Hibe Kredi

KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar (Güvenilir UYGUN FİYAT)

KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar (Güvenilir UYGUN FİYAT)

Ortalama olarak 500 ile 2.000 TL gibi rakamlara profesyonel olarak KOSGEB danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız bu danışmanlık desteğiyle Geleneksel yada İleri Girişimcilik Destek Programı başvurularınızı çok hızlı bir şekilde gerçekleştire bilirsiniz. Bununla birlikte açılacak olan işletmenin iş planı projenizi de %100 onaylı bir şekilde hazırlata bilirsiniz. 2 yıllık girişimcilik destek programı sonrasında da önereceğimiz firmalar sizlerle beraber olmaya devam edecektir. Böylelikle de işinizi büyütüp KOBİ olduktan sonra da yine bir çok KOSGEB hibe desteklerin den yararlanmaya uygun fiyatlarla devam edebilirsiniz. Peki sizlere tavsiye edeceğim bu firmalar/şirketler hangileridir?

Bedava KOSGEB Danışmanlık Desteği Hattı İle Hizmet Alabilirsiniz

KOSGEB danışmanlık hizmeti almak için illa para ödemek zorunda değilsiniz. Ücretsiz olarak da danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bedava olarak yeni kurulacak iş yeri için nasıl danışmanlık hizmeti alabilirim diye sorarsanız sizlere üç tane seçenek sunabilirim. Bu seçeneklerin her birinde de en az özel olarak danışmanlık hizmeti veren firmalar kadar verim alabileceğinize eminim. Peki, bedava olarak nasıl ve nereden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 1. KOSGEB 444-15-67 ücretsiz destek hattını araya bilirsiniz. Böylece telefon başında sizlerin aramasını bekleyen Girişimcilik ve KOBİ destek programı konusunda uzaman operatörlerden yardım alabilirsiniz.
 2. Veri tabanı kaydı oluşturduktan sonra kurum tarafından size özel olarak atanmış KOSGEB uzamanın dan özel olarak destek alabilirsiniz. (KOSGEB Giriş bağlantısı üzerinden kayıt işleminizi kolaylıkla oluştura bilirsiniz.)
 3. 7 Senelik tecrübelerimizi sizlere ücretsiz olarak sunmaktayız. Her ne kadarda özel olarak hizmet vermiyor olsak da özellikle girişimcilik destek programları hakkında tüm merak ettiklerinizi bizlere çekinmeden ilete bilirsiniz.

Bedava olarak alacağınız danışmanlık hizmetinde destek programları hakkında takıldığınız tüm engelleri aşacağınızı düşünmekteyim. Şayet soru cevap yöntemiyle işleyen bu bu 3 önerdiğimiz bedava danışmanlık hizmetini tercih etmiyorsanız. Siz KOBİ ve girişimcilere o zaman alanında uzmanlaşmış ve en çok kullanıcı deneyimine olumlu olarak sahip olan firmaları önermekten başka bir seçeneğimiz kalmıyor. Ama bu firmaların hangileri olduğu geçmeden önce bilmenizi istediğimiz önemli konuları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu ise danışmanlık firmaların Girişimci ve KOBİ için sağladığı hizmetlerin neler olduğudur.

Danışmanlık Firmaların Yeni Girişimcilere Sağladığı Hizmetler Nelerdir?

İlk olarak yeni girişimcinin KOSGEB için ne anlama geldiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Sonrasın da ise şayet kendinizi yeni girişimci olarak görüyorsanız danışmanlık firmalarından ne gibi destekler alabilirsiniz bunlardan bahsedeceğim. Kurum herhangi bir yer de SGK, BAĞKUR (4/a, b, c) pirim ödemesi ile çalışmayan, iş fikri olup yeni bir işletme kuracak herkesi YENİ GİRİŞİMCİ olarak görmektedir. 18 yaşından büyük 30 yaş altında olanları ise GENÇ GİRİŞİMCİ olarak kabul etmektedir. Kadın girişimciler için ise 18 yaşından büyük herhangi bir yaşta olması yeterlidir. Tüm bu sınıfta yer alan girişimcilere ise danışmanlık firmaları aşağıda yer alan hizmetleri sağlar.

 • İş fikrinizin KOSGEB tarafından destek alıp almadığını.
 • Kurulacak olan iş fikrinin hangi NACE koduna sahip olduğunuzu. Buna bağlı olarak ne kadar hibe alabileceğinizi. Tekabülünde ise başvuru yapmadan önce hangi eğitimlere katılmanız gerektiğiniz konusunda destek alabilirsiniz.

Bu iki sorunun cevabını isterseniz bizim destek sayfamız üzerinden de sorgulata bilirsiniz. Bunun için KOSGEB Desteklenen Sektörler sayfamızı ziyaret etmeniz yeterlidir.

 • Girişimcilik destek programı başvurusunda bulunmadan önce nasıl girişimcilik eğitimi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu desteği de isterseniz ücretsiz olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sayfamızdan videolu olarak alabilirsiniz.

 • Son olarak ise KOSGEB iş planı projenizi hazırlata bilirsiniz.

Danışmanlık firmaları tarafından yeni girişimcilere sağlanan destekler tamamen bunlardan ibarettir. Bu desteklerin içerisinde kuşkusuz en ön planda yer alan ise iş planı projesinin hazırlanmasıdır. Yeni girişimciler için sağlanan destekler bu şekilde ise KOBİ işletmelere danışmanlık firmaları ne gibi destekler vermektedir. Şimdide ileri de sizleri de yakından ilgilendiren bu konuya bir bakalım. Sonrasın da ise sizlere en iyi hizmet vereceğine inandığım en az 7 tane danışmanlık firması önerisinde bulunacağım.

