Hibe Kredi

Güvenilir Dünyanın En İyi 10 Bitcoin Kripto Borsası Sitesi Hangisi? (Uygulaması)

Güvenilebilir Dünyanın en iyi 10 Bitcoin kripto para sitesi hangisi olduğunu burada nedenleri ile bulabilirsiniz. Dünyanın en iyi sanal para alım ve satım için tavsiye edeceğimiz listesinde yabancı olduğu gibi Türk yani yerli sitelerde yer almaktadır. Dünyanın önde gelen güvenilir 10 BTC ve alt coin sitelerinin sıralamasını yaparken de bunun nedenlerinin neler olduğunu da yine başlıklarında yer verdik. 2022 yılı içerisinde böylelikle sanal para ticari yapacaklar kendilerine en uygu olan borsayı daha kolay belirleyebilecekler.

Güvenilir Dünyanın En İyi 10 Bitcoin Kripto Borsası Sitesi Hangisi? (Uygulaması)

Dünyanın en iyi kripto para sitelerinde ayrıca hesap açmak isteyenler için bir de referans kayıt kodu paylaştık. Böylelikle özellikle Binance ve Gate.io da yapacağınız işlemler için yüksek komisyon oranları da ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Hangi Borsadan (BTC) Kripto Para Almalıyım?

Farklı isimlerde ve projeye sahip bir çok günümüzde kripto para varlıkları vardır. Sayıları da gün geçtikçe artmaktadır. 4 senedir sanal para sektöründe olmama rağmen eminim ki bir çoğunun ismini ben dahi duymamışımdır. Bunun sebebi ise yeni çıkan kripto paraların listelenmesi için popülerliği düşük olan borsalar da yer almasıdır. Tabi popülerliği düşük olan borsalarda olmasının da başka bir nedeni de var. Bu neden ise; bu borsaların listelerinde yer almak için gerekli güvenli sertifikalarına yer alacak kriptonun pekte ihtiyaç duyulmuyor olmasıdır. İşte özellikle bu nedenden dolayı hangi borsadan (BTC) kripto para almayım sorunun yanıtı çok önem taşır. Bizde bu önemin farkında olduğumuz içinde sizlere hem Türk yani yerli hem ise Dünya genelinde faaliyet gösteren güvenilir borsaların hangileri olduğunu listeledik.

Dünyanın en güvenilir dolayısı ile de en iyi olan kripto para borsalarının hangileri olduğunu listelerken de sadece güvenlik derecesini baz almakla da kalmadık. İlaveten siz işlem sağlayanlara sağlamış olduğu diğer faktörleri de göz önünde bulundurduk. Bunlar nelerdir derseniz de.

 1. Alım satım işlemlerin de düşük komisyon kesintisi.
 2. Hızlı mobil uygulama.
 3. 7/24 müşteri temsilcilerinin sağladığı yardım hizmet kalitesi.
 4. Hızlı ödeme alma ve yapma becerisi.
 5. Kullanıcı dostu ara yüzüne sahip internet sitesi.
 6. Türkçe dil desteği (Yabancı borsalar için.)

Eğer sizin de yerli ve yabancı kripto borsaları için güvenirliğine ilaveten bu özelliklerde ilginizi çekiyorsa içeriğimizi dikkatli bir şekilde lütfen okumaya devam etmelisiniz.

Önemli! Tecrübeniz olmasa bile otomatik kripto para al sat botları sayesinde artık kaybetmeye son! Üstelik, sadece bu bot sayesinde sadece Binance üzerindeki kripto varlıkları üzerinden para kazanmakla da kalmayacaksınız. Basit şekilde oluşan ticaretini de yapmanız durumunda zengin bile olmanız içten bile değil. Tüm bunlar nasıl mı olacak? Cevabı ⇒ WeeRobot Trade Bot Nedir? Kazanç Planı Ne? sayfasında yatmaktadır.

En İyi Yabancı Kripto Para Borsa Siteleri Hangileri?

