KOSGEB Kredi

İşyeri Açma Kredisi (2021 Özel Hibe Desteği)


İşyeri Açma Kredisi (2021 Özel Hibe Desteği)

2021 yılında kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 ile 65 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB’dir. İşyeri açma kredisi alarak kurmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz. KOSGEB’in yanı sıra özel olarak faaliyet gösteren Akbank başta olmak üzere devlet kamu bankası olarak Türkiye Halk bankası da iş yeri açmak isteyenler için 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli kredi olanağı sağlamaktadır. Kurumlardan ve bankalardan iş yeri kurma kredisi nasıl alabileceğinizi ve sizlerden bu kuruluşlar ne gibi şartları talep edeceğini burada bulabilirsiniz.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

2021 itibarı ile KOSGEB yeni iş yeri kuracak olan girişimciler için hibe miktarını 50 bin TL den 65 bin TL çıkardı. Hatta imalat sektöründe yer alacak olan girişimciler için bu oran tam 225.000 TL olmaktadır. Önceleri ”Girişimcilik Destek Programı” olarak verilen bu hibe imkanları şimdi ki adı ile ”Girişimciliği Geliştirme Destek” programı olarak verilmektedir. Girişimciliği Geliştirme Destek programı ise altında 2 tane destek programı ile az önce bahsetmiş olduğumuz hibe imkanlarını yeni iş yeri açacaklar için vermektedir. Bu programlar ve sağlamış olduğu hibe olanakları ise;

 1. Geleneksel Girişimcilik Destek Programı → 65.000 TL hibe (tehlikeli iş kollarında olması durumunda sertifika desteği ile)
 2. İleri Girişimcilik Destek Programı → 270.000 TL hibe

imkanı sağlamaktadır. Yeni iş yeri açacak olan girişimciler için oluşturulan bu her iki programın detaylarını gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

1- 65 Bin TL Geleneksel Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB üzerinden yeni iş yeri kuracaklara en fazla 65.000 TL hibe olarak verilecek olan destek programının adıdır. Programdan yararlana bilmeniz için ilk olarak şu şartları yerine getirmeniz  yeterli olacaktır.

 1. ”Örgün” yada ”Uzaktan Eğitim” ile ”Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” alarak girişimcilik sertifikası almanız.
 2. Kuracağınız iş fikrinin mutlaka KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alması.!

Bu iki şartı ve adımı sağlamanız halinde aşağıdaki tabloda yer alan ”Geleneksel Girişimcilik Destek” programı olanaklarından istifade edebilirsiniz.

60-bin-TL-KOSGEB-Geleneksel-Girişimcilik-Destek-Program-Tablosu

Tabloda yer aldığı gibi bütün ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” dan yararlanacak olanlar iş yerini kurması ile ”Kuruluş Desteği” olarak  5.000 TL ile 10.000 TL hibe alır. Bu;

 • Gerçek kişiler için 5.000 TL
 • Sermaye şirketi kuranlar için 10.000 TL

olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde birde performans desteği verilmektedir. Bu destek ise iş yerinin açılması ile 1 ile 12 ay arası için 1. performans dönemi. İş yerinin 12 ile 24 ay sonu içinde 2. performans dönemi olarak 2 şekilde yer almaktadır.

 1. Performans Dönemi: Bu dönem içinde 1 yıllık iş günü yaklaşık 250 gün olarak ele alır isek. Şayet 1 çalışana sahip olursanız yıl sonunda + 5.000 TL hibe alırsınız. Aynı dönem içinde eğer ki 2 ile 3 işçi ortalamasında bir çalışana sahip olur ve primlerini öderseniz bu kez 10.000 lira. Eğer ki aynı dönemde 4 ile 5 çalışan için prim ödemesi yaparsanız bu kez en üst destek miktarı olan 20.000 lira hibe alırsınız. Böylece iş yerinizin ilk kuruluşun da en fazla 10.000 lira kuruluş desteği, 20.000 lirada prim ödemelerine karşın performans desteği olmak kaydı ile 30.000 TL hibe alırsınız. Şayet 30 yaşından küçük bir girişimci iseniz yada engelli, kadın, yada gazi veya şehit yakını iseniz + 5.000 TL daha hibe alarak toplam bu sefer ilk sene 35.000 lira hibe alırsınız.
 2. Performans Dönemi: İkinci performans dönemi de aynı 1. performans dönemin de olduğu gibi prim sistemine göre en fazla 20.000 TL hibe vermemektedir. İş yerinin 12 ile 24 ayı arasında tabloda yer alan 1440 ve üstü prim gününü yakalamanız durumunda 20 bin TL hibeyi alırsınız. Ayrıca yine 30 yaşını geçmemiş girişimci, gazi, engelli, kadın ve şehit yakını iseniz bu dönem sonrasında + 5.000 TL daha hibe alır toplamda 25.000 TL hibe alırsınız.
 3. Sertifika Desteği: İş kolunuz tehlikeli işler sınıfında olması durumunda +5.000 TL alırsınız.

