KOSGEB Kredi

KOSGEB Adıyaman


KOSGEB Adıyaman

Adıyaman da Devletten destek alarak iş kurmak isteyen girişimciler. Şayet KOSGEB desteklerinden istifade etmek istiyorsanız, iş yeri açmadan önce kesinlikle girişimcilik sertifikası almanız gerekir. Kuracağınız iş fikrine ait NACE koduna göre almanız gerekilen eğitimleri peki nasıl alabilirsiniz? İşte kurs başlama tarihlerini artık beklemeye gerek kalmadan kolayca girişimcilik sertifikası almanın yolu.

KOSGEB Adıyaman Girişimcilik Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adıyaman’da daha önceleri girişimcilik eğitimleri bir çok Devlet kurumları tarafından düzenlenen eğitimler ile verilirdi. Bu kurumların başından ise; İŞKUR, Belediyeler TSO ve Halk Eğitim Merkezleri gelirdi. İsmi geçen bu kurumlar ise yeni girişimcilere örgün eğitim üzerinden girişimcilik sertifikası verirdi. Ama artık ne bu kurumlar girişimcilik eğitimi düzenlemektedir, ne de girişimcilik belgesi vermektedir. Bunun nedeni ise çünkü, artık KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri online üzerinden düzenlenmektedir.

KOSGEB-Adıyaman-Girişimcilik-Eğitimi-Başvurusu-Nasıl-Yapılır

Dolayısı ile de artık girişimcilik eğitimi almak için hiç bir kuruma başvuruda bulunmanıza gerek kalmaktadır. Peki, uzaktan eğitimle online olarak girişimcilik belgesini Adıyamanlı hemşerilerimiz nasıl alabilirler?

Adıyaman Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Tarihileri Nedir?

Önceleri seçene bağlı olarak Adıyaman dahi tüm il genelinde girişimciler eğitimleri iki şekilde verilirdi. Bunlardan biri dersliklerde verilen örgün eğitimlerdi. Bir diğeri ise sonradan dahil olan uzaktan düzenlenen eğitimlerdi. Daha sonraları örgün eğitimler düzenlenmez oldu. Bundan ötürü artık derslikler üzerinden girişimcilik eğitimi alamazsınız. Bunun içinde artık girişimcilik eğitimi almanız için tek bir seçeneğiniz var. Bu seçenek ise uzaktan eğitimdir. Peki, uzaktan eğitimlere Adıyamanlı girişimcilerimiz nasıl katılabilir?

 1. Önce eğitimlerin düzenlediği İnternet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Bu giriş işlemini yapmak için https://lms.kosgeb.gov.tr/ bu sayfaya girmeniz gerekiyor.
 2. Eğitim sayfasına girdikten sonra ise sisteme kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Bunun içinde e-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğitim alacak kişiye ait bu şifrenin olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Şifreniz var ise şimdi yapmanız gereken sayfanın sağ üstünde yer alan GİRİŞ YAP demeniz gerekiyor.
 3. Sistem sizi e-Devlet şifrenizi girmeniz için yönlendirme yapacaktır.
 4. Yönlendirme sonrası e-Devlet şifrenizi giriniz.
 5. Şifrenizi girdikten sonra ise sistem sizi yeniden eğitim sayfasına yönlendirme yapar.
 6. Sisteme artık kendinizi böylece tanıtmış olursunuz.
 7. Artık eğitimleri almaya başlaya bilirsiniz. Bunun için de sayfanın en altına inmeniz gerekir.
 8. Sayfanın en altında da ÖNCE ÇIKAN EĞİTİMLERİ göreceksiniz.
 9. Bu kategoride ise iş fikriniz her ne olursa ise olsun önce Geleneksel Girişimcilik Eğitimi bölümünde yer alan EĞİTİME BAŞLA demeniz gerekir.
 10. Bundan sonra ise yapmanız gereken tek şey tüm videoları izlemek. Sonrasında çıkan testleri çözmek
 11. Bu işlemleri sırası ile yapmanız durumunda en son video sonrasında girişimcilik belgesi sahibi almış olursunuz.

Eğer iş fikriniz İLERİ GİRİŞİMCİLİK NACE KODLARI içinde yer alıyorsa ‘İLERİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ‘ de sonrasında almanız gerekir.

 • İş fikrinizin İLERİ GİRİŞİMCİLİK NACE KODLARI içinde yer alıp almadığını da KOSGEB Desteklenen Sektörler sayfamızda bulabilirsiniz.

Bunu işlemi de yine aynı sayfada sağlaya bilirsiniz. Yapmanız gereken ise bu sefer İLERİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ videolarını izlemeniz ve testleri çözmenizdir.

Not: e-Devlet üzerinden girişimcilik eğitimi başvurusunda bulunacakların mutlaka e-Devlet şifresinin olması ve daha önce sisteme giriş yaparak iletişim bilgilerini güncellemesi gerekmektedir. Özellik ile e-posta adresinin doğru bir şekilde girilmesi çok önemlidir.

Adıyaman KOSGEB Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Adıyaman da KOSGEB önceleri sadece müdürlüğü ile hizmet vermekle kalmamaktaydı. İlaveten birde temsilciliği vardı. Şuan ise sadece bir tane müdürlük binasıyla hizmet sağlamaktadır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ile bir çok işlemlerin online ortam üzerinden sağlanıyor olmasıdır. Müdürlük binasının adres ve iletişim için telefon numarası ise şunlardır.

Adres:

 • Petrol Mah. OSB. 1. Cad. No:6 ADIYAMAN

Telefon: 

 • 0-312-595-25-02

Elektronik Posta:

 • adiyaman@kosgeb.gov.tr

Harita:

"KOSGEB Adıyaman" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Adıyaman" - 4 YORUM
 1. blank Tuba dedi ki:

  Kosgep ev hanımlarına evde iş imkanı sağlıyor mu

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, ne yazık ki kurumun o şekilde bir uygulaması yok.

 2. blank Necibe dedi ki:

  Tekstil işi kurmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 3. blank Necibe dedi ki:

  KOSGEB belgem var

KOSGEBKrediler.Com