Dünyanın en iyi yabancı kripto para borsa siteleri hangileri olduğunu sizlere bir çok kriteri göz önünde bulundurarak listeleyeceğiz. Bunların en önünde geleni ise GÜVENİRLİK konusudur. Bundan olayı Dünya genelinde faaliyet gösteren kripto para sitelerini listelerken ilk göz önünde bulunduracağımız konu bu olacak. Daha sonra bu listeyi oluştururken işlemlerde kesilen komisyon oranlarının ne kadar olduğunu göz önünde bulunduracağız. Sırası ile de Dünyanın en iyi yabancı kripto para listesini oluştururken göz önünde bulunduracağımız diğer faktörler ise şunlardan oluşmaktadır. 1- Müşteri hizmetlerinin sağladığı hızlı destek. 2- Türkçe dil desteği. 3- Mobil uygulamasının ara yüzünün kolay ve sorunsuz çalışıyor olması. 4- Para transfer işlemlerindeki başarısı. Tüm bu faktörleri de göz önünde bulundurarak Dünyanın en iyi yurt dışı borsaları ise şunlardır.

 1. Binance
 2. Coinbase Ecx
 3. FTX
 4. Kraken
 5. Kucoin
 6. Gate.io
 7. Huobi
 8. Bitfinex
 9. Crypto.com
 10. Gemini

Dünyanın en iyi yabancı 10 tane kripto para borsası bunlardır arkadaşlar. Bu listeyi oluştururken de tüm kripto paraların analizini tutan Coinmarketcap verilerinde yer alan BORSA SKORU da göz önünde bulundurulmuştur. Borsa skoru nelere göre de belirleniyor diyorsanız.

 • Web trafiği faktörü
 • Ortalama likidite
 • Hacim ve borsa tarafından bildirilen hacmin meşruluğuna dair duyulan GÜVEN!

Bu kriterlere göre de oluşturmuş olduğumuz Dünyanın en iyi 10 kripto para borsasında en çok merak edilen bir kaç konunun daha olduğunu biliyorum. Bunlar neler derseniz listelediği coin sayısı, haftalık kullanıcı sayısı bunların en başında gelmektedir. Bununda farkında olarak şimdide Dünyanın en iyi kripto para borsalarını bir de bu şekilde daha yakından bir inceleyelim.

1- Binance (Global, TR) Dünyanın En İyi Kripto Para Borsası!

Kesinlikle Binance Dünyanın en iyi kripto para borsasıdır. Bunun aksini söyleyen var ise de bence kripto para borsaları ile uzaktan yada yakından hiç bir alakası yoktur. Ülkemizde Binance global ve TR yani Lite olarak olarak da kullanıcılar tarafından bilinmektedir. Mükemmel Türkçe dil desteği, harika ve sorunsuz mobil uygulaması ve aşırı güvenlik tedbirleri (Google 2FA Authenticator, SMS, Mail, Güvenlik Anahtar Doğrulama, Biyometrik Doğrulama) ile bence listenin başında olmasını fazlası ile hak ediyor. Binance borsasının bana kalırsa liste başında olmasını hak etmesinin tek sebebi de bu değil arkadaşlar. Bunun benim için nedeni ise bir çoğumuzun dikkat etmediğimiz listelediği kripto para varlıkların ”Delist” yani listelerden kaldırılma olasılığının nerede ise 0 olmasıdır. blank

Bundan dolayı da bir coin Binance de listelenecekse eğer şirketin sadece milyar dolarlar kadar bütçesinin olması asla yeterli değildir. Zaten şirket listelemeden aldığı parayı Charity Foundation isimli bir hayır kurumuna bağışlamaktadır. Bunu da herkesin görmesi için blokchain ağı üzerinden gerçekleştirmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı her ne türlü işlem (Buna Futures yani kaldıraçlı işlem.) kripto para ile yapacaksanız yapın, Binance bence sizin için ilk seçenek olması gerekiyor. Merak edenler için Binance de bulunan coin sayısı ve haftalık ziyaretçi sayısı ise aşağıda yer almaktadır.