24 ay süren program sonrasında toplam da elinize 60.000 TL hibe geçer. Şayet hiç bir çalışana sahip olmayan normal bir girişimci iseniz sadece 5.000 TL hibe alırsınız. Yine, hiç bir çalışana sahip olmayan gazi, engelli, kadın yada şehit yakını bir girişimci iseniz bu kez 24 ay sonrasında elinize 15.000 TL hibe geçecektir.

2- 270 Bin TL İleri Girişimci Destek Programı

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı adı altında yer alan ”İleri Girişimcilik Destek Programı” 270.000 TL kadar yeni açılan iş yerine hibe vermektedir. Programın süre zarfı 2 senedir. Bu programdan yararlanmak isteyenlerin ilk etapta şu şartlara uygun olup, yerine getirmesi gerekmektedir.

 1. İlk olarak ”Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” daha sonra ise ”İleri Girişimcilik Eğitimi” almanız gerekmektedir.
 2. İş fikriniz ”İMALAT” kategorisinde yer alan ve BURADAKİ listede yer alması gerekmektedir.

Bu iki şartı ve istenilen iş fikrine sahip iseniz işletmenizin faal olarak 24 aylık süre zarfında ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” imkanlarından bire bir yararlanırsınız. Ayrıca bu süre zarfı içerisinde de aşağıdaki tabloda yer alan desteklerden ”Resmi Gazete Yerli Malı Tebliği” içerinde bulunan teknolojik almanız halinde hibe alırsınız.

KOSGEB-ileri-girişimci-destek-programı-hibe-tablosu

Destek oranı yapılan harcamanın yurt dışı makine alımlarında %75 oranında olduğu için, aşağıda yer alan harcamalara göre hibe alabilirsiniz.

 • Teknoloji seviyesi düşük olan işletmeler makine alımlarının 100.000 lira için 75.000 TL hibe
 • Orta ve Yüksek Teknoloji seviyesi olan işletmeler 20.000 bin TL makine alımları için 150.000 TL hibe
 • Yüksel Teknoloji seviyesinde bulunan iş fikirleri ise 300.000 liralık makine alımlarına 225.000 lira hibe alırlar.

Resmi gazete yerli malı tebligatına uygun makine alımlarında ise bu oran %90 olarak belirlenmiştir. Bu şekilde yapacağınız harcama miktarına göre geri alacağınız hibe miktarı ise şu şekildedir.

TEKNOLOJİ DÜZEYİ MİKTAR YERLİ ÜRETİM
DÜŞÜK- ORTA- DÜŞÜK 100.000 TL 90.000 TL
ORTA-YÜKSEK 200.000 TL 180.000 TL
YÜKSEK 300.000 TL 270.000 TL

Bu hibelerden yararlanmak için ileri Girişimcilik Eğitimi ve Geleneksel Girişimcilik Eğitimi nasıl alınır hepsi ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” seti içerisinde yer almaktadır. Peki buraya kadar her isteneni yerine getirdik, iş yerimizi de kendi öz sermayemiz ile kurduk. Başvurumuzu nasıl yapmalıyız?

 1. İlk olarak KOSGEB’e kayıt olmamız gerekir. Veri tabanına kayıt olarak isimlendirilen işlemi e-Devlet üzerinden HİZMETLER bölümünde sağlaya bilirsiniz.
 2. KOBİ beyannamesi doldurmanız gerekir
 3. Yine e-Hizmetler bölümünden ‘Geleneksel yada İleri Girişimcilik Destek Programı’ başvurusunu yapalım.
 4. Başvuru da almış olduğunuz form ve işletme giderlerini gösteren harcama faturaları ile kendi kurumunuza müracaat ediniz.
 5. Size verilen gün geldiğinde işletmenize özel hazırladığınız yada hazırlattığını iş planı projenizi sunum yapın ve onaylatınız.

Genel olarak başvuru bu şekilde sağlanır. Başvuru rehberini indirip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi KOSGEB’den Nasıl Alınır?

