Hibe Kredi

KOSGEB Kayseri

KOSGEB Kayseri

KOSGEB’in Kayseri’de bir tek Müdürlüğü olmasına karşın yanında yer alan Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR ve Kayseri Ticaret Sanayi Odası sayesinde hiç bir aksaklığa mahal verilmeden KOSGEB kursları düzenlenme tekdir. ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” adı altında verilen İŞLETME konularının ağırlık ile oluşturmuş olduğu eğitimlere bu kurumlar vasıtası ile sizlerde katılım göstere bilirsiniz. Kayseri’de ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri başvuru forumları ile birlikte siz girişimciler için sayfamızda yer almaktadır.

KOSGEB Kayseri girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Sizler için Kayseri şehrimizde düzenlenecek olan yeni girişimcilik kurslarına https://bit.ly/3uGk5Oq bu sayfada baktığımda Kasım ayı için Talas, Develi, Melikgazi Kocasinan gibi ilçelerinde onlarca eğitimin organize edildiğini gördüm. Doğrusu Kayseri ilimizde bir tane KOSGEB birimi olmasına karşın bu kadar çok eğitim tarihini görünce şaşırdım. Demek ki Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR gibi kurumlar desteklerini sağlayıp, sağlam bir çalışma sergiledikleri vakit KOSGEB’in bir tek birimi dahi olsa onlarca girişimcilik kursları bir ilde ve ilçelerinde düzenlene bilmektedir. Girişimcilik Destek Programından yararlanmak isteyen tüm Kayseriler bu eğitimlere başvurulanı ister doğrudan adreste yer alan birime şahsen giderek yapa bilir. İsterlerse de e-devlet aracılığı ile aşağıdaki adımları takip edip gerçekleştire bilirler.

e-Devlet üzerinden Kayseri KOSGEB kurslarına nasıl başvura bilirsiniz ?

Daha önceli yıllarda girişimcilik eğitimleri için başvurular tek yol olarak yeni girişimcilere eğitim tarihinde yer alan kursu düzenleyen birime şahsen olarak yapılma şansı tanınmaktaydı. Ancak şimdi başvuru forumlarına e-Devlet üzerinden de çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Tabi eğitime katılacak girişimciye ait bir e-devlet şifresi varsa. Şayet yoksa da herhangi bir PTT şubesinden bu şifreyi ortalama 2 TL karşılığında alabilirsiniz. e-Devlet şifresini aldıktan sonra kurs başvuru formuna erişimi sağlıklı bir şekilde sağlamak için lütfen ilk olarak sistemdeki İLETİŞİM BİLGİLERİ hanesini güncelleyiniz. Özellik ile e-posta adresinin girilmesi çok önemlidir. Daha sonra ise https://www.turkiye.gov.tr/kosgeb-uygulamal-giriimcilik-eitimi-bavurusu-2727 bu adrese giriş yaparak bağlantı da yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

 • Sizler ile paylaştığım bağlantı üzerinden doğrudan başvuru formuna ulaşmak için daha önceden e-devlet girişinin yapılmış olması gerekir.

Adres üzerinden şahsen ve e-devlet aracılığı ile doldurulan başvuru formları ön kayıt olarak birimler tarafından kabul edilir. Şayet 25 kişiden fazla bir talep olur ise asil girişimcilik eğitimi alacak kursiyeri belirlemek amacı ile sözlü yada ilaveten test mutlaka yapılmaktadır.

KOSGEB Kayseri Birimine ait iletişim bilgileri

KOSGEB Kayseri ilimizde kurmuş olduğu Müdürlük ile KOSGEB desteklerini vatandaşlara iletmektedir. Adresi telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

KOSGEB Kayseri Müdürlük Adres, Telefon, E-mail

Organize sanayi bölgesi 9 cadde numara 1/a ANBAR / KAYSERİ

 •  Tel: 0-352-321-45-45
 • Faks: 0-352-321-46-46
 • E-mail: Kayseri@kosgeb.gov.tr

Yeni Girişimci Destek Programı başvuru kılavuzu sizlere hibe ye giden yolda yardımcı olacaktır. ==> https://www.kosgebkrediler.com/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. kevser dedi ki:

  Kosgeb e başvuru yapsak kurs bitiminden sonra herhangi bir yılda destek alabiliyor muyuz belirli bir süresi var mı

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, herhangi bir süresi yok. İstediğiniz zaman başvuru da buluna bilirsiniz.

 2. Hasan salın dedi ki:

  Sınavlar ne kadar sürüyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sizin izlemenize bağlı efendim.

 3. Murat dedi ki:

  Mrb hafta ici çalışıyoruz akşam veya hafta sonu kursa gelebilir miyiz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İnternet üzerinden alındığı için istediğiniz zaman girebilirsiniz.