Hibe Kredi

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri

KOSGEB 2022 de İzmir ilimizde artık sadece 2 tane Müdürlük binasıyla hizmet vermektedir. Daha önce 6 temsilciliği bulunan kurum, girişimcilik eğitimlerinin İnternet üzerinden verilmeye başlanmasıyla bu sayıyı %80 oranında düşürmüştür. Böylece sadece Çiğli ve Bornova’da yer alan Müdürlük adresleri üzerinden yeni girişimci ve KOBİ’lere destek vermektedir. Halen faaliyette bulunan bu iki birimin iletişim için adres ve telefon numaralarını sitemizde bulabilirsiniz. Girişimcilik kurs başvurusu için bilgi almak adına birimlere ulaşmak istiyorsanız da sizi bu zahmetten emin olun ki sayfamızdaki yönlendirmelerle kurtaracağız. Çünkü, hazırlamış olduğumuz videomuzla birlikte İzmir Müdürlüklerine başvuru yapmadan nasıl kurs başvurusu yapıp, eğitimleri alabileceğini öğreteceğiz.

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?

KOSGEB’den İzmir yada ilçelerinden yeni kuracağınız bir iş için hibe almak istiyorsanız ilk olarak bu iş fikrinin destek kapsamında yer alması gerekir. Şayet iş fikriniz kurum tarafından destek almıyorsa ve illa o işi kurmak istiyorsanız boş vere eğitim almanıza hiç gerek yoktur. Bundan dolayı KOSGEB İzmir kurs tarihleri ne zaman başlıyor sorunu yanıtlamadan önce iş fikrinizin destek alıp almadığını sorgulamanızı sizden istiyorum.

Bu sorgulama işlemini en kolay bir şekilde KOSGEB Desteklenen Sektörler sayfamızı ziyaret ederek gerçekleştire bilirsiniz.

İş fikriniz Geleneksel ve İleri Girişimcilik NACE kodların da yer alıp almadığını kontrol ettikten sonra listede yer alan iş fikirleri adına kurulacak olan işletme için destek başvurusu yapabilmek için artık girişimcilik kurslarına katılabilirsiniz. Katılım yapmak için artık örgün eğitim almak zorunda değilsiniz. Çünkü, yapılan son düzenlemeyle birlikte eğitimler artık uzaktan eğitimle verilmektedir. Böylece eğitim başlama tarihleri ve zamanı artık 7/24 olarak kursiyerlere sağlanmaktadır. Peki bu eğitimleri İzmir ilindeki yeni girişimcilerimiz nasıl alabilir?

E-devlet Üzerinden İzmir Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz ?

İzmir girişimcilik kurs başvurusuna başlamadan önce mutlaka e-devlet şifrenizi size en yakın PTT birimlerinden 1 TL karşılığında almanız gerekmektedir. Şayet e-devlet şifreniz var ise tekrardan bu şifreyi almanız gerekmemektedir. Şifresini alan yada ilk defa e-Devlet girişi yapanların ilk olarak eğitimlere başlaya bilmesi için bir kaç ayarı yapması gerekir. Bun ise e-Devlet sisteminde yer alan elektronik posta adresinin girilmesidir. Bunu yapmak için şua adımı takip edebilirsiniz.

 • https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda isminizin yer alan bölümden ”Güvenlik ve Ayarlar sekmesini tıklayalım.
 • Orta kısımda ”Bilgilerim” bölümünü seçerek yan menüde yer alan iletişim seçenekleri kısmından e-mail adresini girmeniz gerekir.
 • Elektronik posta adresini doğru bir şekilde girdikten sonra ”Güncelle” diyerek postanıza gelen kodu karşınıza çıkan alana girip onaylamanız başvurunuzun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için yeterli olacaktır.