Girişimciliği Geliştirme Destek programları bilindiği gibi artık iki şekilde sağlanmaktadır. Biri Geleneksel bir diğeri ise İleri Girişimcilik Destek programı olmaktadır. Bu her iki destek programının içeriğini yukarıda incelediyseniz şayet içlerinde faizsiz kredi ile alakalı tek bir kelime yer almamaktadır. Neden yer almadığını ise inanın bende anlamış değilim. Peki, o zaman KOSGEB yeni iş yeri açanlara faizsiz kredi vermiyor mu? Cevabını hemen vereyim, veriyor arkadaşlar. Ama faizsiz olarak vermiş olduğu kredi desteğini başka bir program üzerinden sağlıyor. Bu programın adı ise KOBİ Finansman Destek Programı olmaktadır. Programda yeni iş yerini KOSGEB Girişimciliği Geliştirme Destek Programlarından herhangi biri üzerinde kuranlara sağlanan faizsiz kredi tablosu ise aşağıda olduğu gibidir.

KOBİ Finansman Desek Programına ait ‘Destek Unsurları’ tablosunda sizlerin de görmüş olduğunuz gibi ‘Girişimci İşletmeler’ için 50.000 TL kadar faizsiz kredi verilmektedir. Verilen kredinin vadeleri ise başvuru yapılma amacına göre değişiklik gösterir. Buna göre;

 1. İşletme Kredisi: 18 ay vadeli
 2. Makine Teçhizat Kredisi: 36 ay

vadelidir. 50.000 bin TL olarak faizsiz verilen kredi ayrıca;

 • 1. derecede Şehit yakını olmanız halinde
 • %40 Engelli raporuna sahi olmanız durumunda
 • 30 yaş altı girişimci iseniz
 • Herhangi yaşta kadın girişimci iseniz

70.000 TL kadar çıkmaktadır. Bu desteğin başvurusunun yapılması için de yine başvuru sahibinin şua adımlarını sağlaması gerekir.

 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olacağınızı resimli olarak buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden sistemine giriş yaparak ”KOBİ Finansman Destek” başvurusunda bulunur.

Başvurusu HALKBANK ve kurum üzerinden değerlendirilen girişimciye kredisi onay alması durumunda hesabına yatırılır. Detayları, videomuzda da bulabilirsiniz.

Devletimizin yeni iş yeri açacaklara sağladığı destekler sadece hibe ile de sınırlı olmadığını da bilmenizi isterim. Bunun haricinde yeni iş yeri açanlara vergi ve BAĞKUR ödemeleri alanında da bir çok muafiyet sağlanmaktadır. Sağlanan bu vergi ile SGK imtiyazı ise şu şekildedir.

Yeni İşyeri Açanlara Vergi BAĞ-KUR Muafiyeti Ne Kadar?

Yeni işyeri açacaklara bir destek de GİB ile SGK kurumlarından geldi. Böylelikle Sosyal Güvenlik Kurumu yeni iş açan girişimciden 12 ay boyunca BAĞKUR ödemesi almayacak. Bu miktar ise TL vurulduğunda tam 14.820 TL tekabül etmektedir. Böylece her ay ödemeniz gereken en az 1.235 TL cebinizde kalacaktır. İndirimli olarak ise 1.055 TL ödeyecekler için ise ceplerinde kalacak miktar 12.660 TL olmaktadır. BAĞKUR pirim desteği alabilmeniz için en fazla 29 yaşında olmanız yeterlidir. Yeni iş yeri girişimcilere sağlanan sağlanan bir diğer destek ise Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) den gelmektedir. GİB tarafından sağlanan destek ise tam 3 yıl boyunca sürmektedir. Desteklerden tam olarak yararlana bilmeniz için ise 27 yaşında olmanız yeterlidir. Böylelikle 30 yaşına kadar ödemeniz gereken senelik gelir beyanından yıllık 70.000 TL kadar muafiyet olursunuz. Bu destekten yararlanarak da toplamda 210.000 TL daha az vergi ödemiş olacaksınız.

 • BAĞKUR desteği başvurularını SGK birimlerine bildirmeniz yeterlidir. Vergi indirimi içinde bağlı olduğunuz Vergi Dairesine bildirimde bulunmanız yeterli olacaktır.

