Hibe Kredi

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Oluyor? Veren Firmalar Güvenli Mi? (SORGULAMA)

Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom faturalı hatlara kredi nasıl oluyor? İlk olarak faturalı hatlara kredi almak isteyenler için bunun yanıtı vereceğiz. Daha sonra faturalı hatlara kredi veren firmalar güvenilir mi? Bunu sizler için cevaplayacağım. Faturalı hatlara kredi güvenilir konusunu da müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşmeyle cevapladıktan sonra da nasıl çekilir anlatacağız.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Oluyor? Veren Firmalar Güvenli Mi? (SORGULAMA)

Tabi tüm bu soruları yanıtlarken faturalı hattınız üzerinden ne kadar kredi kullanabileceğinizin sorgulaması nasıl yapılacağına da değineceğiz. Böylece ne kadar nakit hat üzerinden para tedarik edebileceğinizi de anında görmüş olacaksınız. Böylelikle; en fazla 12 ay vadeli olarak en az 5.000 TL, en çok ise hatta göre 15 ila 20 bin TL acil para ihtiyacı olanlar, bunu bankalardan tedarik edemiyorsa güvenilir olarak en hızlı nakit ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar.

Arkadaşlar, biraz zaman harcayarak dediklerimizi yaparsanız çok kolay dolandırılmadan faturalı hattınıza bankadan kredi almazsanız bile bu şekilde alabilirsiniz. Amaç nihayetinde taksitli nakit almak değil mi? Son olarak sayfa içinde sizlere çok önemli bağlantılara yer verdim. Onları da muhakkak okumanızı tavsiye ederim.

Faturalı Hatalara Kredi Gerçek Mi? Güvenilir Mi?

Faturalı hatlara kredi gerçek mi? Evet gerçek arkadaşlar gerçek! Güvenilir mi? Bu nereden ve nasıl çekeceğinize göre cevabı değişmektedir. Şimdi faturalı hatta kredi çekmek isteyenler için kritik bu iki sorunun yanıtı verdik. Bundan sonra gelen ise; 1- Faturalı hatta kredi nasıl çekilir? 2- Faturalı hatta ne kadar kredi çekebilirsiniz? Bunun yanıtı vermeye geldi. Ama, Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom hat üzerinden kredi nasıl kredi çekilir? Bunun kadar bir diğer önemli konu daha olduğunu bilmenizi istiyorum. Bu ise; hattınıza tanımlı olarak ne kadar kredi alabileceğinizdir.

İşte bununu da öğrenebilmeniz için muhakkak ilk önce sorgulama yapmanız gerekir. Peki, hem şebekemize göre hem de hattımızın kullanım süresine göre ne kadar kredi çekebiliriz? Ama bundan önce gelin bir bu işin dolandırıcılık boyutunu bir ele alalım. Alalım ki! hiç birimizin kafasında soru işareti kalmasın arkadaşlar. Buna o kadar önem veriyorum ki! sizler için müşteri temsilcisine kadar aradım, hatta ses kaydı bile yaparak içeriğin sonunda bir de video çektim.

Faturalı Hatlara Kredi Dolandırıcılığı (Aman Dikkat)

Arkadaşlar, sizlere sürekli olarak doğru bilgiler içeren içerikler üretiyoruz. Ama ne yazık ki tüm uyarılarımıza rağmen bir çok dolandırıcılık ihbarları almaya halan da devam ediyoruz. Bu nedenle, lütfen sizden istirham ediyorum faturaları hatlara kredi nasıl çekilir? Faturalı hatlara kredi veren firmalar hangileri? Bu firmalar nasıl size kredi çıkarıyor? Tüm bunlara geçmeden önce gelin faturalı hatlara kredi dolandırıcılığı nasıl yapıyor? Bir buna bir göz atın!

