92 TL 591.591,28 TL
300.000 5.915,91 TL 709.908,34 TL
350.000 6.901,89 TL 828.227,45 TL
400.000 7.887,88 TL 946.544,32 TL
450.000 8.873,86 TL 1.064.863,81 TL
475.000 9.366,85 TL 1.124.022,86 TL
500.000 9.859,84 TL 1.183.183,15 TL

Aylık taksit ödemelerinizi IBAN hesabınıza EFT yada Havale olarak Dünya genelinde istediğiniz her yerden yapa bilirsiniz. Bugün yani 08.06.2020 tarihinden sizler için eşime ait olan Ziraat bankası İnternet bankacılığına giriş yaparak güncel konumuz ile alakalı müşteri hizmetlerine sorular sordum. Sorularımın yanıtı için de bir de video çektim. Lütfen videomuzu izleyiniz.

"MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?" - 92 YORUM
 1. blank yilmaz dedi ki:

  Merhaba…
  Ben Almanyada yasiyorum ve Alman Vatandasiyim
  Türk Bankasindan Türkiyede yatirim amacli Konut Kredisi almak istiyorum ama Malesef su an Corona Calismiyorum ve Sozial yardim aliyorum.Elimde az birikmisim var almak istedigim Kontun yari fiyati,sizce kredi alabilirmiyim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Türkiye’de konut kredilerinden kesinlikle bütün bankalar gelir beyanı ister. Bundan dolayı alamazsınız.

 2. blank Derya dedi ki:

  Merhaba Amerikada yasiyorum American vatandasiyim. Turkiyede dairem var onu ipotek gostererek emlak kredisi alabilir miyim kefil bulmak zorundamiyim oyle ise kefilin en az kazanci olmalidir? Tesekkurler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Derya hanım mevcut evinizi ipotek göstermenize gerek yok. Ayrıca kefil bulmanızda gerekmiyor. Çünkü satın alacağınız ev zaten ipotek konulacak. Gelir beyanınız da sorun yoksa kredili olarak evinizi satın alabilirsiniz.

 3. blank Ertan şahin dedi ki:

  Merhaba.ben isviçrede yaşiyorum konut kiredisi için kefil yerine benim başka dairem var onu ipotek göstersem olurmu?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İpotek zaten satın alacağınız eve konulacaktır. Ayrıca, geliriniz yeterliyse kefilde istenileceğini düşünmüyorum.

 4. blank Ahmet dedi ki:

  Merhaba!..ben japonyada yaşıyorum.
  Türkiyede yatırım amaçlı dükkan almak istiyorum.. 450.000 tl kredi çekmek istiyorum.. türkiyede herhangi bir bankada hesabım yok .. japonyada evim var ama o da kredili , borcu daha bitmedi..
  Kredi çekebilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   450 bin TL kredi kullana bilmeniz için kanıtlana bilir iyi bir gelire sahip olmanız gerekir. Ayrıca satın alacağınız dükkanın ekspertiz değeri de çok önemli. Değer olarak 400 bin TL çıkartırsa yine kredi çıkmaz. En az değeri 600 bin TL ve üzeri olması gerekiyor.

 5. blank Nesrin dedi ki:

  Dışişleri Bakanlığında sözleşmeli memur olarak Kenya da çalışmaktayım. Türkiye ‘ye gitmeden vekalet vererek Konut kredisi kullanabilir miyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Noter üzerinden vermeniz gerekir, ayrıca gelir beyanınız da göndermeniz istenebilir.

 6. blank Emine Özyürek dedi ki:

  Merhaba ben almanyada yaşıyorum
  Konut kredisi almak istiyorum
  1500000 milyon krediyi nasıl alabilirim

 7. blank Saziye Tirso dedi ki:

  Merhaba ,
  Ben almanyada yasiyorum .almanyada kendime ait iki is yerim var .istanbul silede arsam var onun üzerine iki dubleks ev yaptirmak istiyorum ve 600 btl krediye ihtiyacim var .kredi alabiliyormuyum ve ne evraklar gerekiyor. Saygilarimla

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ev yaptırmak için alamazsınız, bu tüketici kredilerine girmektedir.

 8. blank Ahmet dedi ki:

  Faiz oranları Türkiye’de böyle ise eğer sizden kredi alan vatandaşların resmen ocağına incir ağacı dikilir şiddetle kredi çekmemelerini tavsiye ederim halkımızdan

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne yazık ki şuan için Türkiye’de faiz oranlarında ciddi bir artış var. Ayrıca kredi geri ödeme vadeleri de düşürüldü

 9. blank Selim dedi ki:

  Iyi aksamlar,
  Oncelikle cevabiniz icin simdiden cok Tsk ederim. Benim Istanbulda bir dairem var kalan borcum 100.000 tl. Münihde yasiyorum. Kalan 100.000 ile bilrikde 300.000 Lira kredi cekmek istiorum konut kredisi. Bu mümkünmü. Yada 2. daireyi alirsam 750.000 liraya bunun ödemesi nasil olur 10 yil icin. Tsk ederim. Galiba en fazla 10 yil oluyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Konut krediniz var iken yeniden bir kredi kullana bilirsiniz. Vekalet verip, gelir beyanlarınızı göndermeniz gerekir. Şuan için en fazla 10 yıl

 10. blank Nana dedi ki:

  Selam Almanya’da yaşıyorum
  Kendime daire almak istiyorum ve maalesef peşin verecek imkanım yok
  Acaba Türkiye’de kredi alıp Bankaya da sanki kira öder gibi taksitlerimi ödesem olur mu?oluyorsa ne yapmam gerekiyor ve neler lazım?
  Saygılar

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, %90 kadar evin kredi kullana bilirsiniz. Gelir belgenizi Türkiye’den tayin ettiğiniz noter onaylı vekiliniz ile işlemleri başlata bilirsiniz.

   1. blank Nana dedi ki:

    Bana bu durumda yardımcı olabilirmisiniz

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Olurum ama hangi durumda ihtiyacınız olan nedir?

     1. blank Nana dedi ki:

      Almanya dan hangi bankaları online işlemer için tasfiye edebilirsiniz?veya nereye başvurmam gerek banka kredisini bir daire için kira gibi ödeme yapmak için??

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Siz satın alacağınız evi buldunuz mu? Kaç TL kadar ev satın almak istiyorsunuz? Ayrıca geliriniz ne kadar?

     3. blank Nana dedi ki:

      Özel bilgilerimi özelde yazma imkan varmı??

     4. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Numaranızı buraya yazın, ben onay vermem. Whatsap dan size dönüş yaparım.

     5. blank Nana dedi ki:

      Telefon numaramı buraya mı yazayım??
      Ben özelde yazmak istiyorum herkesin okuduğu yerde numaramı açık açık vermek istiyorum

     6. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Evet, buraya yazın bir tek ben göreceğim. Mesajınızı onay vermeyeceğim.

KOSGEBKrediler.Com