Not: Binance dahil diğer tüm kripto para borsalarına ait haftalık ziyaretçi ve listelenen kripto para sayısının verileri https://coinmarketcap.com/tr/rankings/exchanges/ adresinden alınmıştır.

Haftalık Ziyaretçi Sayısı Listelediği Coin Sayısı
21,908,745 396
Binance Sahibi Kim?
Changpeng Zhao yani çoğu kişinin de CZ olarak bildiği bir Çinli Kanada Vatandaşı tır

2- Coinbase Exchange Nasıl? Güvenilir Mi?

Coinmarketcap verilerini incelediğiniz de bir çok konuda Coinbase Exchange borsasının ey iyi kripto para borsası sıralamasında 2. sırada yer aldığını görürsünüz. 2012 yılında bu borsa Fred Ehrsam ve Brian Armstrong isimli iki kişi tarafından kurulmuştur. Coinbase Exchange kripto borsası ABD merkezli San Francisco, Kalifornia eyaletinde hizmet vermektedir. Güvenirlik, işlem hacmi ve web trafiği olarak Dünya genelinde 2. sırada yer almaktadır. Binance sonrasında kullanıcıların en çok tercih ettiği kripto para borsası tır. Her ne kadarda Dünya genelinde 2. en iyi kripto para borsası Coinbase Exchange olsa da Amerikan vatandaşları tarafından en çok kullanılan borsadır.

blank

Coinbase Exchange yatırımcıların güvenirliğine vermiş olduğu önemli ise yatırılan kriptoları soğuk hava depolarından muhafaza ettiğiyle göstermektedir. Bu güven NASDAQ’ın da gözünden kaçmamış olup halka açık bir şekilde listelenmesine izin vermiştir. Haftalık ziyaretçi sayısı ve listelediği kripto para varlıklarının kaç olduğunu da yine aşağıda tabloda sizler için yer verdik.

Haftalık Ziyaretçi Sayısı Listelediği Coin Sayısı
2,457,328 170

3- FTX Borsası En Güvenilir 3. Yabancı Borsamız

En güvenilir yabancı kripto para borsalarından FXT coinmarketcap verilerine göre 3. sırada yer almaktadır. Sam Bankman-Friend tarafından kurulmuştur. 2019 yılında FXT borsası hayata geçmiş tir.  Antigua ve Barbuda kurulmuştur. Merkezi Bahamalar da tır. Ama kurucusu ve çalışanların geneli ABD vatandaşı tır.

blank

FTX borsasının güvenilirinin yanı sıra en büyük özelliği ise şunlardır.

 • 101 X kadar kaldıraçlı işlem yapmanıza olanak sağlaması.
 • FTT Token alanlara komisyon indirimi.
 • Bir çok kripto para borsasına göre çok daha düşük işlem ücretlendirmesi.

FTX tüm bu özelliklerin yanı sıra Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile iş birliği içinde olduğu da bilinmektedir. Haftalık olarak ziyaretçi ve FTX borsasında listelenen mevcut kripto para sayısını ise yine aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz.

Haftalık Ziyaretçi Sayısı Listelediği Coin Sayısı
4,204,428 324

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları hangileri için ilk 10 tanesini listeledik. Bu 10 sanal para borsasının içinde de sıralamaya giren ilk 3 tanesinin kime ait olduğunu, haftalık ziyaretçi ve listeledikleri kripto para sayılarına kadar sizlerle paylaştık.

Artık yurt dışı kaynaklı olarak kripto para sektörüne girecekseniz bu 10 taneden bir tanesini seçersiniz. Yurt içi güvenilir kripto para borsası seçiminde bulunmak istiyorsanız da o zaman aşağıdaki başlık altındakileri bir incelemenizi tavsiye ederim.