Faturalı hatlara kredi dolandırıcılığı çoğunlukla şu şekilde olmaktadır. Genelde bizim sitemiz dahil olmak üzere faturalı hatlara kredi veriyoruz diyen firmalar reklamlar verirler. Bu reklamlar herhangi bir denetime ne yazık ki tutulmaz. Tutulması da zaten bir hayli zordur. Açıkçası parayı basan herkes bu reklamları verebilir. Bu firmalar ile iletişe geçenler kesinlikle ön ödemesiz olarak hizmet alacaksa alsınlar! Yoksa %95 ihtimal ile dolandırılmaları kaçınılmaz olacaktır. Bu uyarımızı da sizin için yaptıktan sonra şimdi hattınıza göre nasıl ve ne kadar kredi çekebilirsiniz buna geçebiliriz. Umarım hiç atlamadan bu uyarılarımızı okumuşsunuzdur! Faturalı hatta kredi ne kadar güvenli olduğu için sizlere en önemli dikkat edilmesi gerekilen uyarımızı yaptık.

Şimdi Turkcell, Vodafone yada Türk Telekom hat üzerinden ne kadar ve nasıl kredi çekilir? Bunun cevabına geçeceğiz. Ama, geçmeden önce tüm operatörlerin faturalı hatta kredi verme şartları neler bence bunu daha önce bilmeniz gerekiyor.

Faturalı Hatta Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faturalı hatta kredi almak isteyenlerin önce bilmesi gereken çok şey var. Bu ise Vodafone, Turkcell yada Türk Telekom hat üzerinden kredi çekme şartları neler olduğudur. Eğer ki tüm operatörler tarafından hat üzerinden kredi kullanım için istenilen bu şartlara sahip değilseniz boş yere başvuru yapmış olacaksınız. Bu nedenle değerli vaktinizi boşa heba etmek istemiyorsanız gelin birlikte faturalı hatta kredi alma şartları nelerdir? Tüm operatörler için istenilen bu şartlara bir önce bakalım.

 1. Öncelikle faturalı hat sahibi olmanız gerekir. Kontörlü hat üzerinden kredi kullanamazsınız.
 2. En az 6 aylık faturalı hatta sahip olmanız gerekir.
 3. Faturalarınızı düzenli bir şekilde gününde ödemeniz gerekmektedir. Dolayısıyla ödemesi geçmiş fatura borcunuz bulunmaması gerekir.

Faturalı hatta kredi kullanmak için istenilen genel şartlar bunlardır. Buna ilaveten, yüksek miktarlarda kredi kullanacaklardan arana ise tek şart şudur.

 1. En az 12 ay faturalı hat sahibi olmanız.
 2. Yüksek abonelik gerektiren hattınızın olması. (Örneğin Vodafone Red gibi.)

Faturalı hatta kredi kullanım şartlarını da uygunum diyorsanız, hadi şimdi gelin şebekenize göre nasıl kredi çekilir? Ne kadar çekebilirsiniz? Tüm bunları birlikte bir görelim.

Faturalı hatta kredi çekerken, Findeks KKB notuna bakılır Mı?
Hayır, kesinlikle Findeks KKB skoruna bakılmaz. Bu nedenle bankalardan kredi çekemeyenler bu yönteme başvuru yaparlar.

Turkcell’den Nasıl Kredi Çekebilirim? (Limit Sorgulama Yapma)

Turkcell hat üzerinden nasıl kredi çekilirim? Bunun anlatıma geçmeden önce ne kadar çekebileceğinizi sorgulamanız gerekir. Çünkü, Turkcell hattınıza herhangi bir bakiye yansımadı ise ne yazık ki hiç bir kredi çekimi yapmazsınız. Turkcell den ne kadar kredi çekebilirim sorgulamasını da bir çok yöntemle yapabilirsiniz. Kaç lira kredi çekebileceğinizin sorgulamasını yapabileceğiniz bu yöntemler ise şunlardır.

 1. Turkcell mağazalarına giderek telefon numaranızı söyleyip.
 2. 0-532-532-00-00 müşteri hizmetlerini arayarak.
 3. Paycell uygulaması üzerinden.
 4. Turkcell dijital operatör.

