Hibe Kredi

Yardım Sayfası

Yardım Sayfamıza Hoş Geldiniz

Site olarak KOSGEB ile en merak edilen ve KOSGEB ile ilgili en kolay erişim sağlayabileceğiniz kişisel hizmet sayfasına hoş geldiniz. Aşağıda sizler tarafından KOSGEB ile alakalı en çok merak edilen soru ve cevaplarının yanı sıra KOSGEB için gerekli olan form ve evrakların doldurulması için resimli anlatım ve giriş linklerini bulabilirsiniz.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB yerli üretimi artırmak ve ülke ekonomisini canlandırmak üzere devlet tarafından kurulan ve denetlemesini Bilim – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yaptığı bir kuruluştur.

KOSGEB Açılımı Nedir?

KOSGEB açılım olarak Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır.

Ne Kadar Kredi Verir?

KOSGEB Girişimci ve KOBİ’lere olmak üzere desteklerini iki şekilde vermektedir. Başvuru yapmış olduğunuz programa göre de hibe yada faizsiz kredi oranları değişiklik göstermektedir. Yeni iş yeri kuracaklar için Girişimcilik Destek Programı oranları geçerli ile iş yeri sahibi KOBİ için ise oluşturulan destek programları burada mevcuttur.

Nereden Başlamalıyım?

KOSGEB için il veya ilçenizde bulunan en yakın İŞ – KUR, Belediyeler, Meslek Odaları, Üniversiteler veya  KOSGEB temsilciliğine başvurunuz. KOSGEB temsilcilikleri adres bilgileri için lütfen tıklayınız.

Eğitim Süresi

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Eğitim süresi 3 gün boyunca ve toplamda 30 saat sürmektedir ve bu eğitiminler başvuru yaptığınız kuruma ait konferans salonlarında verilmektedir.

Eğitim Tarihleri

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri talebe göre yurdun her bölgesinde ve şehrinde verilmektedir. Herhangi bir ikametgah kayıt adresi aranmamaktadır. İsteyen istediği ile veya ilçedeki eğitimlere katılım gösterebilir. KOSGEB Eğitim veren il/ilçeler için lütfen tıklayınız.

Kayıt ve Kobi Beyannamesi Formu

KOSGEB veri tabanına kayıt olmak ve nasıl kayıt olacağınızı resimli anlatım ile ulaşmak için tıklayınız.. KOSGEB KOBİ beyannamesi formu nasıl doldurulur resimli anlatım ve giriş için tıklayınız..

Ücretsiz Çağrı Merkezi ve KOSGEB Ana Bina İletişim Bilgileri

KOSGEBE ‘e ücretsiz çağrı merkezinden yardım almak için 444 1 567 aramanız yeterli olacaktır. KOSGEB Ana bilgi adres ve telefon bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

Başkanlık Mamak Bina Adresi

Harman Mahallesi, Abdülhak Hamit caddesi Numara 66 Altmış evler MAMAK/ANKARA

İletişim Telefon Numaralarımız

0-312-595-28-00

İletişim Fax Numaralarımız

0-312-368-07-15

 

Not: Sitemiz tamamen bilgilendirme ve insanlara yardım amacı ile kurulmuş bir kişisel blog sitesidir. Halka yararlı bilgilerin paylaşımın suç olduğunu düşünmüyoruz. KOSGEB dolandırıcılıkları hakkında yapılan yöntemleri lütfen bu makalemizde okuyunuz ve gerekli tedbirlerinizi alınız!