Danışmanlık Firmaları KOBİ İşletmelere Ne Gibi Destekler Sağlar?

KOSGEB sadece yeni bir iş yeri kuracak olan girişimcilere hibe desteği vermez. Bununla birlikte KOBİ sıfatında faaliyet gösteren işyerlerin de hibe ve bazı destekler sağlar. Sağlanan bu destek programlarından yararlana bilmeniz için ilk olarak KOBİ olmanız gerekir. Bunun için danışmanlık firmaları sizlere ne gibi destekler sağlayacağına geçmeden önce ilk olarak KOBİ misiniz? Bir sorgulamasını yapmanızı tavsiye ederim. Bu sorgulamanızı da çalışan elaman ve senelik cironuza göre KOBİ Nedir? Kısaca Özellikleri Açılımı Tanımı! (Kimlere Denir?) sayfamızdan öğrene bilirsiniz. Şayet KOBİ iseniz sizler için danışmanlık firmaları şu destekleri sağlar.

 1. Aktif olan KOSGEB KOBİ danışmanlık destek programları hangileri olduğunu
 2. Hangi KOBİ destek programlarına başvuru yapabileceğinizi.
 3. Başvuru yapmak için nasıl KOBİ beyannamesi doldurmanız gerektiğini
 4. Yine başvuru için KOBİ bilgi dokümanı ve gerekli olan evrakların neler olduğunu. Nasıl hazırlanması gerektiğini.
 5. Destek programına başvurusun da bulunmak için proje hazırlanması

Tüm bu bahsetmiş olduğumuz destekleri almak istiyorsanız sizler içi önerdiğim aşağıdaki 7 firmadan biri ile iletişime geçebilirsiniz.

Güvenilir KOSGEB Danışmanlık Firmaları (İstanbul, İzmir, Ankara)

Öncelikle güvenilir olarak tavsiye edeceğimiz danışmalık firmalarının hangileri olduğuna geçmeden önce şunu bilmenizi istiyorum. İstanbul başta olmak üzerine İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerimiz de faaliyet gösteren bu şirketler ile hiç bir maddi çıkara sahip değiliz. Tamamen bu firmaları sitemizin kuruluşu itibarıyla 7 yıllık bir süre zarfında sizden gelen kullanıcı deneyimlerine göre listeledik. Bir çoğunu sizlerin de yorumlar da göre bileceğiniz gibi bu şirketler hangileri derseniz iletişim bilgileri ile aşağıda bulabilirsiniz.

 • ProTime Danışmanlık /İstanbul, Bursa, Şanlıurfa, Gaziantep)
  • Adres: Odunluk mahallesi, Lefkoşe caddesi, Mihraplı plaza, numara 9, B blok, kat:3 Nilüfer/BURSA
  • Tel: 0-850-346-16-13/0-224-334-16-13
 • Profon Danışmanlık (Konya)
  • Adres: Buhara mahallesi, Üstad Sokak, numara: 15 Selçuklu/KONYA
  • Tel: 0-536-229-53-05
 • Kolektif Grup (İstanbul)
  • Adres: Mahmutbey mahallesi, taşocağı yolu caddesi, numara:19/11 balance Güneşli plaza a blok/İSTANBUL
  • Tel: 0-212-800-79-95
 • Proffit (Bursa)
  • Adres: Kemalpaşa mahallesi, bahçıvan sokak, numara: 1/7 Veysel KÜÇÜK iş hanı İnegöl/Bursa
  • Tel: 0-224-713-73-28
 • Meral TÜZÜN (İzmir)
  • İletişim: Gaziosmanpaşa bulvarı, numara: 61 daire 208 Çankaya/İZMİR
  • Tel: 0-532-139-00-37
 • MV Danışmanlık (Sakarya)
  • Adres: Yenigün mahallesi, 1560 numaralı sokak, Bina numara :12/101 Kat:1/2 SAKARYA
  • Tel: 0-850-241-15-50

Kullanıcı deneyimlerine göre hazırlamış olduğumuz en iyi danışmanlık firmaları bunlardır değerli arkadaşlarım. Sizler de bu listeye katkıda bulunmak istiyorsanız bizlere yorumlarda ulaşa bilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 44 YORUM
 1. zülfiye özyiğit dedi ki:

  merhaba.mantar üretim tesisi kurmak istiyorum.200.000 liraya ihtiyacım var.mevcudum 50.000.ne yapa bilirim?saygılar

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İpotekli ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

   1. Yakup gezer dedi ki:

    İmalat için dükkan açmak istiyorum ve desteğe ihtiyacım var ne yapabilirim

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Sermaye konusunda destek ne yazık ki verilmemektedir. Ama açacağınız işletme desteklenenler içerisinde yer aldığı için hibe alabilirsiniz.

 2. Ogyzhan dedi ki:

  Beni arayan bilgi alabilirmiyim işyeri iş planı yaptiracam

 3. Ferhat dedi ki:

  Ben buyukbas hayvan alamak istiyorum bu konuda neye bas vurmam geretiyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İlk olarak işletme belgesi çıkartmak için Tarım İl Müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu belgenin nasıl alınacağı ise sitemizin hayvancılık kategorisinde mevcuttur

 4. Bedirhan Akad dedi ki:

  Ankarada Kosgeb projeleri hazırlayan firma adres ve telefonlarını istiyorum.

 5. Gizmo dedi ki:

  Kosgeb den yardımım 2018/2. ayında kuruduğum firmaya onay almama rağmen kullanmadım. Ancak 2020/11. ayda faaliyetimi büyütmek istediğim için hak etmiş olduğum yardım hakkım halen saklımıdır ve nasıl tahsil edebilirim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu konuyu bir bağlı olduğunuz kuruma sormanız gerekiyor.