KOSGEB Kredi

KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)


KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)

İş fikrinize KOSGEB den 2021 da hibe alacaksanız şayet kesinlik ile çok iyi şekilde hazırlanmış bir iş planı projenizin olması gerekmektedir. Girişimcilik destek programından yararlanacakların mutlaka sunum yaparak onaylatması gereken bu iş planları için daha önce hibe almaya hak kazanmış WORD ile PDF formatların da tam 32 proje örneğine yer verdik. Ayrıca İŞGEM dahil olmak üzere doldurmanız için sizlere birde boş iş planı formunu da paylaştık. Son olarak ise proje hazırlatmayı düşünen girişimler için fiyatlandırmaların nasıl yapılacağına da değindik.

KOSGEB İş Planı Projesinin Önemi Nedir?

KOSGEB iş planı

KOSGEB iş planı

Sadece yeni girişimciler için önem arz etmeyen iş planı projesi aynı zamanda KOBİ’ler içinde çok önemlidir. Her ne kadarda KOSGEB tarafından talep edilen şartları sağlasanız da iyi bir iş planı projesi sahibi olmanız şarttır. Aksi taktirde başvuru yapmış olduğunuz deste programından kesinlik ile istifade edemezsiniz. Bu neden ile kuracağınız işe gerçekten hakim olduğunuzu gösteren bir iş planı projesi hazırlamanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde, konuya hakim olmadan hazırlanan bir proje için heyette yapacağınız sunum için biraz terleye bilirsiniz. 😉

KOSGEB İş Planı Projesi Nasıl Doldurulur?

KOSGEB veri tabanına kayıtlı KOBİ’ler artık iş planı projesini oluşturabilirler. İsteyen KOBİ ve girişimciler KOSGEB iş planı proje örnekleri üzerinden değişikliklerde yapabilirler. İş plan projesi 7 ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ve açıklaması aşağıdaki gibi olmalıdır.

 • Genel Bilgilerin Oluşturulması: Bu kısımda işletme kuracak olan ve varsa ortakların tanıtılması istenilir, işletmenin yapacağı faaliyet konusu ve kurulum süresi sizden istenilir.
 • Girişimcinin varsa ortakların ve İşletmenin Bilgileri: Bu bölüm iki sayfadan oluşmaktadır, sayfaların ilkinde işletmeyi kuracak olan ortaklar dahil kimlik bilgileri iletişim adresleri bildiği yabancı dillere kadar sorulur. İkinci sayfada ise daha çok işletmeyi tanımak için sorular sorulmaktadır. Sorulan bu sorular iş fikriniz ve seçme sebebiniz vizyon ve misyonunuz kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz istenilmektedir. Oldukça özem arz eden soruları cevaplamadan önce iyi araştırma yapmanız sizin menfaatinize olacaktır.
 • Pazar Bilgileri ve planınız: Bu bölüm tamamen hitap edilecek olan kitle analizinin yapılıp yapılmadığı, pazarın genişliği ve beklenmedik bir satış sorunlarında ne gibi tedbirler aldığınızın anlaşılması için oluşturulmuştur. Müşteriye ulaşım hizmetinizden yer seçimi ve ürün tanıtımı bu sayfada doldurulmaktadır.
 • Üretim Planı: Yapmış olacağınız sektördeki NACE kodu üretim ve hizmet iş akışı hakkındaki bilgilerinizin girileceği sayfadır. Kurulan işletmeye ait belgeleri de bu alanda belirtebilirsiniz.
 • Yönetim Planı: Bu kısımda aslında çalışacak olan personel dahi paylaşılacak olan iş anlatılması istenilmektedir. Meslek üzerine her hangi belgeye sahip iseniz yine bu sayfada belirtebilirsiniz.
 • Finansal Plan: Başlangıç aşamasındaki maliyetlerinizin, işletmenin aylık giderlerini, üretim ve satış hedeflerinizi ne zaman kar elde edeceğinizin yazılması gereken sayfadır.
 • KOSGEB Tarafından Talep Edilen Destek: Bilindiği gibi bu hazırladığınız iş planı projesi KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade edilmek için hazırlanmaktadır. Dolayısı ile programda destekler kuruluş, makine teçhizat alımı, işletme giderleri ve sabit yatırım desteği olarak ayrılmaktadır. Bu bölümde de bu aşamalarda yapmış olduğunuz harcamaları belirtmeniz istenilmektedir.

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

KOSGEB tarafından 2021 da onay almış 32 ADET iş planı proje örnekleri aşağıdaki tablomuzda olduğu gibidir. İncelemek istediğiniz KOSGEB iş planı proje örneğinin üzerine tıklayarak dosyaya erişim sağlayabilirsiniz.

KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEKLERİ TABLOSU
Bilgisayar servisi Giyim Konfeksiyon Tekstil Üretimi Güç Kaynağı Panoları
Cafe Çay Bahçesi Kırtasiye Ticaret Faaliyetleri Elektronik Dükkan
Doğal Gaz Spor Ürünleri Mağazası Deri Ayakkabı Çanta Optik Gözlük
Gıda Üretimi Teknoloji Mağazası Kombi Satışı Güvenlik Sistemleri
Penye, T-Shirt Üretimi Kuruyemiş İşletmesi Çocuk Giyim Araba Kiralama

Son Eklenenler:

Ücretsiz projeler bunlar. Ücretli olarak iş planı projesi hazırlatma ücretlendirmeleri ne kadar?

İş Planı Projesi Hazırlatma Ücretleri Ne Kadar?

İş planı projesinin önemini hepimiz tarafından bilinmektedir. 2021 yılında sonra desteklenen sektörlerin genişletilmesi ile birlikte iş planı projesini bir türlü onay alamayanlar için bir çok danışmalık firmaları kurulmuştur. Bu danışmanlık firmaları sadece yeni işletme kurmak isteyenler için hizmet vermek ile kalmayıp işletme sahibi KOBİ içinde desteklerden istifade edebilmeleri için projeler hazırlamaktadırlar. %100 onaylı olarak hazırlanan projelerin fiyatları ise destek başvurusu yapılacak olan programa göre değişiklik gösterilmektedir. Buna örnek vermek gerekir ise;

 • İlk defa ticari hayata atılacak olanlar için Girişimcilik Destek Programı için hazırlanan iş planı projeleri 1.500 TL (Bu fiyatlandırma ortalama olup kimi danışmanlık firmaları tarafından garanti onay olmamak ile 1.000 TL den de hazırlana bilmektedir.)
 • Diğer KOBİGEL, Genel Destek Programı gibi desteklerden faydalanarak makine alacaklar için hazırlanacak olan iş planı projesi ise 5.000 lira kadar fiyat verilmektedir.

Peki ödeme nasıl olur? Prensip olarak hemen hemen tüm danışmalık hizmeti veren firmalar belirtilen fiyatın %50 sini proje hazırlanmadan önce geri kalanını ise proje tesliminde almaktadır. Ayrıca danışmalık hizmeti veren firmalar sizlere bir yıl boyunca ihtiyaç duyduğunuz konularda ücretsiz olarak destek imkanını sunmaktadır.

Yeni Girişimciler İçin Boş KOSGEB İş Planı Formu
İŞGEM Üzerinden İşletme Kuracaklar İçin Boş İş Planı

Biliyoruz, mutlaka size işletmenizin eksikleri için kredi ihtiyacı duyacaksınız. Bu neden il MART 2021 tarihi itibarı ile sizlere en uygun şartlar ile kredi veren bankaları tanıtacağız. Bu ay ki bankamız % 1.39 faiz oranı ile QNB Finansbank’tır.

QNB Finansbank Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar 12 Ay Ödeme 24 Ay Ödeme 36 Ay Ödeme
45.000 TL 4.168,90 TL 2.290,66 TL 1.672,73 TL
55.000 TL  5.095,32 TL 2.799,70 TL 2.044,45 TL
60.000 TL 5.558,53 TL 3.054,22 TL 2.230,30 TL
65.000 TL 6.021,74 TL 3.308,74 TL 2.416,16 TL
70.000 TL 6.484,95 TL 3.563,25 TL 2.602,02 TL

Emin olun ki değerli arkadaşlar bir çok yeni girişimci işletme kurarken sermaye sorunlarını bireysel tüketici kredileri ile çözmektedir. Bir çok defa bu şekilde sermaye sorununu çözerek iş yeri kuran arkadaşa şahit oldum. Sizde bu önerimle bu şekilde sermayenizi tamamlamak istiyorsanız bu formu doldurabilirsiniz.

"KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)" - 302 YORUM
 1. ali dedi ki:

  organik olarak un ve bulgur üretimi yapsam destek alabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Unlu mamuller sektörü destek kapsamında yer almaktadır.

 2. Gözde dedi ki:

  Organik yağları,ve çeşitli organik kozmetik ürünlerin satışı, için destek almak istiyorum, nace kodu hangisidir, ve sizden yardım alma şansım var mı,? Teşekkürker

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Özel olarak destek vermiyoruz. Şarküteri olarak destek alabilirsiniz.

 3. seher dedi ki:

  Güzellik merkezi açmak istiyorum bunun için örnek iş planınız var mıdır acaba ve destek verilmekte midir ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Destek alabilirsiniz Seher hanım.

 4. Burhan dedi ki:

  Batmanda petshop için dükkan açsam destek kapsamına dahil olurmuyum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İl ayrımı yapılmaksızın destek alabilirsiniz.

1 28 29 30
KOSGEBKrediler.Com