Yeni iş yeri açan girişimcilere sizlerin de görmüş olduğunuz gibi İŞKUR, KOSGEB haricinden BAĞKUR ve GİB tarafından da destek çıkılmaktadır. Bu desteklerin hepsi hibe olarak sağlandığını bir kez daha belirtmek isterim. Bunların haricinde yine kendi işini kuracak olan girişimcilere bir destek projesinden daha bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim bu destek projesiyle yeni iş yeri kuracak olan girişimciler böylelikle işletmelerini kurarken en çok ihtiyaç duydukları sermaye gereksinimlerini de çözmüş olacaklar.

HALKBANK Girişimci İşyeri Açma Kredisi 2021’de Ne Kadar?

İş yeri kurduktan sonra sermaye sıkıntısı çekenle kadınlar. İşletmeniz 6 aylık bir faaliyet içerisinde ise 100.000 TL krediniz HALKBANK da sizi bekliyor. İşletmeniz 6 ay dan daha yeni ise 1, 2 aylık dahi olsanız Türkiye Halk Bankası bu kez 50.000 TL kadar 36 ay vadeli sizlere kredi imkanını 6 ay ödemesiz olarak vermektedir. HALKBANK girişimci kredisi fırsatları daha bitmedi. Bununla birlikte, KOSGEB iş ortaklığıyla yeni iş yeri açacaklar 100.000 TL faizsiz kredi verilmektedir. Aynı programla ayrıca, tahsili olduğunuz meslek dalına ait iş yeri kurup 1 sene başvuru yapmanız durumunda ise 225.000 TL kadar faizsiz kredi imkanlarından yine yaralanabilmektesiniz. HALKBANK girişimci iş yeri açma kredileri elbette bunlarda sınırlı değildir. Diğer kalan tüm sağladığı kredi olanları ve şartları ise şu şekildedir.

HALKBANK Tüm Vermiş Olduğu Yeni Girişimci Kredileri
Kredi Programın Adı Şartları, Kimler Alabilir ve Destek Miktarı
HALK Girişimci Kredisi
 • En az ilk mezunu
 • 45 yaşını aşmamış (Gazi, Engelli, 1. Derece Şehit yakınını 55)
 • Kendi işini kurmak isteyen yada kuranlara
 • 150.000 TL (Gazi, Engelli yada Şehit yakını olursa 200.000 TL)
 • Eşit taksitli 12 ay ödemesiz 5 sene geri ödemeli
Genç Girişimci Kredisi
 • 35 yaşınız aşmamış
 • Üniversite mezunu olup, tahsili üzerine iş yeri kuracak olan
 • En az 200.000 TL
 • 12 ay ana para ödemesiz, 5 yıl geri vadeli ödemeli
Cesur Girişimci Kredisi
 • Üniversite mezunu
 • Tahsil olduğu bölümde 2 sene deneyim kazanmış
 • 45 yaşını aşmayanlar
 • 250.000 TL kadar kredi
 • 12 ay ödemesiz, 60 ay vadeli ayda bir taksit geri ödemeli
Usta Girişimci Kredisi
 • İlk okul mezunu
 • Mesleki kuruluşlardan sertifikası olan
 • Sertifikası üzerine kendi işini açmak isteyen
 • 3 sene deneyim sahibi olduğu ispatlayan
 • 45 yaşını aşmamış
 • Kredi üst limiti 175.000 TL
 • 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli eşit taksit ödemeli
Tekno Girişimci Kredisi
 • Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde faaliyet gösteren girişimciler
 • Bilişim yada yazılım alanında faaliyet gösterenler
 • KOSGEB, TUBİTAK yada Bakanlık kurumlarından hibe almaya hak kazananlar
 • 300.000 TL üst limitli
 • 12 ay ödemesiz eşit taksitli 60 ay vadeli
Bayilik Alma Kredisi
 • Bayilik alacaklar
 • 6 ay ödemesiz 60 ay vadeli
 • İş yeri kuruluş harcamalarının %75
 • Teminat mektubu vermelerde
 • Vergi ve SGK ödemeler
Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğilimini tamamlayan, 30 yaşını doldurmamış kişilere 100.000 TL üst limitli faizsiz kredi verilmektedir
 • En az 1 sene ustalık belgesi sahibi olanlara 1 sene içinde kendi işini kuranlara 225.000 TL faizsiz kredi verilmektedir.
KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi
 • En az 50.000 TL (kadın, 30 yaş altı genç, engelli veya gazi yada 1. derece şehit yakınına 70.000 TL)
 • Veri Tabanına Kayıtlı
 • Bilgi Beyannamesi Dolduran
 • Girişimcilik Destek Programlarıyla işini kurmuşlara
 • 36 Ay vadeli
 • Eşit taksit ödemeli
 • Senelik cari faiz oranı 10 puan faiz indirim desteği uygulanır.
Esnaf Kadın Kredisi
 • İş yeri 6 ay yada daha fazla faal olan kadın esnaflarımıza 100.000 TL
 • 1, 2. 3 aylık iletme sahibi kadınlara en fazla 50.000 TL
 • 6 ay ana para ödemesiz 36 ay vadeli kredi verilmektedir.

