KOSGEB Kredi

Faizsiz İhtiyaç Kredi Veren Bankalar (FORMALİTESİZ 5 FİNANSMAN)


Faizsiz İhtiyaç Kredi Veren Bankalar (FORMALİTESİZ 5 FİNANSMAN)

2021 yılında tamamen faizsiz olarak 1.000 liradan başlayıp 10.000 liraya kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin iki ana nedeni vardır, bunlardan ilki İslami şartlara uygun olup helal yollardan ihtiyaçlarını karşılamak, bir diğeri ise kuşkusuz bankalara herhangi bir aldıkları para için bedel ödememektir. Bu her iki niyet içinde faizsiz (0 faizli) ihtiyaç kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde Faizsiz İhtiyaç Kedi Veren Bankalar Var mıdır?

Ülkemizde faizsiz ihtiyaç kredisi verene bankalar var mıdır? evet vardır! Bu olayı yazımızın başında da belirttiğimiz gibi iki şekilde ele alacağız, ilki sıfır faizli kredi veren bankaların sunmuş olduğu paranın İslami şartlara göre caiz olup olmadığını bir diğeri de yine 0 faizli olarak hangi bankaların kredi verdiğine. İlk olarak İslami olarak bu olanağı sunan bankaları tanıtalım.

İslami Şartlara Uygun Olarak 0 Faizli Kredi Verene Bankalar Hakkında

İslami şartlara uygun olarak hizmet sunan ülkemizde bankalar yer almaktadır. Bu bankalara genel olarak katılım bankaları denilmektedir. Katılım bankaları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturdukları fondan kar paylarını da koyarak para olanağı sunmaktadır. İster alınacak olan ev için ister araç için veyahut ta evin gereksinimleri için bu imkanı sunan bankalardan kredi almak bir çok din adamına göre caizdir ama usuller doğru bir şekilde ilerler ise.. Peki din adamlarımıza gere kredinin helal olması için usulün nasıl ilerlemesi gerekmektedir.

 • İster alınacak olan konut olsun ister araba veya eşya bunun için duyduğunuz ihtiyaç kredisi için alımı banka sahibi veya yetkilisinin yapması gerekmektedir! ve aldıktan sonra size kendi karlarını koyarak satması icap etmektedir. Örnek vermek gerekir ise; diyelim ki düğün yapacak evleneceksiniz ve eviniz bazı buzdolabı, çamaşır makinesi veya televizyon gibi gereksinimlere ihtiyacı bulunmaktadır ve sizin de bunu alacak bir paranız yok, bunu katılım bankalarından helal yoldan almak istiyorsanız şayet gerekli başvuruları yaptıktan sonra banka yetkilisinin bunları sizin adınıza alıp kendi kar payını koyarak size vadeli olarak vermesi caiz olmaktadır. Örnek hesaplama; tüm beyaz eşyalar toplam 10.000 TL tuttu bankanın sigorta masrafı 300 TL işlem ücreti 500 TL vade hesabı 1400 TL (kullanılacak olan vadeye göre bu rakam değişebilir) toplam 12200 TL bankaya vadeli olarak geri ödemeniz gerekmektedir.

İslami şartlara uygun olması için unutmayın! faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar dan sadece mal alımları adına para almalısınız!! Aksi taktirde borçlarını kapamak veya nakit olarak para almak caiz değildir. Konu ile ilgili video;

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2021’dan 5 Tane

Yapılan muamelenin doğru olması durumda caiz olan kredi için bankaların yapmış oldukları kesintiler ve kar payları aşağıdaki gibidir;

 1. Albaraka; dayanıklı tüketim finansmanı (ihtiyaç kredisi) 36 ay geri ödeme aylık %1.65 faiz uygulamaktadır. 10.000 TL ihtiyacınız için banka taksiti 391,07 TL toplam geri ödeme 14.078,51 TL kesilecek işlem parası 50 TL olmaktadır.
 2. Kuveyt Türk Katlım Bankasının; Eşya finansmanı %1.66 katkı payı ile sağlamaktadır. 20.000 TL için 35 ay vade aylık ödenmesi tutarı 998,80 TL olmaktadır. Finansman tahsis masrafı ise 52.50 TL tir.
 3. Türkiye Finans Katılım Bankası; Değerli arkadaşlar bu bankamızda ihtiyaç kredisini ihtiyaç finansmanı adı altında 36 ay için %1.57 kar payı ile vermektedir. Yine hesaplamayı 35.000 TL ve 36 ay geri ödeme seçenekleri ile yaparsak aylık taksit olarak 1.347,70 lira ödemeniz olacaktır.
 4. Ziraat Katılım Bankası; Ziraat bankasının katılım fonu olarak kurmuş olduğu bankada ihtiyaç finansmanından %1.64 kar payı ile 40.000 TL kullanacakların 36 ay her ay eşit olarak 1.561,26 TL ödemesi gerekmektedir. Hemen başvurmak için lütfen tıklayınız..
 5. Vakıf katılım bankası: Vakıf katılım beyaz eşya veya mobilya gibi evinizin ihtiyaçlarının sağlanması için vermiş olduğu paradan 50 TL kesinti yapmaktadır. Bankanın faiz hesaplama tablosu ise aşağıdaki gibidir.

