Hibe Kredi

KOSGEB Kocaeli

KOSGEB Kocaeli

Kocaeli ve Gebze’de yeni girişimcilik eğitimleri İŞKUR ve TSO başta olmak üzere bir çok devlet kurumun aracılığı ile birlikte son sürat verilmeye devam etmektedir. Hiç bir ücret talep edilmeden verilen eğitimlere katılmak isteyenler kurs başlama tarihleri belli olduğu zaman bu kurumlara başvurularını şahsen olarak yapabilecekleri gibi İnternet üzerinden de şimdi hemen yapabilmektedirler.

KOSGEB Kocaeli kursları ne zaman başlamaktadır ?

blank

Kocaeli veya Gebze ‘de ikametgah eden vatandaşlarımız kuracağınız yeni iş yeri için devletten hibe almak istiyorsanız bunu ancak KOSGEB üzerinden yapabilirsiniz. KOSGEB’de işletmesini Kocaeli ve Gebze olmak üzere tüm ülke genelinde kuracak olan yeni girişimcilerden ” Girişimcilik Sertifikasını ” şart koşmuştur. Şayet İŞGEM sahasında bir işletme kurmayacaksanız veya Üniversite dönümde girişimcilik eğitimi almadıysanız bu belgeli mecburen almanız gerekmektedir. Kocaeli ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm Yeni Girişimcilik Eğitimi başlangıç tarihlerini doğrudan https://bit.ly/2OxS8Jm bu adreste güncel ve doğru olarak görebilirsiniz.

Kocaeli KOSGEB kurslarına nasıl başvura bilirsiniz ?

Kocaeli ve çevre ilçelerinde düzenlenen yada düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine 2 şekilde başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz. Bunlardan biri e-Devlet üzerinden bir diğeri de eğitimi veren kuruma şahsen olarak başvuru yapılaraktır. Her iki şekilde yapılan başvuru işlemlerinde de şayet yoğun bir talep varsa sizlere hem sözlü hem de test usulü mülakata sokarlar. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları hakkında daha önceleri yeni girişimcilerimiz için bazı tüyoları paylaşmıştık. Sözlü mülakatta ise bilmeniz gereken en önemli şey,

 1. İş fikrinizin olduğu ve işletmenizi kuracak deneyime sahip bir girişimci olduğunuzu belirtmeniz
 2. Kurulacak olan iş için yeterli sermayeye sahip olduğunuzu söylemeniz

olacaktır.

E-devlet üzerinden KOSGEB Kocaeli kurslarına nasıl katılabilirsiniz?

e-devlet üzerinden Kocaeli girişimcilik eğitimlerine başvuruda bulunacak olanların PTT’den almış oldukları bir şifreye ihtiyaç vardır. e-Devlet şifresi olan yeni girişimci sisteme girip iletişim bilgilerini güncelledikten sonra müracaat formuna ulaşabilmek için https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Applications adresine girerek ” sağ üst köşede + YENİ BAŞVURU butonuna tıklayıp karşısına çıkan formu doğru bir şekilde doldurması gerekir.

KOSGEB Kocaeli, Gebze Müdürlüğü adres bilgileri

KOSGEB Kocaeli ve Gebze ‘de iki tane Müdürlük ve bir tane temsilcilik ile KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için hizmet vermektedir. KOSGEB imkanlarından faydalanmak isteyen Kocaeli, Gebze veya aşağıdaki adrese yakın çevre ilçe, köy vb. yerlerde ikametgah eden vatandaşlarımız kendilerine en yakın Müdürlük veya temsilciliklerimize başvuruda bulunabilirler. Kocaeli Müdürlük adres, telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres 1: Yeni Şehir Mah. Demokrasi Blvr. Numara 65 / İZMİT – Tel: 0-262-311-02-13 – Fax: 0-262-311-02-49

Adres 2: TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi 6 Cadde Numara 1 / 1 ÇAYIROVA

Tel: 0-262-658-87-64 Fax: 0-262-658-87-94

Google Harita Koordinatları

KOSGEB Kocaeli, Gebze Temsilciliği

KOSGEB tarafından oluşturulan programlardan faydalanmak isteyen Kocaelili ve Gebzeli vatandaşlarımız yukarıdaki yer alan Müdürlüklerimiz haricinde bizlere aşağıdaki yer alan temsilcilik adresimiz ile de irtibat kurabilirler.

Adres: Güzeller mahallesi, Kavak Caddesi Numara 3 GEBZE – Tel: 0-262-644-22-32 Fax: 0-262-512-57-39

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Muhammet sarı dedi ki:

  İkahmet adresi yıl şartı aranıyormu ben Trabzon ekmek fırını açmak için kursa güttüm sefrıka aldım ne kadar destek alabilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır yıl şartı aranmamaktadır, iş fikriniz Geleneksel Desteklerinde yer almaktadır. Programın içeriği de sitemizde yer almaktadır.

 2. Mehmet Hanifi ünal dedi ki:

  Gebzede ikamet etmekteyim evimin bodrumunda mantar yetiştirmek istiyorum kosgebden hibe kredi alabilirmiyim kursa nasıl kayıt olabilir pandemi sürecinde kurslar devam ediyomu

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır alamazsınız çok üzgünüm.

 3. Meral Dolmacı dedi ki:

  Muhabbet kuşu üretim hanesi açmak istiyorum kosgepten faydalanabilir miyim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Canlı hayvancılık alanına üzgünüm ki destek sağlanmıyor