KOSGEB Kredi

KOSGEB Bursa Batı Doğu Müdürlük Adresi, Eğitim Tarihi

KOSGEB Bursa Batı Doğu Müdürlük Adresi, Eğitim Tarihi

KOSGEB Bursa da Yıldırım ve Nilüfer de olmak üzere iki tane müdürlük binasına sahiptir. Bu iki ilçe haricinde daha önce yer alan temsilcilikleri şuan için artık faaliyette değildir. Faal olan bu iki müdürlüğün iletişim için güncel adres bilgilerini sizler için yer verdik. Telefon numaraları da yer aldığı bu iletişim bilgilerinin yanı sıra ayrıca Bursa’daki girişimciler için de bir bölüm ayırdık. Oluşturmuş olduğumuz bu başlık altında ise özellikle girişimcilik eğitim alacaklar için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini herhangi bir tarih beklemeksizin bahsettik.

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu Başvuru Tarihleri

KOSGEB yeni iş yeri açacaklar için ”Girişimcilik Destek Programı” üzerinden hibe desteği sağlamaktadır. Oluşturmuş olduğu bu destek programın ilk şartı ise başvuru sahibinin Girişimcilik Sertifikası sahibi olmasıdır. Bundan dolayı, Bursa dahil tüm il ve ilçelerimiz de KOSGEB’den hibe alacaklar ilk bu belgeyi alması gerekir. Bu belgenin alınması için de artık tek bir yol vardır. Bu yol ise İnternet üzerinden uzaktan eğitim alınmasıdır. Uzaktan eğitimle istediğiniz vakit girişimcilik belgesi alabilmeniz için de yapmanız gerekenler şunlardır.

 1. e-Devlet girişi yapınız. Girişinizi https://www.turkiye.gov.tr/ bu adres üzerinden yapabilirsiniz.
 2. Sağ üst menüden İletişim Seçenekleri bölümünü seçiniz.
 3. Muhtemelen bu alana daha önce mail adresiniz girmediniz. Lütfen şimdi buraya kullanmış olduğunuz mail adresinizi giriniz.
 4. Bu işlem sonrasında artık eğitimlerin online olarak verildiği adrese giriş yapabiliriz. Bunun içinde https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine gidelim. Sayfanın üst sağ tarafından GİRİŞ diyelim.
 5. Karşımıza çıkan e-Devlet seçeneğini kabul edelim. Direk olarak eğitim sayfamız bizi tanıyacaktır.
 6. Eğitim sayfamızın en altında yer alan Öne Çıkan Eğitimler bölümünde Geleneksel Girişimcilik Eğitimi bölümünde EĞİTİME BAŞLA diyelim.

Bu işlem sonrasında sizi bir video sayfası karşılayacak. Toplamda 8 tane içinde eğitim videosu olacak. Bu videoları sırası ile izlemeniz gerekecek. Videoları izlemekle kalmayıp ayrıca, sonlarındaki testleri de çözmeniz gerekmektedir. Tüm bu adımlar sonrasında da girişimcilik belgeniz alınmış olacaktır.

Geleneksel Girişimcilik Eğitimi alanların bilmesi gerektiği bir hususunda olduğunu belirtmek isterim. Bu ise şayet iş fikriniz İleri Girişimcilik NACE kodunda ise daha sonra aynı sayfada yer alan İleri Girişimcilik Eğitiminin alınmasıdır.

İş fikrinizin ileri girişimcilik NACE kodu içinde yer alıp almadığını da tek bir şekilde öğrene bilirsiniz. Bunun yolu ise KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE Kodları sayfasını ziyaret etmenizdir.

Bursalı girişimciler tarafından en çok merak edilen eğitimlerle alakalı sorunun yanıtı verdik. Şimdi sıra geldi, KOSGEB Bursa müdürlük iletişim bilgilerin ne olduğunun yanıtına.

KOSGEB Batı Nilüfer Müdürlüğü İletişim Bilgileri

KOSGEB Bursa ilimiz de iki tane müdürlük binasıyla faaliyet göstermektedir. Bunlardan bir tanesi batı olarak geçmektedir. Bir diğeri ise doğu olarak geçmektedir. Batı olarak geçen müdürlük binası Nilüfer ilçesinde yer almaktadır.  Bu ilçesinde yer alan müdürlük binasının telefon dahil olmak üzere açık iletişim bilgileri ise şu şekildedir.

