KOSGEB Kredi

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi?


Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi?

Bankalardan kredi çekebilmek için sigorta süreniz de bir hayli önemlidir. Bir çok banka 1 yada 2 aylık sigortalıya kredi ne yazık ki vermemektedir. Genellik ile bankaların ihtiyaç kredilerinde SGK‘lı olarak çalışandan istedikleri sigorta süresi en az 4 aydır. 2021 yılında dan önce ise bu süre 6 ay olarak belirlenmişti. Ancak bazı bankalar ise bu süreyi daha da düşürerek 1 yada 2 aylık sigortalıya dahi kredi vermektedir. İşte bu bankalar.!

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 2021

Kullanmış olduğunuz kredi ister konut veya araç yada ihtiyaç kredisi olsun bankalar sizden bazı şartları isteyecektir. Bu şartların başında da ise kredi çekmek için sigortalı olmanızdır. Bildiğiniz gibi sigortalı olmak içinde herhangi bir yerde çalışmanız veya çalışıyor olarak gözükmeniz gerekmektedir 🙂 Sigortalı olarak çalışıyorsanız bunun süresi de bankalar tarafından artık kaideye alınmakta ve bir çok banka en az 4 veya 6 ay boyunca eksiksiz olarak sigorta pirim ödenmesi yapılmasını aramaktadır. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabını verdikten sonra artık bankaların diğer sizden talep ettiği şartları inceleyebiliriz.

Bankalardan Kredi Çekmek İçin İstenilen Şartlar Nelerdir?

Sigortalık süreniz 4 veya 6 ayı tamamladıysanız şayet artık bankalardan kredi kullanabilmeniz için ilk şartı atlattınız demektir. Bankalar tüketicilere para vermeden artık çok sık bir araştırma yapmaktadır. Yaptıkları bu araştırmada Findeks kredi notu sorgulaması üzerinden gerçekleştirmektedir. Konuyu açmak gerekirse şayet kredi başvurusu yapmadan önce daha önceki bankalar ile olan ilişkiniz oldukça önemsenmektedir. Şayet kredi kartı, veya kredi yada herhangi bir senet borcunuz bulunuyorsa ve siz bunu ödemedi iseniz kredi notu değeriniz düşük çıkacak ve muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu kriteri de atlattık isek artık diğer şartlara gelebiliriz. Bankalar kredi başvurusu yapacak olan müşterilerinden birde maaş yazısı yada aylık bordrolarını istemektedir. Gelirinizin ne kadar olduğu bankalar için önemlidir öyledir ki bankalar almış olduğunuz aylık gelirinizin ancak en fazla %70 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Yani aylık geliriniz 1000 TL ise en fazla ama en fazla aylık taksiti 700 TL olacak kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Son olarak ise birde işin kefil boyutu var 😉 genelde maaş müşterisi olmadığınız bankalardan alınacak olan krediler için sizden bir veya duruma göre iki adet kefil istenmektedir. Gördüğünüz gibi kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak demek ile iş sadece bitmiyor. Bu şartlara uygunsa iseniz birde alacağınız kredi için bazı gerekli evraklarda bankalarca talep edilmektedir.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yukarıdaki sizden talep edilen şartlara uygun iseniz artık bankalar tarafından talep edilen diğer şartlara da gelebiliriz. Değerli arkadaşlar hemen hemen tüm bankalar kullanmak istediğiniz krediye göre sizden bazı gerekli evrakları talep edecektir. Bu evraklar kullanmak istediğiniz kredinin cinsine göre değişiklik gösterecektir. Konut kredisi kullanacaksanız şayet olamazsa da olmaz evrak evin tabusudur. İskanı alınmış bir evin tabusu elinizde yoksa şayet hiç bir bankadan konut kredisi kullanamazsınız. Araç kredisi alacaklar dan ise istenilen evraklar 0 (sıfır) araç alacaklar için aracın faturası ikinci el araç alacaklardan ise aracın ruhsatı istenilmektedir. Son olarak ise ihtiyaç kredisi için istenilen evraklara gelebiliriz. İhtiyaç kredisi için yukarıdaki evraklardan başka ek bir gerekli belge istenilmektedir 🙂

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Evet arkadaşlar sizlere kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabı yanı sıra ne gibi evrak sahibi olmanız ve sizden aranan diğer şartlara açıklık getirdik. Son olarak ise İnternet üzerinden yapılan başvurularda hiç bir belge istenilmemektedir, benden size hatırlatması..

