Hibe Kredi

Kesik İzi Kapatan En İyi Krem Tavsiyesi (Kola Jilet Faça Dahil)

Bıçak, jilet yada cam gibi kesici aletlerle vücudunun herhangi bir yerini kesenler. Yada doğum başta olmaz üzere bir çok nedenden ötürü ameliyat olanlar. Oluşan kesik izi nasıl geçer diyorsanız size bu işi en iyi yapan kremlerin hangileri olduğunu sıralayacağız. Kesik izine en iyi gelen kremle ile 15 gün içinde yaranın tamamen kapandığını ilk olarak göreceksiniz. Daha sonra bahsettiğim şekilde kullanmanız halinde 30 ila 40 gün içinde de nerede ise gözle görülmeyecek kadar izin kapandığına şahit olacaksınız. Kesik izi kapatma da gerçekten çok etkili olan bu kremlerin hangileri olduğuna geçmeden önce size konu hakkında bir de yaşadığım tecrübeyi anlatacağım.

Kesik İzi Kapatan En İyi Krem Tavsiyesi (Kola Jilet Faça Dahil)

Kesik izini ne geçirir sorusunun yanıtını da sizde böylece göreceksiniz ki kulaktan dolma bilgilerle paylaşmıyorum. Koldaki, baştaki yada vücudunun herhangi bir yerinde bu nedenle kesik izi olan varsa bence mutlaka bu içeriğimi sonuna kadar okumalı.

Cam, Jilet, Bıçak, Ameliyat Kesik İzleri Nasıl Geçer?

Cam, jilet yada bıçak veya ameliyat sonrası vücudunuzda kesikler muhakkak oluşur. Oluşan bu kesikler ise zamanla boyutuna göre iz kalmadan yada kalarak kapanır. Dikiş atılmış yada atılacak kadar açıklık var ise (bir pirinç tanesinin eni kadar) kesinlikle bir müdahale etmezseniz iz kalır! Bunu nereden biliyorsunuz da diyorsanız yaşamış olduğum tecrübelerden derim. Aşağıdaki resimlerde de sizin de göreceğiniz gibi zamanla benim de kaportamda bir çok çeşitli nedenlerden dolayı kesikler oluştu. Elimde oluşan cam (şişe girdi) kesiği dikiş attırdım ve zamanında bunu tedavi edici kremler olmadığı için ne yazık ki iz kaldı. Allah’tan kesik iç taraftaydı da göze çarpmıyor. Bu nedenle de herhangi bir sonradan müdahale girişiminde bulunmadım. En son kafamda oluşan kesikte ise dikiş attırmak istemedim. Bunun ise iki nedeni vardır. Birincisi çok geç hadise geliştiği için hastane güvenliği ile uğraşmak istemedim. İkinci ise, kesik harici bir de dikiş izini kapatmak için efor sarf etmek istemedik. Tabi ben bunlardan dolayı dikiş attırmadım diye sizde attırmamazlık yapmayın. Bu tamamen benim seçimindi. Her neyse bu hadise sonrası bende bir çok kişi gibi kesik izi nasıl geçer diye başladım araştırma yapmaya. Bunun için aramadığım kişi gitmediğim doktor kalmadı. Hepsinin ortak söyledikleri ise şuydu!

Yeni oluşan kesik izi tedavisi için en iyi yöntem kesik kapatıcı krem kullanılması.

Önerdikleri yöntemi dinledim. Zamanla da haklıda çıktılar. Bu nedenle eğer ki! Yeni oluşan bir kesiğiniz var ise muhakkak geç kalmadan kesik izi kapayıcı krem kullanmalısınız. Yeni oluşan cam, bıçak yada jilet veya ameliyat izleri nasıl geçer söyledik. Peki, üzerinden aylar hatta yıllar geçmiş olan kesik yada yara izleri nasıl geçer? İşte bu sorunun cevabının da kendi kesik izimi araştırırken sizler için araştırdım. Cevabı da biraz uzun olduğu için aşağıdaki başlıkta bunda yer verdim.