Bu 4 yoldan herhangi biri üzerinden Turkcell’den ne kadar kredi çekebilirim? Kolayca puan sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bunların içinde Turkcell hat sahiplerinin en kolay olarak ne kadar kredi çekebilir limit sorgulama yapılması ise Paycell uygulaması üzerinden geçmektedir. Sadece 5 adımda bu sorgulama yapmak için ise şu adımları atmamız yeterli olacaktır.

 1. Önce telefonumuza Paycell uygulamasını indirmemiz gerekiyor.
  1. Androin için buradan.
  2. IOS için bu bağlantıdan bu uygulamayı indirebilirsiniz.
 2. Uygulamayı çalıştırın. Cep telefon numaranızı, şifre ve mail adresinizi girip kayıt olun. Kayıt olduktan sonra mail doğrulamanızı gerçekleştirin.
 3. Uygulamayı belirlediğin şifre ile giriş yapın. Giriş yapıldıktan sonra ana sayfada yer alan Tüm İşlemler butonuna tıklatın. blank
 4. Açılan sayfanın altında doğru inelim. Burada Kredi Limitini Öğren butonu yer alıyor. Şimdi bunu tıklayalım. blank
 5. Karşınıza şimdi Turkcell faturalı hattınıza tanımlı olan kredi miktarı resimde olduğu şekilde çıkacaktır. (Resimdeki rakam temsilidir.) blank

Turkcell faturalı hat üzerinden ne kadar kredi çekebileceğimizi öğrendik. Peki şimdi ne yapmamız gerekiyor.

 1. İster Turkcell mağazalarına isterseniz de Turkcell resmi İnternet sitesi üzerinden giriş yaparak aşağıdaki cihazlardan alım yapalım.
  1. Cep telefonu
  2. Tablet
  3. Elektrikli ev aletleri
 2. Alımı gerçekleştirdiğimiz telefonu ister bayiye isterseniz de herhangi bir ikinci el satış sitesinden nakit olarak satışını sağlayalım.

Böylece nakit paramız anında cebimize girmiş olacaktır. Bu arada konu ile ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. O ise; Turkcell mağaza yada internet sitesinden cep telefonu (fiyatına göre değişebilir.) ve notebook alımları için 12 ay geri ödeme vadesi uygulanırken, tablet alımlarında 6 ay geri ödeme vadesi uygulanmaktadır.

Vodafone Nakit Kredi Veriyor Mu? Sorulama Yapma Buradan

Vodafone nakit kredi veriyor mu? Şayet dediğimiz şekilde işlem sağlarsanız, evet arkadaşlar nakit olarak kredi veriyor. Ama şimdiden söyleyeyim, bu bankalarda olduğu şekilde olmaktadır. Dediğim gibi bahsetmiş olduğumuz yol üzerinden işlem sağlamanız durumunda gerçekleşmektedir. Ne kadar kredi veriyor diyorsanız da bunun için önce hat puanınız kaç olduğunu sorgulamanız gerekiyor. Hat puanının kaç ise de bunu karşılığı olan miktarda böylece yine anlatacağım şekilde kredinizi 12 ay geri ödeme olarak kullana bilmektesiniz. Peki, bu anlatacağım yol nasıl oluyor? Şimdi adımlar halinde en az 5.000 TL en çok ise 20.000 TL 3 aydan başlayan geri ödemeli olarak sizlere şartları ile birlikte anlatıyoruz.

Şartları:

 1. Öncelikli olarak bir vodafone hattınızın olması gerekiyor.
 2. Bu hattında en az 6 ay sizin üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir.
 3. Faturalarınızın düzenli olarak ödeniyor olması gerekilir.
 4. Başvuru yapmadan 6 içinde herhangi bir tarife değişikliğine gidilmemiş olması aranır.

