Hibe Kredi

KOSGEB Ankara Kurs Tarihleri Başvuru Formu

KOSGEB Ankara Kurs Tarihleri Başvuru Formu

KOSGEB Ankara girişimcilik eğitimleri başlama tarihleri ne zaman başlıyor? Artık tamamen bu süreyi beklemek tarih oldu. Çünkü, Ankara dahil olmak üzere tüm Türkiye’de girişimcilik eğitimleri online olarak İnternet üzerinden verilmektedir. Geleneksel ve İleri girişimcilik eğitimleri adı altına 2 ayrı olarak verilen bu eğitimlere de nasıl başvuru yapacağınız da videolu olarak anlattım. Ankara ilindeki girişimcilik eğitimi başvuruların nasıl yapılacağını da anlatmada ayrıca kalmadım. Bunun yanı sıra özellikle KOSGEB iş planı projenizi sunmak için müracaat edeceğiniz il Müdürlük adres bilgilerini de 2022 yılına girdiğimiz ilk aylarda güncelleyerek yer verdim. Böylece Ankara da iş yeri açarak nasıl Devletten hibe alabilirim soruların tamamına da yanıtlamış olduk.

KOSGEB Ankara Kurs Başlama Tarihleri Ne Zaman?

KOSGEB artık örgün eğitim kurslarını tamamen uygulamadan kaldırdı. Böylelikle yeni girişimciler Girişimcilik Destek Programları kapsamında verilecek hibeyi alabilmek için şart olan bu eğitimleri İnternet üzerinden alabilmektedirler. Eğitimleri İnternet üzerinden online olarak nasıl alacağınız da sizler için videolu olarak anlattım. Yazılı olarak da eğitime başlama linklerini verdiğim bu bölüme geçmeden önce bilmenizi istediğim çok önemli bir husus var. Bu da artık Girişimcilik Eğitimleri iş fikrinize göre 2 şekilde alınmaktadır. Buna göre de iş fikri NACE kodu Geleneksel Girişimcilik Destek programında olanlar Geleneksel Girişimcilik Eğitimi alması gerekmektedir. İş fikri İleri Girişimcilik Destek Programı içinde olanlar ise ilk olarak Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ardında da İleri Girişimcilik Eğitimi alması gerekir. İş fikrinize ait NACE kodu hangi sınıf içinde olduğunu bu nedenle mutlaka bilmeniz gerekir. Bilmiyorsanız da sizlere KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? sayfamızda bu konu hakkında yardımcı olduğumuzu bilmenizi isterim. İş fikrinize ait hangi eğitimi alacağınızı belirlediyseniz, eğitimleri hemen İnternet üzerinden almak için şu adımları izleye bilirsiniz.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine gidelim.
 2. Sağ üst köşeden GİRİŞ YAP diyelim. blank
 3. e-Devlet İle Giriş butonuna tıklayalım ve açılan yerden e-Devlet şifremizi girelim. blank
 4. e-Devlet şifremizi girdiğimiz gibi sistem bizi yeniden eğitimleri yer almış olduğu İnternet sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfanın şimdi altına doğru inelim. Burada ÖNE ÇIKAN EĞİTİMLER bölümünden Geleneksel Girişimcilik Eğitimi altında bulunan EĞİTİME BAŞLA butonuna tıklatalım. blank

Şimdi bize eğitim bilgilendirme dahil olmak üzere girişimcilik eğitimlerinin videoları karşılayacak. Artık yapmamız gerekilen bu videoları sırasıyla izlememiz. Sonrasında da çıkan testleri çözmemiz. Tüm videolar izlenip ilgili testler cevaplandıktan sonra Geleneksel Girişimcilik Eğitimi tamamlanmış olacaktır. İş fikri NACE kodu İleri Girişimcilik Destek Programı içinde olanlar ise bu eğitim oransın da aynı yol haritasını izleyip bu kez İleri Girişimcilik Eğitimi altındaki EĞİTİME BAŞLA demesi gerekir. blank

Girişimcilik eğitimleri bu şekilde tamamlanmış olacaktır. Videolu olarak da anlatımı aşağıda izleye bilirsiniz.

Ankara’daki iş yerinizi açmadan önce kesinlikle almanız gereken bu eğitimler sonra peki süreç nasıl işleyecek. İşte bunu da çok detaylı olarak 5 Adımda KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? adresinde sizin için yine anlattım değerli girişimciler.

KOSGEB Ankara Merkez Müdürlüğü Adres Bilgileri

KOSGEB Başkanlık binası Ankara ilimizde tir. Bulunduğu yer ise Ulus, Altındağ tır. Bu bina haricinde bir de KOBİ ile yeni girişimcilere özel olarak hizmet sağladığı şuan için iki tane müdürlük binası mevcuttur. Bunlar ise OSTİM ile Sincan da yer alır. Toplamda 3 tane bulunan KOSGEB müdürlüklerin açık adres ile telefon iletişim bilgileri ise aşağıda yer almaktadır.

Ankara Merkez Müdürlüğü Adres : Hacı Bayram Mahallesi İstanbul Caddesi Numara: 32
06050 Ulus/Altındağ/ANKARA

Fax : 0-312-368-07-15 Tel: 0-312-595-28-00

OSTİM Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Adres: Uzayçağı Caddesi, Numara: 146 OSTİM Yeni Mahalle/Ankara

Tel:  0-312-595-25-83

E-mail : AnkaraOstim@Kosgeb.gov.tr

Sincan Müdürlüğü Adres Bilgileri

Adres: 1. Organize Sanayi Bölgesi Dökümcüler Sitesi Numara 203 Posta Kodu : 06935 SİNCAN

Tel :  0 312 595 25 85

E-mail : AnkaraSincan@Kosgeb.gov.tr

Lütfen başvuru adresleri ve iletişim telefon numaraları ile sorun yaşıyorsanız bizlere aşağıdaki yorumlar bölümünden ulaşınız. Yaşamış olduğunuz tecrübeleri Ankaralı yeni girişimciler ile paylaşmak isteyenler yine yorumlar bölümünü kullanabilirler.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. sibel dedi ki:

  iyi gunler kosgep girişimci belgesi almak istiyorum eyıtımini onliye ala biliyormuyuz yardımcı olurmusunuz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Konu içindeki video da bunu net olarak anlattım Sibel hanım.

 2. Meral koç dedi ki:

  Ankara mamaktan yazıyorum. %68 engelliyim. Kosgeb kursuna yazılmak ve işimi kurmak istiyorum. Kurs tarihleriniz nedir?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Herhangi bir kurs tarihi yoktur. Uzaktan eğitimle bu kurslara istediğiniz zaman başvuruda buluna bilirsiniz. Sayfada yer alan videomuz da buna açıklık getirdim. Lütfen izleyiniz.

 3. Esma dedi ki:

  Girişimcilik için kursa gitmek istiyorum bi çok yönden ama ne zaman başlarım acaba kursa

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kurs tarihini beklemenize gerek yok İnternet üzerinden hemen alabilirsiniz.

   1. Emre KRMZRK dedi ki:

    ben ankarada safran çiçeği yetiştimek istıyorum bu dusuceme babamın arazisi var ekebılecegım nasıl bır yol çizmemız lazım ılk kez yapacagım bu işi nasip olursa

    1. Emre KRMZRK dedi ki:

     DEVLETIN BU KONUDAKI DESTEGI NE OLABILIR

 4. baki perçin dedi ki:

  rentagar sırketı acmak ıstıyorum hangı kursa basvurmam gerekır

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Geleneksel girişimcilik eğimi yeterlidir olmaktadır.