Koldaki Derin Olmayan Jilet, Faça İzi Nasıl Geçer? (Evde)

Koldaki derin olmayan jilet (faça) izi nasıl geçer? Bunun yanıtı oluşan yaranın boyutuna ve zamanına göre değişmektedir. Nereden biliyorsanız diyorsanız yine yaşadığım tecrübelere dayanarak söylüyorum arkadaşlar. Buna göre eğer jilet (faça) izi derin değil ise kendi kendine kapanır ve iz kalmaz. Eğer kesikte açıklık var ise iz kendi kendine kapanmaya bilir! Dikiş atılması gerekebilir! Böyle hallerde ise kesinlikle kesik sonrası müdahale edilmezse iz kalır. Müdahale yolu ise iki şekildedir. Bu şekli de yine oluşan kesiğin ne zaman olduğuna göre değişir.

 • Eğer kesik oluştuktan, yara kanaması durduktan bir kaç gün sonra müdahale edilecekse iz kapayıcı krem kullanılması önerilir. Bu uygulamayı evde kendiniz çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kolaydaki jilet izi oluşalı 1, 2 aydan fazla olduysa krem çok fazla iş görmeyebilir. Böyle durumlarda ise önerilen yöntemler kesiğin durumuna göre ameliyat yada lazer (skar) ile iz kapama yöntemleri tir.

Yeni oluşan kesiklerde iz kapayıcı kremlerin başarı oranın çok yüksek olduğunu kendi gözlerim ile gördüm. Ama, sonradan özellikle derin jilet, cam gibi kesicilerden oluşan izlerin lazer ile kapanmasın bir %100 başarı sağlanmadığını da araştırmalarım neticesinde öğrendim. Başarı çoğunlukla kesik ile birlikte oluşan kabarcıkların kapanmasından oluşmakta.

blank

Sonradan kesik izi kapayacak arkadaşlar bunun için özel polikliniklere gidebilirler. Yeni oluşan kesikler için krem tavsiyesi almak isteyenler ise aşağıdaki başlıkları inceleyebilirler.

En İyi Kesik İzi Kapatan Kremler Hangileri? Nasıl Kullanılır?

Resimlerde sizin de görmüş olduğunuz gibi kafamda çok ciddi şekilde bir kesik oluştu. Anlımın tamda ortasında oluşan bu kesikten kurtulmak için de çok ciddi araştırmalar yaptım. Kesik izi yeni olduğu için tüm hekimler iz kapayıcı krem kullanmamı tavsiye ettiler. Devlet hastaneleri dahil bir çok özel poliklinikler ise bana iz kayıcı krem olarak Contractubex önerdi. Gerçekten de faydasını gördüm. Resimlere bakarsanız, bu değişimi sizlerde görebilirsiniz. Gelin şimdi Contractubex iz kapayıcı kremin nasıl kullanımına geçmeden önce bu kredimi kullandıktan sonra bende oluşan değişimleri bir görelim.

Kesiğin oluşmasından 4 gün sonraki hali.

blank

Krem kullanmaya başladıktan 10 gün sonraki durumu. Burada çok hızlı bir şekilde kesiğin kapandığını ve kabuk bağladığını gördüm. Kabuklar ise yine hızlı bir şekilde krem ile birlikte döküldüğünü gözlemledim. blank

20 25 gün sonra ise iz kapayıcı kremin sürülmesiyle birlikte kesik izi nerede ise hiç belli olmayacak şekilde gözükmeye başladı. Ama dikkatlice bakılınca (krem yokken) iz halen belli oluyordu. blank