Başvuru Yapma:

 1. https://online.vodafone.com.tr/yanimda/#/giris sayfasına gidilir. Cep telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. (Şifrenizi bilmiyorsanız, cep telefonunuzun SMS kısmına S yazıp bunu 7000’e gönderiniz.)
  blank
 2. Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra ana sayfanın üst menüsünde yer alan Cihaz Tekliflerim diyelim. blank
 3. Burada adınızı tanımlı cihazları göreceksiniz. Bu cihazlardan nakit ihtiyacınız doğrultusunda bir model seçimi yapın. blank
 4. Sepete ekle diyelim. blank
 5. Devam diyelim. blank
 6. Teslimat adres bilgilerimizi girelim. Sözleşmeyi de okuduktan sonra yine Devam Et diyelim. blank

Tüm bu işlemler sonrasında taksitli olarak satın aldığınız telefonunuz adresinize 2 yada 3 iş günü içinde kargo ile gelecektir. Daha sonra mı ne yapacaksınız. Tabi ki hiç kutusundan dahi açmadan telefon bayilerine yada internet üzerinden satacaksınız. Böylece kredi notu değeriniz düşük dahi olsa 3 aydan başlayıp 12 aya kadar çıkan taksitli olarak para ihtiyacınızı tedarik etmiş olacaksınız.

Tüm bu adımları nasıl yapacağınızı anlatan bir de video çektiğimi de bilmenizi isterim. Video en altta..

Türk Telekom Faturalı Hatlara Kredi (İnternet Üzerinden Alma Sorgulama)

Türk Telekom iki şekilde müşterilerine kredi kullana bilme olanağı sağlamaktadır. Bunlardan birincisi Türk Telekom hat üzerinden tir. Bir diğeri olanı ise internet tarifeniz üzerinden kredi kullanabilmenizdir. Tabi hem internet hem ise Türk Telekom şebekeniz üzerinden bu krediyi kullana bilmeniz için yine bazı şartlara uygun olmanız gerekir. Şimdi nasıl çekileri? Hattınıza tanımlı ne kadar kredi bulunuyor? Bunlara geçmeden önce şartlar neler bir buna bakalım.

Şartlar:

 1. En az 8 aylık Türk Telekom müşterisi olmalısınız. (Bu süre başvuru yapılacak kredi konusuna göre değişebilir.)
 2. İnternet ve telefon şebekeniz üzerinden kredi çekeceklerin geçmişe dayalı fatura borçları olmaması gerekir. Düzenli olarak da faturalarını ödüyor olmalıdırlar.

Puan Sorgulama Nasıl Yapılır:

 • 444 1 444 müşteri hizmetlerini arayarak.
 • Türk Telekom bayilerine giderek.
 • Türk Telekom mobil ve İnternet sayfası üzerinden adınıza tanımlı cihazları sorgulayarak.

Başvuru Nasıl Yapılır:

 1. Türk Telefon şubelerine giderek.
 2. İnternet üzerinden.
 3. Aracı firmalarla

Şubeden başvuru için doğrudan nüfus cüzdanınızla giderek puanınıza göre cihaz alabilirsiniz. Anında size teslim yapacaklar. Nereden biliyor diyorsanız? Kendim bu şekilde hiç peşinatsız olarak cep telefonu satın aldım. Çok acil nakit paraya ihtiyacınız var ise size ilk olarak bu şekilde başvuru yapmanızı tavsiye ederim. İnternet üzerinden başvuru yapacaksanız da şunları yapmanız gerekiyor.

 1. https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/sayfalar/mobil/akilli-telefon.aspx adresine giriniz.
 2. Satın alacağınız cihazı seçiniz.
 3. Online işlemlerden giriş yapın.
 4. Satın alma işlemini adımlara göre tamamlayın.

Böylece Türk Telekom üzerinden cihaz alımınız tamamlanmış olacaktır. İnternet üzerinden kullanacaklar ise yine bana kalırsa PTT de bulunan Türk Telekom şubelerine gitmelerini öneririm. Bu şekilde de TTNET faturalı hattınız üzerinden aynı yolu izleyerek taksitli cihaz alabilir, sonra peşin olarak satabilirsiniz.

