KOSGEB Kredi

KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma Formu (GÜNCELLEME)


KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma Formu (GÜNCELLEME)

KOSGEB’den yeni girişimciler yada KOBİ olarak faaliyet gösteren işletmeler veri tabanına ilk olarak kayıt yapması gerekir. Daha sonra ise destek başvurusunda bulunmadan önce KOBİ Beyannamesi Formu doldurması gerekir. Yada daha önce doldurmuş olsalar dahi 2021 yılında başvuru yapacaklar ise güncelleme işlemini mutlaka yapmaları gerekmektedir. e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak dolduracağınız beyannamenin kuruma ne zaman verilir göz önünde bulundurmaksızın sürekli olarak güncel olması sizin menfaatinizedir. Peki, bu denli önem arz eden KOBİ beyannamesi formu nasıl doldurulur ve güncellenir?

KOSGEB KOBİ Beyannamesi Ne Zaman Verilir?

KOSGEB destek programlarına başvuru yapılmadan önce sizlerden mutlaka KOBİ Beyannamesi Formu doldurmanız istenilir. Yada daha önce doldurdu iseniz bile bu formu yeniden ait olduğunuz seneye göre güncellemeniz gerekir. Beyannamenin ne zaman verilir sorusunun cevabı ise destek başvurusuna bulunmadan öncedir. Bu neden ile kurum tarafından aktif olarak gösterilen destek başvurusuna başvuruda bulunmadan önce beyannamenizi güncel olmasına çok dikkat etmeniz oldukça önem arz eder. Bu arada yeri gelmiş iken aktif olan destek programı görmek için şu adımları yapmanız yeterlidir.

 1. e-Devlet şifreniz ile https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine giriş yapınız.
 2. Sayfanın en altında ”Sadece Ödemesi Devam Eden Hizmetler” bölümüne ininiz.

Burada görmüş olduğunuz destek programları o an için halen ödemesi devam eden ve aktif olan programlardır. Geçmiş dönemlerde yaşamış olduğum tecrübelere dayanarak siz KOBİ yada girişimcilere bir tavsiyem var. Devletin belli tarihlerde KOSGEB üzerinden vermiş olduğu özellik ile ”ESNAFA FAİZSİZ KREDİ” teşviklerinden istifade etmek için KOBİ Beyanname Formunuzu her sene üşenmeden güncelleyin. Çünkü teşvik haberi ile birlikte sistem her ne olur ise olsun aşırı yoğunluk dan ötürü kilitlenmektedir. Doldurma işlemini ise aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde gerçekleştire bilirsiniz.

KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma 2021 (Resimli İşlem)

e-Devlet şifreniz var ise KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma işlemini İnternet’e bağlı her cihaz üzerinden kolaylık ile yapabilirsiniz. Her hangi bir danışmanlık firmasına ihtiyaç duymadan formun nasıl dolduracağınızı sizlere resimli olarak 2021 prosedürlerine uygun bir şekilde anlatım yaptım. Yardımcı bağlantılarla resimlere bakarak adım adım KOBİ Beyannamesi Doldurma işlemini sizler de ilk defa doldurma yapacaksanız.

 1. Ticari Sicil yada Esnaf Sicil Gazetenizi bilgisayar ortamına uygun pdf veya word formatın da bulundurmanız.
 2. Vergi numaranızı bilmeniz
 3. Elektronik posta adresinizin olması

gerekmektedir. Şimdi tüm bu işlemleri tamamlamış olarak sizlere kabul edip KOBİ Beyannamesi nasıl doldurulur resimli olarak anlatımına geçiyorum.

 1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler adresine giriş yapalım, açılan pencerede aşağıdaki işaretli görseli tıklatalım.
 2. Daha sonra sistem sizi e-Devlet şifrenizi girmeye yönlendirme yapacaktır. Lütfen kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız. 
 3. Giriş yaptıktan sonra ise ”Kullanıcı Tipi” seçin sayfasına geleceksiniz. Resimde de olduğu gibi buraya vergi numaranızı ve kullanıcı tipinizi seçerek ”GİRİŞ” deyip geçiniz.
 4. Şimdi 5 adımdan oluşan bir alana geldiniz. Bu alanda ilk yapmanız gereken şey KOBİ Beyannamesi Doldurma yada güncelleme yılının seçilmesidir. Buraya içinde bulunduğunuz seneyi girmeniz yeterli olacaktır. Örnek: 2021 
 5. Beyanname yılını seçerek ”İLERİ” dedikten sonra ise şimdi sıra ”BAŞLANGIÇ BİLGİLERİ” girilmesi bölümüdür. Bu bölümde işletmenin yeni kurulduğunu İLK KUTUCUĞU İŞARETLEYEREK beyan ederseniz. Ayrıca, işletmenizin ortaklık bilgilerini de yine bu alanda belirtirsiniz. 
 6. İşletme bilgilerinin yer aldığı bölüme geldik.! Bu alandaki bilgiler GİB den ve SGK ile YİP den otomatik alarak belirir. Lütfen doğru olduğunu sizler de teyit edin. Şayet, bilgiler gözükmüyor ise ilgili kurumlara kaydınızı ilk olarak yapınız. En alt sayfada da KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodunuz çıkacaktır. Burada destek alıp almadığınızı da ayrıca göre bilirsiniz.
 7. Ticari Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi yer aldığı bölüme geldiniz. Şayet daha önce sisteme yükledi iseniz burada göre bilirsiniz. Yok yüklü değil ise o zaman bu alanda ”EK EKLEME” alanından ilgili dokümanları seçerek ”GÜNCELLE” demeniz gerekir.
 8. Son bölüme geldik. Gerekli bilgilerin girildiğini ”ONAYLA” diyerek onaylamanız yeterlidir. Bu arada bilmeniz gereken. Eğer ki firma onay butonuna basıldığında eğer A.Ş değilse veya herhangi bir bağlı veya ortak işletme değilse otomatik olarak uzman onayına gerek kalmaksızın onaylanmakta ve evrak kaydına gönderilmektedir.