VAKIF KATILIM ”Beyaz Eşya Finansmanı” olarak müşterilerine 36 ay vadeli sağlamış olduğu finansmanın kar payı aylık %1.62 oranındadır. Geri ödeme çizelgesi ise şu şekildedir.

VAKIF Katılım 36 Ay Vadeli Finansman Hesaplama
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 777,62 TL 27.994,27 TL
30.000 TL 1.166,43 TL 41.991,31 TL
40.000 TL 1.555,24 TL 55.988,45 TL
50.000 TL 1.944,04 TL 69.985,66 TL

VAKIF KATILIM güncel olarak 36 ay vadeli vermiş olduğu finansmanın yasal kesintilerini isterseniz detaylı olarak buradan da göre bilirsiniz.

1000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Değerli arkadaşlar Akbank olsun İşbank olsun veya Garanti bankası yada ismini sayamadığımız tüm bankalar olsun müşterilerine faizsiz ihtiyaç kredisi imkanını dönemler halinde kampanyalar ile sunmaktadır. Sunulan bu krediler meblağ olarak 2,000 bin veya 3,000 TL geçmemektedir. Genel olarak verilen bu para için ise işlem ücreti kesintileri ve sigorta masrafları alınmaktadır. Bu rakamlar normal faizli kredilerde 300 TL gibi bir rakama tekabül eder iken 0 faizli olarak verilen ihtiyaç kredilerinde bazen 500 TL bazen ise 600 yada 700 TL kadar çıkmaktadır. Bir nevi kredinin faizlerini bu tür kesintiler ile karşılamakta rakam oyunları oynanmaktadır 😉

Bazen ise bankalar gerçekten müşteri edine bilmek için yılbaşı veya bayramlarda veyahut ta kendi bünyesine yeni katılacak olan müşterilerine sıfır faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Buna bir örnek vermek icap ederse yılbaşında tüm müşterilerine 3.000 TL faizsiz olarak 18 ay vadeli olarak veren Fibabanka örnek gösterebiliriz.

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar Fibabanka

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar Fibabanka

Sizin de bankanın bizler ile paylaşmış olduğu çizelgede çok az bir masraf farkı ile nasıl 3.000 TL kadar faizsiz olarak ihtiyaç kredisi vermiş olduğunu görüyorsunuz. İnanmıyorsunuz.? Buyurun tıklayınız..

Kredi Kartı Alarak Faizsiz Olarak Kredi Kullanabilirsiniz!

Sizlere hep bankacılık sektöründe yaşamış olduğum tecrübelerimi anlatıyorum. Bunlardan bir tanesi de geçenlerde başıma gelen kredi kartı aidatım dan ötürü bana teklif edilen 1.000 TL faizsiz kredi imkanıydı. Evet, bu tür haberleri ancak tecrübe edilerek öğrene bilirsiniz. Aksi taktirde bankalar hiç bir yayın organından sizlere bu şekilde olanakları sunmaz. Bana bu teklifte bulunan banka Türkiye İş Bankasıydı. Banka, uzun süredir kullanmış olduğum Maximum kredi kartımın aidatını geri iade etmek ile birlikte bir de üstüne bana bin TL faizsiz ve masrafsız kredi teklifinde bulundu.

Çok şükür ihtiyacım olmadığı için bankanın bu teklifini kabul etmedim. Bu arada hazır yeri gelmişken Kredi Kartı Aidatını e-Devlet Üzerinden Geri Alma Başvurusu da yine sizlere tecrübelerime dayanarak anlattığımı belirtmek isterim. Belki, Türkiye İş Bankası tarafından bana teklik edilen faizsiz kredinin miktarı azdı ama emin olun ki biraz üstelemiş olsam bu miktar 3 hatta 5 bin TL kadar çıkabilirdi. Diyeceğim o ki! faizsiz kredi kullanmanın bir diğer yolu da kesinlik ile müşteri hizmetlerinden geçiyor. Kullanmış olduğunuz kredi kartı üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak belki bir kaç otomatik ödeme talimatı ile faizsiz 1.000 TL ile 5.000 TL arası kredi sizlerde kullanabilirsiniz.

"Faizsiz İhtiyaç Kredi Veren Bankalar (FORMALİTESİZ 5 FİNANSMAN)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Faizsiz İhtiyaç Kredi Veren Bankalar (FORMALİTESİZ 5 FİNANSMAN)" - 12 YORUM
 1. mehmet dedi ki:

  90.000 bin acil kiredi veriliyormu

 2. süleyman zirgi dedi ki:

  altın ve döviz borçlarımı kapatmak için faizsiz kredi ihtiyacım var .18000

 3. Gülten Başar dedi ki:

  Kredi cekmek istiyorum

 4. Şeyma dedi ki:

  Ben ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum

KOSGEBKrediler.Com