Hibe Kredi

KOSGEB Rize

KOSGEB Rize

Halkın çoğunluğu daha çok çiftçilik ile uğraşmış olsa da daha çok yerleşim kesimlerinde yeni girişimciler hiç de yabana atılmayacak kadar çoktur. Bu neden ile KOSGEB Rize ilinde diğer tüm ülkemize ait şehirlerinde olduğu girişimcilik eğitimleri bu ilimizde hatta ilçelerin de dahi belli tarih aralıklarında düzenlemektedir. Kendine ait iş yerim olsun diyen girişimcilerin bunun için devletten hibe almak istiyorsanız kesinlik ile işletmenizi faal duruma almadan adreslerini ve başvuru tarihlerini sizler ile paylaştığımız bu kurslara kayıt olunuz.

KOSGEB Rize girişimcilik eğitimleri ne başlıyor?

Girişimcilik eğitimine şehrin coğrafi yapısından ötürü çok fazla talep olmasa  da KOSGEB belli aralıklar ile bu eğitimlerini Rize ilimizde ve ilçelerinde düzenlemektedir. Eğitimleri bir çok KOSGEB ile işbirliği yapan devlet kurumları verebilmektedir. Bu kurumların içinde en fazla eğitim düzenleyeni ise İŞKUR gelmektedir. Eğitimleri düzenleyen kurumların genelinde geçerli olan şart,

  1. 18 yaşından gün almış olmanız.
  2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız
  3. Yasa dışı suç örgütü ile bir bağlantınızın olmaması
  4. Daha önce bu eğitimleri almamış olmanız

aranmaktadır. Ancak İŞKUR bu şartlara ilaveten bazı zamanlarda;

  1. Eğitimleri sadece işsiz ve İŞKUR kaydı olanlara,
  2. Eğitimler sadece engelli vatandaşlara
  3. Kurslar sadece kadın girişimcilere

verilecektir diye, ibarelerde buluna bilirler. Bu ibareleri İŞ KUR dahil olmak üzere Rize ilinde tüm girişimcilik eğitimi veren kurumların adres ve kurs başlama tarihlerinin de yer aldığı https://bit.ly/3mBaYMh adresinde ”AÇIKLAMA” kısmın da göre bilirsiniz.

Rize girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuru yapa bilirsiniz?

Rize yada ilçelerindeki girişimcilik eğitimlerine kursların başlama tarihlerinin yer aldığı sayfadaki ilgili adreslerin yanı sıra e-Devlet üzerinden de başvuru da buluna bilirsiniz. Şayet başvuru yapacak şahsa ait bir e-Devlet şifresi mevcut ise https://bit.ly/2Tg7502 adresine giriş yaptığınız da karşınıza çıkan menüden ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” bölümüne giriniz. Daha sonra karşımıza direk eğitim başvuru formu çıkacaktır. Bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Son olarak gönder dediğiniz de işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sizler ile bırakmış olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede irtibat kurularak gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Rize KOSGEB birim adres, telefon iletişim bilgileri

Ülke genelinde her il de bazen yoğun talebin olması durumda ilçelerinde dahi hizmet veren KOSGEB Rizeli KOBİ ve girişimciler için kurmuş olduğu Müdürlük ile ücretsiz devlet imkanlarını sağlamaktadır. Bu amaç ile aşağıda yer alan Rize Müdürlük adreslerine mesai saatleri içerisinde başvurarak devlet hibeleri hakkında detaylı bilgi alabilir başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Rize Müdürlük adres:

Rize Ticaret Borsası Binası İslam Paşa Mahallesi Menderes Bulvarı Numara/522 Kat/1

Rize Müdürlük telefon/Faks numaraları

Tel: 0-464-217-00-91 – Faks: 0-464-217-00-74

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.