KOSGEB Kredi

KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)


KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)

2021 senesi KOSGEB’e başvuru yapmak için ilk yapmanız gereken sistemin veri tabanına kayıt olma işlemidir. İşletme kaydınızı oluşturmak için ise iş yerinizin GİB kaydının oluşturulmuş olması gerekir. Daha sonra işletme sahibine ait e-Devlet şifresiyle işletme kaydınızı oluştura bilirsiniz. KOSGEB veri tabanına işletme kaydını oluştururken girilen bilgilerin doğru olarak girilmesine çok önem vermeniz gerekir. Çünkü yanlış girilmesi durumunda oluşabilecek bütün hukuki yada mali sorumlulukların sizlere ait olmaktadır. Bu neden ile lütfen işletme kaydı oluşturur iken 15 dakika içerisinde gireceğiniz bilgileri dikkatli bir şekilde sağlayın.

KOSGEB’e İlk Kayıt Olma İşleminin Yapılması

Herhangi KOSGEB’e ait bir destek başvurusunda bulunmadan önce mutlaka ilk yapmanız gereken şey işletme kaydınızı doğru bir şekilde oluşturmanızdır. KOBİ yada yeni girişimciler destek programlarına başvuru yapmaları için bu kaydı oluşturup daha sonra giriş yaparak destek başvurularında bulunabilirler. Veri tabanına kayıtlı olmayan hiç bir işletme hiç bir şekilde destek başvurusunda bulunamaz. Bundan dolayı destek başvurusu yapmak için İşletme, AR-GE ve Organizatör kayıt işlemini aşağıdaki adımları takip ederek rahatlıkla gerçekleştire bilirsiniz.

İşletme kaydı: için https://kbs.kosgeb.gov.tr/FirmRegistration sayfasına giriş yapalım.

 1. Açılan sayfaya vergi yada kimlik numaranızı altına ise GİB kaydında yer alan işe başlangıç tarihini giriniz. Sonrasında ”GİRİŞ” diyelim. blank
 2. Karşımıza işletme bilgilerimizin yer aldığı bir ekran gelecektir. Bu alandaki boşlukları doğru bir şekilde dolduralım. Sonrasında bağlı olmak istediğiniz İl Müdürlüğünü seçerek ”KAYDET” diyelim.

İletme kaydınız başarılı bir şekilde oluşturulmuştur.

Organizatör Kaydı Oluşturma Nasıl Yapılır?

KOSGEB’in KOBİ için oluşturmuş olduğu destek programlarından biri de ”İşletme Geliştirme Destek Programı” tır. Bu program altında ise ”Yurt İçi Fuar Organizatör Kuruluş” başvurusu yer almaktadır. Bu destek programından yararlanacak olan KOBİ ise ilk önce ”Organizatör Kaydı” oluşturması gerekir. Kayıt işlemlerini yine e-Devlet üzerinden bizim sizlere anlatacağımız şekilde sağlaya bilirsiniz.

 1. https://kbs.kosgeb.gov.tr/OrganizerRegistration adresine doğrudan girelim. Bu sayfada yer alan giriş ekranına vergi veya kimlik numaramız ve şifre olarak ise işletme vergi levhasında yer alan işe başlama tarihini girelim. Sonrasında ise ”Giriş” diyelim.
 2. Karşımıza Organizatör Kuruluş Bilgileriniz diye bir form gelecek. Kontrolleri sağladıktan sonra eksik olan yerleri de doğru bir şekilde doldurduktan sonra ”KAYDET” diyelim.

Organizatör kayıt işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

ARGE-Girişimci Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

İşletmesini henüz kurmamış olan girişimciler KOSGEB sizleri de Araştırma ve Geliştirme, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulamalı Destek Programı desteği sağlamaktadır. Bunun için ise yine ilk olarak yapmanız gereken ARGE-Girişimci Kaydı oluşturmanızdır. e-Devlet şifresiniz ile bu işlemi kolaylık ile sağlaya bilirsiniz. Bunu sağlamak için ise sırası ile şu yolu takip ediniz.

 1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EntrepreneurRegistration adresine girelim.
 2. Kimlik bilgilerinizi kontrol ediniz.blank
 3. İletişim bilgilerinizi kontrol ediniz. Eğer varsa eksik doldurunuz.
 4. KOSGEB İl Müdürlüğünüzü seçerek ”KAYDET” deyiniz.

