Hibe Kredi

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Başlama Tarihleri

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitimi Başlama Tarihleri

Türkiye’de en çok yeni girişimci hiç şüphesiz İstanbul ilimizde yer almaktadır. Her geçen gün de buna bağlı olarak yüzlerce yeni işyerleri açılmaktadır. Açılan bu işletmelerin bir çoğu da KOSGEB hibe destekleri ile faaliyet geçmektedir. İstanbul’un Anadolu yada Avrupa yakasının herhangi bir ilçesinde yeni açılan dükkanlar için hibe almayı sizde planlıyorsanız, öncelikli olarak atmanız gereken bir adım vardır. Bu ise; şayet iş fikriniz KOSGEB tarafından desteklenen NACE kodları içinde yer alıyorsa, koda göre Geleneksel yada İleri Girişimcilik Eğitimi alınmasıdır. Peki, yeni bir dükkan açacak girişimci, İstanbul’da hibe almak için açmadan önce alınan bu eğitimler nerden ve nasıl alabilir? Hangi tarihler de başvuru yapılması gerekiyor? Bu iki kritik sorunun yanıtını İstanbul İl Müdürlük binalarına ait adres ve telefon numaralarıyla birlikte sizler için paylaştık.

KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitim Başvuru Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?

KOSGEB hibe desteklerinden faydalanmanın ilk şartı iş projenizin NACE koduna göre Girişimcilik Sertifikası alınmasından geçer. Tabi bundan önce daha önemli bir husus daha vardır. O ise, iş fikrinizin KOSGEB tarafından destek alıp almadığıdır. Bu nedenle gelin, KOSGEB İstanbul Girişimcilik Eğitim başvurusu tarihleri ne zaman başlıyor? Buna yanıt olmadan aklınızda yer alan iş fikrinin kurum tarafından destek alıp almadığına bir bakalım. Sonrasında ise almamız gerekilen eğitimin hangisi olduğunu görelim. Peki bunu nasıl yapacağız.

 1. İlk olarak KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? sayfasına girelim.
 2. Sayfamızda iki tane başlık göreceksiniz. Bunlardan bir tanesi Geleneksel Girişimcilik NACE Kodları, bir diğeri de İleri Girişimcilik NACE kodları olacaktır.
 3. Bu iki başlık altında iş fikrinizin hangisinde yer aldığını sorgulatın. (Sorgulatmasını yapamıyorsanız da ilgili sayfada bunu yorumlarda sorarak 24 saat içinde öğrene bilirsiniz.)

Bu şekilde ilk olarak iş fikrinizin KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alıp almadığını bir görmüş olacaksınız. 2. olarak da işyerinizi kurmadan evvel hangi eğitimi almanız gerektiğinin bilgisi almış olacaksınız. İş fikriniz destek alıyor ve hangi eğitimi almanız gerektiğinizi de artık bilicinde iseniz, KOSGEB İstanbul girişimcilik eğitimlerine hemen başvuru yapabiliriz. Çünkü, İstanbul girişimcilik eğitimleri artık eskisi gibi dersliklerde verilmediği için İnternet üzerinden istediğiniz zaman alına bilinmektedir.

KOSGEB İstanbul Geleneksel & İleri Girişimcilik Eğitimleri Nasıl Alınır?

KOSGEB İstanbul Geleneksel yad İleri Girişimcilik Eğitimleri nasıl alınır için sizlere görsel ve videolu yardımcı oldum. Böylelikle hiç bir danışmanlık firmasına herhangi bir ücret ödemeden bu eğitimleri nasıl alınacağı en basit hali ile öğrenmiş olacaksınız. Sizden istediğim, ayrıca yukarıda da yer verdiğim iş fikrinizin hangi eğitimi alması gerektiğini biliyorsanız, hemen hazırsanız başlaya biliriz. Hazır olmanız için ne lazım diyorsanız. 1- Herhangi İnternete bağlanan bir teknolojik cihaz. 2-Bağvuru sahibine ait e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

İş Fikrime Ait NACE Kodu İleri Girişimcilik Destekleri İçinde, Doğrudan İleri Girişimcilik Eğitimi Alabilirmiyim?
Hayır! İleri Girişimcilik Desteklerinde dahi olsa, ilk olarak Geleneksel Girişimcilik Eğitimi almanız, sonrasında İleri Girişimcilik Eğitimi alınması gerekilmektedir.