1 2 Aylık Sigortam Var Kredi Çekebilir Miyim?

Yeni işe başlamış olanların ihtiyaç kredilerine erişmesinde önlerindeki en büyük etken sigorta süreleridir. 1 yada 2 ay doldurmaları durumunda yaptıkları kredi başvurularında bankalar çoğunluk ile ret cevabı vermektedir. Aslına bakılır ise doğru bir şekilde başvuru işlemlerini yapsalar bırakıp 1 – 2 aylık sigortalı çalışma süresine gelir belgesiz dahi 40.000 TL kadar ihtiyaç kredisinin sahibi olabilir. Bunun için sadece her kredi başvurusunda olduğu gibi iyi bir kredi notuna sahip olmaları fazlası ile yeterlidir. Bu işlemin nasıl kolaylık ile yapılacağını sizlere bir video ile anlattım. Hepsi yaşanmış ve ispatlıdır.

3 Aylık Sigortalı Ne Kadar Kredi Çekebilir?

3 yada 5 aylık sigortalının ne kadar kredi çekebilir sorusunun yanıtı tamamen almış oldukları maaş göre doğru orantılıdır. Bankalar Birliği tarafından yayımlanan tebligata göre alınmış olduğunuz maaşın aylık taksit ödemesinin %50 oranını geçmemesi geçemezsiniz. Yani diyelim ki 2.000 lira maaş alıyorsanız aylık taksit ödemeniz en fazla 1.000 lira olmalıdır. (Bu oran bankalara göre en fazla %70 olarak değişiklik göstere bilmektedir.) Yine bir örnek vermem gerekir ise maaşınız asgari ücreti ise daha önce Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir? de belirtmiş olduğum gibi en fazla aylık taksit ödemeniz 1.162 TL olması gerekir. Kaç TL kredi çekebileceğiniz ise güncel faiz oranları ve vadelere göre bu durumda değişiklik gösterir. Aşağıda tabloda yer vermiş olduğumuz bankanın faiz oranlarına göre farklı tutarlarda hesaplamalar yaptım. Bu hesaplamalarda yer alan taksit tutarına göre aylık gelirinizi göz önünde bulundurarak kredi kullana bilirsiniz.

Örnek olarak ele aldığım banka YAPI KREDİ bankasıdır. Banka mayıs için 12 aya kadar için aylık %2.28 faiz uygulayan bankamız 24 ay için aylık %2.22 ve 36 ay için %1.89 olarak ile kredi olanağı sağlamaktadır.

YAPI KREDİ Bankası Kredi Hesaplaması
Miktar 18 Ay 24 Ay 36 Ay
20.000 TL 1.413,18 TL 1.138,62 TL 818,82 TL
30.000 TL 1.707,92 TL 1.707,92 TL 1.228,24 TL
40.000 TL 2.826,36 TL 2.277,23 TL 1.637,65 TL
50.000 TL 3.532,95 TL 2.846,54 TL 2.047,06 TL

Başvurunuzu İnternet üzerinden form doldurarak kolaylık ile yapmak için lütfen bu sayfamızı ziyaret ediniz.

"Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi?" - 49 YORUM
 1. blank rabia dedi ki:

  merabalar daha once bankalarla hic kredi cekmedim sadece finans kartim var kredi karti degil ama suan 2 aydir calisiyorum maasim 3 bin tl bana kredi cikarmi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuzu bir sorgulatın ve bana buradan iletin size kesin olarak yanıt vereyim.

   1. blank Uğur dedi ki:

    Bişey soracağım benim kredi notum 1200 civarı ve 190 günlük sigortalıyim yaklaşık 5 aydir kredi kartı kullanıyorum duzenli ödüyorum ve başvuru yaptım onaylanmadı daha ne kadar beklemeliyim kredi alabilmek için notumun kaç olması gerekiyor

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Farklı bankalara başvuruda bulunun lütfen, bence kredi kullana bilmeniz için hiç bir engel gözükmüyor.

 2. blank Cenk dedi ki:

  Merhabalar 5 aydır sigortalıyım iş bankası kredi kartını kullanıyorum her zaman günü gününe ödeme yapıyorum hatta iş bankası kredi kartı limitimi arttırıyor ama kredi başvurusu yaptığımda Red cevabı alıyorum neden acaba kredi puanım 1220 hiç gecikme yaşamadım neden acaba?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Başka bir bankadan kredi başvurusunda bulunun. Bence kesinlikle çekebileceksiniz.

