KOSGEB Kredi

Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin


Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin

Özellik ile yaz aylarının bence en düşük sermaye ile en yüksek gelir elde edilecek işlerden bir tanesi kesinlik ile koltuk yıkamadır. Ev dahil olmak üzere araç ve toplu olarak servis (otobüs) koltuklarını yıkayarak çok tatlı paralar kazana bilirsiniz. Bunu nereden biliyorum diyorsanız, bu işten para kazanmış biri olarak bu içeriği kaleme alıyorum. Şayet sizlerde doğu makine ile koltuk yakalama işi kurmak istiyorum diyorsanız mutlaka bu yazımı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okuyunuz. Emin olun ki bu ek iş olarak gördüğünüz koltuk yıkama işi sizin ana işiniz olacak.

Koltuk Yıkama İş Fikri Bence Harika! İşte 5 Neden..

Ben onu bunu bilmem bir iş yapacaksam kesinlik ile sermayesi az olacak. Tabi iş sermayesinin az olması ile de kalmıyor. Onun için yapacağım iş için 5 önemli nedeni ararım. Bunlar sırası ile şunlardır.

 1. Sermayesi az olacak
 2. Getirisi yüksek olacak
 3. Vergi derdi olmayacak
 4. Dükkan kirası olmayacak
 5. Kendime göre özgün bir şekilde planlama yapacağım

Bunlar kuracağım iş için aradığım 5 önemli özellik bunlara biraz daha ekleme yapabiliriz ama işin tadını kaçırmaya bence gerek yok. 🙂 Tüm bu saydığım özelliklerin emin olun hepsi koltuk yıkama işinde bir araya gelmiştir. Eğer ki çok para harcayıp bir temizlik şirketi kurmayı tercih etmiyor sanız, gelin bu işin size maliyetini ve kazanç planını vereyim. Bu arada temizlik şirketi kurmayı düşünenlerde  DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?  bir bakasın derim. 😉

Koltuk Yıkama Kazancı Ne Kadar? Para Var mı?

İlk olarak koltuk yıkama kazanç planında bahsedeceğim. Daha sonra ise bu işi kurmak isteyenlerin ceplerinden ne kadar para çıkacak bunu ele alacağım. Hatta bunlar ile bitmeyip sizlere müşteri bulmanın en hızlı ve kolay yolunu anlatacağım. Eğer dediklerimi yaparsanız buradan söz veriyorum çok müşteri bulacak ve güzel para kazanacaksınız. Koltuk yıkama kazancı şehirlere değişiklik gösterse de adet başına çok fark etmemektedir. Şimdi bunun ortalamasından sizlere bahsedeceğim. Tabi bu ortalama mayıs ayından eylül ayına kadar. Yani 5 aylık bir işleyiş planlaması olacak.

 1. Ortalama olarak bir koltuk takımı piyasada en az 100 TL en fazla ise 150 TL arasında yıkanmaktadır. Ben en alt değer olan 100 TL ele alıyorum.
 2. Her gün kesinlik ile en az 1 en fazla ise şayet ek iş yapmıyorsanız 5 işe gidebilirsiniz. Bunun da en alt seviye olarak 2 işi ele alacağım
 3. 100 TL den her gün 2 işe gitseniz günde 200 TL yapar. Buda ayda 200 * 30 = 6.000 TL demektir.

Peki bu 6.000 TL net kazanç mıdır? Kesinlik ile hayır.! belli giderleriniz de olacaktır. Bu giderleri yine madde 3 deki gelire göre hesaplar isek..

 • İşe gitmek için ortalama olarak en fazla bir depo mazot/benzin yakarsınız. Buda 50 LT destek benzin fiyatını da 6.90 dan ele alırsan. 50 * 6.90 = 345 TL yapar.
 • Elektrik ve su maliyetini mecburen gittiğiniz ev karşılamak zorunda. Onun haricinde gideriniz sizin tek bir deterjan. Aylık olarak 30 iş için harcayacağınız deterjan en fazla 200 TL olacaktır. Şu an size önereceğim ve rahatlık ile 30 koltuk yıkayacak olan ürün ERA 111 Matik koltuk yıkama deterjanı 238 TL olmaktadır. Ama güncel fiyatını isterseniz buradan bakabilirsiniz.
 • Toplam gider ne yaptı. 345 yakıt + 200 TL deterjan toplam 545 TL

Peki elinize geçen aylık net kazanç ne yapar bu durumda 6.000 TL – 545 = 5.455 TL, gerçekten güzel para 🙂

Ek İş Koltuk Yıkma Kurmanın Maliyeti Ne Kadar?

blank

Koltuk yıkama işi yapmak istiyorum diyenlere tavsiyem

Ek iş yada ana işiniz olarak koltuk yıkama işini kurma maliyetini şimdi ele alalım. Bu maliyete arabayı dahil etmiyorum. Tercihen doblo tarzı bir aracınız var ise kesinlik ile bir ideal araca sahipsiniz. Şimdi araç hariç koltuk yıkama kurmanın maliyetini sizlere veriyorum.

 • En kral koltuk yıkama makinesi 5.000 TL alırsınız. Sizlere benim koltuk yıkama makinesi olarak kesinlik ile tavsiyem ” Anafor 12/16 Yerinde Halı Ve Koltuk Yıkama ” makinesi’ tır. Bunun en büyük nedeni ise bu makinenin emiş gücünün çok yüksek olması. Bütün koltuk yıkama makineleri su fışkırtır ama bu makine kadar iyi emiş yapmaz. Çift emiş motoru sayesinde yıkadığınız koltuktaki ıslaklık en alt seviye de olacağı için aslan kusma yapmayacaktır.
 • Diğer yardımcı aletler 500 TL. Bunlar ise devir ayarlı polisaj makinesi ve deterjanlı suyu koltuklara tanzim edeceğiniz el su pompası.

