Hibe Kredi

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Cepten HIZLI)

Halkbank 2022 yılında 40.000 TL cepten hızlı kredi başvurusunu 50.000 TL çıkardı. Bu üst limit, maaş müşterisi ve kamu çalışanlar için ise 100.000 TL oldu. En fazla 36 ay geri ödeme planlarını da 3 ay ödemesiz olarak sağlamaktadır. Faiz oranları ise kamu personeli ve emekli maaş müşterileri için yine indirimli olmaktadır. Güncel faiz oranlarının kaç olduğunu sizler için yaptığımız geri ödeme planı hesaplama tablomuzda bulabilirsiniz. Başvuru şartlarının neler olduğunu ise üst yaş sınırı ile birlikte yine sayfamız da yer almaktadır.

Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Cepten HIZLI)

Türkiye Halk Bankası bir kamu bankası olduğu için özellikle pandemi dönemlerinde ekonomik destek kredi paketlerini harici olarak verdiğini de hatırlatmak isterim. Bu nedenle lütfen Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce bu imkanlar hakkında sizi arayan müşteri temsilcisine danışın. Böyleye ola ki kampanyalardan yararlanarak çok daha düşük faizli olarak bireysel tüketici destek kredisi çekebilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi 5 Paket Halinde Vermektedir!

Halkbank 50.000 TL ihtiyaç kredisini hızlı kredi başvurusu olarak tüm T.C. vatandaşlarının hizmetine sağlamaktadır. Bunun yanı sıra maaş ve emekli müşterilerine ise bu kredi limitini 100.000 TL kadar çıkarmaktadır. Toplamda Türkiye Halk Bankası böylece tam 5 ihtiyaç kredisiniz müşterilerinin hizmeti sağlamaktadır. Bu kredi paketleri ve sağladıkları avantajlar nelerdir? diyorsanız listemize bakabilirsiniz.

 1. Maaşını Halkbank’tan Alanlara Özel: Düzenli olarak aylıklarını bankadan alan müşterilere özel bir pakettir. Maaşlarını bankadan alanlara özel en az %0.10 daha düşük faizler ile bireysel kredi kullandırılmaktadır. Kredinin üst limiti 100.000 TL kadar çıkmaktadır. Geri ödeme planı olarak ise 3 ayda 1 sabit taksitli ödeme imkanı sağlanır.
 2. Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi: Emekli maaşını Halkbank üzerinden alanlara kullandırılan kredidir. Kredinin en büyük avantajı düşük faizli olmasıdır. Bununla birlikte 100.000 TL üst limite sahip olması 3 ay ay geri ödemeli olması da çok büyük bir ayrıcalıktır. Başvuruda bulunacak emeklinin kaç yaşında olması gerektiği, ve faiz oranların ne kadar olduğundan bahseden özel bir sayfa oluşturduk. HALKBANK Emekli Kredisi Başvurusu (Yaş Sınırı, Şartları) sayfamıza girerek bu bilgileri doğru ve güncel olarak göre bilirsiniz.
 3. Kamu Çalışanına Özel: Kamu personeli çalışanlarına verilen ihtiyaç kredisi türüdür. Kredinin faiz oranlarında çok fazla indirim sağlanma bilir. Ama, kullandıracağı limiti ise hızlı kredinin tam 2 katıdır.
 4. Özel Sektör Çalışanlarına: Özel sektörde kadrolu yada herhangi bir müteahhit altında SSK’lı olarak çalışanlar için oluşturulmuş bir kredi paketidir. Kredinin limiti yine 100.000 TL olmaktadır.
 5. Hızlı Kredi: Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oluşturulmuş olan bir kredidir. Adından da belli olduğu gibi hızlı bir şekilde finansmana ulaşmak isteyenlere sağlanan bir nakdi pakettir.

HALKBANK ihtiyaç kredisi 5 paket halinde isimleri ile ve tanınan üst limitleri bu şekilde olmaktadır. Kredi türüne göre faiz oranlarında değişiklik gösterdiğini bilmenizi isterim. Başvuru yapılacak olan kredi türüne göre güncel faiz oranlarının kaç olduğu ise ilgili konu başlıklarının altında yer almaktadır.

