Hibe Kredi

KOSGEB Trabzon

KOSGEB Trabzon

Karadeniz bölgemizin en kalabalık illerinden biri olan Trabzon ilimizden bir çok faklı iş fikirleri gün yüzüne çıkmaktadır. Bu değişik ve ülke ekonomisine can katacak iş fikirlerini destekleyen KOSGEB Trabzon merkez haricinde Akçaabat ve Ortahisar da belediye ait çok amaçlı eğitim salonunda sürekli olarak girişimcilik eğitim kursları düzenlemektedir. İŞ-KUR’un da katkıları ile de programlanan bu eğitimlerin başvuru tarihleri ile başlama adreslerini kurumun Merkez müdürlüğünün iletişim bilgileri ile verdik.

Trabzon – Ortahisar girişimcilik kurslarının başlama tarihleri

KOSGEB sadece il merkezlerin de girişimcilik eğitimleri düzenlemek ile kalmayıp, ile ait nüfus bakımından kalabalık ilçelerinde de girişimcilik kursları düzenlemektedir. Ortahisar ile Akçaabat da Trabzon ilimizin nüfus bakımından en kalabalık ilçelerinden olduğu için doğal olarak bu kurslar belli tarihler de buralarda Belediye ve çeşitli kurumlarca düzenlenmektedir. Trabzon merkez bu şayet varsa ismini saymadığımız diğer ilçelerinde düzenlenmesi planlanan girişimcilik eğitimlerinin başlama tarihlerini https://bit.ly/3uQT9fl bu adres üzerinden çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca açılan sayfada Trabzon girişimcilik kurslarını görmek ile kalmayıp eğitimi hangi kurum hangi adreste vereceğini de kolayca görmüş olursunuz. Arzu etmeniz durumunda ise eğitimi veren bu kuruma doğrudan kayıt için başvuruda da buluna bilirsiniz.

e-Devlet üzerinden de Trabzon girişimcilik kurslarına başvuru yapabilirsiniz!

Bir işletmenin kurulum aşamasındaki giderlerinin hibe olarak devletten alınmasının tek yolu hiç şüphesiz ki KOSGEB üzerinden geçmektedir. Hibe krediye giden bu yolda ise iş yeri açacak olan iş fikrine sahip girişimcinin de ilk olarak yapması gereken ise ”UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ” başvurusunu yaparak, girişimcilik sertifikası sahibi olmasıdır. 4 günlük eğitim sonrasında almaya hak sahibi olacağı girişimcilik sertifikasını ala bilmek içinde ister eğitimi düzenleyen kuruma doğrudan (Açıklama kısmında başvurular sadece e-Devlet üzerinden denilmediği sürece) isterse de e-Devlet üzerinden başvuru kaydı oluşturması gerekir. Başvuru kaydının oluşturulması için e-devlet girişi yapıldıktan sonra https://bit.ly/2Tg7502 bu adrese girişimcinin girmesi ve ardında ise tüm hizmetler den blank menüsüne girmesi gerekir. İlgili menüye giriş yaptıktan sonra ise kursların başvuru formuna ulaşmış olur.

KOSGEB Trabzon müdürlük adres, telefon iletişim bilgileri

Bildiğimiz gibi KOSGEB sadece yeni girişimcilere destek sağlamak amacı ile kurulmamıştır. KOBİ ve esnaflar içinde bir çok destek programları sağlamaktadır. Tüm birim tarafından bu kesimdeki vatandaşlara sağlanan destek programları hakkında en doğru bilgiyi sadece aşağıda yer alan Trabzon merkez müdürlüğü adreslerinden öğrene bilirsiniz.

Adres: Sanayi Mahallesi Yaren Soka Numara: 4 Kat: 4 – TRABZON

  • Tel: 0-462-321-35-75
  • Faks: 0-462-321-38-76
  • E-mail: Trabzon@kosgeb.gov.tr

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.