Toplam size bu işin maliyet 200 TL deterjan dahil 5.700 TL olacaktır. Yani 1 ayda koymuş olduğunuz sermayeyi geri çıkaracaksınız. Bu rakamlarda gerçekten yeni kurulan bir iş için harikadır.

Koltuk Yıkma İşinin Bedava Müşteri Bulma Yolu

Koltuk yıkama işinde müşteri bulmak çok kolay. İlk olarak konu komşu tavsiyesi sizlere baya yeterli olacaktır. Ama benim size tavsiyem kesinlik ile bu süre zarfında ilk olarak bir koltuk yıkama adına facebook sayfası kurmanızdır. Ben öyle yaptım ve çok geri dönüşler ile işler aldım. Hatta sayfamı buradan inceleye bilirsiniz. Koltuk yıkama için facebook sayfası kurarken mutlaka ismini bulunduğunuz il yada ilçeyi geçirin. Böylece aram motorları sizleri anahtar kelimeniz de ilk sıraya taşıyacak hali ile daha çok etkileşim alacaksınız.

Koltuk yıkama için sizlere bütün tecrübelerimi paylaştım. Buna rağmen sorularınız olur ise lütfen bana yorumlardan sormaya çekinmeyin. En son sizden gelen talep üzerine nasıl koltuk yıkanır için daha önce çekmiş olduğum video da sayfama ekledim arkadaşlar.

"Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin" - 104 YORUM
 1. blank emel sevda dedi ki:

  bende bu işi yapmak istiyorum bilgi alabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Gerekli bilgileri sizler için paylaştık. Takıldığınız nokta varsa yardımcı olalım Emel hanım.

 2. blank ismet dedi ki:

  hangi tür deterjan kullanmalıyız? Başka kullanmamız gereken temizlik malzemesi var mı?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   ERA11 kullanıyordum ben yeterli oluyordu.

 3. blank Arzu dedi ki:

  Mrb öncelikle teşekkür ederim bu fircalayan makinenin adı nedir zarar vermiyormu koltuğa ve siz hangi ilde yapıyorsunuz bu işi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bilecik/Bozüyük ilçesinde yaptım. spiral taşlama makinası olarak geçer zarar vermez. Tabi kullanırken devir ve basıncı ayarlarsanız.

 4. blank Ali dedi ki:

  Bende bu işi yapmak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok su pompasının içine ne konulur makinanın içine. ne konulur gibi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Detarjan koyacaksınız, su ile karıştırarak

 5. blank Mehmet dedi ki:

  Merhaba kullanmış olduğunuz su pompasının fotoğrafını eklermisiniz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan elimde ne yazık ki yok ama siz internet üzerinden bakabilirisiniz. Çok pahalı bir şey değil. ama kaliteli olsun alacağınız.

   1. blank Mehmet dedi ki:

    Şu bahçeyi ilaçlamak için kullanılan pompa gibimi bilgileriniz için teşekkür ederim hakkınızı helal edin

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Evet onlarda olur, el tipi de olur. Ama kaliteli iyi birşey olsun çabuk bozuluyor, helal olsun ne demek işimzi yardımcı olmak.

     1. blank emre can dedi ki:

      Bence buna gerek yok. koltuk yıkadıkça bunun gereksiz olduğunu anlayacaksınız. tabi herkesin çalışma şekli farklı. herkese saygı duymak gerekiyor. ayrı bir ilaç pompasıyla ilaçlama yapmak fazlasıyla zaman alıyor. ben temiz suyun içerisine ERA111 i atıyorum, öyle yıkıyorum. gayette güzel oluyor. adminin yaptığı sistem güzel. ancak zaman olarak biraz uğraştırıyor. ben ilk başladığımda bir buçuk saatte yıkadığım takımı şimdi yaklaşık olarak 45 dk ya indirdim 🙂

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Emiş yaptığını suyun içine ilaç atınca detarjanlı olarak kalır koltuklar. Alerjisi olanlar için özellikle büyük sorun olabilir.

 6. blank Ramazan dedi ki:

  Merhaba videoda sadece deterjan sıkıp vakumlama işlemi yapılıyor bu iş sadece bukadarmı başka bir işlem yapiliyormu. Mürekkep lekesi vs.varsabunlara nasıl bir işlem yapiliyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Onlar için ayrıca leke çıkartıcı dökülmesi gerekir

   1. blank Gökhan dedi ki:

    Merhabalar sayın admin
    Koltuk yıkama işine yeni başladım. Benim tek sorunum çıkmayan lekelere ne yapmam lazım?
    Cif leke sökücü kullandım çıkmadı. Kosla koltuk şampuanı kullanıyorum makine karcher marka. Fircaladim ovaladim yok. Yatak yıkadım idrar lekesi çıkmadı. Koltuktan kalem lekesini çıkaramadım. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     ERA markasıyla çalışmanı öneririm onlarda leke çıkarılar mevcut oldukça da iyi

 7. blank kenan dedi ki:

  slm facebook sayfası kurmak huçretlimidir ve hucret nekar

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sorunuzu anlayamadım Kenan bey.

KOSGEBKrediler.Com