Yaklaşık bir ay sonra ise yine resimde görmüş olduğunuz kadar iz kaldı. Bu yazıyı yazdığım ise kredimin nerede ise yarısı bitmişti. Contractubex 120 g ağırlığındaki kremin bittiğinde ise bence iz tamamen kapanacak. İnşallah kapanınca da size burada en altta kesiğin en sonuna ait resmini atacağım arkadaşlar. (İçeriğin yazıldığı tarih 24.02.2022)

blank

Contractubex iz kapayıcı kremin yaşattığı mucizeleri birlikte gördük. Eşimin kardeşi İstanbul’da hatırı sayılır özel bir hastanede doğum yaptıktan sonra bile hekimlerin iz kapayıcı krem olarak önerdiği bu mucizevi merhemi peki nasıl kullanmalısınız?

Şimdi birde bunu sizlere yine kendi kullanımıma göre anlatayım.

 • Günde en az uzmanlar bir defa sürülmesini önermektedir. Ben ise günde iki defa sürdüm. Birincisi uyanıp duş aldıktan sonra, diğerini ise yatacağım zaman.
 • Kremi ilk olarak yaraya yedirmeniz sonrasında ise üzerinde az bir çıkıntı kalacak şekilde ben bıraktım. Bunun nedeni ise soğuk havalarda kremin donmasına karşın alt tabakadaki yoğunluğu muhafaza etmek içindi.
 • Kremi kesinlikle ellemedim. Kendisi zamanı gelince döküldü.

Görüldüğü gibi Contractubex iz kapayıcı kredimin kullanımı da bir hayli kolay. Kullanımı hakkında sorularınız olursa da bana bunu sorabilirsiniz arkadaşlar.

Contractubex kremi o kadar övdük, anlattık! Peki bu kremi nereden ve nasıl alabilirsiniz?

Contractubex SGK Karşılıyor Mu? (İz Kapayıcı Kremler)

Resimde de görmüş olduğunuz Contractubex kremi SGK karşılıyor mu? Bunu sadece Contractubex için cevaplamayacağım. Tüm iz kapayıcı kremler için yanıtlayacağım. Sizi sevindirecek cevap ise evet! Ama gel gör ki nasıl evet! Hemen açıklayım sizde bana hak vereceksiniz zaten.

blank

Contractubex iz kapayıcı kremin fiyatı 300 TL kadar çıkmaktadır. Bu ucuza almak için ise herkes gibi bende hastane yolunu tuttum. Direk olarak da cildiyeye randevu aldım. Sıram gelince de kesiğimin kapanması için iz kapayıcı krem istedim. Ama aldığım cevap beni çok üzdü. Neden mi? Contractubex dahil tüm iz kapayıcı kremleri sadece plastik cerrahi doktorları yazabiliyormuş. İkametgah ettiğim ilçemde plastik cerrahi de olmadığı için gittim çaresizce eczaneden aldım.

Eczaneden Contractubex iz kapayıcı kremi alırken de beni fiyat bakımından sevinden bir olayı da yaşamadım değil hani. İnternette 280 hatta 350 TL yazılan Contractubex iz kapayıcı kredimi sadece 180 TL ödeyerek aldım. Şehre gidip gelsem yapacağım masrafta emin olun ki Contractubex SGK indirimli olarak fiyatıyla o kadara mahal olacaktı bana. Bu nedenle bu bedel bana çok fazla koymadı 🙂

Eski Yara İzleri Nasıl Geçer? (Skar Tedavisi)

Eski yara izleri nasıl geçer? Bunu geçmesi için ne yazık ki herhangi bir kremin olmadığını şimdiden söyleyeyim. Zaten eski kesik yada yara izlerinin krem ile geçmeyeceğini yukarıda da bahsetmiştim. Nasıl geçer diyorsanız da bunun için bir kaç tedavi yöntemi vardır. Bunlardan bir tanesi ameliyat ile kapatılması. Bunu yaptığım araştırmalara göre çok fazla önerilmediğini gördüm. İkincisi ise skar tedavisi adı verilen lazer tedavisidir. Bu yöntem ile eski yaraların kapatılmasını daha çok önerildiğini ise gözlemledim. Şimdi skar yani lazer tedavisi hakkında en çok merak edilen soruları yanıtlayarak eski yara izlerin nasıl geçtiğini de sizler için cevap olalım.

