KOSGEB Kredi

İnternet Olmadan Bedava WhatsApp Kullanımı Nasıl Olur?


İnternet Olmadan Bedava WhatsApp Kullanımı Nasıl Olur?

WhatsApp son yıllar da en çok kullanılan popüler hala gelmiş, mesajlaşma, görüntülü konuşma, belge aktarımı gibi daha bir çok özelliği olan bir programdır. Kullanıcısı çok fazla olması nedeni ile WhatsApp programında sık sık güncellemeler yapılarak farklı bir çok yenilikler düzenlenmektedir. En son 2021 yılında yaptığı güncelleme ise, ücretsiz bedava, internet bağlantısı olmadan iletişim sağlayabilmektir. Üstelik fotoğraf, video paylaşımı gurup yazışmaları dahil olmak üzere WhatsApp programının bütün özelliklerinden yararlanmanız mümkün olacaktır. Bu nasıl olur diye merak edenler için tüm bilgiler yazımızda mevcuttur.

Bedava Ücretsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp programı her iş sektöründe dahi kullanılmaya devam etmektedir. Yaşamış olduğumuz covid-19 salgın hastalığı nedeni ile öğretmenlerimizin oluşturmuş oldukları guruplar sayesinde öğrenciler tarafından da kullanılmaktadır. Yani yediden yetmişe herkesin kullandığı,

 • Mesaj gönderimi
 • Gurup yazışmaları
 • Durum bildirimleri
 • Fotoğraf
 • Video
 • Belge

gibi gönderimleri yapmanıza WhatsApp programı imkan sağlamaktadır. Daha önceden hücresel yada WİFİ bağlantınız olmadan programı kullanmanız mümkün değildi. İnternet bağlandınız olmadan yaptığınız konuşmalar gönderdiğiniz video, fotoğraf paylaşımları askıda beklemeye alınmaktaydı. Ama artık yaptığı güncelleme sayesinde hiç bir hücresel veri bağlantısı, WİFİ olmadan program içerisindeki bütün imkanlardan yararlanmaktasınız. Yanlız önemli bir noktayı belirtmek gerekir ise, şuan için bu uygulama sadece Android cihazlarında kullanılmaktadır. İOS’ta olmamasının sebebi ayarlar bölümünün kısıtlı olmasıdır. Kullanıcısı tarafından proxy ve port program ayarlarının değişimi yapılmadığı için bedava WhatsApp uygulamasından yararlanamamaktadırlar. Sizlerde Android kullanıcısı iseniz. Bu uygulama nasıl olur diye merak ediyorsanız. Aşağıda vermiş olduğumuz yöntemleri sırası ile yanlışsız yapmalısınız.

 1. Kullanmış olduğunuz Android cihazı üzerinden ”Ayarlar” menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Sonrasında ise ”Bağlantılar” bölümüne giriş yaparak,

  WhatsApp-Bedava-Uygulama

 3. ”Mobil Ağlar” seçeneğini tıklayınız.

  WhatsApp-Mobil-Ağlar

 4. Karşınıza çıkan menüde bulunan ”Erişim Noktası Adları” bölümüne giriş yapınız.

  WhatsApp–Erişim-Noktası-Adları

 5. Giriş yaptığınızda sağ üst köşede yer alan ”Ekle” seçeneğine tıklayın.

  WhatsApp–Ekle

 6. Açılmış olan ekran sayfası üzerinde aşağıda vermiş olduğumuz bilgilerin değişikliğini yapınız.

  WhatsApp-Erişim-Noktası-Düzenle

  • İsim: WhatsApp
  • APN: İnternet
  • Proxy: 127.0.0.01
  • Bağlantı Noktası: 8080
 7. Sadece vermiş olduğumuz değişimleri yaptıktan sonra, diğer hiç bir seçeneğe dokunmadan kaydedin.

