Hibe Kredi

KOSGEB Muğla

KOSGEB Muğla

Her geçen yıl nüfusu artan bu güzel ilimiz de iş planı projelerini devlet destekleri ile gerçekleştirmek isteyen girişimcilere sürekli olarak KOSGEB kursları düzenlenmektedir. 100 binin üzerinde 5 ilçesi Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Milas ile Menteşe de ayrıca belli tarihlerde yine bu eğitimler ücretsiz olarak verilmektedir. Daha çok İŞKUR tarafından Halk Eğitim Merkezleri salonlarında verilen bu eğitimlerin başlama tarihleri ne zaman ? sorusu ile yöre esnafın iletişim kurabilecekleri tüm KOSGEB birim adreslerine yer verdik.

Muğla, Marmaris, Bodrum ve Fethiye KOSGEB kursları ne zaman başlıyor?

Harika bir iş fikriniz var ama bu projenizi gerçekleştirmek için yeterli sermayeniz mi yok ? Üzülmeyin, Türkiye Halk Bankası tüm yeni girişimcilere bir çok girişimcilik kredisi fırsatları sağlamaktadır. Kredinizi Türkiye Halk Bankasından alıp sonrasında ise yaptığınız harcamaları da KOSGEB üzerinden geri alabilirsiniz. Üstelik program dahilinde kira ve nitelikli elaman giderleriniz bile hibe olarak sizlere geri verilmektedir. Bunun için ilk olarak işletmenizi kurmadan önce mutlaka Muğla’da ya size yakın olan herhangi bir ilçesinde düzenlenecek olan girişimcilik kurslarına katılmanız gerekir. Bedava olarak verilen bu kursların başlama tarihleri https://bit.ly/3t9P1GO burada sizler ile paylaşılmaktadır. İlgili sayfaya giriş yaparak bütün Muğla ve çevresindeki girişimcilik kurslarının hem başlama hem de eğitimi veren kurumun bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik kurslarına peki nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu E-Devlet Üzerinden yapılabildiği gibi kursları düzenleyen kurumlar tarafından da kabul görmektedir. Her iki şekilde yapılacak olan başvurularda eğitime katılmak isteyen girişimcinin şahsen olarak müracaat etmesi gerekir. e-Devlet üzerinden başvuru yapacak olan girişimcilerin başvuru formuna https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler buradan erişmeden önce iletişim bilgilerini güncellemesi gerekir. Aksi taktirde blank menüsüne girdiğiniz vakit başvuru formuna ulaşmada sorun yaşaya bilirsiniz. İletişim bilgilerini güncelleyen Muğlalı girişimciler sorunsuz şekilde bahsedildiği adımları sağlayarak ön kayıtlarını gerçekleştirmiş olurlar.

Eğitimleri alan girişimcilerin iş yerlerini kurduktan sonra izlemeleri gerektiği yol kılavuzu ===> https://www.kosgebkrediler.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

KOSGEB Muğla birim adres, telefon, iletişim bilgileri

Muğla ilinde KOBİ ve yeni girişimcilerin destek başvurusu talebinin fazla olmasından dolayı KOSGEB Müdürlüklerine ilaveten 4 temsilcilikleri ile de hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan birimlere tüm esnafımız ile kendi işini kurmak isteyenler Muğlalılar başvurabilirler.

Muğla merkez müdürlük adres ve iletişim bilgileri

Adres: Muslihiddin mahallesi M. Zeki Özbek sokak numara 49  – MUĞLA

 • Tel: 0-252-212-84-64
 • Faks: 0-252-212-84-20
 • E-posta: mugla@kosgeb.gov.tr

Fethiye temsilcilik adres, telefon bilgileri

Adres: Taşkaya mahallesi 144 sokak numara 119 – 1 – FETHİYE

 • Tel: 0252 614 11 15
 • Faks: 0-252-614-57-91
 • E-posta: mugla@kosgeb.gov.tr

Muğla Ticaret Sanayi Odası

Adres:  Muslihiddin mahallesi Şehit Yarbay Alim YILMAZ caddesi numara: 2  – MUĞLA

 • Tel: 0-252-214-11-22
 • Faks: 0-252-214-71-21
 • Email: Muglasinod@kosgeb.gov.tr

Muğla ESOB temsilcilik iletişim bilgileri

Adres: Muslihiddin mahallesi kadı oğlu sokak – MUĞLA

 • Tel: 0-252-214-23-35
 • Faks: 0-252-214-91-37
 • Faks: mugla@kosgb.gov.tr

Marmaris temsilcilik adres iletişim bilgileri

Adres: Merkez mahallesi 350 sokak numara 5 Armutalan Marmaris – MUĞLA

 • Tel: 0-252-417-04-69
 • Faks: 0-252-417-04-83

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Tugba girel dedi ki:

  Bodrumda kosgeb kursu ne zaman acilacak

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, şimdi bende baktım herhangi bir kurs başlangıcı takvime eklenmemiş. Özellik ile büyük illerimizde kurslar ay içerisinde düzenlenmektedir. Mutlaka Haziran ayında 1 yada daha fazla kurslar düzenlenecektir.

 2. Mirela Ö dedi ki:

  Bodrumda KOSGEB kurslar nezaman başlar ? Muğlada açılırsa Bodrumdan oraya katılım olucak ?Teşekkürler.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, eğitim tarihlerini önceden ne yazık ki bilemiyoruz. Ama illaki ikametgah ettiğiniz ilde eğitim almak zorunda değilsiniz. İmkanınız var ise size yakın diğer ile yada ilçedeki kurslara’da beklemeden katılabilirsiniz.

 3. Durali ŞAHİN dedi ki:

  Hekimim.Emeklilik sonrası özel muayenehane açmak istiyorum.Kosgeb kredisinden faydalanabilir miyim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne yazık ki o sektöre destek verilmiyor.