Hibe Kredi

KOSGEB Bursa Batı Doğu Müdürlük Adresi, Eğitim Tarihi

KOSGEB Bursa Batı Doğu Müdürlük Adresi, Eğitim Tarihi

KOSGEB Bursa da Yıldırım ve Nilüfer de olmak üzere iki tane müdürlük binasına sahiptir. Bu iki ilçe haricinde daha önce yer alan temsilcilikleri şuan için artık faaliyette değildir. Faal olan bu iki müdürlüğün iletişim için güncel adres bilgilerini sizler için yer verdik. Telefon numaraları da yer aldığı bu iletişim bilgilerinin yanı sıra ayrıca Bursa’daki girişimciler için de bir bölüm ayırdık. Oluşturmuş olduğumuz bu başlık altında ise özellikle girişimcilik eğitim alacaklar için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini herhangi bir tarih beklemeksizin bahsettik.

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu Başvuru Tarihleri

KOSGEB yeni iş yeri açacaklar için ”Girişimcilik Destek Programı” üzerinden hibe desteği sağlamaktadır. Oluşturmuş olduğu bu destek programın ilk şartı ise başvuru sahibinin Girişimcilik Sertifikası sahibi olmasıdır. Bundan dolayı, Bursa dahil tüm il ve ilçelerimiz de KOSGEB’den hibe alacaklar ilk bu belgeyi alması gerekir. Bu belgenin alınması için de artık tek bir yol vardır. Bu yol ise İnternet üzerinden uzaktan eğitim alınmasıdır. Uzaktan eğitimle istediğiniz vakit girişimcilik belgesi alabilmeniz için de yapmanız gerekenler şunlardır.

 1. e-Devlet girişi yapınız. Girişinizi https://www.turkiye.gov.tr/ bu adres üzerinden yapabilirsiniz.
 2. Sağ üst menüden İletişim Seçenekleri bölümünü seçiniz.
 3. Muhtemelen bu alana daha önce mail adresiniz girmediniz. Lütfen şimdi buraya kullanmış olduğunuz mail adresinizi giriniz.
 4. Bu işlem sonrasında artık eğitimlerin online olarak verildiği adrese giriş yapabiliriz. Bunun içinde https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine gidelim. Sayfanın üst sağ tarafından GİRİŞ diyelim.
 5. Karşımıza çıkan e-Devlet seçeneğini kabul edelim. Direk olarak eğitim sayfamız bizi tanıyacaktır.
 6. Eğitim sayfamızın en altında yer alan Öne Çıkan Eğitimler bölümünde Geleneksel Girişimcilik Eğitimi bölümünde EĞİTİME BAŞLA diyelim.

blank

Bu işlem sonrasında sizi bir video sayfası karşılayacak. Toplamda 8 tane içinde eğitim videosu olacak. Bu videoları sırası ile izlemeniz gerekecek. Videoları izlemekle kalmayıp ayrıca, sonlarındaki testleri de çözmeniz gerekmektedir. Tüm bu adımlar sonrasında da girişimcilik belgeniz alınmış olacaktır.

Geleneksel Girişimcilik Eğitimi alanların bilmesi gerektiği bir hususunda olduğunu belirtmek isterim. Bu ise şayet iş fikriniz İleri Girişimcilik NACE kodunda ise daha sonra aynı sayfada yer alan İleri Girişimcilik Eğitiminin alınmasıdır.

İş fikrinizin ileri girişimcilik NACE kodu içinde yer alıp almadığını da tek bir şekilde öğrene bilirsiniz. Bunun yolu ise KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE Kodları sayfasını ziyaret etmenizdir.

Bursalı girişimciler tarafından en çok merak edilen eğitimlerle alakalı sorunun yanıtı verdik. Şimdi sıra geldi, KOSGEB Bursa müdürlük iletişim bilgilerin ne olduğunun yanıtına.