Bu adım sonrasında AR-GE Girişimci Kayıt İşleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

PDF olarak veri tabanına nasıl kayıt olacağını anlatan kılavuz sizler için burada yer almaktadır. Detaylı bilgi almak için ise 444-15-67 numarayı araya bilirsiniz.

"KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)" - 81 YORUM
 1. blank Kadir dedi ki:

  İyi aksamlar ben kadir yaşar 27yaşındayım vermiş oldugunuz hibe desteginden yararlanabilmem için ilk baştan nasıl biyol izlemeliyim bana baştan sona bilgilendirirseniz çok sevinirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kadir bey ilk olarak iş fikrinizin destek kapsamında yer alıp almadığını sitemizden sorgulamanız gerekiyor.

 2. blank Ecem dedi ki:

  Merhaba 23 yaşında ön lisans mezunuyum meslek lisesi çıkışlıyım kendi branşımda bir iş yeri açmak istiyorum maliyetli olduğu için açamıyorum işi kur sonra başvur diyorlar ama bütçem buna uygun değil iş yerini tutsam vergi kaydı açmaya yeter sadece bütçem bu şekilde yapıp kredi çeke bilineniyim malzemelerimi almak için

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Mesleğine yönelik iş kuranlara HALKBANK kredi vermektedir

 3. blank Asuman dedi ki:

  Küçük bir kafe açtım pandemi den dolayı ile sıkıntı çekiyorum destek kredisi almak istiyorum fakat alışveris borcum var diye red geliyor kefilde bulamıyorum nasıl alabilirim

 4. blank Ali Osman dedi ki:

  İsmim Ali Osman Tekirdağlıyim süt ve süt ürünleri kalifiye eleman olarak çalıştım emekliyim 56 yaşındayım kendi işimi kurmak aynı mesleliğimi sürdürmek istiyorum süt ürünleri üretimi yaak için hangi yolu izlemem gerekiyor bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Mandıra tarzı bir işletmemi mi kurmak istiyorsunuz Ali Osman bey, bize lütfen kuracağınız işin tam olarak adını söyleyin size ona göre yönlendirme yapalım

 5. blank Ali Osman dedi ki:

  Evet mandıra tarzı ufak bir işletme kurmak istiyorum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Size sevindirici bir haberim var. Sektörünüz 10.51.01 Süt imalatı, işlenmiş (pastörize edilmiş, sterilize edilmiş,
   homojenleştirilmiş ve/veya yüksek ısıdan geçirilmiş)
   (katı veya toz halde süt hariç)
   kodları ile ileri girişimcilik içerisinde yer almaktadır. İşletmenizi var ise eşinizin yada bir bayanın üzerinde kurmanız durumunda 10 bin TL açılış için hibe direk alırsınız. 100 bin TL harcamanızın yerli makine alımı yapmanız halinde 90 bin TL miktarını geri alabilirsiniz.

 6. blank Gürsel dedi ki:

  İyi günler ; İsmim Gürsel
  Ben bakkal veya şarküteri gibi bir dükkan açmak istiyorum.Kosgep den yararlanmak istiyorum nasıl kayıt yaptırıcam nereden başlıycam nereye başvuracağım bana detaylı bilgi verirseniz sevinirim.İyi çalışmalar esen kalın…

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Önce geleneksel girişimcilik eğitimi almak ile başlamanız gerekir. Site içi aramada nasıl bu eğitimi alacağınızı bula bilirsiniz.

 7. blank abdullah kurt dedi ki:

  SELAM BN KOSGEBE ÜYE OLMAK İSTİYORUM YAPAMIYYORUM YARDIMCI OLURMUSUNZ KOLAY GELSİN

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hangi bölümde sorun yaşıyorsunuz.

 8. blank Nevzat dedi ki:

  Merhaba işletme kaydı mobilden yapılmıyormu?Esnafım ben imalat sanayii (Kobiyim)

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, yapabilirsiniz.

 9. blank Yunus ateş dedi ki:

  Merhaba adım yunus ateş kosgep veri tabanına kayıt sıkıntısı yaşıyorum bütün bilgilerim doğru ama TC yanlıştır diyo kaç defa denedim ama olmuuo

 10. blank Ökkeş tekin dedi ki:

  Ben kayıt olamıyorum yardımcı olursanız sevinirim isletmem çalışıyor bu arada

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Nerde sorun yaşıyorsunz?

KOSGEBKrediler.Com