Mail onaylama  işlemini daha önce yaptıysanız tekrardan yapmanıza gerek yoktur. Eğitim almaya başlamak için ise şu adımları sırasıyla yapalım.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine girelim
 2. Sayfanın sağ üst tarafından Giriş Yap diyelim
 3. e-Devlet şifremizi girelim
 4. Sitem doğrudan eğitim sayfasına bizi yeniden yönlendirme yapacaktır.
 5. Sayfanın en altında bulunan Öne Çıkan Eğitimler menüsüne gelelim
 6. Buradan Geleneksel Girişimcilik Eğitimi bölümünden Eğitime Başla diyelim

Bizi eğitimlere ait videolar karşılayacaktır. Tüm eğitim videolarını izleyim sonlarında çıkan testleri çözelim. Eğitim videoları bittikten sonra Geleneksel Girişimcilik Sertifikamız hazır olacaktır. Vidolu olarak eğitimleri nasıl alacağımı öğrenmek için aşağıdaki videomuzu izlemeniz yeterlidir.

Eğitim başvuruları bu şekilde yapılmaktadır. Hibe başvuruların nasıl yapılacağını ise 5 Adımda KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? da göre bilirsiniz. İzmir de faaliyet gösteren Müdürlük adreslerini ise aşağıda bula bilirsiniz.

KOSGEB İzmir Müdürlük Adres, Telefon Bilgileri

Ülke genelinde KOSGEB girişimcilik eğitimlerin İnternet üzerinden verilmesinde sonra ciddi bir şekilde Müdürlük ve temsilcilik sayısını düşürmüştür. Bu durum İzmir ilimiz içinde geçerli olmuştur. Daha önce neredeyse bütün ilçelerinde bir temsilcisi olan kurum, şuan sadece Çiğli ve Bornova ilçelerinde bulunan Müdürlükleri üzerinden hizmet sağlamaktadır. Bu iki ilçede bulunan Müdürlüklere ait adres ve iletişim için sabit telefon numaraları ise aşağıda olduğu gibidir.

Çiğli Müdürlük Adres İletişim Bilgileri

 • Adres: Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, 10013 sokak, PK: 35477 Çiğli
 • Tel: 0-312-595-25-35
 • Mail: izmir@KOSGEB.gov.tr

Bornova Ek Bina Adres Bilgileri

 • Adres: Ege Üniversitesi Kampüsü, Özel İzmir Bilfen İlk Okulu karşısı, numara: 172/47 Bornova
 • Tel: 0-312-595-25-35

KOSGEB İzmir Müdürlük adres ve iletişim bilgileri güncel olarak bu şekilde yer almaktadır. Eğitim yada destekler başvuruları hakkında sormak istediklerini bizlere lütfen sormaktan çekinmeyin. En fazla 48 saat içinde sorularınız uzaman arkadaşlarımız tarafından cevaplanacaktır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 81 YORUM
 1. Seval tekinalp dedi ki:

  Mesleki eğitim başvuruları nezaman bitiyor acaba benimle oğlum 10sinif öğrencisi kaydını aldırmak istiyoruz hem çalışıp hem okumak istiyor arıyorum bilgi alabilmek için açan olmuyor beni bilgilendirirseniz sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Mesleki eğitimleri Belediyeler ile ilçenizdeki çıraklık eğitimler düzenler efendim. Girişimcilik eğitimi ise uzaktan istediğiniz zaman alabilirsiniz.

 2. Hasan togrul dedi ki:

  Ben izmirde çiğköfte bayisi acmak istiyorum. Oses çigkoftenin bayiligini almak istiyorum. Bu konuda kosgeb yardimi alabilirmiyim.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet alabilirsiniz? Yaşınız kaç? Ona göre ne kadar destek alacağınızı söyleyelim.

 3. Nurcan Caner dedi ki:

  Merhaba avm de seker standı İşini yapmak istiyorum.Neler yapmalıyım sartları nedir .Bu konuda bana yardımcı olurmusunz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Geleneksel girişimcilik eğitimi almak ilk şarttır. Daha sonra başvuru yaparak iş planı hazırlamanız gerekiyor

 4. Sinan kurtoglu dedi ki:

  Egitim faaliyetinize hala devam ediyormusunuz ediyorsanız kurs ücretiniz nedir

1 7 8 9