Hibe Kredi

KOSGEB Diyarbakır’da İŞKUR Ortaklığında Eğitim Veriyor!

KOSGEB Diyarbakır’da İŞKUR Ortaklığında Eğitim Veriyor!

KOSGEB Diyarbakır da Şanlıurfa yolu üzerinde BAĞLAR’daki Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Hem KOBİ hem de Diyarbakır’da iş fikrini hayata geçirecek olan genç girişimcilere hizmet sağlayan birim ücretsiz olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini bu yılda düzenlemeye devam etmektedir. Diyarbakır İŞKUR ‘un da katkıları aralıksız olarak düzenlediği kursların tarihlerini ve başvuru adreslerini burada rahatlık ile bulabilirisiniz. Üstelik, artık şuan bile düzenlenecek olan eğitimlere İnternet üzerinden başvuru formunu doldurarak katılım sağlaya bilirsiniz.

KOSGEB Diyarbakır girişimcilik kursları ne zaman düzenlenmektedir?

Sürekli olarak KOSGEB Diyarbakır ilimizde girişimcilik eğitimi değişik kurumlar vasıtası ile düzenleyip uygulatmaktadır. Diyarbakır ve ilçelerindeki tüm girişimciler bu kurslara başvurularını yapabilirler. Kursların başvuru şartları içinde 18 yaşında büyük olmanız yeterlidir. Ancak, sadece iŞKUR’a ait bir ekstra şart olarak şayet eğitimleri İŞKUR düzenliyorsa mutlaka iş ve İŞKUR kaydınızın olması gerekmektedir. Diyarbakır ilimize ait tüm kurumların düzenlemiş yada düzenleyecek olduğu KOSGEB kurlarının başlangıç tarihleri sadece https://bit.ly/2OymXxy bu adres üzerinden takip edilebilmektedir. Açılan sayfada eğer kurs tarihi gözükmüyorsa lütfen sabırlı olun.! En kısa sürede eğitim tarihleri adresini vermiş olduğumuz sayfaya eklenecektir.

Diyarbakır girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuru yapa bilisiniz ?

KOSGEB girişimcilik eğitimlerini Diyarbakır’da hangi kurum düzenler ise düzenlesin başvuruları İnternet üzerinden ve şahsen eğitimi düzenleyen kuruma yapılmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak olan girişimcilik eğitimleri e-devlet üzerinden yapıldığı için e-devlet şifrenizin olması ve daha önce sisteme giriş yapılarak iletişim ile kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuruları adreslerin yer aldığı sayfadan ”E-DEVLET İLE BAŞVUR” butonu ile yada doğrudan https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adresinden yapabilirsiniz. Artık hangisi kolayınıza geliyorsa iki başvuru yöntemlerinden birini değerlendire bilirsiniz. Ancak, şunu unutmamalısınız ki her iki başvuruda bir ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Özellik ile Diyarbakır da düzenlenecek girişimcilik eğitimlerine yoğun talep olursa mutlaka ilk 25 kişiyi seçmek için mülakat düzenlenecektir. Düzenlenecek olan mülakattaki sınav sorularının örneklerini Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları isimli yazımızda inceleye bilirsiniz.

Eğitimlerin temel amacı yeni girişimcinin girmiş olduğu sektörün ne denli doğru olduğunu ve rakip analizlerinin nasıl yapıldığını öğretmektir. Ayrıca Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanmak için ihtiyacınız olan KOSGEB iş planı projesinin nasıl hazırlanması gerektiği de bu eğitimlerde yeni girişimcilere öğretilir.

KOSGEB Müdürlükleri İletişim Bilgileri

KOSGEB katılım oranına göre il ve ilçelere Müdürlük ve temsilcilikler kurmuştur. KOSGEB Diyarbakır da kendi iş yerini kurmak veya büyütmek isteyen vatandaşlarımız için tek Müdürlüğü çalışanları ile hem KOBİ hem de yeni girişimcilere hizmet vermektedir. İletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Topraktaş mahallesi topraktaş caddesi numara 71 / A  Şanlıurfa karayolu 20 km  BAĞLAR

  • Tel: 0412-255-02-77
  • Faks: 0412-255-02-07
  • E-mail : Diyarbakir@kosgeb.gov.tr

Mesai saatleri içerisinde KOSGEB destekleri hakkında ihtiyacınız olan tüm yardımı yukarıdaki iletişim bilgilerinden edinebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.