  WhatsApp–Erişim-Noktası-Adları-Düzenlenmiş-Hali

 8. Son olarak Erişim Noktası Adları Seçeneğinden WhatsApp’ı seçin.

  WhatsApp

ve yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydederek ekrandan çıkın. Değişim işleminden sonra kullanmış olduğunuz cihaz 4G bağlantısında kalmaya devam etmiş olacaktır. Bu sizi tedirgin etmesin internet harcamanıza kesinlikle yansımayacaktır. Ayarların değişimde GSM şirketi sizlere hiçbir ücret veya internet kullanımını yansıtmamaktadır. Normal ayarlara döndüğünüz taktirde ise ücretli olarak kullanmaya devam etmektesiniz. Yapmış olduğunuz ayarların değişikliğinde, nasıl internet kullanırken WathatsApp programını kullanıyorsanız. Aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Hiç bir kısıtlama olmadan iletişime, fotoğraf, video, belge gönderimine, durum paylaşımlarına devam edebilirsiniz.

Sadece WhatsApp ücretsiz bedava internet nasıl kullanılır?
Yukarıda vermiş olduğumuz formülleri uygulama üzerinde kullandığınız zaman WhatsApp uygulamasını ücretsiz bedava olarak kullanmaktasınız. Ayrıca WhatsApp'ın bütün uygulamalarından ücretsiz olarak faydalanabilmektesinİz.
Telefonsuz WhatsApp nasıl kullanılır?
Telefon kullanmadan WhatsApp programını bilgisayarınıza yüklediğiniz halinde uygulamayı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey WhatsApp programını bilgisayarınızdan açtığınızda QR kodu ile kullanmış olduğunuz telefonu eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleştirme sonucunda telefonunuz olmadan bilgisayar üzerinde programın bütün özelliklerinden yararlanmaktasınız.

Bluetooth Messenger Uygulaması ile WhatsApp’ta Bedava iletişim Nasıl Kurulur?

WhatsApp programını bedava kullanmak isteyen kullanıcılar için  başka bir yöntem daha bulunmaktadır. WhatsApp Bluetooth Messenger uygulamasını kullanarak ta yakınınızdakiler ile mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Uygulamayı Google Play Stora’ den indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemi bittikten sonra kullanmış olduğunuz cihazın Bluetooth özelliğini açmanız, uyum sağladıktan sonra eşleştirmeniz gerekmektedir. Yalnızca Bluetooth’ un sağlamış olduğu kısa mesafeli radyo frekansı kullanarak mesajlaşma imkanınızda olmaktadır. İnternet bağlantınız olmadan da Bluetooth sayesinde iletişim kurma imkanınız olacaktır. WhatsApp uygulamasını normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bluetooth uygulamasını açmadan WhatsApp uygulaması kullanılır mı?
Bluetooth üzerinden görüşme sağlamak istiyorsanız erişim sağlamanız ve Bluetotth açmanız aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde erişim sağlamanız mümkün olmamaktadır.

İnternetsiz Bedava WhatsApp uygulaması Hangi Operatörlerde Geçerlidir?

Ücretsiz bedava WhatsApp uygulamasını kullanmak için belli bir operatöre bağlı olmanız gerekmemektedir. Kullanmış olduğunuz hat TURKCELL, VODAFONE, TÜRKTELEKOM hangisi olursa olsun fark etmeksizin. Yukarıda vermiş olduğumuz değişim ayarlarını yaptığınız taktirde bütün hat operatörlerinden yararlanabilmektesiniz. Sadece burada önemli olan yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere kullanmış olduğunuz cihazdır. Cihazınız Android olduktan sonra her operatörden bedava ücretsiz WhatsApp uygulamasından mesajlaşma, görüntülü arama, video, fotoğraf, belge gönderimi, durum paylaşımı yapabilirsiniz.😉

Vodafone kotadan düşmeyen WhatsApp nedir?
Yukarıda vermiş olduğumuz formül bütün operatörler için geçerli olmaktadır. Gerekli değişimleri yaptığınız da Vodafone hattınızdan hiç bir kota eksilmesi yaşamadan WhatsApp uygulamasından ücretsiz yararlanmaktasınız.
WhatsApp ip veriyor mu?
hayır whatsApp yazışmaları normal şartlar üzerinde kesinlikle çıkmamaktadır. WhatsApp yazışmalarınızı sildikten sonra ayarlar kısmından sohbet ayarlarına gelip sohbeti yedekle demelisiniz. Aksi taktirde WhatsApp programını sildiğinizde ve tekrar yükleme yaptığınızda yedekleme tarihindeki yedeklediği mesajlar geri gelmektedir.