   1. blank Cenk dedi ki:

    Başka bankadan kredi kartı başvurusu yapmama rağmen Red cevabı geliyor çok saçma bir şekilde sicilim kesinlikle bozuk değil tertemiz ancak anlam veremediğim şekilde Red cevabı alıyorum kredi kartı dahi vermeyen bankalar sizce nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     kredi notunuzu bir sorgulayın. Gerçekten temiz mi? eğer ki aksi bir durum olursa da bunun itirazını KKB ye yapınız. Bizce bundan dolayı.

     1. blank Cenk dedi ki:

      Evet sicilim temiz ama çok tuhaf şekilde kredi çekemiyorum sizce ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim buna göre hareket edeyim talep ettiğim tutar 30.000 TL.

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Ne kadar kredi kullana bileceğinizi gelirinize göre hesaplaya biliriz ancak.

 3. blank Sevgi dedi ki:

  Merhabalar ben iki aydır siglrtalıyım.kredi kartın var iki aydır asgarisini oduyorum düzenli.acaba bankalar kaç ay sonra kredi verir.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan ki kredi notunuzu bilmem gerekir..

 4. blank İbrahim dedi ki:

  Merhaba kredi notum 1500 maasim2650 ilk ay yarim maaş aldım 20000 liralık kredi başvursam cikarmi?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet çok rahat olarak çıkar hemde.

   1. blank İbrahim dedi ki:

    Akbank direkt kredi başvurdum çıkmadı.kredi puanim 1528 mis

    1. blank İbrahim dedi ki:

     Önceki yorumda belirmemisim herşeye dikkat ettim 20.000 36 taksit başvurdum ödemesi 712 TL denk geliyordu yani görünen maaşımın yarısından az kredi puanım iyi ama hala kredi cikmiyor.

     Nasıl kredi cikartabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

     Sağlıklı günler dilerim.

    2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Bu puana çıkmıyor ise işletmeniz de sorunlu olarak sistem görebilir. Başka bir açıklaması yok inanın

 5. blank İbrahim ataç dedi ki:

  Merhaba daha önceden de yazmıştım ama emin olmak için daha ayrıntılı durumumu anlatayım dedim ben 1528 kredi puanım var.ilk maaşım yarım aldım 1540tl aldım önümüzdeki ay başı 2650 alacam.bugun Akbank direkt 20.000tl başvurdum red aldim.sizce kredi cikarmi yoksa ay basini mi beklemeliyim
  Akbank direkt kredi ye internet bankacılığından başvurdum tavsiye edeceğiniz bir yol varmi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tavsiyem maaş aldığınız banka üzerinden başvurunuzu yapmanız olacaktır. Çıkması gerekiyor, puanınız çok iyi durumda

 6. blank Ömer dedi ki:

  Merhaba 38 günlük sigorta var ve 1200 kredi puanu maaş ise 2300 kredi çekebilir miyiz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aylık ödemesi 1.150 TL geçmeyecek şekilde çekebilirsiniz.

 7. blank Derya dedi ki:

  1171puan 10aydir sigorta var ve red alıyorum garanti bankası 10bin TL kredi 24 aya nasıl yapabilirim ne kadar hangi bankadan cekebilirim

 8. blank Can Yıldız dedi ki:

  6 ay sikortaliyim kaç binlira kredi cekebilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kaç TL gelire sahipsiniz, hesaplama işlemini ona göre yapa biliriz.

 9. blank Yusuf dedi ki:

  Merhaba 3218 tl maaş alıyorum sigorta 110 gun kredi notum 1209

 10. blank Yusuf dedi ki:

  2 Aylık sigortalıyım ve daha önce hiç kredi çekmedim hem kredi notumu yükseltmek istiyorum hemde ihtiyacım olan paraya ulaşmak istiyorum bu yüzden kredi başvurusunda bulunucam . Otomatik ödeme talimatı vericem ve düzenli ödenecektir kredim
  Sigortalı asgari 2800 e çalışan biriyim 4000 TL kredi alabilirmiyim garanti bankasından

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuz oluşmadığı için çekeme bilirsiniz. Bir kaç ay daha sigorta pirimi yatması istenilebilir.

KOSGEBKrediler.Com