Tabloda yer alan faizsiz kredinin hesaplama işlemini yapmamıza gerek yok zannedersem. Çekmek istediğiniz kredi miktarını, geri ödeme yapacağınız vadeye direk bölerek aylık taksit ödemenizi öğrene bilirsiniz. Diğer kalan KOSGEB KOBİ finansman destek programı haricindeki kredilerin faiz ve aylık taksit ödemelerini HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! sayfamızda bulabilirsiniz. KOBİ finansman kredisinin faiz ve geri ödeme planı ise bu ay için şu şekildedir.

 • HALKBANK haziran da yıllık cari faiz oranını olarak %17.50 faiz oranı uygulamaktadır. Bu orana 10 puan indirim uygulandığında senelik %7.50 faiz oranına düşmektedir. Aylık ise bu oran /12= %0.62 olur. Bu faiz oranına göre geri ödeme planı ise 36 ay için şu şekilde oluşur.
50 Bin TL KOBİ Finansman Desteği Geri Ödemesi
Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
50.000 TL 12 4.370,90 TL 52.450,90 TL
18 2.978,23 TL 53.608,24 TL
28 1.984,78 TL 55.573,80 TL
34 1.669,86 TL 56.775,07 TL
36 1.588,31 TL 57.179,26 TL

70.000 TL Olarak Engelli, Gazi, Kadın ve 30 Yaş Altına ve 1. Şehit Yakınına Verilen Kredi Geri Ödemesi
Miktar Vade (Ay) Aylık Taksit Toplam Maliyet
70.000 TL 12 6.119,27 TL 73.431,20 TL
18 4.169,53 TL 75.051,51 TL
28 2.778,69 TL 77.803,31 TL
34 2.337,80 TL 79.485,18 TL
36 2.223,64 TL 80.050,91 TL

İşyeri açma kredisi sayfamızda böylelikle açacağınız dükkan için sermaye sorunuzu çözdüğümüzü de düşünüyoruz. Tabloda yer alan şartları sağladığınız zaman başvuruları doğrudan HALKBANK KOBİ yada Girişimcilik departmanlarına yapmanızı tavsiye ederim. Müşteri hizmetleri hattına bilgi alacağınızı sanıyorsanız da yanılacağınızı bilmenizi isterim. Çünkü onlarda doğrudan sizleri ilgili şube departmanlarına yönlendirme yapmaktadır.

"İşyeri Açma Kredisi (2021 Özel Hibe Desteği)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İşyeri Açma Kredisi (2021 Özel Hibe Desteği)" - 687 YORUM
 1. blank Ali dedi ki:

  Merhaba , ben almanyada yasiyorum .
  Banada is Kredi verilmesi mümkünmü ?
  Kusadasinda Yazlik ya Dayre alip günlük
  Kiraya vermek ist di yorum touristlere .

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, mümkün efendim.

 2. blank Gencay dedi ki:

  İş yerimi kapatim destek kiredi almak istiyorum

 3. blank Onur G. dedi ki:

  15 Şubat 1977 doğumluyum. 4 yıllık Sosyoloji bölümü mezunuyum ve cinsiyetim erkek. Gazi veya şehit yakını değilim. Öncelikle geleneksel girişimcilik, sonrasında ise ileri girişimcilik sertifikalarını alacağım. KOSGEB’e kayıt olacağım. Listede 17.29.03 koduna denk gelen sektörde iş yeri açmak istiyorum. Benden hariç işletmemde 5 sigortalı çalışanım olacak. Şirketimi gerçek kişi statüsünde kurmak istiyorum. Bu iş için yerli malı veya ithal ekipman alımı yapmam gerekiyor. Yaklaşık yatırım maliyetim 700.000TL.

  Bu durumlar değerlendirildiğinde KOSGEB, İŞKUR, BAĞKUR ve GİB’ten başlangıçta, ilk 1 yıl sonunda ve 2.yıl sonunda alabileceğim toplam karşılıksız destek, indirim veya kredi tutarları hakkında bilgilere ihtiyacım var.

