Hibe Kredi

KOSGEB Antalya Eğitim Tarihleri Ne Zaman? Müdürlüğü Nerede?

KOSGEB Antalya Eğitim Tarihleri Ne Zaman? Müdürlüğü Nerede?

Antalya’da KOSGEB bir tane müdürlük binası ile hizmet sağlamaktadır. Daha önceleri yer alan ilave temsilcilikleri artık hizmet vermemektedir. Dolasıyla KOBİ ve yeni girişimcilerimiz ola ki başvurularını adresini vereceğimiz sadece bu müdürlük adresine yapmaları gerekir. Eğitim tarihleri için ise idari il binasına müracaat etmeniz gerekmez. Çünkü, Antalya dahil olmak üzere tüm girişimcilik eğitimleri artık İnternet üzerinden online olarak verilmektedir. Eğitim başvurularının İnternet üzerinden nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, içeriğimizi dikkatli bir şekilde okumanız yeterlidir.

KOSGEB Antalya Girişimcilik Eğitim Kurslarına Hakkında Bilmeniz Gerekenler

KOSGEB Antalya girişimcilik eğitim başvuruların nasıl yapılacağını sizlere anlatacağız. Ama, önce bu eğitimlere nasıl başvuru yapılması gerektiğine geçmeden önce bilmenizi istediğim çok önemli bir husus var. O ise şudur. Daha öncesi ‘ÖRGÜN EĞİTİM‘ yani dersliklerde almış olduğunuz girişimcilik sertifikaları artık geçerli değildir. Dolayısıyla girişimcilik belgesini daha önceleri derslikler üzerinden almış olan girişimciler yeniden biraz sonra bahsedeceğimiz online eğitimleri alması gerekir. Girişimcilik eğitimleri hakkında bilmenizi istediğim diğer bir hususta şudur.

 • Şayet iş fikriniz üretime dayalı ise, muhakkak işletmenizi kurmadan önce geleneksel girişimcilik eğitimi haricinde birde ileri girişimcilik eğitimi almanız gerekir.

İş fikrinizin üretime dayalı ileri girişimcilik NACE kodları içinde yer alıp almadığını ise kolaylıkla öğrene bilirsiniz. Bunun sorgulamasını yapmanız için ise tek yapmanız gereken KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodları sayfamızı ziyaret etmeniz olacaktır.

blank

Girişimcilik eğitimleri hakkında bu çok önemli iki hatırlatma sonrasından şimdi bu iki girişimcilik eğitimin nasıl alınacağına geçebiliriz.

KOSGEB Antalya Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni girişimcilikler KOSGEB Antalya müdürlük adreslerine başvuru yapmadan önce girişimcilik eğitimi almaları gerekir. Aksi taktirde yapmış oldukları başvuruları tamamen yersiz olacaktır. Son derece önem arz eden bu eğitim başvurularını nasıl yapılır? diyorsanız ise, bunun için bir e-Devlet şifrenizin olmasının yeterli olacağını söyleye bilirim. Eğer ki kendinize ait bir e-devlet şifreniz var ise şuan bile bahsetmiş olduğum girişimcilik eğitimlerini almaya başlaya bilirsiniz.

e-Devlet şifresi üzerinden girişimcilik eğitimi almaya başlamadan önce, e-Devlet girişi yaparak sağ üst köşeden ‘İLETİŞİM SEÇENEKLERİ‘ bölümüne girerek, mail adresinizi girmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.

İş fikriniz hangi NACE koduna sahip olur ise olsun, ilk olarak almanız gereken Geleneksel Girişimcilik Eğitimi için şu adımları lütfen takip edin.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapalım. (İnternet bağlantısı olan tüm teknoloji cihazlarıyla girebilirsiniz.)
 2. Sayfamızın sağ üstünde yer alan GİRİŞ YAP butonuna bir kere tıklamanız gerekiyor.
 3. Daha önce e-Devlet şifrenizle giriş yapılmadı ise şimdi kendinize ait e-Devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekiyor.
 4. Şifre girişi sonrasında sistem sizi direk olarak eğitim sayfasına yönlendirme yapacaktır. Bu sayfanın altında ise ÖNE ÇIKAN EĞİTİMLER göreceksiniz.
 5. Sol tarafta yer alan Geleneksel Girişimcilik Eğitimi bölümünden EĞİTİME BAŞLA diyelim.

Şimdi artık girişimcilik eğitimlerini almaya başlamaya hazırız. Bunun içinde yapılması gerekilen, bizi karşılayan 8 tane eğitim videosunu izlemektir. Eğitim videosunu izledikten sonrada testleri de çözmeniz gerektiğini bilmenizi isterim.

Testlerde Kaç Puan Almamız Gerekiyor?
Herhangi bir puan sınırlaması yoktur. Siz yine de ilerisi için soruları elinizden geldiği kadar doğru bir şekilde yanıtlamaya lütfen özen gösteriniz.

Bu işlemler sonrasında ise artık bir girişimcilik belgesi sahibi olmuş olursunuz. Şayet daha öncede söylemiş olduğum gibi eğer ki iş fikriniz İleri Girişimcilik NACE kodları içinde ise, aynı sayfadan bu sefer,

 • Sayfanın altına yine iner, bu kez İLERİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ bölümünden EĞİTİME BAŞLA demeniz gerekmektedir.

Yine 8 bölümden oluşan eğitim videolarını izleyip testleri çözmeniz yeterlidir.

Lütfen Eğitimlerin Görüntülü Anlatımı İçin Videomuzu İzleyin:

KOSGEB Antalya Müdürlüğü Adres ve Telefon Numaraları

Antalya’da KOSGEB sadece bir tek müdürlük binası ile faaliyet göstermektedir. Önceleri ise bu müdürlük binasına ilaveten şehrin çeşitli kasabalarından toplamda 4 tane daha temsilcilik binası yer almaktaydı. Ama ne yazık ki artık bu temsilcilik binaları yer almadığı için KOBİ ve yeni girişimciler müracaatlarını aşağıda adresini ve telefon numarasını vermiş olduğum bu müdürlüğe yapmaları gerekmektedir.

 • Adres: Yenigün Mah. Mevlana Kavşağı Kızılırmak Caddesi Numara: 6/MURATPAŞA
 • Telefon: 0-312-595-25-07
 •  E-Mail: Antalya@kosgeb.gov.tr

Google Harita Koordinatları

Girişimcilik eğitimleri sonrasında ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? 5 Adımda KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? sayfamızı ziyaret ederek bu sorunun yanıtını alabilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. neşe dedi ki:

  merhaba lavanta yetiştiriciliği kursu var midir varsa hangi tarihler arasında basvurulmalidir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kurum bitkisel eğitim kursları düzenlemektedir.

 2. Necmiye Gençtürk dedi ki:

  Antalya merkezde açılacak olan kursun tarihini öğrenmek istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Beklemenize gerek yok İnternet üzerinden uzaktan eğitim alabilirsiniz.