KOSGEB Kredi

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri


KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri

KOSGEB 2021 de İzmir ilimizde artık sadece 2 tane Müdürlük binasıyla hizmet vermektedir. Daha önce 6 temsilciliği bulunan kurum, girişimcilik eğitimlerinin İnternet üzerinden verilmeye başlanmasıyla bu sayıyı %80 oranında düşürmüştür. Böylece sadece Çiğli ve Bornova’da yer alan Müdürlük adresleri üzerinden yeni girişimci ve KOBİ’lere destek vermektedir. Halen faaliyette bulunan bu iki birimin iletişim için adres ve telefon numaralarını sitemizde bulabilirsiniz. Girişimcilik kurs başvurusu için bilgi almak adına birimlere ulaşmak istiyorsanız da sizi bu zahmetten emin olun ki sayfamızdaki yönlendirmelerle kurtaracağız. Çünkü, hazırlamış olduğumuz videomuzla birlikte İzmir Müdürlüklerine başvuru yapmadan nasıl kurs başvurusu yapıp, eğitimleri alabileceğini öğreteceğiz.

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?

KOSGEB’den İzmir yada ilçelerinden yeni kuracağınız bir iş için hibe almak istiyorsanız ilk olarak bu iş fikrinin destek kapsamında yer alması gerekir. Şayet iş fikriniz kurum tarafından destek almıyorsa ve illa o işi kurmak istiyorsanız boş vere eğitim almanıza hiç gerek yoktur. Bundan dolayı KOSGEB İzmir kurs tarihleri ne zaman başlıyor sorunu yanıtlamadan önce iş fikrinizin destek alıp almadığını sorgulamanızı sizden istiyorum.

Bu sorgulama işlemini en kolay bir şekilde KOSGEB Desteklenen Sektörler sayfamızı ziyaret ederek gerçekleştire bilirsiniz.

İş fikriniz Geleneksel ve İleri Girişimcilik NACE kodların da yer alıp almadığını kontrol ettikten sonra listede yer alan iş fikirleri adına kurulacak olan işletme için destek başvurusu yapabilmek için artık girişimcilik kurslarına katılabilirsiniz. Katılım yapmak için artık örgün eğitim almak zorunda değilsiniz. Çünkü, yapılan son düzenlemeyle birlikte eğitimler artık uzaktan eğitimle verilmektedir. Böylece eğitim başlama tarihleri ve zamanı artık 7/24 olarak kursiyerlere sağlanmaktadır. Peki bu eğitimleri İzmir ilindeki yeni girişimcilerimiz nasıl alabilir?

E-devlet Üzerinden İzmir Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz ?

İzmir girişimcilik kurs başvurusuna başlamadan önce mutlaka e-devlet şifrenizi size en yakın PTT birimlerinden 1 TL karşılığında almanız gerekmektedir. Şayet e-devlet şifreniz var ise tekrardan bu şifreyi almanız gerekmemektedir. Şifresini alan yada ilk defa e-Devlet girişi yapanların ilk olarak eğitimlere başlaya bilmesi için bir kaç ayarı yapması gerekir. Bun ise e-Devlet sisteminde yer alan elektronik posta adresinin girilmesidir. Bunu yapmak için şua adımı takip edebilirsiniz.

 • https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda isminizin yer alan bölümden ”Güvenlik ve Ayarlar sekmesini tıklayalım.
 • Orta kısımda ”Bilgilerim” bölümünü seçerek yan menüde yer alan iletişim seçenekleri kısmından e-mail adresini girmeniz gerekir.
 • Elektronik posta adresini doğru bir şekilde girdikten sonra ”Güncelle” diyerek postanıza gelen kodu karşınıza çıkan alana girip onaylamanız başvurunuzun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için yeterli olacaktır.

Mail onaylama  işlemini daha önce yaptıysanız tekrardan yapmanıza gerek yoktur. Eğitim almaya başlamak için ise şu adımları sırasıyla yapalım.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine girelim
 2. Sayfanın sağ üst tarafından Giriş Yap diyelim
 3. e-Devlet şifremizi girelim
 4. Sitem doğrudan eğitim sayfasına bizi yeniden yönlendirme yapacaktır.
 5. Sayfanın en altında bulunan Öne Çıkan Eğitimler menüsüne gelelim
 6. Buradan Geleneksel Girişimcilik Eğitimi bölümünden Eğitime Başla diyelim

Bizi eğitimlere ait videolar karşılayacaktır. Tüm eğitim videolarını izleyim sonlarında çıkan testleri çözelim. Eğitim videoları bittikten sonra Geleneksel Girişimcilik Sertifikamız hazır olacaktır. Vidolu olarak eğitimleri nasıl alacağımı öğrenmek için aşağıdaki videomuzu izlemeniz yeterlidir.

Eğitim başvuruları bu şekilde yapılmaktadır. Hibe başvuruların nasıl yapılacağını ise 5 Adımda KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? da göre bilirsiniz. İzmir de faaliyet gösteren Müdürlük adreslerini ise aşağıda bula bilirsiniz.

