Hibe Kredi

KOSGEB Siirt

KOSGEB Siirt

Çok fazla bir nüfusa sahip olmasa da Siirt de oldukça fazla ilçe bulunmaktadır. Dolayısı ile esnaflar bir hayli bu ilimizde fazladır. Özellik ile Kurtalan ve Baykan ile Pervari ciddi sayıda genç girişimci barındıran ilçelerindendir. KOSGEB girişimcilik eğitimleri de bu yüzden daha çok Siirt merkez bu ilçelerde sıklık ile düzenlenir. Şehir de ve ilçelerinde beli tarihlerde düzenlenen kursları çoğunluk ile İŞKUR üstlenmektedir. Başlama tarihleri ise şu şekilde belirlenip, kursiyerlere bildirilir.

Siirt girişimcilik kurslarının başlama tarihleri hakkında

Merkezde yer alan 3. Komanda Tugayı sayesinde esnaflar güzel işler yapmaktadır. Özellik ile yöresel yemeklere yönelik işletmeler güzel kazançlar elde etmektedir. Kendi işini devlet destekli olarak kuracak olan Siirtliler diğer ilçelerinde de hem yöre halkı hem de asgari nüfusunun da varlığı sayesinde potansiyel nüfusu göz önünde bulundurarak bir çok iş fikri üretmektedir. Üretilen bu iş fikirlerin KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alması halin de ise hibe alabilmektedirler. Tabi açılacak olan işletme için hibe almanın ilk şartı olan girişimcilik belgesini alıp diğer başvurularını yapmaları durumunda bu teşvikler den yararlana bilirler. Siirt ili ve Eruh, Pervari ve Baykan gibi ilçelerinde bu eğitimler ücretsiz olarak yöredeki yeni girişimcilere verilir. Eğitimlerin başlama tarihleri ise https://bit.ly/3mxt2ah bu adres üzerinden bildirilir.

Doğrudan eğitim başvurularını nasıl yapa bilirsiniz?

KOSGEB iş yeri açma hibe olanaklarından yararlanmak için ilk önce Siirt ili yada ilçelerinde düzenlenen girişimcilik eğitimleri için başvuruda bulunmanız ardında da 4 günlük kursları başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekir. Eğitim başvuru için ister tarihlerin yer aldığı sayfada yer alan kursları düzenleyen birimlere doğrudan yapabilirsiniz. İsterseniz de tarihlerin yer aldığı sayfanın açıklama kısmında aksi bir ibare yoksa başvurunuzu e-Devlet üzerinden gerçekleştire bilirsiniz. e-Devlet üzerinden başvuru da bulma seçeneğini kullanacak olan Siirtli girişimciler doğrudan doldurmaları gereken başvuru formlarına https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bağlantısından ulaşabilmektedirler. Sayfaya erişim sağladıktan sonra blank menüsüne giderek karşılarına çıkan formu doldura bilirler.

Siirt KOSGEB Merkez Müdürlüğünün Adres Bilgileri Nedir?

Siirt ilimizde bir tane KOSGEB’e ait Merkez müdürlüğü mevcuttur. Bu müdürlük adresine yörede esnaflık yapan KOBİ’lerimiz ve destek programları hakkında bilgi almak isteyen bütün vatandaşlarımız başvuruda buluna bilirler.

Adres: Bahçeli evler mahallesi Gaffar OKAN caddesi numara 6 – Siirt

  • Tel: 0-484-290-15-15
  • Faks: 0-484-290-15-14

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.