Hibe Kredi

Kredi Geçmişi Sorgulama (ÜCRETSİZ KKB NOTU ÖĞRENME!)

Kredi Geçmişi Sorgulama (ÜCRETSİZ KKB NOTU ÖĞRENME!)

Ülkemizde artık KKB isminde bir birim mevcuttur. Tüm bankaların tanıdığı ve kişilerin kredi geçmişi sorgulama yapma olanağı sunduğu bu kurum bireysel veya ticari kredileriniz, çek veya senet ile geçmişinizi ve hatta kredi kartınız ile yaptığınız geri ödemelerdeki aksaklıkların kaydını tutmakta ve talep edene geçmişi sorgulama olanağı sunmaktadır. KKB Findeks kredi geçmişi sorgulama ücretsiz ve ücretli olarak iki şekilde yapılmaktadır. Tüm bankalar ile olan diyaloğunuzun geçmişini sorgulamak için bir çok kolaylıkları sunan Findeks skor puanınızı en kolay öğrenme metotlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Cep Telefonları SMS ile Kredi Geçmişi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cep telefonunuz ister akıllı olsun ister sıradan bir mobil cihaz olsun kredi geçmişi sorgulama işlemini SMS aracılığı ile yapabilirsiniz. Hattınız yine ayı şekilde ister Turkcell olsun isterse Vodafone veya Avea yine belli bir bedel karşılığında bireyin kredi notu öğrenme olanağı mümkündür. Bunun nasıl yapılacağını sizler için video ve resim ile anlatımı sitemizde paylaştık. Yapmanız gereken adımları yinede yazı ile sıralamamız gerekirse ilk olarak cep telefonunuzun SMS yazma bölümüne giriniz, ardından SMS gidecek hanesine 1112 numarasını girin ce mesaj bölümüne ise kendinize yada her kimin kredi geçmişini sorgulamak istiyorsanız onun kimlik numarasını giriniz ve bir boşluk bırakarak sadece doğum yılını girerek gönder deyiniz. Hepsi bu kadar, bir kaç dakika içinde kredi notunuz başvuru yaptığınız cep telefonuna kısa mesaj olarak gelecektir. Bu işlem hangi hat ile yaparsanız yapın ücretlidir. Ücret bedeli her bir sorgulama için 9 TL tir.

Mobil Uygulamalar ile Kredi Geçmişinizi Sorgulayın!

Ticari veya bireysel vatandaşların kredi geçmişine öğrenme olanağı sağlayan bir diğer yol ise bankaların mobil uygulamalarıdır. Günümüzde artık tüm bankaların mutlaka bir mobil uygulaması bulunmaktadır. Genel olarak fatura ödeme, kredi ve kredi kartı ödeme veya EFT yada havale yapmak adına oluşturulan mobil banka uygulamaları artık genişletilerek bırakın KKB Findeks kredi notu öğrenmeye şans oyunları dahil ödemeleri yapılmaktadır. Bir çok ödeme ile ilgili kolaylığı sağlayan mobil uygulamalar mutlaka akıllı cep telefonlarınız da kurulu olması gerekmektedir. Bankaya ait mobil uygulama cep telefonunuza kurduktan sonra uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulama girişini sağladıktan sonra mutlaka ana ekranda veya bir sonraki ekranlarda Findeks risk raporu sorgulama diye bir ileti göreceksiniz. Bu iletiye tıkladığınız zaman adımları takip ederek (kesintinin yapılacağı banka hesabı / dokümanın geleceği e-mail adresi ) yaklaşık olarak yine 10.5 TL lik bir bedel karşılığında banka kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Banka Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?

Yukarıda videosu ile birlikte bahsettiğimiz tüm adımlar ücretli olarak sorgulama yöntemleri idi. Peki kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir ? En pratik yoldan hiç bir bedel ödemeden kredi geçmişi sorgulama işlemini nasıl yapabilirsiniz. Bu sorunun cevabı bilgisayarlarında Findeks gold veya klasik risk raporu sorgulama paketi bulunan bilgisayarlarda yatmaktadır. Sizlerde bu paketleri satın alabilirsiniz ama bu ücretli yola girmektedir. Biz bu başlıkta ücretsiz olarak kredi notunuz nasıl öğreneceğimizi anlatacağız. Bu paketler arkadaşlar her bankanın bireysel müşteriler memurların bilgisayarlarında ve bir çok kurumsal beyaz eşya satan mağazalarda kurulu bir şekilde mevcuttur. Her hangi bir nazınızın geçtiği bankaya veya beyaz eşya satan mağazaya giderek hiç bir ücret ödemeden kredi veya kredi kartı geçmişinizi T.C. kimlik numaranız ile sorgulatabilir siniz. Böylece 10.5 TL kontur bedeli ödemek de aylık 85 TL pakette almak zorunda kalmazsınız.