Halkbank 40000 50000 TL İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı

Tüketiciler için en çok tercih edilen kredi miktarı 40000 TL ile 50000 TL aralıklarıdır. Bu nedenle bizler de HALKBANK ihtiyaç kredisi geri ödeme planını bu miktarlara göre oluşturduk. Ödeme planında yer alan faiz oranları ise Türkiye Halk bankası tarafından verilen 2 faiz türüne göre düzenlenmiştir. Bu faiz oranların kaç olduğunu da güncel olarak kredi türüne göre yine aşağıda bulabilirsiniz.

Halkbank tüm T.C. vatandaşlarına sağladığı  ”HIZI KREDİ için faiz oranı Aralık için %1.89 olmaktadır. Diğerleri ise;

 • Maaşını Halkbank’tan alanlara aylık %1.55
 • Emekli maaşını alanlar için aylık %1.55
 • Kamu çalışanlarına aylık %1.79
 • Özel sektör çalışanlarına aylık %1.79

Halkbank üzerinden verilen 5 kredi paketinin güncel faiz oranları bu şekildedir. Faiz oranları sizlerin de görmüş olduğunuz şekilde 2 kısma ayrılmaktadır. Bu kısım biri kamu ve özel çalışanlara uygulanan kredi faiz oranıdır. Bir diğeri ise maaşını Halkbank üzerinden alanlar ile emekli maaş müşterileridir. İkiye ayrılan bu iki kredinin faiz oranlarına göre 50.000 TL ile 100.000 TL Türkiye Halk Bankası ihtiyaç kredisinin geri ödeme planı ise şu şekilde oluşmaktadır.

TÜM T.C. VATANDAŞLARINA HIZLI KREDİ OLARAK VERİLEN 50.000 TL GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 18 3.442,34 TL 61.962,16 TL
24 2.753,35 TL 66.080,45 TL
32 2.244,39 TL 71.820,40 TL
36 2.077,65 TL 74.795,16 TL

 

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA 100.000 TL OLARAK VERİLEN KREDİNİN GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 18 6.810,30 TL 122.585,45 TL
20 6.256,73 TL 125.134,72 TL
22 5.805,29 TL 127.716,19 TL
24 5.430,42 TL 130.330,18 TL

 

MAAŞI ALAN VE EMEKLİLERE 100.000 TL OLARAK VERİLEN KREDİNİN GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 18 6.633,61 TL 119.405,05 TL
20 6.078,85 TL 121.576,97 TL
22 5.626,06 TL 123.773,32 TL
24 5.249,75 TL 125.994,09 TL

Türkiye Halk Bankası tarafından verilen her iki üst limitli kredinin 36 ay vadeli olarak geri ödeme planı bu şekildedir. Bu her iki kredi paketine başvuru yapmak için de 3 tane yol alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlar hangileri derseniz.

 1. Halkbank Mobil Bankacılık
 2. Resmi İnternet Sitesi Başvuru Formu
 3. Bankanın şubeleri

Bu 3 başvuru yolundan mobil bankacılık ve başvuru formu doldurularak nasıl başvuru yapılacağınız sizler için adımlar halinde aşağıda açıkladık.

Halkbank Düşük Faizli Kredi Başvurusu Yapma! (Cep’ten)

HALKBANK mobil üzerinden bankanın 5 ihtiyaç kredisi paketine başvuruda hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru işlemini yapabilmeniz için bankada mevduat hesabınızın olması gerekmektedir. Bankada vadeli yada vadesiz olarak mevduat hesabınız olması durumunda kredi yada banka kartı olmaksızın İnternet bankacılığı kullanmaya hak kazanırsınız. Tabi, HALKBANK İnternet bankacılığına giriş yapmanız için de şifrenizi oluşturmanız gerekir. Şifre işlemlerini mevduat hesabı açtırırken almanızı tavsiye ederim. Diğer türlü şifre alma işlemleri bir hayli meşakkatli tir. HALKBANK İnternet bankacılığı giriş şifrenizi aldıktan sonra kredi başvurusu için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir.

 1. Başvuru işlemini cep telefonları üzerinden yapacaklar, HALKBANK Mobil uygulamasını cep telefonlarına indirmelerini öneririm.
 2. Uygulamayı şimdi çalıştıralım. Resimde görmüş olduğunuz yere almış olduğunuz şifreyi T.C kimlik numaranızı girdikten sonra girelim. blank
 3. Sol üst taraftan MENÜ sekmesini tıklayalım. blank
 4. Açılan menü sayfasından BAŞVURULAR diyelim. blank
 5. Resim de göstermiş olduğum gibi KREDİ BAŞVURUSU diyelim. blank
 6. Başvuru yapacağımız kredi türünü ve miktarını seçerek BAŞVUR diyelim.