KOSGEB Batı Nilüfer Müdürlüğü İletişim Bilgileri

KOSGEB Bursa ilimiz de iki tane müdürlük binasıyla faaliyet göstermektedir. Bunlardan bir tanesi batı olarak geçmektedir. Bir diğeri ise doğu olarak geçmektedir. Batı olarak geçen müdürlük binası Nilüfer ilçesinde yer almaktadır.  Bu ilçesinde yer alan müdürlük binasının telefon dahil olmak üzere açık iletişim bilgileri ise şu şekildedir.

 • İletişim Adres : 3 Evler Mahallesi 2’nci Sokak Numara 12 16120 Nilüfer/BURSA
 • İletişim Telefon : 0-312-595-25-16
 • E-Mail : Bursa@kosgeb.gov.tr

Harita:

Doğu da yer alan KOSGEB Bursa müdürlük binasının iletişim bilgileri de aşağıda yer almaktadır.

KOSGEB Bursa Yıldırım Doğu Temsilciliklerinin Adresi

KOSGEB batı Müdürlüğü’ne ilaveten bir de doğu müdürlüğü ile faaliyet göstermektedir. Bu müdürlük ise Yıldırım ilçesinde yer almaktadır. Bursa’nın doğu ilçelerinden yada mahallerinde yer alan girişimciler yada KOBİ vasfındaki işletmeciler bu idari binaya destekler hakkında bilgi almak için başvuru yapabilirler. Doğu olarak Yıldırımda yer alan bu idari binanın telefon dahil olmak üzere açık adresi ise şu şekildedir.

 • Adres: Millet mahallesi 11 eylül bulvarı numara: 16 Yıldırım/Bursa
 • Tel: 0-312-595-25-86

Bursa ilimizde yer alan iki müdürlük binasının iletişim bilgileri bu şekildedir.

Harita:

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 63 YORUM
 1. Nurhan dedi ki:

  Sizlere ulaşmak için bir iletişim numarası var oda calışmiyor. Yardımcı olurmusunuz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Numaraları güncelledim, ayrıca biz resmi bir kurum değiliz, sadece bilgi amaçlı olarak kurulmuş bir platformuz. Sorularınızı buradan iletebilirsiniz bana.

   1. ömer dedi ki:

    bursa meşgul çalıyor

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Adresler ve numaraları kontrol ettim. Şuan her iki müdürlük iletişim bilgisi güncel efendim. Sorunuzu bize de sora bilirsiniz.

 2. Aynur dedi ki:

  Hayırlı geceler. Ben bitkiler ve alternatif tıpla ilgili eğitim almak istiyorum Aktar dükkânı açmak. İstiyorum.Bunun için kosgebin kurs ve para desteği var mı?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aktar dükkanı açmak için desteği var ama kursu girişimcilik üzerine mevcut.

 3. MÜSLÜM HANÇOBAN dedi ki:

  Merhabalar
  Benim size 2 sorum olucak
  1)Dogalgaz firmasi kurmak istiyorum KOSGEB destekliyor mu ?
  2)Bir Insaat malzemesi üretimi yapip ticaretini yapmak istiyorum yalniz makine ekipmani cok pahali KOSGEB destekliyor mu ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İkiside ayrı konular, bana tek bir konu hakkında gelirseniz size net bilgi vereyim.

 4. Tevfik dedi ki:

  Basit usulden genç girişimci olarak yeni esnaf oldum. Devletin sağlamış olduğu hibe desteği veya herhangi bir kolaylığı Var mi ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Vergi avantajınız var şuan. Senelik 30 yaşına kadar 70 bin TL kadar. İş yerinizi kurdu iseniz girişimcilik desteklerini alamazsınız

 5. Hafize dedi ki:

  Merhaba şirket kurma işlemlerine basladim.31 yaşında bayanım.market acmayi istiyorum bulundugum bolgede yakin market yok.girisimci belgemii aldiktan sonra kosgepden destek almak için yapmam gerekenler nelerdir yardımcı.olurmusunuz.? Önce tüm demirbaşları alıp marketi düzüp öyle mi basvurucam?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Başvurunuzu yapmadan önce ama geleneksel girişimcilik eğitimi alın. Sonra dediğiniz gibi yapmanız gerekiyor.

1 4 5 6