KOBİ Beyannamesi Nasıl Doldurulup PDF formatı anlatımı indirmek için TIKLAYIN!

Kimler KOBİ Beyannamesi Doldura Bilir?

KOBİ beyannamesi doldura bilmeniz için KOBİ olmanız gerekir. Bu sene için ise bu tanım şu şekilde kurum tarafından kabul görmektedir. Senelik olarak 250 kişi sayısından az çalışana sahip olan. Yıllık olarak net satış hasılat yada mali bilançosundan herhangi birinin 125.000.000 TL aşmamış olanlar doldura bilir yada güncelleme yapabilir. Beyanname doldurduktan sonra da güncelleme yaptıktan sonra lütfen çıktı almayı unutmayınız.!

"KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma Formu (GÜNCELLEME)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma Formu (GÜNCELLEME)" - 17 YORUM
 1. blank Mehmet dedi ki:

  Ben 50000 lira kıredi istiyorum nasıl yapicam bunu

 2. blank Ahmet dedi ki:

  Ben kosgebe yeni başvuru yapıcam işletmeye yada şirkete sahip değilim organik ve mineral orgaminarel gübre üretimi için başvurudan nace kodu ne acaba ve genede kobi beyannamesi doldurmam gerekiyormu

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   20.15.01 Fosfatlı veya potasyumlu gübreler, iki (azot ve fosfor
   veya fosfor ve potasyum) veya üç besin maddesi (azot,
   fosfor ve potasyum) içeren gübreler, sodyum nitrat ile
   diğer kimyasal ve mineral gübrelerin imalatı

   1. blank Züleyha dedi ki:

    Merhaba

 3. blank Mustafa dedi ki:

  Merhaba Kolay gelsin

  Onayla kısmına geldiğimde böyle bir hata veriyor

  Hata Oluştu
  Firmanız için müdürlüğünüzde yetkili personel ataması gerçekleşmemiştir! Lütfen müdürlüğünüzle iletişime geçip firmanıza bir uzman atanmasını talep ediniz.

  Tek ortaklı şirketimiz
  https://uygulama.gtb.gov.tr/firmasorgulama
  burada sorgulama yaptığımda
  Temsilci ve ortak ben gözüküyorum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Her işletme sahibinin bir KOSGEB uzamanı tayin edinmiştir. Lütfen onun ile iletişime geçer misiniz. (Ekranınızın sağ üst köşesinde iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

 4. blank ercan dedi ki:

  Firmanız için müdürlüğünüzde yetkili personel ataması gerçekleşmemiştir! Lütfen müdürlüğünüzle iletişime geçip firmanıza bir uzman atanmasını talep ediniz.
  BU uyarıyı aldım ama sağ üstte yazan ilitişim kısımları boş maalesef. internetten izmir müdürlüğünün mail adersini buldum oraya ekran görüntüsü alarak belirten bir mail attım lakin adres hatalı diye mail geri geldi. nasıl bir yardımda bulunabilirsiniz.? teşekkür ederim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   444-15-67 çağrı merkezini o zaman araya bilirsiniz.

 5. blank safa can zafer dedi ki:

  müdürlüğünüzde uzman ataması yapılmamıştır diye hata veriyor birde 2019 dan başka beyanneme yılı yok. işletmemi 07/07/2020 de açtım

 6. blank Emre Kağan dedi ki:

  Merhaba,

  beanname yılı 2019’dan başka yıl çıkmıyor ne yapmamız lazım. Ayrıca biz sahıs şirketiyiz benden 4. adımda ticari sicil veya esnaf sicil gazetesi eklememi istiyor. Bu adımı nasıl yapmamız gerekiyor?

 7. blank CANAN dedi ki:

  Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu için son aşamada bu uyarı çıkıyor ne yapmamız gerekli
  Firmanız için müdürlüğünüzde yetkili personel ataması gerçekleşmemiştir! Lütfen müdürlüğünüzle iletişime geçip firmanıza bir uzman atanmasını talep ediniz.

 8. blank gamze dedi ki:

  merhabalar ben Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı başvuru için bütün işlemleri doldurdum fakat en son beyanname onay bölümünde Firmanız için müdürlüğünüzde yetkili personel ataması gerçekleşmemiştir! Lütfen müdürlüğünüzle iletişime geçip firmanıza bir uzman atanmasını talep ediniz.diye bir yazı çıktı kosgebi aradım ama geri dönüş sağlanmadı ne yapmam lazım bunun için

 9. blank Sena dedi ki:

  Firmanız için müdürlüğünüzde yetkili personel ataması gerçekleşmemiştir! Lütfen müdürlüğünüzle iletişime geçip firmanıza bir uzman atanmasını talep ediniz. yazısını alıyorum ve verdiğiniz numara cevap vermiyor.

 10. blank sami ayhan dedi ki:

  2019 yılı byannamesini doldurarak destekden yararlandık 2020 yılı için beyanname düzenlemeden sisteme giriş yapamadık ve 2020 beyannamesini doldurduk fakat sehven hatalı doldurmuşuz ve onay verdik tekrar düzenlemek istiyoruz ama güncelleme yapamıyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür edrim.

KOSGEBKrediler.Com