  Geri dönüşünüzü bekler iyi çalışmalar dilerim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   BAĞKUR ile Gelir Beyannamesi gibi desteklerden yaşınızdan dolayı yararlanamadığınızı bilemizi isterim. Ayrıca, 30 yaş üstü olduğunuz ve cinsiyetiniz erkek olduğu için kuruluş desteği olarak ekstra bir hibe alamazsınız. Sektörünüz ileri girişimcilik de DÜŞÜK olduğu için de en fazla 100 bin TL makine yada yazılım almanız durumunda 90 bin TL hibe alabilirsiniz. Program deste süresi 2 yıldır.

 4. blank TAHA İBRAHİM dedi ki:

  MERHABALAR 22 YAŞINDAYIM VE SU ARITMA ÜZERİNE KENDİ İŞ YERİMİ AÇMAK İSTİYORUM KOSGEB İN FIRSATLARINDAN YARARLANABİLİYORMUYUM ?
  YARARLANIYORSAM NE GİBİ DESTEKLERDEN YARARLANIYORUM ?
  CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ben destek kodunu bulamadım, çok üzgünüm Taha bey.. İsterseniz kuruma giderek sizde teyit edebilirsiniz.

   1. blank TAHA İBRAHİM dedi ki:

    464390 ana faaliyet kodu , geleneksel yada ileri girişimcilikten hangisinden faydalanabilirim.

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Geleneksel girişimcilik NACE kodları içinde gözükmektedir.

     1. blank TAHA İBRAHİM dedi ki:

      bunları bende biliyorum , internetten baktım nace kodlarına. benim sizden ricam yönlendirme yapmanız , katkı sağlamanız yeni bir girişimci olarak birşeyler yapmak istiyorum ve belirli haklardan faydalanmak istiyorum.

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Tam olarak öğrenmek istediğinizi söylerseniz, elbette yardımcı seve seve oluruz.

 5. blank Resul karakaş dedi ki:

  50 bin TL kredi almak istiyorum oto lastik dükkanı açmak istiyorum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   45.20.02 Motorlu kara taşıtlarının lastik onarımı (tekerlek ayar ve balansı dahil) bu kod ile sektörünüz destek alıyor. Lastikçi dükkanınızı kurmadan geleneksel girişimcilik eğitimi mutlaka alınız.

 6. blank Ömer faruk dedi ki:

  Merhabalar ben sıfırdan iş yeri açmak istiyorum internet kafe ve oyun salonu elimde hiç bi şekilde birikimim yok bn bu programdan destek alabilirmiyim ve nereye basvurmam gerekiyor acaba

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   HALKBANK girişimcilik kredilerine başvuru da bulunmanızı tavsiye ederim.

 7. blank salih dedi ki:

  İnşaat mühendisiyim kendi işyerim var şahıs şirketim.limited şirket kurmak istiyorum.Bununla ilgili hangi destekleri alabilirim.31 yaşındayım.kosgepten herhangi bir girişimcişik belgesi almadım

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bunun için çok fazla bir beklentiye girmemenizi tavsiye ederim. Çünkü sektör kuracağınız inşaat faaliyet koduna göre geleneksel girişimcilik destekleri sağlamaktadır.

 8. blank Batuhan dedi ki:

  merhabalar, ben sanat üzerine tiyatro salonu açmak istiyorum. destek veriliyor mu? ben kod bulamadım da

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kod bulamamış olmanız gayet doğal çünkü destek verilmiyor. Ben de öyle biliyorum

 9. blank İhsan dedi ki:

  Merhaba. Ben 26 yaşındayım ve cinsiyetim erkek. Bir inşaat şahıs şirketi kuracam. Mesleğimden 2 yıl dır mezun olmuşum fakat 8 aylık sigortam yatmış. Hangi destek ve kıredilerden faydalanabilirim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hibe imkanlarından yararlanamaya bilirsiniz. Ama HALKBANK girişimcilik kredilerinden yararlana bilirsiniz, diye düşünüyorum.

 10. blank muhammed dedi ki:

  internet cafe ve playstation açmak istiyorum yaşım 20 hibe alabilir miyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   61.90.05 İnternet kafelerin faaliyetleri bu kod ile destekleniyor olarak gözükmektedir. 30 Yaş atlı genç girişimci olduğunuz için ilk etapta sadece 10 bin TL hibe alabilirsiniz.

KOSGEBKrediler.Com