Ey İyi Türk Bitcoin Kripto Para Borsa Sitesi Hangisi? (Güvenilir)

Türkiye de kripto para borsa denetimi sanırım yurt dışındakiler kadar ciddiye alınmıyor. Bu nedenle de gün geçmiyor ki bir kripto para borsasında skandallar yaşanmıyor olsun. Bu nedenle ben çokta fazla yurt içi kripto para borsalarından insanların işlem yapmasını tavsiye etmiyorum. Ama yok, ben illa da Türk borsalarında işlem yamak istiyorum diyorsanız da size önereceğim sadece 2 tane borsa vardır. Türkiye’nin en güvenilir ve bunun yanı sıra en çok işlem hacmine sahip bu iki kripto para borsamız hangisi diyorsanız.

 1. PARIBU
 2. BTCTurk

Bu iki en güvenilir yerli kripto para borsasına ilaveten bir tane daha bize borsa ismi ver derseniz de size Adana Demirspor‘un da sponsoru olan Bitexen derim.

Kripto para borsası kullanıcıların Türk borsası seçeme nedenlerin en başında para transferlerinin anlaşmalı olan bankalarca daha kolay ve hızlı yapılıyor olmasıdır. Buna ilaveten daha anlaşılır Türkçe menülere sahip olması da ilgi çekicidir. İşlemlerde uygulanan komisyon oranlarına gelirsek de yine yurt dışı kripto para borsalarına nazaran sınıfta kaldığını söyleye bilirim. Size tavsiye ettiğimiz en iyi yurt dışı kripto para borsası olan Binance ile yurt içi kripto para borsalarını buna göre kıyaslarsak da aşağıdaki verileri görebilirsiniz.

En Az İşlem Komisyonu Alan Kripto Para Borsaları (Referans Kodu)

Bütün kripto para borsaları yapılan işlemlerden komisyonlarını alırlar. İster yerli olsun isterse yabancı hiç fark etmeksizin bu komisyonlar borsalarca alınır. Uygulanan komisyon miktarları sadece sanal para alım ve satım işlemlerinde sadece üstelik alınmakla kalınmaz. Farklı borsalara kripto gönderme hatta kaldıraçlı işlemlerde dahi bu komisyon kesintileri siz farkına varmadan uygulanır. Düşük komisyon oranlarıyla işlem yapmak istiyorsanız da genelde borsa yeni üye çekmek için sizden daha önce kayıt olan birinin referans kodunu ister. Bu nedenle Binance de yeni kayıt olmak isteyenler çok düşük bu kesintileri ödemek istiyorsa https://accounts.binance.me/tr/register?ref=59613888 bu bağlantı ile kayıt olmaları yeterlidir.

Sizlere yukarda yurt içi ve dışı olmak üzere toplamda en güvenilir 13 tane kripto para borsasını tavsiye ettik. Bunların içerinde ise yurt dışı olarak birinci Binance gelirken yurt içi olarak ise PARIBI ile BTCTurk geldi. Bu nedenle tavsiye etmiş olduğumuz kripto para borsaları tarafından uygulanan komisyon oranlarının kaç olduğunu sadece aşağıda tabloda yer verdik.

İşlem Hacmi
Kurumlar 0-100.000 100.000-1.000.000 1.000.000-5.000.000 5.000.000-10.000.000 10.000.000-50.000.000 50.000.000 +
Paribu Piyasa alıcı

 

%0,35 %0,15 %0,15 %0,10 %0,10 %0,05
Piyasa yapıcı %0,25 %0,15 %0,10 %0,05 %0,02 %0,01
BtcTurk Piyasa alıcı

 

%0,18 %0,18 %0,16 %0,12 %0,10 %0,8
Piyasa yapıcı %0,1 %0,1 %0,08 %0,06 %0,04 %0,01
Binance Piyasa alıcı

 

%0,1 %0,1 %0,1 %0,1 %0,1 %0,1
Piyasa yapıcı %0,1 %0,1 %0,1 %0,1 %0,09 %0,09

Tablo veri kaynağı: Bloomberg

Binance ile Türk borsalarını komisyon oranı bakımında da karşılaştırılsak Dünyanın en iyi kripto para borsası olarak 1 numara Binance sizin de görmüş olduğunuz gibi çıkıyor arkadaşlar.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.