Bu iki gereksinime sahipseniz de eğitim alamaya başlamak için şu adımları sırasıyla yapalım lütfen.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/adresine gidelim. Bu sayfanın sağ üstünde yer alan GİRİŞ YAP butonuna basalım.
 2. Sistem bizi e-Devlet üzerinde yönlendirme yapacaktır. Kabul edelim ve e-Devlet şifremizi girelim.
 3. e-Devlet şifremizi girmemizle birlikte, yeniden eğitim sayfasına yönlendirme yapılacaktır. Şimdi sayfanın en altına gidelim, ‘Öne Çıkan Eğitimler’ bölümünden ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ butonuna tıklatalım.
 4. Karşımıza çıkan tüm videoları sırasıyla izleyelim. Sonlarında çıkan testleri de videolara göre cevaplayalım.

Bu şekilde böylece Geleneksel Girişimcilik Sertifikasına sahip olmuş olacağız. İş fikriniz İleri Girişimcilik NACE kodları içinde ise de aynı işlemi bu kez Geleneksel Girişimcilik Eğitimi aldıktan sonra sayfanın altındaki İleri Girişimcilik Eğitimi butonuna tıklayarak yapmanız yeterli olacaktır. Bu eğitimlerin nasıl alındığını anlatan videomuzu da izleyerek konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Girişimcilik eğitimi aldıktan sonra hibe alacağınız yolun nasıl ilerleyeceğini de 5 Adımda KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? sayfamda bulabilirsiniz.

KOSGEB İstanbul Anadolu & Avrupa Müdürlükleri İletişim Numara ve Adresleri

KOSGEB İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasından toplamda 4 tane müdürlüğü bulunmaktadır. Daha önceki gibi temsilcilikleri artın ne yazık ki faaliyet göstermemektedir. Bu nedenle, özellikle iş planı projenizi sunmak için başvuru yapmak için bu müdürlüklerin size en yakın olanına başvurmanız gerekiyor. Toplamda 4 tane olan KOSGEB İstanbul müdürlük iletişim telefon ve adres bilgileri ise şu şekildedir.

KOSGEB İstanbul ikitelli Müdürlüğü

 • Adres: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ESKOOP Sanayi Sitesi PK: 34306 İkitelli/İstanbul
 • Telefon: 0-312-595-25-88
 • Mail: istanbulikitelli@kosgeb.gov.tr

KOSGEB İstanbul İMES Müdürlüğü (Anadolu)

 • Adres: İMES Sanayi Sitesi 308 Sokak C Blok No: 46 Yeni Dudullu PK: 81230 İstanbul
 • Telefon: 0-312-595-25-89
 • Mail: istanbulanadoluyakasi@kosgeb.gov.tr

KOSGEB İstanbul Boğaziçi Müdürlüğü

 • Adres: Gürsel Mahallesi Erzincan Sokak No: 18 Kat: 1 Kağıthane/İstanbul
 • Telefon: 0-312-595-25-34
 • Mail: istanbulbogazici@kosgeb.gov.tr

KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü

 • Adres: Yeni Londra Asfaltı Yılanlı Ayazma Yolu Yeşil Plaza NO:15 Kat:6 Topkapı/İstanbul
 • Telefon: 0-312-595-25-87
 • Mail: istanbulhalic@kosgeb.gov.tr

KOSGEB İstanbul ilimiz de faaliyet gösteren 4 müdürlük adres ve iletişim telefon numaraları bu şekildedir. Lütfen, KOSGEB’e ait tüm hibe destekleri hakkında merak ettiğiniz soruları bizlere çekinmeden aşağıda sorunuz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.