Hibe Kredi

KOSGEB Danışmanlık Firmaları Ücretleri Ne Kadar?

KOSGEB Danışmanlık Firmaları Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul veya Ankara yada İzmir veya Bursa gibi büyük şehirler de KOSGEB danışmanlık firmaları fazlası ile mevcuttur. Sadece girişimcilere hizmet vermek ile yetinmeyen ajanslar genelde OSB yani Organize Sanayi Bölgesinin yoğun olduğu illerde de KOBİ’ler için hibe projeleri hazırlamak için de yer almaktadır. Danışmanlık firmaları çeşitli proje hazırlamalarını belli bir ücret karşılığında garantili onay alma şeklinde KOBİ ve yeni iş yeri kuracak olan girişimcilere kurmak istedikleri veya almak istedikleri desteklere göre hazırlarlar. Peki tüm bu projeler için ne kadar ücret alırlar ? işte cevabı..

Danışmanlık Firmaları Ücretlendirmeleri

Siz ister danışmanlık firması deyin ister ajanslar deyin bu tür firmalar kendi işini kuracak veya var olan işine devletten destek almak isteyenlere hizmet vermektedir. Tabi bu hizmetinde mutlaka bir bedeli olacaktır. Danışmanlık firmaların ücretlendirme tarifeleri aslında girişimci ve KOBİ iş yeri sahiplerine göre iki şekilde fiyatlandırılmaktadır. İlk olarak girişimciler için fiyat listesine bir bakalım isterseniz.

Danışmanlık firmaların vermiş olduğu hizmetler nelerdir?

Danışmanlık firmaları KOSGEB ‘den hibeye yada faizsiz krediye giden yolda hem KOBİ hem de yeni girişimcilerin sürecin başından sonuna kadar yanında yer almaktadırlar. Genel olarak danışmanlık firmaların faturalandırarak müşterilerine sağlamış oldukları hizmet, destek programı başvurusu için hazırlanması gereken ”İŞ PLANI PROJESİ ” için gözükmektedir. Ancak, süreçte her ne kadar da ilk olarak gözüken o olsa da bir çok işlem için danışmanlık firmaları sizlere destek sağlaya bilmektedir. Bunlar,

 1. KOSGEB kaydının oluşturulması
 2. KOBİ beyannamesinin doldurulması
 3. KOBİ bilgi dokümanının çıktısının alınması
 4. Destek programının başvurusunun sağlanması
 5. Destek programın açılışının takip edilmesi ve size bilgilendirilmesi

gibi iş takipleri ve işlemleri içinde size destek sağlamaktadır.

Danışmanlık hizmeti veren firmaların ücretleri ne kadar?

Yeni girişimci ve işletme sahiplerine sağlanan danışmalık hizmetlerinin fiyatlandırmaları yapılan işe göre değişiklik göstermektedir. Yapılan işten kastımız KOSGEB tarafından oluşturulan bir çok destek programından hangisine başvuru yapıldığıdır. Yapılacak olan destek programına göre hazırlanacak olan başvuru + iş planı projeleri farklılık gösterdiği için fiyatlandırmalar 1.000 liradan başlayıp 5.000 liraya kadar çıkmaktadır.

KOSGEB Danışmanlık firmalarının ücretlendirmeleri

KOSGEB Danışmanlık firmalarının ücretlendirmeleri

Ancak yeni girişimciler için hazırlanacak olan iş planı projesi için piyasada istenilen rakamın 250 liradan başlayıp 1500 liraya kadar çıktığını rahatlık ile belirte bilirim. Bu uçurum fiyat farkını belirleyen etken ise hazırlanan iş planın garanti durumuna başlıdır. Bazı danışmanlık firmaları hazırladığı iş planı projelerine garantili olarak tanzim ederken bazıları ise sadece size ve iş modeline uygun formatlar da iş planı projesi hazırlayıp işi bir yandan oldu bitti ye getirmektedir. Bu ve buna benzer bir çok olumsuzluklar ile karşılaşmamak için benim naçizane sizlere tavsiyem mutlaka çalışacağınız danışmanlık firması güvenilir KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar içinde yer alsın.!

Danışmanlık firması seçerken çok dikkat ediniz!

Ne yazık ki dolandırıcılık bir çok alanda olduğu gibi bu alanda da bir hayli fazladır. Özellik ile İnternet üzerinden yapılan işlemlerde üzülerek söylemem gerekir ki bir çok üzücü hadiseler yaşanmaktadır. Bu nedenden ötürü sıklık ile karşılaştığımız kapıda ödeme yöntemi ile size başvuru evrakı göndereceğini taahhüt eden firmalara kesinlik ile itimat etmeyin. Sağlam referansları olmayan ve özellik ile iş yerinin adresi bulunmayan danışmanlık firmaları ile kesinlik ile çalışmayın.! Son olarak şunu unutmayın ki KOSGEB asla sizden PARA İSTEMEZ.!

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Ertuğrul dedi ki:

  100bin tlkoyun 7sene ödemeli krei ayrıca kosgeb kredisi kullanmak istiyorum kısa ve öz nasıl kullanabilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kullanamazsınız bu şekilde bir kredi olanağı yok çünkü.

 2. satılmış oktaryanar dedi ki:

  kosgeb danışmanlık ücreti ne kadar

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Firmalara göre bu ücretlendirme fiyatları değişikmektedir. Ama iş planı hazırlanması ortalama 1500 TL olmaktadır.

  2. yenigirişimcidostu dedi ki:

   Merhaba nasıl bir girişimcilikte bulunacaksınız acaba.

 3. MÜCAHİD dedi ki:

  1 YILI DOLDURMUŞ BİR ŞİRKET OLARAK YERLİM ÜRETİME GEÇMEYİ PLANLIYORUZ. TÜRKİYEDE ÜRETİLMEYENİ ÜRETMEK İSTİYORUZ. ŞİRKETİMİZİN SİCİLİ TEMİZ HER AY DEVLETE VERGİMİZİ VERİYORUZ. ÜRETİM İÇİN GEREKLİ PARAYI (1 MİLYON LİRAYI) KOSGEB’DEN ALABİLİRMİYİZ ? BUNUN İÇİN DANIŞMANLA MI GÖRÜŞEMELİYİZ ?

 4. Nilüfer dedi ki:

  Ben kreş açmak istiyorum hangi nace koduna giriyor acaba ona göre kayıt olucam girişimcilik eğitimine

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Gündüz bakım evi geçen sektöre destek verilmiyor artık ne yazık ki

 5. merve erdoğan dedi ki:

  sadece proje hazırlanması fiyatı nedir