1- Skar Tedavisi Nedir?

Skar tedavisi derinizde farklı sebeplerden dolayı oluşan kesik veya yara izlerinin iyileştirilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Estetik ameliyatlar sonrasında dahi kalan izler dahi skar tedavisi yöntemiyle kapatılabilir. Daha çok göze çarpan izler böylece bu yöntemle kapatılmış olunur.

2- Skar Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Hormonal dengelerinde skar tedavisi sonrasında sorun olmayan, yanık ve kesik izleri tedavisi isteyen herkes için uygulanır. Daha çok tercih edenler ise kesik, yara izleri üzerinden en az 2, 3 ay geçenlerdir.

3- Skar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Skar tedavisi; cerrahi, baskı, lokal steroid tedavisi, PRP tedavisi ve lazer olarak bir kaç seçenekle uygulana bilinmektedir. Tedavi yöntemi ise tamamen yaranın durumuna göre belirlenir.

4- Kaç Seansta Tedavi Tamamlanır?

Kaç seansta tamamlanacağını yaranın derinliği ve uzunluğu belirlemektedir.

5- Sonuç Ne Zaman Gözlemlenir?

Lazer ve kortizon tedavilerinde bir kaç senan sonrasında değişiklik kendini göstermeye başlar.

6- Kesik, Jilet, Yara İzi Sildirme Lazer Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Kesik, yada kola atılan jilet yani faça veya vücudun herhangi bir yerindeki yara izi sildirme için lazer tedavisi fiyatları 2022 yılında da belirleyen unsurlar değişmemiştir. Buna göre bu operasyonlara yönelik yapılacak uygulamadaki fiyatları kesiğin yada yaranın türü ve boyutu belirlemektedir. Kesik yada yaranın boyutuna göre çünkü hastaya seanslar uygulanmaktadır. Yine aynı şekilde kesik yada yara izi tedavisi için fiyatları tedavi edilecek olan hastaneye göre değişebilmektedir.

Kesik, jilet, yara izi sildirme lazer tedavisi için tüm hastaneler ise özel poliklinikler kurmuştur. Kurulmuş olan bu poliklinikleri arayarak kesik yada yaranın boyutuna göre anında tedavi olmak için fiyat teklifi alabilirsiniz. Hatta ilgili hastanelerle iletişime WhatsApp üzerinden geçerek dahi kesik veya yaranınızın resmini atarak tedavi fiyatının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Türkiye’de en önde gelen bu polikliniklerin iletişim numaraları ise şu şekildedir.

 • Leyla Arvas:
  • Tel: 0 546 889 55 24
  • Adres: Harbiye Mah. Abdi İpekçi Caddesi, Park Apt. No:19-1 Kat:2
   Nişantaşı/Şişli/İstanbul
 • Mia Plast:
  • Tel:0-532-474-50-42 (whatsApp)
  • Adres: Valikonağı Caddesi Bina No:73 Kat:7 Daire:7 Nişantaşı/İSTANBUL
 • DNZ Ploklinik:
  • Tel: 0555 144 59 19 (WhatsApp)
  • Adres: Sultan Selim Mah. Behçet Sok. No:2/3 4.Levent/İSTANBUL

Sağlık Bakanlığı izin ruhsatı ile faaliyet gösteren bu poliklinikler harici devlet hastanelerimizin de plastik cerrahi bölümlerine randevu 182 den alarak tedavi ve izlenmesi gerekilen yol hakkında bilgi alabileceğinizi de lütfen unutmayınız.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ayşenur dedi ki:

  Tecrübelerinizi bizler ile paylaştığınız için çok teşekkür ederim.