Tek Bir Telefon İle İki WhatsApp Hesabı Aynı Anda Kullanılır MI?

WhatsApp kullanıcılarına müjde! Tek bir telefon ile iki WhatsApp programını kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer çift hat kullanıyorsanız iki ayrı WhatsApp hesabı da kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz cihaz çift sim kart desteğini taşıyor ise iki ayrı WhatsApp hesabını aktif olarak kullanmanızda mümkündür. Ama durum yine ne yazık ki, İOS kullanıcıları için geçerli olmamaktadır. Nasıl bedava WhatsApp uygulamasından yararlanamadılar ise bu özellikten de yararlanamamaktadırlar. Kullanmış olduğunuz cihaz çift sim kart desteğini taşıyorsa yani örnek verecek olursak. HUWAİ, XİAOMİ, OPPO, SAMSUNG GALAXY serisi gibi telefonlarda bulunmaktadır. Yapmanız gereken bu telefonlardan biri varsa eğer,

 • Google Play Store’den WhatsApp uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 • Sonrasında ”Ayarlar” menüsüne girerek,
 • Kullanmış olduğunuz cihazın,
 • App Twin
 • Duall Apps
 • Clone App
 • Seçeneklerinden hangisi varsa ona giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yaptığınızda kopyasını alacağınız uygulamayı belirlemelisiniz.
 • Yani WhatsApp uygulaması kopyasını yaptıktan sonra
 • ikinci kullanmış olduğunuz numara ile giriş yaparak programı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bunun dışında Samsung Galaxy A (2017) Galaxy J (2017) ve Galaxy Note8  cihazlarında Dual Messenger  özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde de kullanmak istediğiniz uygulamanın diğer bir kopyası oluşturulmaktadır.

 • Kullanmış olduğunuz Samsung serisi cihazınızın ”Ayarlar” bölümüne giriş yapınız.

  WhatsApp-Ayarlar

 • Açılan sayfa üzerinde ”Gelişmiş Özellikler” butonuna tıklayınız.

  WhatsApp-”Gelişmiş-Özellikler”

 • Karşınıza çıkan menüde ”Dual Messenger” seçeneğini bularak elinizi üzerine 2 saniye basılı tutun.

  WhatsApp-”Dual-Messenger”

 • Açılan sayfa üzerinde WhatsApp uygulamasının yanındaki seçeneğe dokunarak aktifleştir.

  WhatsApp- Butonu

 • Uyarı penceresi açıldığında ”Yükle” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

  WhatsApp-”Yükle”-butonu

 • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ana ekranınıza uygulama inmiş olacaktır.

  WhatsApp-Ana-Ekran-Uygulama-Görüntüsü

 • Uygulamayı açarak aynı şekilde bütün özelliklerini kısıtlama olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıcı bu cihazlardaki özellik kopyalamış olduğunuz uygulamanın logosu Dual Messenger logosu ile kopyalanır. Bu kullanıcıları için güzel bir fırsat olmaktadır. Çünkü iki hatlı WhatsApp kullanımında karışıklık yaşanmamaktadır. Karşı taraf ile hangi hatla görüştüğünüzü daha kolay bilmiş  olursunuz.😉

Telefon kapalıyken Whatsapp araması çalar mı?
Telefonunuz kapalıyken WhatsApp araması ve çalması mümkün olmamaktadır.
Whatsappta çevrimiçi nasıl gizlenir?
WhatsApp programına giriş sağlayın. ayarlar kısmına gelin gizlilik butonuna tıklayın karşınıza çıkan ekran üzerinde son görülme menüsüne girerek hiç kimse yi seçin. Yapmış olduğunuz değişim sayesinde sizin çevrim içi görülmeniz mümkün olmamaktadır.
WhatsApp sesli arama kayıtları çıkar mı?
EVET arkadaşım çıkar. WhatsApp programı üzerinde aramalar kısmına geldiğinizde sizi arayanları ve sizin aramış olduğunuz kişileri görmeniz mümkün olmaktadır. Sildiğiniz taktirde gözükmemektedir.

"İnternet Olmadan Bedava WhatsApp Kullanımı Nasıl Olur?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İnternet Olmadan Bedava WhatsApp Kullanımı Nasıl Olur?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com