KOSGEB İzmir Müdürlük Adres, Telefon Bilgileri

Ülke genelinde KOSGEB girişimcilik eğitimlerin İnternet üzerinden verilmesinde sonra ciddi bir şekilde Müdürlük ve temsilcilik sayısını düşürmüştür. Bu durum İzmir ilimiz içinde geçerli olmuştur. Daha önce neredeyse bütün ilçelerinde bir temsilcisi olan kurum, şuan sadece Çiğli ve Bornova ilçelerinde bulunan Müdürlükleri üzerinden hizmet sağlamaktadır. Bu iki ilçede bulunan Müdürlüklere ait adres ve iletişim için sabit telefon numaraları ise aşağıda olduğu gibidir.

Çiğli Müdürlük Adres İletişim Bilgileri

 • Adres: Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, 10013 sokak, PK: 35477 Çiğli
 • Tel: 0-312-595-25-35
 • Mail: izmir@KOSGEB.gov.tr

Bornova Ek Bina Adres Bilgileri

 • Adres: Ege Üniversitesi Kampüsü, Özel İzmir Bilfen İlk Okulu karşısı, numara: 172/47 Bornova
 • Tel: 0-312-595-25-35

KOSGEB İzmir Müdürlük adres ve iletişim bilgileri güncel olarak bu şekilde yer almaktadır. Eğitim yada destekler başvuruları hakkında sormak istediklerini bizlere lütfen sormaktan çekinmeyin. En fazla 48 saat içinde sorularınız uzaman arkadaşlarımız tarafından cevaplanacaktır.

"KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri" - 74 YORUM
 1. blank İsa dedi ki:

  Parfüm bucuteri açmakta koskep kiredi verirmi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, verir.

 2. blank Lütfullah araç dedi ki:

  Ben iş kurmak istiyorum ama nakit paraya ihtiyacım var

 3. blank Figen SOYER dedi ki:

  KOSGEB İzmir kursu tarihî ve başvurdu ne zaman adresi ve telefon no su …

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Uzaktan eğitimle sitemiz üzerinden kurs tarihini beklemeden eğitimlere hemen başlaya bilirsiniz.

 4. blank erhan dedi ki:

  merhaba su ve kalorifer tesisatı üzerine bir iş yeri açtım daha 20 gün oldu KOSGEB den kredi alabilir miyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, iş yeri açıldığı için alamazsınız.

 5. blank Şule dedi ki:

  Merhaba, iç giyim satışı yapan bir mağaza açmak istiyorum. Destek alabilir miyim? e devlet sistemindeki geleneksel girişimcilik eğitimini tamamladım. Lisans mezunuyum aynı zamanda kadın girişimciyim. Bu konuda avantajlı olduğumu düşünüyorum. Şu anda ilk adımım ne olmalı? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan ilk adım olarak iş yerinizi açmanız gerekiyor.Sonra destek başvurusunu avantajlı olarak başvuru yaparak yararlana bilirsiniz.

 6. blank Feride dedi ki:

  Bebek spa merkezi açmak istiyorum neler yapmalıyım şartları nedir yardımcı olur musunuz?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sektör ne yazık ki artık desteklenmediği için size yardımcı olamıyacağım.

 7. blank Ozan ózer dedi ki:

  Merhabalar , Yasim 25 hayvancilik yapmak istiyorm babadan dedenen bilqil gecmisim var Asik olduqum bir is ama & lakin imkanim yok yni kendi adima bir arsa tarla cayir gibi nakitim yok Biz bu projeden yararlanabilirmiyz hibe alabilirmiyz bunun icin ne yapmak lazim , bize yardmci olurmsnz izmirde calisyrz ama kazandiqmz para ev kirasi su elektirik yola gidiyr yani cabamiz bosuna Eger bu isin oluri varsa faydalanmak isteriz , isimizide en iyi sekilde yaoacagimizde hic kuskumuz yok 25 yasndaym

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOSGEB hayvancılık için destek vermiyor efendim.

 8. blank Ferdi dedi ki:

  İzmirde yaşıyorum 26 yaşındayım su bayisi açmak istiyorum fakat sermayem yok köşenden destek alarak açmak istiyorum bu mümkünmüdür hibe veya kredi sisteminde başvuru yapıp açabilme durumu olabiliyo mu

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   HALKBANK girişimci kredilerine bakın ana sayfada var gerekli açıklama Ferdi bey

 9. blank Zeyni Gültekin dedi ki:

  Merhaba ben işyeri açmak istiyorum alanımda uzmanım daha önce hiç işyeri açmadım paramda yok tekstil ile uğraşıyorum atölye açmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İş yerinizi açmadan önce girişimcilik belgesi almalısınız. Belgenizi ileri girişimcilik alarak da tamamlamanız gerekir. Sermaye için ise sitemde bir içerik yer verdim. Site içi arama ile ilgili içeriğe ulaşa bilirsiniz.

 10. blank Ayhan asil dedi ki:

  Hem manav hem şarküteri yapmak istiyorum nace kodu nasıl girmeliyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Fark etmez, çünkü ikisi de aynı program üzerinden destekleniyor.

KOSGEBKrediler.Com