 • İletişim Adres : 3 Evler Mahallesi 2’nci Sokak Numara 12 16120 Nilüfer/BURSA
 • İletişim Telefon : 0-312-595-25-16
 • E-Mail : Bursa@kosgeb.gov.tr

Harita:

Doğu da yer alan KOSGEB Bursa müdürlük binasının iletişim bilgileri de aşağıda yer almaktadır.

KOSGEB Bursa Yıldırım Doğu Temsilciliklerinin Adresi

KOSGEB batı Müdürlüğü’ne ilaveten bir de doğu müdürlüğü ile faaliyet göstermektedir. Bu müdürlük ise Yıldırım ilçesinde yer almaktadır. Bursa’nın doğu ilçelerinden yada mahallerinde yer alan girişimciler yada KOBİ vasfındaki işletmeciler bu idari binaya destekler hakkında bilgi almak için başvuru yapabilirler. Doğu olarak Yıldırımda yer alan bu idari binanın telefon dahil olmak üzere açık adresi ise şu şekildedir.

 • Adres: Millet mahallesi 11 eylül bulvarı numara: 16 Yıldırım/Bursa
 • Tel: 0-312-595-25-86

Bursa ilimizde yer alan iki müdürlük binasının iletişim bilgileri bu şekildedir.

Harita:

 

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 63 YORUM
 1. Emre dedi ki:

  Müteahhit olarak yeni bir inşaat projesine başlamak istiyorum KOSGEB desteği alma şansım var mı.Eğer varsa hangi adımları izlemem gerekiyor.Daha önceden bir projem vardı 1 sene oldu bitireli.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmeniz var mı? yoksa yeni mi kuruyorsunuz? KOBİ misiniz?

 2. Esma Komutgan dedi ki:

  İyi günler kosgeb kredisine başvurmak istiyorum başvuru tarihleri ne zaman öğrenebilir miyim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Herhangi bir artık başvuru tarihi yoktur, istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz.

 3. Sümeyra Özdemir dedi ki:

  Merhaba. Ev hanimiyim market acmak istiyorum. Geri odemeli destek kredisi veriyormusunuz? Çünkü bana acil nakit olarak lazim. Hibe uzun sürüyor sanirim. Kredi destegiyle ilgili ayrıntılı yazarsaniz cok memnun olurum.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi desteklerini yeni girişimcilere en iyi olanaklar ile HALKBANK vermektedir. Aksi olarak kurumlar bu şekilde bir destek sağlamadığı için detaylı olarak sizlere dönüş yapamıyorum.

 4. Fatih Pamuk dedi ki:

  İyi günler eşim çiğ köfte dükkanı açmak istiyor hibe alabilir miyiz sıfırdan baslicaz hiç bir bilgimiz yok biraz bilgi verir misiniz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, alabilirsiniz. İlk olarak çiğ köfte dükkanınızı kurmadan önce geleneksel girişimcilik eğitimini eşiniz alsın mutlaka. Gerisini işletme kurduktan sonra yardımcı olurum.

 5. ORHAN ÇETİN dedi ki:

  GİRİŞİMCİLİK KURSU VARMI ACABA. PANDEMİ SEBEBİYLE BİR DEĞİŞİKLİK OLDUMU

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik kursları bu sene itibarı ile uzaktan eğitim ile verilmektedir. Dolayısı ile hiç sıra beklemeden evinizin konforunda bu eğitimleri videoda da anlatmış olduğumuz gibi alabilirsiniz.

 6. Şaban Kışlar dedi ki:

  Lavanta yetiştiriciliği yapmak istiyorum fakat arazim yok hibe desteği ve yetişcilik eğitimi almak istiyorum

 7. Asiya dedi ki:

  kosgeb başvuru için hangi evraklar gerekiyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik belgenizi aldınız mı? En önemli evrak o dur. Eğer bu evrakı aldı ve işletmenizi kurdu iseniz sizlere diğer evrakları neler olduğunu açıklaya bilirim.

   1. Halil dedi ki:

    Merhaba ben KOSGEB kayıt oldum ama nezaman ders günleri ve saatleri bunu öğrenmek istiyorum ve KOSGEB arıyorum hat kapalı deyip atiyo aramadan

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Uzaktan eğitim ile istediğiniz zaman kurslara başlaya bilirsiniz.