Kredi notunu ücretsiz öğrenme yöntemleri

Kredi notunu ücretsiz öğrenme yöntemleri

Findeks kredi notu düşük gelenler üzülmeyin buradaki makalemizde en kısa sürede 3 ayda findeks kredi notu nasıl yükselir anlatılmaktadır! Size bahsettiğimiz adımları uygulayarak notunuzu anında yükseltebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 40 YORUM
 1. yusuf dedi ki:

  1991-1993 yılları arasında vakıfbanktan kredi çekerek zamanında ödemediğim ve bu borcu kefil arkadaşımın ödediği şeklinde beyanlara maruz kalmaktayım. o yıllarda ben manisa arkadaşım ise aydın ilinde ikamet etmekteydi.ne kadar kredi çektiğim ve bunun ne kadarının kefil tarafından ödendiğini nasıl öğrenebilirim.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bunu en iyi kredi kullandığınız bankadan öğrene bilirsiniz. Ayrıca şunu’da belirtmek isterim ki kredi notunuza itiraz edebilirsiniz. Nasıl edileceği sitemizde mevcuttur.

 2. Sabahat Aktaş dedi ki:

  Merhaba;çok acil olarak 2005 den buğüne kadar hangi bankadan bireysel kredi ve taşıt kredisi çektiğimi toplu olarak görmek istiyorum
  Mail gönderirseniz sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu sorgulama işlemini sizin kendinizin yapmanız gerekmektedir.

   1. MEHMET dedi ki:

    bireysel olarak mı subelere basvurmalıyız yada bır uygulaması var mı

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Bütün bankalara ait uygulamalar ile öğrene bilirsiniz ama o zaman ücret ödersiniz. Bu ücrette yaklaşık olarak 12 TL filan. Ama, bireysel olarak özellik ile maaş aldığınız bankanın bireysel müşteriler departmanına başvuruda bulunur ve kredi kullanacağınızı söylerseniz kredi notunuzu mecburen sorgulatacaktır. O zaman sorar iseniz size söylerler daha sonra ister kredinizi kullanın ister ise kullanmayın siz bilirsiniz.

 3. Tarık dedi ki:

  Kredi notumu ogrenmek istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sorgulama yöntemlerinden bir tanesini deneye bilirsiniz.

 4. Ayfer dedi ki:

  kkb den guncelleme yaptırmak istiyorum ama ulasamıyorum kımseye konu hakkında yardımcı olurmusunuz nasıl guncelleme yaptırabilirim ibranamem elimde ama kkb den guncelleme yapılmadıgı için sorun yasamaktayım.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Güncelleme 3 ayda bir otomatik olarak yapılmaktadır. Siz herhangi bir müdahale edemezseniz. Ancak, notunuza itirazda buluna bilirsiniz.

 5. Zekayi batıbey dedi ki:

  Kredi notum nedir ve bana ne kadar kredi cikar
  Maasimda da icra kesintisi var ne zaman düzelir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Maaşınız da icra kesintisi var ise kredi notunuz 1000 puan altında olduğu kesindir. Şayet ödemeleriniz düzgün yaparsanız 3 ayda bir kredi notunuz artacaktır.

 6. Hasan dedi ki:

  SMS yoluyla kredi geçmişimi öğrenmek istediğimde şimdiye kadar hangi bankadan ne kadar kredi çekmişim hepsini görebilecek miyim yoksa sadece kredi notumu mu görürüm ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Mevcut kredileriniz ile adınıza tanımlı kredi miktarlarını e-devlet üzerinden de görebilirsiniz. SMS ile sadece kredi notunuzu öğrene bilirsiniz. Detaylı not öğrenmek için findeks resmi sitesinden e-mail girerek başvuruda bulunmanız gerekir.

 7. sedef türkgenci dedi ki:

  kredi notumu öğrenmek istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bahsetmiş olduğumuz şekilde kredi notunuzu sorgulama yaptıra bilirsiniz.