Faturalı Hatta Ne Kadar Kredi Çıkar? Hesaplama Nasıl Yapılıyor?

Faturalı hatta ne kadar kredi çıkar? Bunun hesaplaması nasıl yapılıyor? Bu iki sorunun cevabını da aşağıdaki bahsetmiş olduğum size göre kriterleri göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. Bu hesaplamaya geçmeden size ufak ama önemli bir bilgi vermek istiyorum. O ise, adınıza tanımlanan puan kadar cihaz alabilmenizdir. Yani adınıza 1700 puan tanımlandı ise 17.000 TL kadar cihaz alabilirsiniz.

 1. Faturalı hatta kredi çıkması için hattın kesinlik ile faturalı olması gerekir.
 2. Faturalı hattın en az 1 senelik olması gerekmektedir. (1500 puan ve üzeri hat notunuz)
 3. Hatta çıkacak olan kredinin miktarını belirleyici en önemli husus hattın aktiflik süresidir.
 4. Yine hatta kredi miktarının ne kadar çok çıkacağını belirleyici bir diğer etkende faturanın miktarı ve ödeme deki düzenliliktir.

Tüm bu belirleyici etkenlere göre adınıza tıpkı kredi notu gibi bir not belirlenir. Benim notum sizin de izleyeceğiniz gibi 1400 çıktı ve adıma 1200 lira kredi tanımlandı. Kendi not değerinizi ise en doğru şekilde müşterisi olduğunuz GSM bayisinden öğrene bilirsiniz.

Bankalardan kredi alamayanlara ise yine bir önerim olacak. Bu ise, kıymetli arkadaşlar, bir bankadan krediniz onay almıyor diye diğer bu diğer farklı bankalardan da onay almayacak anlamına gelmez. Bu nedenle, özellikle 10.000 veya 20.000 gibi meblağlardaki kredi ihtiyaçlarınız için farklı bankalara da başvurularda bulunun. Özellikle 36 ay gibi uzun vadeli geri ödeme seçeneğini de başvuru yaparken girerseniz kredinizin onay alma ihtimali bir hayli daha artacaktır. Hangi bankaya başvuru yapalım diyorsanız! Kuveyt Türk Tüketici Finansmanı bence tam size göre. Bankanın bu ayki imkanları ise şu şekilde.

 • Temmuz 2023 için 36 ay tüm vadelerde aylık %3.59 kâr yapı bankamız uygulamaktadır. Geri ödeme planı ise tüm vadelere göre 20.000 TL için şöyledir.
Miktar Vade Aylık Ödeme
20.000 TL 12 2.191,76 TL
24 1.378,02 TL
36 1.130,23 TL

Geri ödeme miktarı güzel ama bulunduğum ilçede Kuveyt Türk yok diyorsanız da ön başvurunuzu internet üzerinden Kuveyt Türk Bankası’ndan Fiziki Külçe Gümüş Nasıl Alınır? da müşterisi olabileceğini anlattım. Şubeye gitmeden anlattığım şekilde müşterisi olduktan sonra başvurunuzu gerçekleştirerek, onay alması halinde istediğiniz bankaya paranızı aktara bilirsiniz.

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 11 Ortalama: 2.5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. Tayfun dedi ki:

  4 aydir kullaniyorum. Turkceel faturali hat düzenli ödüyorum. Cikarmi 2000 TL ihtiyacım.var

 2. Tayfun dedi ki:

  70 TL 80 TL 140 TL.oduyom. her ay

 3. Havva dedi ki:

  Merhaba cafe açmak için kredi kullanmak istiyorum koskep hibe kullanabilir miyim

 4. Metin Aşit dedi ki:

  2 senedir faturalı hat kullanıyorum kredi bana çıkar mı

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Düzenli ödeme yapıyorsanız cikar