Halkbank Eft Saatleri

Halkbank EFT ( Elektronik Fon Transferi ) ülkemizde farklı bankalar arasında gerçekleştirilen para transferlerine verilen isimdir. Türkiye’de müşterilerine banka hesapları ile hizmet etmekte olan bankaların en çok kullanılan işlemlerin başında şüphesiz ki para transferleri gelmektedir. Halkbank’da Türkiye’nin en çok müşteriye sahip bankası olarak milyonlarca müşterisine bu temel bankacılık hizmetini en iyi şekilde sunuyor.

Halkbank EFT Saatleri

Halkbank EFT saatleri Pazartesi ve Cuma günleri arasında 09:00 ve 16:00 saatlerindedir. Bu gün ve saatler haricinde gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde ilk mesai günü ve saati beklenmektedir. Cumartesi veya Pazar günü gerçekleştireceğiniz bir EFT işleminin karşı tarafa ulaşma süresi en erken Pazartesi 09:00’dır.

EFT işlemlerinde saat olmasının en önemli nedeni işlemlerin manuel olarak onaylanmasıdır. Yani siz Halkbank hesabınız üzerinden X bankaya para transferi gerçekleştirdiğinizde X banka tarafından gelen para, gönderen kişi incelenmekte ve işlemde herhangi bir hata, sorun yok ise onay verilmektedir. 

Halkbank EFT Nasıl Yapılır?

Halkbank hesabınız bulunuyor ve EFT yapmak istiyorsanız internet şubesi veya mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. EFT işlemlerini gerçekleştirebilmek için para göndereceğiniz kişinin banka hesap numarasını veya IBAN numarasını biliyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca 2019 yılı ile birlikte para transferleri işleminin sadece IBAN üzerinden gerçekleştirileceğini belirtelim.

Halkbank EFT Ücreti Ne Kadar?

İki banka arasında gerçekleştirilecek para transferleri işleminde masraf bulunmaktadır. Halkbank üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde bu tutar 3 TL’dir.

Halkbank Eft Saatleri” için bir yorum

  • Şubat 17, 2019 tarihinde, saat 7:18 pm
    Permalink

    Konu güncelliğini korumaktadır. Herhangi bir değişme durumunda konu güncellenecektir.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir