Hibe Kredi

KOSGEB Bitlis

KOSGEB Bitlis

Nakit yada kredi kartı dahi yapmış olduğunuz işletme masraflarını hibe bir şekilde KOSGEB aracılığı ile Devletten almak isteyen Bitlis’teki girişimcilerimiz, bunun için ilk olarak yapmanız gereken 4 günlük eğitim alıp sonra sizin için oluşturulan destek programına başvuru yapmanızdır. Bitlik merkez de ve daha çok Tatvan ve Güroymak da düzenlen bu eğitimlerin başlama tarihlerini, başvuru formlarına nasıl erişebileceğiniz sorusuna yanıt vererek yer verdik.

Bitlis’te girişimcilik kursları hangi tarihte başlamaktadır?

Bitlik her ne kadarda bir çok ilimize göre az bir yerleşim nüfusuna sahip olsa da KOSGEB il ayrımı gözetmeden burada da faaliyet üstü kurmuştur. Bitlis’teki KOBİ’lere ve esnaf olmak için devletten destek almak isteyenlere bu tek birimi ile Bitlik merkezde hizmet sağlamaktadır. Ayrıca Bitlis’te düzenlenecek girişimcilik eğitimlerine yine ülkenin diğer illerinde olduğu gibi İŞ-KUR başta olmak üzere bir çok iş ortağı ile birlikte derslikler planlamaktadır. 25 ile 30 kişilik olarak planlanan bu dersliklere kabul edilecek olan yeni girişimciler kurs başlama tarihlerini ise https://bit.ly/3fZi4cm buradaki adres üzerinden duyurmaktadır. Eğitimde derslere girecek olan öğretim görevlisinin kimlik bilgilerine kadar yer alan bu sayfada ayrıca ”AÇIKLAMA” hanesinde eğitim başvurularının nasıl yapılması gerektiği de sizler bildirilir. Şayet eğitim başvuruları kursu veren kuruma doğrudan yapılması gerekiyorsa kimlik belgeniz ile başvuru kaydınızı oluştura bilirsiniz. Ancak, açıklama kısmında başvurular e-devlet üzerinden sadece der ise bu kez aşağıdaki adımları uygulamak zorunda kalırsınız.

e-devlet üzerinden Bitlis kurslarına başvuru yapma yöntemleri

Daha önceleri tanınmayan imkan artık yeni girişimciler için tanınmaktadır. Bütün başvuru formların e-devlet üzerine taşınmasından dolayı bu imkanlara uygulamalı girişimcilik eğitimi başvuru yapma olanakları da dahil edilmiştir. Bitlis deki tüm girişimcilerin bu imkandan yararlanarak başvuru formu doldurması için ilk önce https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine giriş yapması istenilir. Sonrasında ise blank menüde yer alan bu bağlantı aracını kullanarak doğrudan kurs başvuru formuna ulaşma imkanı bulur. Formu doldurup göndermesi ile birlikte kurs başvuru kaydı alınmış olur.

Bitlis müdürlük adres, iletişim bilgileri

Devlet imkanlarından faydalanacak olan Bitlisli esnaflarımız aşağıdaki adreslere şahsen başvurarak KOBİ destek imkanlarından şartları sağlaması halinde faydalanabilirler.

Adres: Taş Mahallesi Kız Meslek Lisesi Bitişinde MERKEZ – BİTLİS

  • Telefon: 0-434-226-80-70
  • Faks: 0-434-226-80-71 E-posta: bitlis@kosgeb.gov.tr

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Özcan Telli dedi ki:

    Benim küçük bims fabrikası var. İşçi maliyeti fazla olduğu için bundan büyüğünü kurmayı düşünüyorum. Bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz.

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

      KOBİ destek programlarından yararlana bilirsiniz. Tabi şartlara uygun iseniz.