Kredi başvurumuz bu şekilde anında sistem tarafından FİNDEKS KKB kredi notu değerinize göre değerlendirilir. Kredi Notu Nedir? Normalde Kaç Olmalıdır? da kredi çekebilmek için olması gereken notunuzu öğrene bilirsiniz. Sorgulama sonrasında kredi notu değeriniz başvuru yapacağınız kredi için elverişli ise krediniz onay alır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Formunun Doldurulması

HALKBANK ihtiyaç kredisi başvurusu için diğer bir yöntem ise resmi İnternet sitesi üzerinden geçmektedir. Bu yöntemle ile Türkiye Halk Bank müşterisi olun yada olmayın müracaatta bulunabilirsiniz. Ancak, şunu bilmelisiniz ki burada yapacağınız kredi başvurusu bir ön başvuru dur. Buda şu anlama gelir ki, şayet krediniz onay alırsa mutlaka HALKBANK şubelerine şahsen olarak gitmeniz gerekir. HALKBANK müşterisi değilseniz de kredinizin onay almasıyla birlikte müşterisi olursunuz. Ön başvuru işlemi onaylanan içinde baka krediyi şubesinden kullandıracağı için sadece kredi notuna da bakmayacağını bilmenizi isterim. Bununla birlikte mutlaka gelir belgesi de ister. Gelir belgesine sahip bir çalışansanız, ön başvurunuzu şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. Önce https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-basvurulari/ihtiyac-kredisi.html bu sayfaya girmemiz gerekiyor.
 2. Burada karşınıza aşağıdaki gibi bir forum çıkar. Çıkan forma, hangi kredi paketine, kaç TL ile başvuru yapacağınızı ilk olarak hesaplatmanız gerekir. blank
 3. Kredi miktarı ve vadesini girdikten sonra HESAPLA dememizle bize ödeyeceğimiz aylık taksitleri sistem oluşturur. Burada ödeyeceğimiz aylık taksitleri kabul ediyorsak DEVAM dememiz gerekir.
 4. Açılan yeni sayfaya kimlik bilgilerimizi ve iletişim bilgilerimizi girmemiz gerekmektedir. blank
 5. DEVAM dedikten sonra cep telefonumuza gelen ONAY kodunu girmemiz gerekir. blank
 6. Son bölümde ise gelir belgelerimiz ile iletişim adres bilgilerimizi girip BAŞVURUYU TAMAMLA dememiz ile kredi başvurumuz tamamlanmış olur. blank

Bu şekilde yaptığımız başvuru da yine sistem tarafından kredi notumuz göz önünde bulundurularak sonuçlanmaktadır. Kredi notunuz ve gelir beyanınız çekeceğiniz kredi için uygun ise krediniz onay aldığına dahil SMS bildirisi alırsınız. Onaylanan kredinizi almak içinde en yakın HALKBANK şubesine gitmeniz gerekir.

https://www.youtube.com/kredim kanalımıza abone olmanız durumunda. Emeklilere, esnaflara ve girişimcilere verilen tüm hibe desteklerinden anında haberdar olacağınızı bilmenizi isterim.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 37 YORUM
 1. sevinc sayin dedi ki:

  bana yardimci olurmiusunuz esnaf kredisi bile alamadim nedeninide bilmiyorum

 2. Ali velibaba dedi ki:

  Ben 97 yaşındayım 50 yaş olanlar benimle aşık atamaz ama iş krediye geldimi yaş sınırı bu iş değil yaşlı diyenler vardı bana malesef son diyende 2 gün önce hakkın rahmetine gitti

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Allah rahmet eylesin size de sağlıklı uzun ömürler versin Ali bey amca

 3. Fatma yıldız dedi ki:

  İhtiyaç kredisi çekmek istiyorum

 4. Ethem dedi ki:

  Selamun aleykum covıd 19 a yakalandım dukkanı acamıyorum borçlar üst uste geldı kredı çekmek istiyorum yardımcı olun ne olur allah kımseye bu hastalıgı vermesın

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çok geçmiş olsun, kısa bir süre önce bende çok zor olarak atlattım.

 5. Serdal polat dedi ki:

  1201 kredi motum var kredi alabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bence çok rahat bir şekilde alabilirsiniz.